Каква порода куче е подходяща за гледане на двора?

  • 23 408
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Аз ви пиша да ми помогнете със съвет. За първи път взимам куче и се надявах да намеря ценни съвети.
 Naughty
Напълно разбирам гнева ти. Но за съжаление, когато човек реши да си вземе животно, не бива да постъпва само емоционално. Защото "кучето не е играчка". Аз също видях в поста ти противоречие / или незнание/, защото не може да си мислиш, че куче, което живее на двора-то е пазач, ще може да го гушкаш, като вид кукла. Хората, които имат от много време кучета, в голяма степен знаят какво се иска от тях като стопани и какво да очакват от кучетата. За теб нещата тепърва започват. Най-хубавото е, че обичаш животните, че искаш да имаш куче. Ако издържиш на грижите по него-всичко ще се нареди. То иска обич, но и строгост, иска ясни команди и последователност, иска разходки , на които се радва много, когато са споделени със стопанина.Но ако ти се стори ангажимента голям, тогава дай кучето на хора, които ще го обичат, ще са отговорни и ти ще трябва да си напълно спокойна, че си поверила кучето си в добри ръце.Това също е отговорност. Съжителството с куче е радост за душата. Имахме две кучета , които живяха над 10 години всяко, и макар че раздялата с тях беше много тежка , непрекъснато си мислим кога ще си вземем друго. Кучето си остава липсващият член на семейството. Когато някой е имал дълго време куче, може да свикне с всички неудобства, свързани с това, само не и с липсата му. Не се обезкуражавай. Ще се справиш.

# 16
  • Мнения: 258
От сърце ви благодаря Mamma и armeria! Разбрах, че съм сбъркала по свитото ми сърце онази нощ. Много съм благодарна на родителите на моя приятел, които прибраха кутрето при тях докато отрасне и не го пуснем на двора напролет. Вече го заведох на лекар и го обезпаразитихме, утре ще му сложат и първата ваксина. Отдавна обмислям решението да си вземем куче, но наистина нямах точна представа как ще се случат нещата. Сега вече усещам последствията от решението си и съм готова да ги поема. Малката е много любвеобилна Simple Smile С нетърпение чакам да дойде момента да се разхождаме заедно навън.

Общи условия

Активация на акаунт