СТРАСТИ - градините в София начало на кампания 2012/2013 - 27.02

  • 48 937
  • 929
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 90
Благодаря за отговора по предишния ми въпрос  Hug!

Имам близначки набор 2009. Искам да кандидатствам за 1ва градинска група в ОДЗ, но понеже класирането още не е стартирало, сме в листа на чакащите за яслена група 2. След 27.02.2012 какво става с тези списъци? Остават ли актуални или се правят нови с нови регистрации?

Защо когато се съберат над 10 точки,  те се отбелязват като 10+, а не се уточнява броят им? В моят случай събираме 11.1 т. (Vache- имаме батко, после породени близначки, осигурен родител). И пред нас в списъка има още един кандидат…

В случай, че едната близначка получи място, гарантирано ли е влизането и за втората при липса на свободно място в системата?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 142
asotirova, няма нужда от нова регистрация. Ако едната близначка бъде приета на последното свободно място, другата влиза автоматично. Точките над 10 не се показват, защото понякога това означава родител с ТЕЛК, един родител и други неща, които хората не искат да бъдат обществено достояние.  Peace

6tiplio, кои деца имаш предвид? Набор 2011 ще може да кандидатства на класирането през май.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 291
Това, че не се показват точните точки над 10т не е никак приятно.
Третият ми син ще е с 10 т, той ще е в дъното на социалната опашка и с шансове за класиране като с 8т на другата опашка. Наистина ще ми е трудно да преценя как да наместя първите 3 желания.

За мен показването на шанса за прием беше по-показателен.

# 18
  • Мнения: 9 363
Vache,
Обикновено за ясла 10 точки точно събират близнаци или многодетни семейства, които към традиционните 8 т. получават по 2 т. по соц. критерии близнаци и многодетно семейство. Всички останали критерии мисля дават от 3 до 6 т. и се отбелязват  с 10+. На общата опашка, а не социалната на 1 класиране единствените деца с 10+ точки са по ДК4 с родител/ баба в ДГ. Те получават 3 точки отгоре и затова имат 10+. Останалите многоточковци са в социалната опашка на 1 класиране. Сред 1 класиране опашките се обединяват.

# 19
  • Мнения: 724


6tiplio, кои деца имаш предвид? Набор 2011 ще може да кандидатства на класирането през май.
Ще могат да кандидатстват само тези деца, които са навършили 10 месеца към 05.05.2012. Възможността за кандидатстване се появява в профила на детето при навършване на 10 месеца. Т.е. ако навършват 10 месеца на 06.05 и в следващите 5-6 месеца, децата имат право да бъдат приети в детска ясла, но нямат възможност да кандидатстват през системата.

# 20
  • Cambridge, UK
  • Мнения: 429
запис и успех да кандидатстващите

# 21
  • Мнения: 1 622
AnMary, благодаря за полезната информация, която си сложила в темата   bouquet. Не бях обръщала внимание до сега, че има информация за предходните и предстоящите обекти в строителство.
Би ли искала да включиш и файлът, който имам от МОНМ за броя на децата в детските градини и/или файлът който направихме са момичетата?


Какво стана с мотивираното искане за видимост на предишните класирания в цялост?
Би било добре наистина да се виждат всички класирани децата, не само от последните 3 класирания. Предполагам обаче, че трудно бихме се организирали за подписка...

# 22
  • София
  • Мнения: 39 771
AnMary, благодаря за полезната информация, която си сложила в темата   bouquet. Не бях обръщала внимание до сега, че има информация за предходните и предстоящите обекти в строителство.
Би ли искала да включиш и файлът, който имам от МОНМ за броя на децата в детските градини и/или файлът който направихме са момичетата?
Да, разбира се ще го включа. Аз май го бях свалила, но не съм много сигурна.

# 23
  • Мнения: 4 393


6tiplio, кои деца имаш предвид? Набор 2011 ще може да кандидатства на класирането през май.
Ще могат да кандидатстват само тези деца, които са навършили 10 месеца към 05.05.2012. Възможността за кандидатстване се появява в профила на детето при навършване на 10 месеца. Т.е. ако навършват 10 месеца на 06.05 и в следващите 5-6 месеца, децата имат право да бъдат приети в детска ясла, но нямат възможност да кандидатстват през системата.

