Склонни ли сте да приписвате качества на човек, според външността му ?

  • 9 047
  • 179
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 116
Да,правя си заключения.Например,ако един човек е мърляв и вонящ,ще си направя лоши изводи без дори да го познавам.Но няма да коментирам.Просто не обичам да коментирам хора,които не познавам.За себе си съм чувала доста неща,но те не ме касаят,защото хората от които са излезли не са ми близки и не ме вълнуват.

# 16
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Дебелите в повечето случаи са злобни, защото отношението към тях е подобно. Била съм доста слаба, пълна за няколко години и после пак слаба...та знам какво е. Този който напада дебелите трябва да види какво е.
Понякога хората без да знаят ги обиждат, то си има генетично предразположение, някои дебелеят на база психика или като мен са болни от Хашимото или имат друг здравословен проблем. Обаче доста хора преди да си направят труда да разберат това, веднага им дават определението - повлекани, които са се изоствали.

***

Преди дни споделих с една жена, какво съм чула за семейството й от една пренебрегната любов на сина й. Стана й лошо от фантазиите, с които са наклепали смейството й. А онази, която го направи е "въздух под налягане". Винаги се страе да направи добро първо впечатление като за специални случаи вади кужуха си на 20 години в комплект с кожена барета, ходи на фризьор, гримира се и пристъпва към действие. Обаче много скоро лъсва истинската й същност на неудачница. Такава неудачница, че бившия и мъж взе попечителството над сина им и се страхуваше да го пуска при нея.
Та накипрената външност често е лъскава опаковка, а вътре качеството е най-долно.

# 17
  • Мнения: 10 547
Правя го, да, и не съм се лъгала в повечето пъти.

# 18
  • Мнения: 4 892
Така или иначе не приемам по подразбиране, че хората са много готини или много лоши и почти винаги подлагам на дисекция тези, които по някакъв начин ще са в обкръжението ми. Докато мине теста съм безразлична.

Иначе аз като започнах работа за пръв път не бях обувала обувки на ток. Влязох по средата на работния ден, цялата в черно и едвам се крепях, поради което в очите на колегите ми е изглеждало ужасно надуто, а истината беше, че бях проточила шия и ходех бавно, за да не се изтреса на земята.

# 19
  • Мнения: 2 052
Ако дадени характеристики са относително постоянни във времето ги приемам като обичайни за човека, а не като моментно изключение. И понякога тези характеристики повлияват общото ми впечатление за личността като цяло.

Самата аз често варирам - в тегло, в стил, в акцента, който искам да изведа напред от себе си - и зад всяка от тези трансформации стои и промяна в начина ми на мислене. Едва ли съм единствена.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Правя го.
Обикновено симпатичните отвън, са симпатични и отвътре.
След една определена възраст характерът се изписва на лицето.

# 21
  • Мнения: 116
Богиня,много точно го каза това за лицето.Например,имало е хора в обкръжението ми,чието лице излъчва злоба,и като съм ги опознавала,са се потвърждавали първите ми впечатления.

# 22
  • Мнения: 4 841
Като изключим факта, че темата ще залитне обичайно в посока "дебели", "миризливи" и "неподдържани" , мен пък винаги ме е учудвала склонноста на хората да приписват по-висока интелигентност и послушание на деца с очила  Sunglasses
То ясно откъде идва стереотипа, но и стереотипите отдавна вече не са това, което са, та понякога е доста забавно.

А дали се влияя от външния вид - да, естествено, че се влияя, но от цялостното излъчване и впечатление, а не от конкретни детайли. Езикът на тялото казва много, изражението на лицето, погледа - всичко "говори", и понякога казва точно обратното, което дрехите и макиажа се опитват да внушат  bowuu

# 23
  • Мнения: 654
Случвало ми се е да се настроя към човек, само защото външния му вид не ми допада. Например, всички дебели, които познавам, са злобни. А казват, че дебелите са добри! За себе си също съм чувала лоши неща, като например, че съм крива, надута, лоша... но това не е вярно. И обикновено го говорят хора, които дори не съм си направила труда да поздравя. Не, че не съм си направила труда, ами просто не съм ги забелязала. Но понякога, когато съм чула нещо лошо за себе си, при среща с този, който ме е обидил, слагам най-сладката си усмивка (а аз наистина имам невероятна усмивка) и мило казвам: здравейте, къде се изгубихте? Знаете ли, че вчера си мислих за вас? Ауууу, много приятно ми става, когато ми се размънка на среща. Лицемери.
Аз съм дебела,и колко ли съм злобна Thinking
Ако е на тегло,явно много Mr. Green

# 24
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Естествено, склонна съм. Но това е при първи поглед, при първи сигнали. После идва времето на корекциите, ако е възможно и необходимо. В крайна сметка превес взимат реалните качества, а не изписаните по лицето, бръчките, пъпките, космите или мастните гънки.

# 25
  • Мнения: 14 830
Това че по дебеличките били  все злобни е най голямата глупост.За пръв път чувам ,че лошотията и злобата са равно пропорционални на теглото  и че характера но човек се определя от резултата който показва катнарът

# 26
  • Мнения: 2 286
За дебелите не знам дали са злобни, ама от ниските тръпки ме побиват, бррр. Имам много добри приятели, които са по-пълнички. Пълните могат да отслабнат, ама ниските не могат да порастнат Peace . Разбира се, не познавам всички под 1.60м, говоря за тези, за които съм си направила труда да ги опозная.
Правя си мои си изводи, но не си позволявам да правя генерални заключение, особено на глас. За съжаление, много често придобивам добро впечатление за някой, а после съм много разочарована, защото човекът всъщност е някой лицемер или използвач ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 262
Да, редовно го правя и не помня да съм бъркала.
Но не само на база външен вид, езикът на тялото е основен фактор.
За напълно непознати (които не съм виждала поне веднъж) не го правя.

Нали знаете основната тема на раздумки - "ние Убави, другите Лоши"  Laughing

# 28
  • Мнения: 1 788
Не го правя. Правила съм го през тийнейджърските ми години за кратко.
От нищо не мога да си направя извод за характера на човек, по-добре от това, което виждам в поведението му, жестовете му, думите и делата му, но не и от външния вид.
Никога не мога да знам защо дрехата на някого е мръсна - дали, защото няма друга или защото е мърляч по принцип.
Някои хора изглеждат лековато и несериозно на вид, вярно е, но пак не мога да бъда сигурна що за човек е. Може да не е с моите разбирания за морал, но едновременно с това да е честен и добър човек.

# 29
  • Мнения: 10 547
Ама наистина ли като видите "щампована" в леопардово, с екстеншън и други модни в определени среди атрибути, й давате шанс да е ядрен физик?

Общи условия

Активация на акаунт