„Пито-платено” след дест-петнайсет-двайсет години?

  • 10 593
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 75
Встрани от темата малко, но какво необичайно има, резюмирайки живота си за 10-15 години, човек като е казал, че има еди-какви си дипломи, че е намерил добра работа и т.н. Защо все го приемате като показност (в духа на една подобна тема) ?


Ама разбира се, добре си написала, че човек го споменава между другото. Но лекинко подозрително е да не си виждал някой близо осемнайсет години и два часа да въртиш и сучиш около моята и твоята диплома, моята и твоята заплата и едно време, ехееее какво ми беше казала, а видя ли къде съм сега. Няма деца, няма родители или пътешествия, хобита или мъже. Само оценки, дипломи и заплати. И всичко това го повтаряш пред всеки от едно време, който си издирил. Еми малко е (как да кажа по-въздържано) налудничаво. Пък и чак годишната заплата ми цитира до последната цифра, бях безмълвна и като не реагирах двата пъти, на третия директно ме попита как я виждам цифрата. Халал да й е правото и адвокатската кантора, ама четири от класа го правят същото и са далеч по-приятни за гледане и общуване, тоест пак не събира повече точки от „старата групичка” и някак нелепо изглеждаше.

Акцентът не е на парадирането с постиженията, а на това, че близо двайсет години чака да покаже на съученичките от едно време „кой сега е номер едно”. Дано докато се пъне, животът не минал!

# 16
  • Мнения: 170
Натрих носа на всички...Урааааааааааа....... Laughing Wink

Ама, то зависи, колко искаш да го натриеш...хах... Wink

# 17
  • Мнения: 1 446
Няма хора,които да са били груби с мен.

Изобщо не искам да натрия носа, аз си имам моята си кариера и живот, те техния. Тази година ще се видим за среща на класа за 10 годишнина....ще си поговорим.

# 18
  • Мнения: 1 629
За радост или не, аз съм от тези, които са издирвани. Явно съм била леко противна. Повече ме притеснява модела на бившия съученик с леката картечница и списък с гимназиални тормозници. Вътре съм, в този списък.

# 19
  • Мнения: 1 310
И през ум не би ми минало да се връщам толкова назад. Още по-малко пък да "отмъщавам" на някого за нещо. ooooh!
А авторката щом не си се впечатлила от сянката от миналото, защо чак и тема пускаш? newsm78

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Пак се връщаме на темата какво определя успеха. Нормално е след време човек да се замисли какво е постигнал и да си свери часовника с хората,с които е стартирал преди време.
На въпроса- Имам такава съученичка. Намери ме в социална мрежа, обади ми се по телефона и единственото, за което говореше, беше новият й апартамент в престижен квартал. Ама нали съм се сещала къде точно бил,от новите,с еди-каква си дограма, толкова квадрата. Ми скучно ми стана и не откликнах на поканата за среща. Тя още преди години си измисляше разни работи и си живееше в собствен нереален свят, а сега май продължава по същия начин. Без да искам я хванах,че лъже и ми стана и смешно,и тъжно... Но вече сме големи и всеки е изградил себе си и е избрал как да живее.

# 21
  • Мнения: 10 547
А как ли се чувства някой, бил №1 през ученическите години, когато след време срещне съученик, който помни като неособено перспективен, среден по успех, среден по популярност, един такъв непредвещаващ, че ще успее, а онзи вземе, че го изненада с върхове от професионално, материално и лично естество?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 114
Аз! Аз! Може ли аз да отговоря?
Бях отличничка,първа по успех. В компанията ни имаше две момичета, точно както си ги описала. Едва си взеха матурата, не можеха да пишат правилно, не знаеха почти нищо по всеки един от предметите. Сега живеят в чужбина, и двете са в много добро материално положение, едната има супер готин приятел, а другата учи в някаква артистична школа. Завиждам им само,че са имали смелостта да заминат, били са упорити и сега материално ме надминават многократно. А аз учих 100 години и така и не си пробвах късмета навън. Иначе искрено им се радвам, все пак бяхме приятелки, а като си представя едната колко беше зле финансово тогава.... Заслужава да живее добре. И двете го заслужават!

# 23
  • Мнения: 10 547
Аз се смаях от съученик, който не можеше да пише правилно дори презимето си, а днес е пилот на самолет.

Иначе отличниците днес са обикновени хорица- с добро образование, с обикновена работа, а онези, посредствените са на светлинни години пред тях.

