Половите инфекции и риска от аборт

  • 3 607
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 395
Трой , зависи къде го целуваш  Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 045
Много са опасни тези инфекции .Голяма част от проблемните забременявания се дължат на безразборният полов живот който сте водили.Затова умната

 smile3532 развасели ме  smile3501 Трябва да си запиша някъде тази сентенция!

# 17
  • Мнения: 39 318
Даринке, тая мисла много ми хареса, затова си я оставям за подпис.

# 18
  • Мнения: 218
А как се получават тези инфекции? Thinking

# 19
  • Мнения: 39 318
По водомера.
По полов път, разбира се. Или и теб да сложа отдолу  hahaha

# 20
  • Мнения: 3 242
Аууу и ся кво излиза че имам три аборта щото съм разхайтена и
правя секс с който ми падне???? Ще трябва да те разочаровам, до сега не съм имала
полови инфекции,нито кондиломи камо ли хламидия.

# 21
  • Мнения: 3 271
Момичетата трябва първо да се образоват малко после да коментират не им се сърдете Laughing

# 22
  • Мнения: 218
По водомера.
По полов път, разбира се. Или и теб да сложа отдолу  hahaha

Сложи ме, тъкмо чест ще ми направиш... Grinning

# 23
  • Мнения: 6 395
Тая тема се превръща в комедийна сцена   rotfImao Joy

Ама хайде нали смехът е здраве, то бива и да се посмеем, не само за болести да си говорим.

Последна редакция: сб, 28 яну 2012, 11:25 от pufpafka

# 24
  • Мнения: 218
Момичетата трябва първо да се образоват малко после да коментират не им се сърдете Laughing

Е образоваме се уж...  Thinking

# 25
  • Мнения: 39 318
Чест, за какво ?
За ниска полова култура  newsm78.

# 26
  • Мнения: 218
Чест, за какво ?
За ниска полова култура  newsm78.

Ясно, че е по полов път, но не се ли получават и от замърсяване. Исках да знам само по полов път или има и други варианти...не съм се уточнила...съжалявам.Заслужила съм си нападението...а и не съм експерт по полови болести ...

# 27
  • Мнения: 6 395

Обаче подозирам от къде я е взела тази мисъл Даринка.....плагиатствала е  Laughing  Mr. Green. Само че и в пулс. Бг са плагиатствали от чужд сайт и са си взели некадърен преводач и на ти сега-велика мисъл...изгубени в превода


http://www.puls.bg/illnes/issue_346/


За момичетата, които не са много ориентирани. Има два вида ппи(полово предавани инфекции) -такива, които се предават само по полов път(хламидия, чпв и т.н) и такива, които може да хванеш както от басейни, сауни и т.н така и да развиеш (например дисбактериоза). И не е вярно твърдението, че БЕЗРАЗБОРНИЯТ секс е рисково поведение, а секса без предпазни средства и смяната на много партньори, много важен фактор за разпродтранението на ппи е скрининга и редовното посещение при гинеколог. Има едно твърдение, че когато си лягаш с някого, ти спиш и с всичките му бивши партньори и никога, ама никога не можеш да бъдеш сигурен  дали някой е носител на вирус и бактерия. Понякога тези състояния са скрити дори и за самият заразен.

# 28
  • Мнения: 6 395
Не разчитайте също, много, много, че партньорът ви е верен или, че е първият и единствен в живота  ви и това е застраховка за ппи. Когато се започва бебеправене и секс без предпазни средства е хубаво да се пуснат някакви контролни изследвания и на двамата партньори.Посещението при гинеколог веднъж годишно(поне), цитонамазка и микробиология  при половоактивните жени е задължително и грижа  за собственото тяло.
Някои ппи като чпв, засягат и от тях се разболяват само жени, но мъжете са преносители. Напоследък се говори и за щам на чпв вирус, който е ппи и причинява рак на гърдата, но са все още само теории, за сега се знае само, че причинява  рак на шийката на матката. Хламидията, мико и уреаплазмата и трихомоназата са от ппи, които водят до сериозно възпаления и риск по време на бременността, но могат да бъдат причина и за невъзможност за забременяване.

# 29
  • Мнения: 218

Обаче подозирам от къде я е взела тази мисъл Даринка.....плагиатствала е  Laughing  Mr. Green. Само че и в пулс. Бг са плагиатствали от чужд сайт и са си взели некадърен преводач и на ти сега-велика мисъл...изгубени в превода


http://www.puls.bg/illnes/issue_346/


За момичетата, които не са много ориентирани. Има два вида ппи(полово предавани инфекции) -такива, които се предават само по полов път(хламидия, чпв и т.н) и такива, които може да хванеш както от басейни, сауни и т.н така и да развиеш (например дисбактериоза). И не е вярно твърдението, че БЕЗРАЗБОРНИЯТ секс е рисково поведение, а секса без предпазни средства и смяната на много партньори, много важен фактор за разпродтранението на ппи е скрининга и редовното посещение при гинеколог. Има едно твърдение, че когато си лягаш с някого, ти спиш и с всичките му бивши партньори и никога, ама никога не можеш да бъдеш сигурен  дали някой е носител на вирус и бактерия. Понякога тези състояния са скрити дори и за самият заразен.


Ето такава информация исках да получа. Благодаря много .. Hug

Общи условия

Активация на акаунт