Проблеми с бъбреците, пикочните пътища и пикочен мехур - 22

  • 64 461
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 19
Здравейте,
Родители на деца с бъбречни заболявания поставихме "Великденски кошници" в три хотела намиращи се в София. Повече информация можете да видите в "Подкрепа на децата с бъбречни заболявания" във Фейсбук.
Спокойни и весели празници.

# 676
  • Мнения: 49
Купих си фуролин 100мг и се чудя как да го давам на щерката -в момента е около 30-32 кг-първите 7 дена мисля в лечебна доза и после по 1път на ден-вечер профилактично.знам ,че някъде беше коментирано по 1мг/кг телесно тегло-тази доза по 3 на ден първите 7 дни и после еднократно за профилактиката..посъветвайте ме.имаме рецепта от 2007 г когато сме били на 5 години ,дозировката тогава ни е била вечер по 1/2 от 50мг хапче. newsm78

# 677
  • Мнения: 818
Момичета, вече в няколко постинга чета, че при цветни снимки се вижда, че бъбрека не отделя и лекарите заключват, че не работи бъбрека. Това са пълни глупости, да ме прощавате за откровението. Просто засегнатия бъбрек отделя по-бавно. Единственото изследване, което показва как, колко и кога отделя бъбрека е сцинтиграфията. Там се отчита всичко по минути и секунди, цветните снимка са си чисто и просто облъчване на децата, според мен.

# 678
  • София
  • Мнения: 1 178
При нас беше така, но тогава (2008) не можахме да направим сцинтиграфия, понеже трябваше анестизиолог (детенце на 1-2 месеца) и още 100 причини. Сега ни предстои това изследване.

# 679
  • Мнения: 818
Точно при децата на 1-2м. е най-лесно, защото те спят, на моята дъщеря на 3м. й правихме първата сцинтиграфия без упойка, просто я нахраних, тя заспа и така. Но това няма значение вече за вас, пиша го за другите майки на които евентуално им предстои това, просто да не се оставят на нелепите обяснения на някой лекари....

# 680
  • София
  • Мнения: 1 178
Пиши къде в София я правихте? Той сега е на 4г, ще видим как ще мине. Може на 3м. да е по-лесно, но моето си беше малко по-опако (нервно) дете. Тогава д-р Момчилов каза, че бъбрека е отделял в пренаталния период, после след като уретерата се усукала (много странно било), той спрял да отделя, понеже нищо не пропускало и се раздул, оттам и голямата степен хидронефроза. Още по време на операцията бъбрека беше отделил. Сега единствената информация която ще даде сцинтиграфията е колко % работи спрямо другия.

# 681
  • Мнения: 4 202
Сцинтиграфия се прави в Александровкса болница  Peace

# 682
  • Мнения: 3 181
Пиши къде в София я правихте? Той сега е на 4г, ще видим как ще мине. Може на 3м. да е по-лесно, но моето си беше малко по-опако (нервно) дете. Тогава д-р Момчилов каза, че бъбрека е отделял в пренаталния период, после след като уретерата се усукала (много странно било), той спрял да отделя, понеже нищо не пропускало и се раздул, оттам и голямата степен хидронефроза. Още по време на операцията бъбрека беше отделил. Сега единствената информация която ще даде сцинтиграфията е колко % работи спрямо другия.
Напротив сциентиграфията дава информация не само за процентите, съотношението как работят двата бъбрека, но и за структурата и паренхимът им. Не знам, защо сциентиграфията е толкова подценявано изследване в Бг.
На нас благодарение на ехографските прегледи и венозната урография преди 4г. ни поставиха страшната диагноза неизбежна операция, иначе ще загубим бъбреците, хемодиализа, че и детето можело да изпуснем. Проф. Марбергер ни предложи да направим сциентиграфия, защото обясни, че е най-точното изследване. В БГ 2008г. лекарите ми казаха, че на бебета не се прави подобно изследване, било ненужно и излишно Whistling не знам, до колко е била достоверна въпросната информация, но направихми сциентиграфията във Виена на 2 месечният ми тогава син, и се оказа, че въобще не са толкова страшни нещата, колкото ни говориха бглекарите. Сциентиграфията показа, че бъбреците функционират чудесно 48:52 и паранхима е запазен.
С две думи, моите уважения към бглекарите, но много вяра им нямам!

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 19:38 от ani27

# 683
  • София
  • Мнения: 1 178
мерси за информацията Simple Smile
Явно през 2008 г наистина в БГ е било зле, понеже и ние точно тогава оперирахме детето. Аз за съжаление нямах възможност за изследвания в чужбина, за което съжалявам..

