Високо-Мазнинна Ниско-Въглехидратна Диета - 5 част

  • 67 076
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
dare , в грешка си, душа, не са зеленчук, а самостоятелен биологичен вид/или род, клас, разред - както там се казва, нека някой биолог да се включи компетентно/, както например животните, растенията и пр.Но за състава - много благодаря  bouquetЯвно ще се хапват гъбки smile3508
За протокола, колега - не можах да се стърпя: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%8A%D0%B1%D0%B8  Mr. Green Дори се изкушавах да копи-пействам пълното инфо, но овреме овладях този свой душевен порив Laughing

# 16
  • Мнения: 172
Колежки Laughing, дерзаете ли здраво? Да ви питам нещо - значи аз за около 9 месеца свалих 12-13 килца и го  докарах до предибременността ми - 1 кило. И това до ноември 2005 и от тогава нъцки, стоя си на колкото си бях и преди и не мърдам. Добрата новина е че останах толкова след двуседмичното коледно /ааа как да го нарека/ плюскане, но все пак искам да сваля още поне 3-4 килца , а нещо се опъва работата. Плато ли е какво е, как да го прескоча? От понеделник спрях бирата и винцето  Sad, та да видим ще има ли ефект тези лишения.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Karimma , Hug, "царство" била думата значи....

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Ето ме и мен. Hug.Аз обаче още мародерствам с разни въглехидратности върху стройното си тракийско тяло, но от 08.01 съм в отбора отново.

# 19
  • Мнения: 1 639
От днес съм с вас  Sunglasses . Твърдо реших , като се наспя ще се измеря старателно и запрятам ръкави Wink

# 20
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Колежки Laughing, дерзаете ли здраво? Да ви питам нещо - значи аз за около 9 месеца свалих 12-13 килца и го  докарах до предибременността ми - 1 кило. И това до ноември 2005 и от тогава нъцки, стоя си на колкото си бях и преди и не мърдам. Добрата новина е че останах толкова след двуседмичното коледно /ааа как да го нарека/ плюскане, но все пак искам да сваля още поне 3-4 килца , а нещо се опъва работата. Плато ли е какво е, как да го прескоча? От понеделник спрях бирата и винцето  Sad, та да видим ще има ли ефект тези лишения.
Пробвай да махнеш млечните и ядките за седмица, мини само на месо, риба, яйца и салатки. Ако и това не помогне опитай с промяна на калориите. Да речем ако приемаш 1500 дневно, мини на 1300, 1300, 1900. Нещо такова.
Ама все пак не си поставяйте съвсем кратки срокове за сваляне, колкото по-плавно, толкова по-трайно  Wink

# 21
  • Мнения: 130
А мога ли да си правя салати, примерно печен пипер, царевица и майонеза? Основно за майонезата ми е въпросът.

# 22
  • Мнения: 206
Първо, не ти препоръчвам царевица. Стойностите на въглехидратите й са много големи, и няма никакви да ги свършиш, ако я консумираш редовно. Ако искаш, ще ти извадя и стойностите й. Като изключение, обаче, всичко е допустимо, знаеш, но ние говорим за стриктен режим.
Лично на мен ми беше гадно, да се откажа от нея, защото много, много я обичам, но... Sick
Що се отнася до по-важния ти въпрос - майонезата, опитните в този режим казват, че трябва да се прави домашна. В готовата не е ясно какво има, а и със сигурност е с олио, а не със зехтин. И тъй като мен посмъртно не можеш да ме накараш да направя подобен домашен подвиг... Flutter, просто не я консумирам. Използвам сметана, ако ми е нужен подобен компонент - например за смесване с извара.
Надявам се съм ти била полезна... Hug

# 23
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
някой ще ми даде ли линк какво да Не се яде.мерси.  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 639
някой ще ми даде ли линк какво да Не се яде:

Всичко , което не е в ТОЗИ СПИСЪК , не се яде  Laughing . Така не е ли по-лесно?  newsm78

# 25
  • Мнения: 430
Запалихте ме с това чудо НВД. Изчетох доста и реших да пробвам, защото ефект от други подобни телесни мародерства няма.
От 03.01 започнах и като изключим 1 малка  палачинка и два залъка хляб, не съм прегрешавала въглехидратно. Резултат: НИКАКЪВ, НУЛА! Нито грам надолу!
Според изчисленията, нужната ми дневна доза калории е около 1800. (за да подържам сегашните си кила). През изминалите 4 дни не съм поемала повече от 800-900. Защо не се получава, мамка му!
А, двете кила вода на ден просто са ми кауза пердута- Не мога да изпия толкова дори да бродя цял ден в Сахара.
Кога се появих резултатите при вас? Дайте надежда, моля!

# 26
  • Мнения: 877
Аз малко се отпуснах, бяхме на толковагостита и ми беше неудобно да отказвам почти всичко. За мой интерес, въпреки грешките не съм качила нищо. От днес пак се стягам.

# 27
  • Мнения: 206
Не знам дали ще те обнадеждя, но тази система е за БАВНО сваляне, така че трябва да се запасиш с голямо търпение. Simple Smile
Хубавата новина е, че:
1. Сваля се ТРАЙНО.
2. Свалят се МАЗНИНИ, а не вода и мускули.
3. Чувстваш се прекрасно, в крайна сметка - не само от свалените килограми.
4. Ако си направила прегрешения, за изключително кратко време обратно влизаш във форма, когато си върнеш режима.
4. Има и още "добри новини"... Hug

И още - по въпроса ти:

А, двете кила вода на ден просто са ми кауза пердута- Не мога да изпия толкова дори да бродя цял ден в Сахара.

Много е важна водата! За каквото и да ти хрумне, не бих искала да звуча като ментор, и затова няма да се впускам в повече обяснения. Ако ще ти прозвучи като успокоение, аз никога не съм пила вода. Тоест пила съм в мизерни количества. И аз смятах, че е невъзможно, но това не е така. Сега ги докарвам спокойно до 3-4 литра, част от тях като билкови чайове, без захар. Просто курдисваш една бутилка вода до себе си, и докато не я свършиш, че и втората, не мирясваш... Flutter
Кога се появих резултатите при вас? Дайте надежда, моля!

Всичко е строго индивидуално, но принципите са следните:
Колкото си по-далече от нормалното си тегло, толкова по-бързо сваляш.
За добро темпо се считат от 4 до 5 килограма максимум на месец.
Когато си съвсем близо до оптималното си тегло, или си го стигнала, дори и един килограм е сериозно постижение. Имай предвид, че говорим за килограм мазнини, а не за литър вода, който изхвърляме от една сауна, и после пак си го възстановяваме.

Дано не съм те отчаяла, но това са фактите.
Говоря от личен опит... 
Ако има по-компетентни, а аз не се считам за такава, нека сподели мнение.

  bouquet

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 12:40 от dare

# 28
  • Мнения: 877
Много съм обнадеждена !!! Heart Eyes Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 639
mumi, тези 1800 калории как ги сметна ? След съотношението висичина -килограми и степен на ежедневно натоварване, калкулаторът ти показва калории , от които трябва да извадиш 20 % , за да получиш дневните калории за НДВ.....
 Получените калории трябва да ги спазваш . Wink Ако ядеш много по малко не чакай ефект  Laughing

 Аз искам да питам ,който знае,  колко грама са 3 кисели краставички (корнишони), аз ги смятам 100гр , ама май са повече  Thinking
 А за лютеницата(купешка , обикновена) какво ви е мнението  newsm78 , мога ли да хапвам?

Общи условия

Активация на акаунт