От любов към салатите!

  • 102 434
  • 547
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 365
Здравейте! Ето и от мен 2 много лесни и вкусни салатки:
1. Салата айсберг накъсана, сушени домати, нарязани на тънки лентички, козе сирене натрошено, подправки - малко сол и зехтин. Най-отгоре поръсвам изпечени кедрови ядки
2. Пак салата айсберг накъсана се полива с дресинг от дижонска горчица, зехтин или олио и оцет, размесва се добре, отгоре се натрошава синьо сирене и се поръсват изпечени орехи.

# 16
  • Мнения: 419
Кажете някоя спаначена салата. Аз правя една вариация от спанак, козе или синьо сирене, круши, ядки според наличните, малко мед или стафиди, зехтин, лимон и маслини. Слагам една мокра чаша за бяло вино във фризера и ми е чудесно предястие, а с препечени филийки, натъркани докато са топли с чесън, си е направо лека вечеря. Интересува ме също как се обработва предварително спанака за салата. Когато съм си поръчвала хубава спаначена салата, ми прави впечатление, че спанакът е нещо като начукан и аз го начуквам леко в дървено хаванче? Други идеи?

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Аз харесвам бг традиционни салати - шопска, зеле и моркови, снежанка, картофена, все да са много кисели. С риби и всякакви смески от портокали и други подсладители не харесвам.Скоро на едно гости имаше картофена салата.Беше много хубава, но към нея вървеше сос от сметана, чесън и канела.Е на последното още му усещам вкуса в устата си. Confused

# 18
  • Мнения: 419
А какво всъщност е салата? Руска, млечна, картофена, бобени, с тестени изделия, при все, че им казват салати, аз не ги броя за такива.

# 19
  • Мнения: 27 524
Предястие, нещо зеленчуково. Не е необходимо да е само вид марула или домат  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 726
И аз смятам, че салата е нещо от пресни зеленчуци , без термична обработка, всичко друго са мезета   Mr. Green.
 Ето какво опитах наскоро и много ми хареса: рукола, настъргани моркови, настъргано цвекло, пармезан, олио и лимонов сок.

# 21
  • Мнения: 419
В какво съотношение са първите продукти? Цвеклото варено ли?

# 22
  • Мнения: 419
Някой правил ли е салата "Съвършенство" с желираните топки и зеленчуците вътре. Има я в Съкровищницата с класически готварски рецепти. Чудя се дали само изглежда красиво, или е и вкусно. Нямам опит с желатина в салати.
ПП: Добре, че се пораздвижи малко подфорума с новите теми. Аз се бях отчаяла от темите с тестени дебелети, свинско и пържено и изобщо бях спряла да влизам тук.

# 23
  • Мнения: 1 726
В какво съотношение са първите продукти? Цвеклото варено ли?
Цвеклото (сурово) и морковите са 1:1, а може и само едно от двете. Руколата е със специфичен вкус и затова количеството зависи от това дали ви харесва.

# 24
  • Мнения: 201
Здравейте! Ето и от мен 2 много лесни и вкусни салатки:
1. Салата айсберг накъсана, сушени домати, нарязани на тънки лентички, козе сирене натрошено, подправки - малко сол и зехтин. Най-отгоре поръсвам изпечени кедрови ядки
2. Пак салата айсберг накъсана се полива с дресинг от дижонска горчица, зехтин или олио и оцет, размесва се добре, отгоре се натрошава синьо сирене и се поръсват изпечени орехи.

И аз да допълня колекцията със салата Айсберг:
- Около 400гр Айсберг салата - накъсвам на парченца (избягвам дебелите части на листото)
- 1 голям домат - нарязвам на съвсем мънички парченца
- 1 средно голям морков - настъргвам наситно
- 2 стръка зелен лук - нарязвам на ситно
- 1 краставица - на полушайби
- 4-5 супени лъжици сладка царевица
- овкусявам с мазнина (пожелание), добавям и мъничко оцет (с балсамико е най-добре) и сол на вкус.

Към салатката си правя крутони - с мащерка, малко сух чесън, риган, ... това вече си е въпрос на фантазия.
Когато и крутонките са готови (около 10 минути, не повече) в комбинация със салатата - считам си ги направо за вечеря Simple Smile

# 25
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
Лятната ни салатка е шопската с много сирене.А любима зимна салатка е с настъргани моркови,настъргано печено червено цвекло,чесън и сурови слънчогледови ядки.Овкусявам с зехтин и лимон.

# 26
  • Мнения: 419
Лятната ни салатка е шопската с много сирене.А любима зимна салатка е с настъргани моркови,настъргано печено червено цвекло,чесън и сурови слънчогледови ядки.Овкусявам с зехтин и лимон.
Как се пече червеното цвекло?
И двете салати с репите за които писахте вчера ги направих и са страхотни.

# 27
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849

[/quote]
Как се пече червеното цвекло?

[/quote]
Измивам добре,режа дупето и върха и ако е едро го разполовявам.Овивам в алуминиево фолио и слагам в тавичка.Наливам мъничко вода и пека до омекване.

# 28
  • Мнения: 419
Благодаря. Ще го пробвам.
Много  хубава тема, много полезни коментари.

# 29
  • Мнения: 15
Любимата ми зимна салата е червено цвекло, моркови и ябълка, настъргани на дребно, овкусени с сух чесън, олио, лимон или оцет и поръсени обилно с печен сусам. За обичащите по мазни салати може да се прибави майонеза, разредена с малко кисело мляко, но тогава трябва да се внимава с лимона. 

Общи условия

Активация на акаунт