# 684
  • Мнения: 3 181
мерси за информацията Simple Smile
Явно през 2008 г наистина в БГ е било зле, понеже и ние точно тогава оперирахме детето. Аз за съжаление нямах възможност за изследвания в чужбина, за което съжалявам..
Не искам да съм груба, но ако човек направи една равносметка, говоря финансова: самолетните билети до Виена, изследването (т.е. престоят за един ден в болницата), хотел......всички разходи, накрая може да му излезе по-евтино от 1 месец престой в Пирогов с  операция(всички подкупи под масата на целият персонал, отделно престоят на майката, мисля се заплаща и т.н.........), да не коментираме усложненията след операция, инфекциите и т.н.
Понякога нещата само изглеждат по-скъпи, реалността е друга. Ние просто имахме късмет, че намерих професор Марбергер , и успях да се консултирам с него първо по мейл, изпратих му всички изследвания от Бг, епикризи и снимки,  и после на живо. Още при прочита на документите с диагнозата и изследванията, без да е прегледал синът ми, професорът беше на мнение, че СПЕШНАТА И НЕОТЛОЖНА ОПЕРАЦИЯ, според Бг лекарите е излишна! И никога няма да ми омръзне да го повтарям: че според проф. Марбергер 80% от децата с диагноза хидроневроза(ние бяхме с двустранна 4-5 степен), я израстват! И оперативната намеса преди навършването на 1г. на детето по-скоро може да навреди, от колкото да помогне! Много добре разбрах и съм абсолютно убедена в написаното, защото бяхме със заклет преводач, и аз изрично попитах 2-3 пъти професора, а той и целият му екип бяха така търпеливи да отговорят на всичките ми безкрайни въпроси!
Никога няма да ми омръзне да го повтарям, колкото повече майки имат информиран избор толкова по-добре!

# 685
  • Мнения: 818
третата сцинтиграфия на дъщеря ми беше на 2.6г., детето лежа 25 мин. без проблем, като аз й баща й седяхме до нея, говорихме й, четохме приказки, естествено имаше и подкуп де Laughing
да поясня, че детето ми е далеч от кротко, напротив, много е своенравна и палава, за да не кажа ината Wink но аз една седмица преди изследването й говоре всеки ден за големия апарат на който трябва да лежи, как няма да боли, как ще гледаме на едно екранче и т.н. Така че, детето ти е голямо, не е нужда упойка.
Иначе съм съгласна с написаното от Ани. Не е толкова скъпо да се направи консултация с професора. Изледването е 300 евро, целия масраф както се казва, ни излезе 1500 евро като престоя ни беше 5-6 дни, а може да се направи и за 2.

# 686
  • Мнения: 3 181
И  на моят син на 2,6г. му направихме сциентиграфията без упойка в Александровска.
Според педиатъра и повечето анестезиолози упойката е излишна, щом детето разбира и може да бъде убедено да лежи мирно и кротко. И ние бяхме с подкупи и обещания да бъде кротък, но той си е такъв по принцип. Лекарите в Александровска не бяха много въодушевени от идеята за изследване без упойка, но накрая се съгласиха, на наша отговорност, т.е. изследването можело да е неточно, ако детето мърда.

# 687
  • София
  • Мнения: 1 178
 "професорът беше на мнение, че СПЕШНАТА И НЕОТЛОЖНА ОПЕРАЦИЯ, според Бг лекарите е излишна! И никога няма да ми омръзне да го повтарям: че според проф. Марбергер 80% от децата с диагноза хидроневроза(ние бяхме с двустранна 4-5 степен), я израстват! И оперативната намеса преди навършването на 1г. на детето по-скоро може да навреди, от колкото да помогне!"]

Мисля, че при всяко дете е различно, понеже причината за хидронефрозата е различна. Ние не ходихме до Германия, но и в БГ аз направих няколко консултации преди да се решим на операция. Подкупи не сме давали (малко се преувеличава в тая посока), инфекции след операцията нямахме (колкото и невероятно да звучи).

# 688
  • Мнения: 3 181
"професорът беше на мнение, че СПЕШНАТА И НЕОТЛОЖНА ОПЕРАЦИЯ, според Бг лекарите е излишна! И никога няма да ми омръзне да го повтарям: че според проф. Марбергер 80% от децата с диагноза хидроневроза(ние бяхме с двустранна 4-5 степен), я израстват! И оперативната намеса преди навършването на 1г. на детето по-скоро може да навреди, от колкото да помогне!"]

Мисля, че при всяко дете е различно, понеже причината за хидронефрозата е различна. Ние не ходихме до Германия, но и в БГ аз направих няколко консултации преди да се решим на операция. Подкупи не сме давали (малко се преувеличава в тая посока), инфекции след операцията нямахме (колкото и невероятно да звучи).
Аз се консултирах в Бг с доста лекари, няма да изброявам имена......., и всички единодушно бяха за неотложна спешна операция! Една от асистентките на Лилова, дори, когато гледа снимките от венозната урография, на 1г, където детето беше израстнало проблема, попита, това след операцията , нали? И беше така Shocked, когато разбра, че подобна не е имало.
Когато е казъл, че 80% от децата с диагноза хидроневроза я израстват професорът е имал предвид, че всеки случай е индивидуален. Как за проф. Марбергер 80% от децата израстват проблема, а в Бг е невъзможно без операция? Много просто, в Бг не ги остават да го израстат-бързат да оперират, защо ...........не знам......причини сигурно много, да не навлизаме в подробности.




# 689
  • София
  • Мнения: 1 178
Може и така да е - поради липса на търпение. Но при нас (на 4 г е детенце вече) промяна няма, за съжаление не израстна проблема- лявото бъбрече (неоперирано) си остана с хидронефроза 2-3 степен, а дясното (оперираното)- с малко паренхим. Ще видим сцинтиграфията какво ще покаже. Сега има варицела в неговата група, така че ще изчакаме да отмине и после ще ходим.

Общи условия

Активация на акаунт