# 24
  • Мнения: 758
Съученичката ти явно наистина не се чувства добре, след като изпитва нужда да се хвали с постиженията си пред хора, които не е виждала 18 г. И аз бях от зубрачките и задръстените, а сега дори не мога да се похваля с голяма заплата, апартаменти и т.н., но пък и изобщо не ми пука. Не го приемам като провал, а като избор. Не мисля, че заплатата и апартамента са най-големия критерий за успех в живота. Доволна съм от своя и не ми трябва да го доказвам на никой. А колкото до това да  издирвам хората, които са се държали зле с мен някога, за да им натрия носа - изобщо не изпитвам такива желания. Злопаметна съм за съжаление, и до днес не ми става приятно като се сетя за някои хора и случки и не бих приела покана за среща с някой от тях, въпреки че може да са станали свестни хора. Е, естествено няма да ги подмина ако ги срещна случайно, но просто не ме интересуват.

# 25
  • Мнения: 201
Аз се смаях от съученик, който не можеше да пише правилно дори презимето си, а днес е пилот на самолет.

Иначе отличниците днес са обикновени хорица- с добро образование, с обикновена работа, а онези, посредствените са на светлинни години пред тях.
newsm10
Много съм съгласна тук! И ми е тъжно... надявам се един ден за моите деца положението да изглежда по друг начин, защото това сегашното не е нормално. А и децата, оглеждайки се какво се случва, от една определена възраст насетне почват да разбират тази жестока истина и губят всякаква мотивация да инверстират в образование. По-скоро стават нетърпеливи да започнат да работят, мислейки си че ще на трупат неземни богатства...
Това малко офтопик.

А сега по темата - на скоро ми се обажда една приятелка от детски години, с нея сме на една възраст, но никога не сме учили заедно. Още от гимназията тръгнахме по съсвем различни пътища - тя зубкаше много, но я приеха в обикновена хуманитарна гимназия, аз - едва едва кретах на изпитите, но влезнах в езикова  bowuu (тия подробности ги споделям само заради случката, не го считам за нещо кой знае колко важно). Тя го прие много лично и ме "обвиняваше", че всъщност аз заемам мястото на едно дете, което е по-заслужило от мен и ще оползотвори познанията, които получавам в това училище, по-добре от мен. Както и да е... "говори си, не ми пречиш" дето се вика. Лошото е, че явно това нещо я е яло доста години, защото после, когато влизахме в университета, пак правеше едни нелепи паралели между нея и мен. Та когато ми се обади наскоро искаше всъщност да ми каже, че баща й й е подарил нова кола, която е страхотна (а ние с мъжо си караме една стара). Освен това да ме осведоми, че гаджето й е решило да й предложи и видиш ли вече "не само ти ще си омъжена"  Joy
Някой път като се сетя за нея и много ми се иска още ония години, когато бяхме ученички, да не се е поддавала на тия си мисли и непрестанното желание да се сравнява с хората - може би още щяхме да сме приятелки, ако беше другояче. А и що за живот е това - да таиш в себе си такива горчилки за отдавна отминали събития, да си самосъздадеш драма, която да те кара никога да не се зарадваш на някое свое постижение, освен в случаите, когато твоето е по-голямо от нечие чуждо...  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 447
Искам да напиша книга и да я посветя на учителя си по литература.
В по-изтънчения вариант искам да напиша адски скапана книга и да му платя адски много пари, за да напише адски хвалебствена рецензия.

# 27
  • Мнения: 758
Искам да напиша книга и да я посветя на учителя си по литература.
В по-изтънчения вариант искам да напиша адски скапана книга и да му платя адски много пари, за да напише адски хвалебствена рецензия.
Дона...   bouquet Laughing Да не сме имали един и същ учител по литература? Моето беше учителка всъщност, но тая подобни чувства.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 992
Опираме до любимата тема за успеха, но за мен той е функция както от образованието, така и от личностни качества.
В университета имах състуденти, които зубреха огромни количества информация наизуст, имаше и изключително умни. Всички бяха отличници, приети с максимален бал, които се реализираха по различен начин.

# 29
  • Мнения: 0
Не бих оказала тази чест на някого, специално да му отделям време, та да му натривам носа. Ако обаче по някакво стечение на обстоятелствата пътищата ни се пресекат и изникне подходящ момент, няма да пропусна да му напомня, ако се е държал некоректно с мен, но определено начинът няма да е като на гореспоменатата съученичка. Хората, чиято единствена тема на разговор е да се хвалят с постиженията си, са смешни. Просто ще му напомня за случилото се.

Общи условия

Активация на акаунт