Склонни ли сте да приписвате качества на човек, според външността му ?

  • 9 050
  • 179
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Старая се да не го правя, но не мога категорично да кажа 'не, не го правя"
Човек придобива впечатления и ч/з сетивата си , това е естествено. Но като разумни хомо сапиенси, социални животни сме длъжни преди всичко да разсъждаваме, гледането и душенето са някаква база, но съвсем не достатъчна.

Последна редакция: пн, 23 яну 2012, 12:32 от 10 c's

# 31
  • Мнения: 116
На база тегло и височина не правя заключения,но имах няколко познати с наднормено тегло (предполагам имаха здравословни проблеми).Почти всички лъжеха като за световно.Обяснявам си го,че имат комплекси заради теглото и че измислените истории са опит да бъдат интересни на другите.Въпреки това не мога да обобщя,че всички дебели са лъжли.Утре като отслабнат какво ще стане тогава?Всички слаби са лъжли?Няма общо теглото.Но пък ми се е случвало да си помисля "Ау,тази какви злобни,стиснати устнички има!"

# 32
  • Мнения: 1 788
Ама наистина ли като видите "щампована" в леопардово, с екстеншън и други модни в определени среди атрибути, й давате шанс да е ядрен физик?

Едва ли ще е ядрен физик (макар че зависи къде съм я видяла), но не мога да кажа и що за човек ще е.
Вие наистина ли мислите, че ако видите подобна персона, то тя задължително е меркантилна, безскрупулна кучка?  Mr. Green

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Ама наистина ли като видите "щампована" в леопардово, с екстеншън и други модни в определени среди атрибути, й давате шанс да е ядрен физик?

Едва ли ще е ядрен физик (макар че зависи къде съм я видяла), но не мога да кажа и що за човек ще е.
Вие наистина ли мислите, че ако видите подобна персона, то тя задължително е меркантилна, безскрупулна кучка?  Mr. Green
Умна със сигурност не е  Mr. Green

# 34
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Преди около 2 години ми се случи нещо, което много ме разстрои в последствие. Позволих си да си помисля лоши неща за човек, за когото разбрах по късно , че е болен от МС. Беше се променил физически от времето , когато не беше болен и аз го отдадох на мързел.  И това само, защото този човек не се е почувствал длъжен да ми дава обяснение за състоянието си. Още се чувствам ужасно, въпреки, че това което съм си помислила не съм споделяла с никого.
И аз съм се подлъгвала да характеризирам и рамкосвам хората по категории и да им преписвам качества - съществуващи или не само по това дали имат талия или нямат, дълги или къси са им краката, високи или ниски и т.н. Да речем , че съм била права само в около 15% от случаите, а това е доста малко като процент за мен, така, че гледам да се абстрахирам от лъжливите първи впечатления.
 Относно познатата ми - аз я защитих и си тръгнах. Определено смятам, че я познавам по добре и не съм виждала нито едно качество у нея, което и приписаха.
 Тя е пълничка и не съм убедена, че е злобна. Може и да е реагирала остро на забележка, но когато всеки втори и се подиграва на задните части няма как да запазиш сладка усмивка.  Смятам, че именно това лесно слагане на човек в определена категория и последвалото отношение спрямо него след това, е причината за озлобяване и отдръпване на този човек и даване на грешни сигнали от негова страна по късно.
 Приятелката ми е със заболяване на щитовидната жлеза - от там напълняването.

# 35
  • Мнения: 10 547
Ама наистина ли като видите "щампована" в леопардово, с екстеншън и други модни в определени среди атрибути, й давате шанс да е ядрен физик?

Едва ли ще е ядрен физик (макар че зависи къде съм я видяла), но не мога да кажа и що за човек ще е.
Вие наистина ли мислите, че ако видите подобна персона, то тя задължително е меркантилна, безскрупулна кучка?  Mr. Green

Не, но мога да си каже, че едно от качествата, които й липсват е вкус от моя гледна точка, разбира се.


