Кандидатстване в НУКК 2012 г.

  • 33 776
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 0
REM ,така и не разбрах, към кого  няма да бъде коректно ако публикуваш списъците които си заснела. Тази тема мисля е за споделяне на информация около изпита в НУКК 2012. Много хора искат да научат как се е класирало детето им. Имената на децата които са кандидатствали не са тайна. Висят открай време в сайта на НУКК.   

# 226
  • Мнения: 4
 Аз лично ще подам такава молба по Ваш съвет, считам че е правилно разсъждението ви. Сигурна съм, че работите на приетите деца са такива, че да няма какво да се оспорва,  в смисъл предварително  се знаят задачите от който трябва, както и да се подменят листове с вече готови решени задачи, ако случайно детето нещо се издъни. "СПАСЕНИЕТО" е в промяна на Наредбата относно изборната процедура, да се елиминира участието на ръководството, което и да е то, както и да се елиминира нелегалният начин за прием -ЧАСТНИЯТ ЛИЦЕЙ и най вече желание от страна на държавата, да бъде държава за всички граждани.

# 227
  • Мнения: 41 965
И това, че въпреки мнението на обществото за изпита все повече деца се явяват показва, че училището си заслужава и винаги ще твърдя това. За детските градини сега мога да кажа, че нито частните /в каквато ходим/, нито държавната /в която сме приети от есента/ не ми се струват достатъчно на ниво.
....... Определено е трудно, но това е тръпката - няма лесен път нагоре! След здравето, което е най-важно, аз искам за детето си да стане Човек, който да остави следа след себе си и за нашите мащаби - си мисля, че пътят минава през Лицея...

1. Обясни ми защо си заслужава? Какво толкова развива това училище в сравнение с другите училища? Дава ли някаква специална подготовка, която да отваря врати по-нататък?

2. Какво ти разбираш под достатъчно на ниво? Да учат по 3 чужди езика? Да вземат таблицата за умножение в 1 клас? Да танцуват бални танци и да учат история на изкуствата? Не, че имам идея с какво ще им помогне това в живота.

3. Кой е този път през лицея? И накъде води по-нататък след НУКК?

Питам не за да се заяждам, а защото усещам колко си мотивирана. А за да си толкова мотивирана явно имаш някои отговори, които аз нямам и бих желала да получа. Защото моето мнение е, че НУКК е едно училище, гарантиращо подбрана и безопасна среда (при това безплатно), в която децата да изкарат спокойно детство докато дойде време за университет в чужбина, гарантиран от парите на семейството. Та за тези с властта и парите е ясно какво дава НУКК - спестява на децата им "очукването" в борбата с живота и омешване с плебса (в т.ч. чалга културата). Но на какво разчитат тези без пари и влияние? Нямам информация, завършилите НУКК да превъзхождат децата от другите училища със знания и умения, които да им помогнат в състезание на възможности.

# 228
  • Мнения: 232
Аз лично ще подам такава молба по Ваш съвет, считам че е правилно разсъждението ви. Сигурна съм, че работите на приетите деца са такива, че да няма какво да се оспорва,  в смисъл предварително  се знаят задачите от който трябва, както и да се подменят листове с вече готови решени задачи, ако случайно детето нещо се издъни. "СПАСЕНИЕТО" е в промяна на Наредбата относно изборната процедура, да се елиминира участието на ръководството, което и да е то, както и да се елиминира нелегалният начин за прием -ЧАСТНИЯТ ЛИЦЕЙ и най вече желание от страна на държавата, да бъде държава за всички граждани.
  Съгласна съм, Наредбата за прием дава възможност за манипулация на резултатите.  Ние можем да се опитаме да я променим.  Обявена е на сайта на училището, да я прочетем в детайл, да обсъдим предложенията и отделно от другите инциативи, можем да пишем мотивирано до Министерството на Културата и т.н.  Това ще струва само време.  Аз ще прегледам, вижте и Вие.  Както се казва и най-дългото пътешествие започва с първата крачка  Simple Smile

# 229
  • Мнения: 0
REM ,така и не разбрах, към кого  няма да бъде коректно ако публикуваш списъците които си заснела. Тази тема мисля е за споделяне на информация около изпита в НУКК 2012. Много хора искат да научат как се е класирало детето им. Имената на децата които са кандидатствали не са тайна. Висят открай време в сайта на НУКК.  


Аз така мисля! Ако НУКК решат да ги публикуват в сайта си.Да всеки има достъп-да отиде и да види резултатите.Иначе тук ще започнат едни безпредметни обсъждания-това дете така, а пък другото иначе и т. н. А мисля, че след като много хора искат да научат как се е класирало детето им и смятат това за достатъчно важно-то има официална процедура-списъците са изнесени. Без значение на нас дали ни харесва цялата организация или не-това са приетите правила.  
МОМИЧЕТА, КАКВОТО И ДА ГОВОРИМ, ДОСТА ОТ НАС СА НАВЪТРЕ С НЕЩАТА И ЗНАЯТ ТОЧНО КАК СТОЯТ НЕЩАТА, ЗА НЯКОИ НЕЩА ПЪК САМО СЕ ДОСЕЩАМЕ , А ЗА ДРУГИ ПРЕДПОЛАГАМЕ..... АЗ ВИ ПРИЗОВАВАМ ДА МИСЛИМ ПОЗИТИВНО, ДА ГЛЕДАМЕ НАПРЕД, ДА ВЯРВАМЕ В ДЕЦАТА СИ И ДА ГИ НАСЪРЧАВАМЕ. ПРИ ВСИЧКИ СЛУЧАИ ТОЗИ ИЗПИТ Е БИЛ + ЗА ДЕЦАТА.

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Присъединявам се към въпроса на Черна станция - какво толкова дава НУКК?
 Доколкото съм запозната, децата учат по задължителните учебни програми одобрени от МОН / ако бъркам, нека родители на настоящи ученици да ме поправят/. Всичко е въпрос на родителски амбиции, нищо друго.
 За протокола ще споделя , че преди 2 год. детето ми се яви на въпросния изпит. Предполагам се досещате, че не бяхме сред случайно приетите. И понеже ми беше интересно какво всъщност "изпусна" детето ми направих някои проучвания. Резултатът е- НИЩО! Нищо не изпуснаха и други деца от нашия набор, които изкараха страхотни резултати , но недостатъчни. В момента всяко от неприетите деца се чувства чудесно и се развива повече от добре  Peace.
 Училището сигурно е супер , не споря, но със сигурност има и други отлични училища в София.
 mimi_block , желая ви успех в начинанието , но честно казано не вярвам, че нещо ще постигнете.
 Само ще добавя , че всяка година много от децата учещи в лицея кандидатстват за прием в СМГ след 4 клас. Защо ли?

# 231
  • Мнения: 0
 Наглостта  и  безочието от страна  на училището като не публикуваха резултатите от изпита са факт.
Факт е обаче и това че никой не си направи  труд да противодейства на тази наглост. Като публикува резултатите .
  Който  е позитивен -  помага и бива полезен.  Simple Smile

# 232
  • София
  • Мнения: 387
 
Наглостта  и  безочието от страна  на училището като не публикуваха резултатите от изпита са факт.
Факт е обаче и това че никой не си направи  труд да противодейства на тази наглост. Като публикува резултатите .
  Който  е позитивен -  помага и бива полезен.  Simple Smile


  bouquet

# 233
  • Мнения: 482
Наглостта  и  безочието от страна  на училището като не публикуваха резултатите от изпита са факт.

Всъщност е истинско събитие че публикуваха разпределенията - това се случва за първи път!
Дай боже да се променят нещата към добро.
Глупаво, от друга страна, е че преди няколко години са престанали да изнасят задачите Sad

p.s. миналата година списъка на приетите деца за ДГ ги качиха снимани и това не предизвика нищо особенно.

# 234
  • Мнения: 2
Не разбирам, защо приемате това, като "наглост и безочие"? Не се ли замисляте, че това може да рефлектира върху някое дете, което не е прието? Дали би било приятно на родителите всички в мрежата да виждат, че детето им не е било прието или някой "доброжелател" да му се подиграва, в училище например?
В края на краищата много родители, които за заснели въпросните резултати Ви предлагат да проверят конкретен резултат и да Ви информират - защо не се възползвате или повече Ви интересуват имената на приетите с някакви протекции деца, за да се насочат коментарите в тази посока?
Никъде училището не е поело ангажимент да публикува на страницата си резултатите. Приятен жест беше публикуването на списъците за кандидатстване, защото ни спестиха едно разхождане, но резултатите са съвсем различно нещо.
Успех на всички!

# 235
  • Мнения: 4
Аз лично ще се боря за промяна, заради отличния резултат на детето ми, което дори частично е решило задачата с гъбите, заради другото ми дете, на което предстои да кандидатства. Проучила съм нещата предварително, знам отлично как става приемът. Но аз избрах само добра подготовка и тя даде резултат, този подход ще избера и за второто дете . Просто съм на мнение, че на способните деца трябва да се дава шанс в тази държава, ние родителите сме длъжни да се борим за това, а не още с първото им изпитание да ги прецакат. Иначе идва един момент в живота, когато връзките и парите не помагат. За наше щастие!!!

# 236
  • Мнения: 0
Наглост и безочие според мен, защото е ясно че повечето деца няма да бъдат приети. Щом са само 80 места, а кандидатите са около 400. Защо трябва да се разкарват  320 семейства до портала. Само за да се разочароват. Некоректно според мен.
Това че на някого можело  да се смеят , ми се вижда  несериозен довод.
В публикувания  списъка с кандидати има имена .Който иска да злобее – може да ги ползва.  Пък и да се смее ако ще.
 Simple Smile

# 237
  • Мнения: 482
liliannia, евентуалното поведение което описваш е глупаво, детинско, незряло ... и използват тези епитети, за да не използвам други .... Лично за попадна ли случайно на някой присмял се на дете че видиш ли .... бих го подредила доста добре и то него!

Но има и нещо друго - понякога е добре не само да защитаваме децата си (избягвайки "травмиращите" ситуации), а да ги научим да се справят сами, да отработват чувствата си и да реагират адекватно. Тези уроци са важни и житейски и не се учат в НУКК или където другаде ....

А това за НУКК сами си го правим родителите. За н-ти пореден път повтарям - нито е най-доброто, нито е единственото. Просто е училище, такова каквото трябва да е всяко училище! И когато всички училища станат като НУКК хич няма да е зле - и това е доста добра кауза, за която си струва да се бориш.

Важното е децата да са живи и здрави! Всичко друго е суета, наша родителска ....

# 238
  • Мнения: 2
Абсолютно е така, че трябва да се променят нещата, че трябва да се борим с това, което ощетява способните деца, но не с агресия и обиди - защото такъв пример даваме на децата си, а с конструктивни предложения! Всички сме наясно, какви са някои от способите при прием и какъв голям е процента на децата, приети не със знанията си. Отношението - по-различното такова си проличава още при самия изпит.
Има много разумни и обосновани предложения, които си струва да се дискутират и да се излезе с единно предложение пред Министерство на Културата, за да има резултат.
Но начина на обявяване на резултатите и критериите при класиране нямат нищо общо и аз държа на мнението, че те не трябва да се обявяват онлайн, за да се предотврати негативно отношение към децата - и приети и неприети. Те всички са невинни същества. Тук дискусията/конфликта и всичко друго касае родителите.
Моето предложение е да има някаква секция в сайта, за която да се дават потребителско име и парола за всички кандидатстващи деца, където да се правят необходимите проверки. По този начин всички заинтересовани ще имат достъп, без това да навреди по никакъв начин.

# 239
  • Мнения: 0
Факт е обаче и това че никой не си направи  труд да противодейства на тази наглост. Като публикува резултатите .
  Който  е позитивен -  помага и бива полезен.  Simple Smile


Предложих ви да проверя резултатите ви дискретно, но вие не пожелахте.Незнам тогава какво целите, защо ви е целият списък. Доста хора ме попитаха и аз им казах резултатите-хората бяха благодарни и това е.Аз немога да разбера защо е този напън за списъка.И в крайна сметка ако нещо е важно за детето ми, за мен и за семейството ми аз ще си направя труда да проверя резултата. Вече втори ден са изложени. Ако имате причина поради, която неможете да отидете с най-голямо удоволствие ще ви напиша на лични резултата на детенцето ви. Моля, въздържайте се от крайни коментари, когато не познавате някого.

Общи условия

Активация на акаунт