румяна илиева диетолог?

  • 130 833
  • 772
  •   1
Отговори
# 750
  • тук и там
  • Мнения: 11 682
Калоричната храна не значи непременно вкусна, най-малкото пък здравословна. За кафето и цигарите също, браво.... Simple Smile нямаш си и на представа колко вкусотии и нискокалорични страхотни ястия има Simple Smile дано навлезеш малко в темата и да не си мислиш, че се лишаваш едва ли не от живота по този начин Simple Smile
Калоричната храна не е здравословна,но да-вкусна е-иначе нямаше да има толкова пълни хора-всички щяха да рупат само марули и да не поглеждат шоколад и пица.На този етап наистина се лишавам от много неща,просто защото имам цел-да отслабна-не съм и очаквала да е  много лесно  .Това е-имам цел,следвам я,лишавам се от доста удоволствия,с идеята да бъда възнаградена с хубава фигура за усилията  които полагам-но чак пък да се радвам едва ли не че съм на диета-не,определено не се радвам.Иначе няма спор,че се научаваш как и най-вече по колко да се храниш така,че да отслабваш-дори само заради това,си струва човек да се обърне към Руми.Няма да пиша повече, докато не искарам първата седмица  поне..Успех на останалите!

# 751
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз съм сигурна, че когато постигнете желанията си, няма да искате вече стария си начин на хранене  Heart Eyes Ще се харесвате, ще сте щастливи и ще сте научили какво води и какво не води до отслабване. Ако се чувствате изтерзани още от сега, а не щастливи, че най-после сте се стегнали, значи нещо куца.
Стимулирайте се с нещо, мечтайте за хубави тела, гледайте снимки на фитнес модели ... но не се отдавайте на мисълта, че не сте щастливи от диетата си.
Нямам идея какви са количествата в диетите на Руми, но за да отключите отслабване на мазнини определено трябва да се научите какво да ядете. А например черният хляб не е сред тази храна.
Черният хляб не се различава по нищо от белия, само дето има повече фибри. А вдига кръвната захар/инсулина повече от бялата захар.
Четете повече, информирайте се. Само така ще постигнете това, което искате и най-важното - ще го задържите.
Ако чакате с мъка края на диетата и времето, в което ще сте отслабнали и ще си хапнете еди какво си (което обикновено е въглехидрат някакъв) - да знаете, че си давате парите на вятъра и че се мъчите напразно.
Бъдете щастливи, мечтайте и се радвайте, че правите нещо за себе си, за да се обичате, за да се уважавате, за да се харесвате.

# 752
  • Варна
  • Мнения: 434
Здравейте! След толкова оправдания е време и аз да се стегна малко! Не знам от къде покачих килограми, при все, че никога не съм се ограничавала в яденето, все си седях на 56-58кг.. Висока съм 170см. Може би спирането на цигарите, спокойствието, което се е настанило в мен, плюс вече лечение с хомеопатия, всичко това си доведе до 63кг. Сега съм с мерки талия - 79; ханш - 97;бедро - 60; прасец - 37;
ръка - 29. Доста четох из сайтовете и се спрях на Руми. Реших първо да сваля сама, след това за малко релеф да и пиша и да поработим заедно. Избрах си диетата на Мимоза, мислех първоначално за бързата булченска, но четох, че боли глава от нея, а с тази хомеопатия не искам да ме боли глава /не мога да пия Аналгин, а от хомеопатичното не ми минава :/ /
Първо ще започна с 6 седмичната програма за начинаещи. Общо взето мисля бавно, но сигурно да се справя. Като килограми не гоня някаква цел, искам да изглеждам добре! Между другото, да се представя - Вили, на 25, от Варна! Хубав неделен ден ви пожелавам! Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 11:16 от iskrichkavn

# 753
  • София
  • Мнения: 10 858
iskrichkavn, аз започнах с програмата за начинаещи, трябва да ти кажа, че върши работа и си на прав път. Съчетай го с нисковъглехидратно хранене - и след известно време ще се види резултата!
Успех   bouquet

# 754
  • Мнения: 0
Kaisia, искам да ти споделя какво правих аз в началото (а и сега понякога) когато количеството на храната ми се вижда не достатъчно. Предполагам, че Руми ти е обяснила, че зеленчуци можеш да ядеш колкото искаш, както казва тя "на корем". Така че, ако обичаш готвено, направи си 100-те грама месо със зеле в по-голямо количество, като ядене или пък пилешки дробчета задушени с много зеленчуци (лук, чушки, гъби) и т.н. Когато не ти се яде салата разбира се си готви, засища наистина. Друго което много обичам е да си направя крем супа - различни позволени "на корем" зеленчуци и ако имаш в менюто картофче или малко сиреме и пасираш. Супер лесно е и става голямо количество. Дано съм ти била полезна   bouquet Успех!