Това не е вярно. Целият набор си кандидатства заедно за приема през септември. Така е за ОДЗ-та, така ще е и за ясли. Единствената разлика е, че за ясли през ноември ще могат на текущ прием да кандидатстват и родените януари 2012, през декември - родените февруари и т.н.

# 24
  • Мнения: 1 020
Това, че не се показват точните точки над 10т не е никак приятно.
Третият ми син ще е с 10 т, той ще е в дъното на социалната опашка и с шансове за класиране като с 8т на другата опашка. Наистина ще ми е трудно да преценя как да наместя първите 3 желания.

За мен показването на шанса за прием беше по-показателен.

Предполагам, че на първо класиране пак ще го показват. Много беше полезно миналата година, наистина Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
В случай, че едната близначка получи място, гарантирано ли е влизането и за втората при липса на свободно място в системата?

Ееее, за близнаците винаги е имало такива привилегии, не би трябвало сега да няма. Още повече едината близначка е трето дете. Аз имам братя близнаци по-малки от мен и знам... мисля, ч специално за тях не са отпаднали различни привилегии, вкл. при кандидатстване в гимназиите  Grinning

Deni-meni, мерси! Hug
Аз сега съм в чуденка как да подредя първите две желания  Rolling Eyes Май шанса за СДЯ ще е по-голям, ама после пак в системата за ОДЗ-то. Мен това ме притеснява, не самата ясла, защото голямата ми дъщеря е била там и много я харесвам. Аз, обаче не видях никакво класиране за двете заведения, които ме интересуват от 21 януари. Всички са от декември.

# 26
  • Мнения: X
В случай, че едната близначка получи място, гарантирано ли е влизането и за втората при липса на свободно място в системата?

Ееее, за близнаците винаги е имало такива привилегии, не би трябвало сега да няма. Още повече едината близначка е трето дете. Аз имам братя близнаци по-малки от мен и знам... мисля, ч специално за тях не са отпаднали различни привилегии, вкл. при кандидатстване в гимназиите  Grinning

Deni-meni, мерси! Hug
Аз сега съм в чуденка как да подредя първите две желания  Rolling Eyes Май шанса за СДЯ ще е по-голям, ама после пак в системата за ОДЗ-то. Мен това ме притеснява, не самата ясла, защото голямата ми дъщеря е била там и много я харесвам. Аз, обаче не видях никакво класиране за двете заведения, които ме интересуват от 21 януари. Всички са от декември.

Може би не е имало места.
Аз също много се чудя ясла или ОДЗ ....ще ги мисля в крачка според зависи.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Ваче, според мен ОДЗ.
Ако дребната я приемат отпада едно кандидатсване. Моите никога не са били в чиста ясла. Той Алекс даже и не успя да ходи на ясла.

# 28
  • Мнения: 724


6tiplio, кои деца имаш предвид? Набор 2011 ще може да кандидатства на класирането през май.
Ще могат да кандидатстват само тези деца, които са навършили 10 месеца към 05.05.2012. Възможността за кандидатстване се появява в профила на детето при навършване на 10 месеца. Т.е. ако навършват 10 месеца на 06.05 и в следващите 5-6 месеца, децата имат право да бъдат приети в детска ясла, но нямат възможност да кандидатстват през системата.

Това не е вярно. Целият набор си кандидатства заедно за приема през септември. Така е за ОДЗ-та, така ще е и за ясли. Единствената разлика е, че за ясли през ноември ще могат на текущ прием да кандидатстват и родените януари 2012, през декември - родените февруари и т.н.
Би било добре да не е вярно...сигурни ли сте? Защото на мен така ми отговориха два пъти от kg.sofia.bg, цитирам: "За да можете да създавате кандидатури в СДЯ, Вашето дете трябва да има навършени 10 месеца."
Може на мен нещо да ми убягва, ще се радвам да се изясни...

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
6tiplio, това е за междинните класирания. А на 27.02 ще се обяви за набора. Моето дете също няма да има 10 месеца, но ще я допусне да избере кандидатури.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт