Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 4

  • 68 002
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
# 706
  • Мнения: 337
Първо искам да те поздравя и да ти пожелая леко изкарване на оставащите месеци и едно прекрасно дете на финала!
Надявам се, че си наясно с рисковете от тютюнопушенето и вредата, която то може да нанесе на плода!
Спирам до тук и те моля да не го приемаш като заяждане, а като приятелски съвет.  Hug
Още веднъж честито и успех с борбата срещу цигарите!

# 707
  • Мнения: 10
Зорица Честито ,леко бременеене!!! Hug Hug Hug
Няма да се отказваш в борбата с цигарите! Можеш , всеки може стига да иска!
Аз също си позволявах да подръпвам по време и на двете си бременности  Embarassed Първия път не ги и спрях като родих,но втория път си бях казала че ще го кърмя поне година и никакви цигари.....е кърмих десет дни (по причини не зависещи от мен ) но никакви цигари.... Laughing
Можеш мила,най-малкото заради малката душичка!
Успех на всички!!! Hug Hug Hug

# 708
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Зорица и аз да ти кажа - махай ги тези цигари, сигурно и кафе пиеш на гладно и сутрин пушиш - безмислена работа. Стегни се и ги спирай. Simple Smile

# 709
  • Мнения: 0
Благодаря ви момичета   bouquet Абсолютно приятелски го приемам 5iaM , по-мили от това не можехте и да бъдете Hug От утре (какво клише) слагам линийка, която излиза под коментарите само да разбера как и продължавам с борбата....този път заедно с вас.Ако се изложа ще споделя,че да потъна в срамове!Мисля, че ще помогне Praynig

# 710
  • Пазарджик
  • Мнения: 536
Няма да се изложиш!

# 711
  • Мнения: 46
Благодаря ви момичета   bouquet Абсолютно приятелски го приемам 5iaM , по-мили от това не можехте и да бъдете Hug От утре (какво клише) слагам линийка, която излиза под коментарите само да разбера как и продължавам с борбата....този път заедно с вас.Ако се изложа ще споделя,че да потъна в срамове!Мисля, че ще помогне Praynig


Лека бременност Зорница и едно здраво бебче на финала  Hug Каква по-голяма мотивация от това, че тровиш не само себе си, а и друго невинно същество Simple Smile Извинявай че така го казах малко грубичко, но дано помогне!
Вярвам, че можеш да се справиш   bouquet  bouquet

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И на мен ми е адски трудно,следя ви за да се надъхвам,но все нещо става и хоп цигарата в устата ми  Sad От 9 години пуша и всеки път когато искам да ги спра не мога дори един ден да изкарам #Cussing out Сутрин ставам успявам да пия кафе без цигара ОК от там нататък обачее...денят е дълъг и зависимостта ме подвежда.Много ми е тъжно защото съм убедена,че трябва да ги откажа (и аз имам най-големият стимул на света и то вече в 5 месец Cry) и в следващия момент ..цигара..цигара само в умът ми и ми идва да се  #2gunfire 

Говориш глупости - все нещо ставало, денят бил дълъг, тъжно ти било и дрън-дрън.
С риск да се повторя, аз пуших 20г /не 9/, доста често над 1 кутия на ден, понякога и 2-3 ако излизам вечер до късно с компания. Смятай аз каква зависимост съм имала по твоята логика...
Щом разбрах, че съм бременна /и двата пъти, последния наскоро както е видно/, спрях от раз.
Не мога да се примиря с мисълта, че тровя бебето си, защото съм слаба и беволева....

Как така си в петия месец и още пушиш  Tired ... не ти ли е кофти за бебчето?
Сори, че не съм мила и добра, но въпреки че съм/бях страстен пушач, съм крайно негативно настроена към бременните, които не спират да пушат ...
Вземай се в ръце и просто спри. Не си купувай повече цигари и уплътнявай времето, прекарвано в пушене с други, не по-малко приятни и невредни неща - чети книги, гледай хубави филми, излизай на разходки, срещай се с готини и приятни хора ... или каквото там ти харесва и доставя удоволствие....  Hug

# 713
  • Мнения: 221
Подкрепям Мон.Аз също съм заклет пушач с 20 г. стаж и съм стигала и по 2 кутии на ден.Но в деня в който разбрах,че съм бременна и ги спрях-не мога да си представя ,че това невинно същество,точно аз неговата майка,съвсем съзнателно го тровя.Дори забраних тютюневия дим около мен и в резултат два дни след мен и мъжът ми ги отказа.
Затова Зорица вземай се в ръце-заради бебока....ние ще те подкрепяме,мила  Hug

# 714
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нещото, което най-много мразех, когато пушех, е някой отказал се пушач или непушач, но отказалите се са по-досадни, да ми мърмори и да ми дудне.
Направо се изключвах и бягах надалеч от проповедника.
В момента и аз съм от тази страна и се старя да не мрънкам и да не чета морал.
Може да дам кураж, да подкрепя, да дам съвет, но няма да причиня омразното мрънкане и колко са вредни цигарите и какъв герой съм, че съм ги отказала.

Та и вие - момичето си знае много добре и не е нужно само защото е споделила да я поучавате. Ефектът ще е обратен. Подкрепете я и й дайте кураж.

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, Лиляна, но за мен има огромна разлика дали говорим просто за човек, отказващ цигарите или за бременна жена, която пуши Peace
Пак ще я подкрепяме, но няма как да я аплодираме за това, че вече 5 месеца си трови бебето... И съм груба, защото истината, казана директно, понякога оказва по-голямо влияние от най-милите думи:"давай, с теб сме" и т.н.  Whistling


Може да дам кураж, да подкрепя, да дам съвет, но няма да причиня омразното мрънкане и колко са вредни цигарите и какъв герой съм, че съм ги отказала.

И не мрънкам, просто си казвам мнението.
А герой изобщо не съм, даже съм жалка, защото заради себе си само не можах да ги спра ... Но пък децата ми се оказаха прекрасен стимул.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 12:52 от Мон...

# 716
  • Мнения: 13
Нещото, което най-много мразех, когато пушех, е някой отказал се пушач или непушач, но отказалите се са по-досадни, да ми мърмори и да ми дудне.
Направо се изключвах и бягах надалеч от проповедника.
В момента и аз съм от тази страна и се старя да не мрънкам и да не чета морал.
Може да дам кураж, да подкрепя, да дам съвет, но няма да причиня омразното мрънкане и колко са вредни цигарите и какъв герой съм, че съм ги отказала.

Та и вие - момичето си знае много добре и не е нужно само защото е споделила да я поучавате. Ефектът ще е обратен. Подкрепете я и й дайте кураж.

И мен това много ме дразнеше и все още съм готова да защитя пушачи, нападнати от бивши, защото ги разбирам, знам каква вина изпитват и без да им се натяква. На мен самата ми се свиваше корема от страх всеки път, когато се замислех или когато някой заговореше за вредата, която цигарите причиняват, но, въпреки това, не го осъзнавах рационално, винаги намирах начин да прогоня неудобните мисли и да надприказвам неудобните лектори. Мисълта ми е, че Зорица, а мисля, че и другото бременно момиче също знаят, че не трябва да пушат, дори искат да спрат, но не са отворили напълно съзнанието си. Просто не са готови, защото им се налага да спрат да пушат, заради друг. Те не са достигнали до момента да могат да спрат без воля и, следователно безболезнено.
Но, тъй като става въпрос за бъдещи деца, ще си позволя да им дам съвет. Този път се налага да използвате волята си. Просто трябва да спрете, докато сте бременни, не за цял живот. Да си представяте себе си като непушачи е твърде стресиращо за вас, но не е трудно да спрете само за малко, докато родите. Гаранция, че като ви замирише на бебе няма да ви се пуши, дори ще ви е неприятно и ще кашляте като се опитате да пропушите отново. Но, ако не спрете сега за малко, ще ви гризе съвестта и дълго време няма да намирате стимул да спрете цигарите. Дано ме разбрахте правилно - не пробвайте да ставате непушачи сега, спрете ги само за малко и само, заради бебето.

# 717
  • София
  • Мнения: 62 595
Това е естествена съпротива срещу набиването на канчето, а и гузна съвест. Неприятно е някой да ти повтаря това, което и без това знаеш и ти е гадно, че не можеш да го спазиш.

# 718
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
В случая "не мога" не значи нищо. Няма "не мога", има "не го искам достатъчно". Когато човек иска, може.

# 719
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, искам да ви кажа, че от вчера не съм пушила.Благодаря за мненията ви много ми помогнаха наистина   bouquet .За мен това си е напредък ..честно казано направо не смея да се похваля да не се урочасам Joy  Прекрасен бездимен ден на всички пожелавам! (дано да устискам Praynig мотивирала съм си ината сериозно, както когато искам да получа нещо)

Общи условия

Активация на акаунт