# 755
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
От най- върлите фенове на Руми И. съм  Peace Да, спазвайки стриктно нейните режими, съчетани с тренировки, се постигат страхотни резултати  Wink
От утре започвам ново 21- дневно /зная, че принципно е 28, но ми предстои ски ваканция, по време на която не се знае колко стриктна ще съм/ завъртане. Ще го правя в по- мазен вариант  Grinning Сиреч повечко зехтин, масло, яйца, авокадо... Ще се опитам алкохолът /вино/ да е в минимални количества.  Laughing  Иначе си тренирам с нея, като цяло се и храня според "предписанията" й, но не винаги ми се получава стриктността... Отделно, края на май съм ВИП- гост на сватба и трябва да съм просто зашеметяващо прекрасна  Crazy

Кой ще пусне нова тема?

# 756
  • Мнения: X
А при разтягането имате ли болки? Направо толкова силно ме боли мускула който разтягам все едно ще се скъса.... няма да се скъса естествено просто болката е адски силна  Confused

# 757
  • София
  • Мнения: 10 858
Не трябва да те боли, не го напъвай толкова. разтягай до там, докъдето ти е поносимо и приятно, не насилвай.

Ума  Peace Ще бъдеш, сигурна съм Heart Eyes

Да ви питам момичета, да знаете Руми от къде си купува постелките за тренировка?
Дали мога да ви помоля да я попитате  Praynig Praynig Praynig

# 758
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
И при тренировките, и при разтягане/ загряване не трябва да има неприятни усещания  Peace
Постелките на Руми и на мен много ми харесват- изглеждат супер стабилни и все едно залепват за пода. Аз принципно съм от пасивните й "клиенти"- даже докато бях под нейна "опека" /което продължи няколко месеца/ почти никакви въпроси не съм задавала, просто не ми се е налагало, честно казано- всичко беше обяснено супер подробно /въпреки че Руми все пишеше- питай, питай, питай/. Та и с онлайн фитнеса сега съм така... Но ако пускам някой коментар случайно, непременно ще питам и за постелките  Peace

# 759
  • Мнения: 0
Момичета, тази режим наистина действа!!! Joy Направо съм изумена!!! След двете бремености съм свалила общо 40 кг. с най-различни диети, но такъв "очеваден" резултат не съм имала. Обикновено свалях на килограми, а сега повече на см. Ето отчета ми за първата седмица:
килограми -1200 кг.
талия         - 6см.
ханш          - 4см.
бюст           - 2см.
бедро         -2см.
прасец       -1см
ръка           -2см.
Много съм доволна и щастлива! Аз правя режима по мое осмотрение (като спазвам всичко казано от Руми), а упражненията са от сайта й. Освен да се похваля искам да мотивирам всички начинаещи да не се отказват и да дерзаят смело напред, резултати ще има! Grinning Успех на всички и аз продължавам!

# 760
  • Мнения: X
Момичета, тази режим наистина действа!!! Joy Направо съм изумена!!! След двете бремености съм свалила общо 40 кг. с най-различни диети, но такъв "очеваден" резултат не съм имала. Обикновено свалях на килограми, а сега повече на см. Ето отчета ми за първата седмица:
килограми -1200 кг.


 Joy Знам че говориш за грамове ама ми стана смешно  Laughing Laughing


Благодаря на тези които се включиха по въпроса с разтягането. Значи най вероятно аз нещо не правя като хората. Въпреки че пък никога не съм имала мускулна треска след упражненията, което някак ме кара да мисля че хубаво разтягам след това  newsm78 Не знам кое не правя както трябва:)

# 761
  • София
  • Мнения: 10 858
Ума  Hug

# 762
  • Мнения: 0
Хаха да наистина е смешно. Толкова бях щастлива, че в бързината съм написала 1200 кг, т.е. 1кг. и 200 гр.

# 763
  • София-Младост
  • Мнения: 23 380
Хаха да наистина е смешно. Толкова бях щастлива, че в бързината съм написала 1200 кг, т.е. 1кг. и 200 гр.
Браво! Това за колко време и на лично изготвен за теб режим ли си?

# 764
  • София
  • Мнения: 10 858
Сигурно сте прочели новата статия на Руми, но понеже е точно в контекста на дискусиите на скоро, затова я пускам.
http://fitnesinstruktor.com/otslabvane-remont-poddrajka/

Общи условия

Активация на акаунт