Относно пълните се носи приказка, че те са добродушни, за разлика от слабите, хората с тънки устни и сини очи.  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 1 788
Ама наистина ли като видите "щампована" в леопардово, с екстеншън и други модни в определени среди атрибути, й давате шанс да е ядрен физик?

Едва ли ще е ядрен физик (макар че зависи къде съм я видяла), но не мога да кажа и що за човек ще е.
Вие наистина ли мислите, че ако видите подобна персона, то тя задължително е меркантилна, безскрупулна кучка?  Mr. Green
Умна със сигурност не е  Mr. Green
Не знам, не бих си направила точно тоя извод. По-скоро, че няма вкус, но не и дали е умна.
Защото много умни момичета нямат вкус, както и много глупави пък имат вкус.  Mr. Green

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Струва ми се, че тук говорим за външност, която е зависима от човешка намеса, ако мога така да се изразя.
Не би ми направил лошо впечатление човек с къси крака, а такъв - с мръсна коса и като цяло изглеждащ мърляво. Няма да си помисля неприятни неща за жена с оредяваща, но поддържана коса, а на тази с 3см небоядисани корени и цъфнали краища няма да й го спестя Sunglasses

Но си държа на мнението, че след 30г възраст лицето започва да се променя и да отразява характера. Мимиката, която най-често използва, се "запечатва" върху него.  Wink

# 38
  • Мнения: 5 710
Аз няма да се появя на форумска среща, значи  Twisted Evil

# 39
  • Мнения: 1 788
Не би ми направил лошо впечатление човек с къси крака, а такъв - с мръсна коса и като цяло изглеждащ мърляво. ...

Е, да, де, но не можеш да бъдеш абсолютно сигурна на какво се дължи това.
Дали е на неглижиране на личната хигиена или някаква невъзможност да я поддържа - физическа, психическа.
И на мен не ми е приятно да видя жена, облечена добре, но пък миришеща на сладникав, силен парфюм, но какво да правиш - такъв й е вкусът. Но това не означава, че е лош човек, да кажем.
Имам приятелка, която се облича ужасно старомодно, но пък е най-добрият човек на света, който познавам.
Никога не бих коментирала физически дадености на човек, защото не знам утре какво може да ми се случи и на мен.

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз няма да се появя на форумска среща, значи  Twisted Evil

Е, аз може и да се появя някога, но както нееднократно съм казвала - ще съм облечена в бурка.

# 41
  • Мнения: X

Защото много умни момичета нямат вкус................
Това е оксиморон.    Laughing  Ако действително е умна,и няма вроден вкус  към нещата,ще направи всичко възможно да се образова по темата и да се облича подходящо за случаите.А не да продължава да се носи като паун....

# 42
  • Мнения: 5 710
Аз няма да се появя на форумска среща, значи  Twisted Evil
Що? Да не си зла нещо?  Mr. Green

много зла, и лъжкиня голяма

иначе не сте расисти, просто не ги обичате китайците   Simple Smile

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз няма да се появя на форумска среща, значи  Twisted Evil
Що? Да не си зла нещо?  Mr. Green

много зла, и лъжкиня голяма
По-зла от мен не може да си  Mr. Green
А това, че съм лъжкиня, го знае целият форум. Каня те на кафе, обещавам да не си слагам сладникав парфюм.

# 44
  • Мнения: 1 788

Защото много умни момичета нямат вкус................
Това е оксиморон.    Laughing  Ако действително е умна,и няма вроден вкус  към нещата,ще направи всичко възможно да се образова по темата и да се облича подходящо за случаите.А не да продължава да се носи като паун....


Не съм съгласна. Може да се научиш да съчетаваш цветове, но не и да се научиш на всичко.
Вкусът си е вкус, точно защото е индивидуален. Отделно много хора залагат на удобството. А и не на всеки външния вид е приоритет.
Съвсем друго е, ако един куп стилисти се заемат с външния ти вид и ти покажат някакви рамки, в които да се движиш и да следваш. Но пак вкусът ти си остава същия и в даден момент, отново прозира/излиза наяве/изпъква.

Общи условия

Активация на акаунт