Склонни ли сте да приписвате качества на човек, според външността му ?

  • 9 054
  • 179
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 3 452
Ама разбира се.
Ако някой не е олицетворение на самото съвършенство, повече от нормално е да бъде информиран по този въпрос. Незабавно.
Така е редно в крайна сметка, защото няма нужда да се бяга от истината.
Освен това, така се избягва и възможността да се хареса случайно сам на себе си, което също е много опасно и равносилно на престъпление.
Добър ден, много си грозна, би ли ми донесла едно кафе. Така трябва да звучи истината, пак истината и само истината, за да няма излишна куртоазия, която е валидна само за крайно тъпите и разбира се, поне лицемерите.

Информирам модератор.
Аман от изтрещели.

# 151
  • Мнения: 73
Разбира се, че няма да кажеш на някоя "200-килограмова лелка", че е "мис свят", но това прави ли я негоден човек? Значи ако въпросната лелка е добре облечена, с добро възпитание, добре маниери, отзивчива и приятна веднага я отписваме, защото е 200 кг? Стига, моля ви се! От кога килограмите са мярка за човечността?

# 152
  • Мнения: 4 300

Който го е слушал, знае как първо и срива претенцията -  "ти, с твоите евтини обувки и скъпа чанта..."
И после интересното Good nutrition has given you some length of bone, but you're not more than one generation from poor white trash.
Интересен довод, естествено че не съм съгласна с дискриминацията на по-ниските (и то 100% не съм съгласна, мястото на височината като фактор е единствено в приемната на Next Models), но явно за вманиачен психолог е фактор в преценката на база външност...
Maлка корекция на превода. Length of bone би следвало да се преведе като тънки източени кости или това, което се нарича деликатна, аристократична структура, и няма особена връзка с височината, дори напротив.
Поколения аристократичен живот без физически труд, само с определени активности, връзки между родственици ( убягва ми точния термин), добра скъпа храна водят до точно тази деликатна костна структура, за разлика от плебса, който е вървял пеша и е вършил селскостопанска работа.

Макар че това е по скоро figure of speech, както и wasp ( white anglo saxon protestant), и няма особен смисъл да го копираме по нашите географски ширини. Конкретно в  Сев. Америка, ако сте чели Отнесени от вихъра, сигурно помните white trash-a, които нямат роби и на които се налага сами да вършат работата в малките си имоти,  за разлика от богатите плантатори.
Преди да сте ме обвинили в завист или злоба, подчертавам че съм с ръст над средния и горното го пиша от любов към истината, не за друго:)

# 153
  • Мнения: 23
Всички приписваме качества според външния вид, макар и несъзнателно. Аз в повечето случаи не съм се оказвала права, може би защото съм твърде предубедена към всички по начало. За мен също са ми споделяли впечатления от преди да ме познават, които са абсолютно погрешни, както казват самите хора, с които съм говорила. Мисля, че за всички нас е по-важно дали един човек ни допада, дали е наш тип. Много са тези, които са добри, умни и т.н., но просто не са мой тип хора и не мога да общувам с тях и това е причината да имам по-негативно отношение. Но докато не опозная някого, гледам да не си правя изводи вече.

# 154
  • Мнения: 3 371

Не бе..на никой нищо не казвай...Просто приеми думите неутрално.Без емоции.
направо се възхищавам на тези, които приемат каквито и да е думи без емоция. за мен всяка дума буквално 'тежи' и е носител на висок емоционален заряд.

не от всяко хашимото се става дебел - аз съм с такова , но дебела изобщо не съм Wink.
Но има и пълни хора, а каквото и да правят за да намалят килограмите  не се получава, докато лечението не подейства.  Ако подейства.

Офф аре пак..ми като искаш да се изживяваш като благочестива и широко-скроена(псевдо разбира се..)кой ти пречи?!?Ма защо хората да не изказват онова което мислят?!?Само защото някой има проблеми?!?Ми че те са си негови!!!!!!!!!!И ако се обижда от истината,проблемът също е негов.И ако хората са дебели(грозни,тъпи,прости и т.н.)защо човек дане може да изкаже становище?!?!Само заради фалшива куртоазия?Да викаме на черното бяло,щото няой комплексиран  гьотферен ще се"обиди"?!? newsm78..........Ми да се обижда...Е как да кажеш на някой 150 килограмов,че е строен като фиданка?не е ли ебавка с човека?Или по-добре да си лицемер,ма да не"обидиш"някой?!?Егати псевдо-морала...........

 Shocked Shocked

все ми е едно кой дебел, кой слаб Wink Wink. важно за мен е аз каква съм.

исках да кажа, че хашимото не е оправдание.

# 155
  • Мнения: X
Рокси, същите са ми наблюденията върху израза  Peace
Само ще вметна, че височината не се изключва по никакъв начин, даже напротив, акселерацията, особено след войните и в резултат от по-добрия живот си е факт в западните общества.

# 156
  • Мнения: 3 066

Който го е слушал, знае как първо и срива претенцията -  "ти, с твоите евтини обувки и скъпа чанта..."
И после интересното Good nutrition has given you some length of bone, but you're not more than one generation from poor white trash.
Интересен довод, естествено че не съм съгласна с дискриминацията на по-ниските (и то 100% не съм съгласна, мястото на височината като фактор е единствено в приемната на Next Models), но явно за вманиачен психолог е фактор в преценката на база външност...
Maлка корекция на превода. Length of bone би следвало да се преведе като тънки източени кости или това, което се нарича деликатна, аристократична структура, и няма особена връзка с височината, дори напротив.
Поколения аристократичен живот без физически труд, само с определени активности, връзки между родственици ( убягва ми точния термин), добра скъпа храна водят до точно тази деликатна костна структура, за разлика от плебса, който е вървял пеша и е вършил селскостопанска работа.

Макар че това е по скоро figure of speech, както и wasp ( white anglo saxon protestant), и няма особен смисъл да го копираме по нашите географски ширини. Конкретно в  Сев. Америка, ако сте чели Отнесени от вихъра, сигурно помните white trash-a, които нямат роби и на които се налага сами да вършат работата в малките си имоти,  за разлика от богатите плантатори.
Преди да сте ме обвинили в завист или злоба, подчертавам че съм с ръст над средния и горното го пиша от любов към истината, не за друго:)
Много интересно заключение:)
Тези определения са валидни и днес . Peace

# 157
  • Мнения: 287
Наскоро, една жена, около 40. Като я видиш - ще кажеш, тая на магистралата работи. Устните - очертани с черен молив. Полата - къса, нищо че е зима....изобщо вони на дърта к.рва и то от най - евтините. Е...завеждащ неврологично отделение е.

# 158
  • Мнения: 6 365
Рокси, същите са ми наблюденията върху израза  Peace
Само ще вметна, че височината не се изключва по никакъв начин, даже напротив, акселерацията, особено след войните и в резултат от по-добрия живот си е факт в западните общества.

В антропологията- грацилни и робустни кости. Но дължината може да е голяма и при двата вида.

Иначе на български имаме "едър кокал" и ако майка ти и баба ти са били робустни, ти по-трудно ще си грацилна. Доста от много ходещите племена са с грацилни кости. Аз съм с грацилни кости и с 10 сантиметра по-висока от майка си, с 15 от баба си, с 20 от прабаба си.

Ама още не мога да разбера какво е това хубави обувки по стандартите на добрия доктор:)

# 159
  • Мнения: X

Maлка корекция на превода. Length of bone би следвало да се преведе като тънки източени кости или това, което се нарича деликатна, аристократична структура, и няма особена връзка с височината, дори напротив.
Поколения аристократичен живот без физически труд, само с определени активности, връзки между родственици ( убягва ми точния термин), добра скъпа храна водят до точно тази деликатна костна структура, за разлика от плебса, който е вървял пеша и е вършил селскостопанска работа.


То и аз поради тези причини се радвам на дългите си тънки кости. На аристократизъм ми бият.  Mr. Green

Как обаче се вързва тази теория с африканците?  newsm78 Аз най-хубавите/дълги/с фини стави крака, които съм виждала бяха в Кения. Ходят навсякъде. Няма да е от скъпа/качествена храна и липса на физически труд. А по Средиземноморието много работливи ли са или не ядат качествена храна, че повечето са като щангисти в краката?





# 160
  • София
  • Мнения: 3 452
Чак пък до Африка.
У нас се намират също подходящи примери за чудна красота и изящество.
Чак да се чудиш къде е расло и къде е пасло и каква майка го е раждала. И с изненада или не чак толкова майката и бабата и прабатата са все с мотиката в ръката.

# 161
  • Мнения: 4 300
E, да не задълбаваме чак толкова, макар че знам кой ще дойде и ще избухне сега с цяла страница относно антропологичните белези:)

Моят пост беше във връзка с употребяваното в ежедневна реч, а в крайна сметка изразите възникват въз основа на нблюдения върху близката реалност, а не с наУчните открития, теории и факти. Та и затова trash-a е бял, и wasp-a е протестантски, а не католически да кажем.

# 162
  • София
  • Мнения: 3 452
Който и да е той, да заповяда. Simple Smile
С интерес ще прочета, даже май вече сме говорили за това преди време, ако не се лъжа.
И мен самата са ме анализизали, имам особена външност, азиатски типаж.

# 163
  • Мнения: 7 006
Ама разбира се.
Ако някой не е олицетворение на самото съвършенство, повече от нормално е да бъде информиран по този въпрос. Незабавно.
Така е редно в крайна сметка, защото няма нужда да се бяга от истината.
Освен това, така се избягва и възможността да се хареса случайно сам на себе си, което също е много опасно и равносилно на престъпление.
Добър ден, много си грозна, би ли ми донесла едно кафе. Така трябва да звучи истината, пак истината и само истината, за да няма излишна куртоазия, която е валидна само за крайно тъпите и разбира се, поне лицемерите.

Информирам модератор.
Аман от изтрещели.

у
Верно аман...къде казах,че трябва непременно да се"уведомява"персона х,за недостатъците и? Thinking.....Смешна е реакцията на хората когато това се случи,обаче.Ма не можахте да вденето за кво говоря....Ако някой обиди друг,кой е простакът?Обиждащият или обиденият?    Отг.   И двамата. Mr. Green Mr. Green

Можеш да информираш и Брюксел ако искаш  bouquet

# 164
  • София
  • Мнения: 3 452
Абсолютно те разбрах още от първия път.
Ама чак сега се сети да ми отговориш.
Бавно ти загряват реотаните, а от мен да знаеш, че комбинацията липса на ум и липса на възпитание е трагична, но ти това няма как да го разбереш.
И ако във вашия обор си казвате за добър ден истината в очите, в онзи, другия свят на лицемерието и куртоазията отдавна си знаят, че ако някой е дебел, си има огледало в къщи и едва ли от теб ще се информират по този въпрос.
Ама на теб нищо не ти пречи да си въобразяваш, че ако кажеш на някой колко е дебел или грозен, ще бъдеш страшен мъжага, единствен и неповторим.
Но и на мен няма да ми попречи да те информирам за какво става въпрос, след като толкова настояваш за истината, с тази малка разлика, че за щастие, когато не си у вас, където можете и да се биете, ако желаете, освен да се обиждате и ще ти се наложи да се съобразиш с нормите на лицемерието и куртоазията, ако желаеш да си общуваш.

Общи условия

Активация на акаунт