Високо-Мазнинна Ниско-Въглехидратна Диета - 5 част

  • 67 116
  • 291
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Магс, именно нищожната разлика е от значение (20%), понеже така се сваля бавно и здравословно и най-важното, че организмът не се стресира от малко калории, като примерно е станало при Ерика и постепенно навлиза в ритъм на горене на собствените си мазнини. Бавно и постоянно. Затова и докато се настрои за ВМ НВрежим, се случва да качиш малко, но това само на кантар, сантиметърът не показва разлики.
Ерика, поздравления, докарваш менюто, обаче е оскъдно. А е нормално в началото да се качи някоъ грам, дори килограм, всички ни се е случвало. Съветвам да увеличиш храната и да спреш натуралния сок, особено купешки. Най-хубаво е сутрин до обяд да пиеш фреш от разни кисели работи - ябълка, грапефрут, лимони.
Продължавай в такъв режим и много ти се радвам, че употребяваш олио от семки, препоръчвам и студенопресов зехтин, писала съм на първата страница ,в първия постинг по тоз върпос. После, щом си започнала физическа дейност, също може да покажеш повече килограм. И аз така от миналата седмица, стоя си с 1кг в повече, обаче мерките ми намалели. Четох, че уж задържане на вода се получавало, но ще мине, важното е да си спорутваш нещо, малко или много, все е файда. А този режим на хранене дава отлични резултати, комбиниран с двигателна дейност.  Heart Eyes
Ерика, вземи сантиметър и си отбележи няколко обиколки. Премервай се на 1 седмица в началото, защото предполагам, че ще сваляш повече сега, а после на 2 седмици. Остави го кантаря, нека фаща прах, щом не тегли по-малко, мръсникът. Аз се доверявам най-вече на Г-н Сантиметър и има защо.
Друго не знам какво да кажа, пожелавам ви увереност в този режим и скорошни хвалби за липсващи мазнинки!

# 241
  • Мнения: 1 704
Мерси Краставичке   bouquet Тогава почвам да се ровя за примерни менюта из нета, че верно много досадно това със смятането  Crazy

# 242
  • Мнения: 684
Искам и аз да се включа във вашата група на НВД. До сега не съм опитвала. В момента изчитам много старателно всичко по темата.
Имам въпрос: Може ли лененото семе да се изпече както например се пече слънчоглед и след това да се смели и консумира?
Сусамът може ли да е белен?
Може ли вместо рибено масло да се взимат витамините geritamin мисля, че това беше комбинация на витамин А и витамин Е?
Много ще се радвам ако ми отговорите.

# 243
  • Мнения: 206
Miracle, ще се опитам да ти отговоря, колкото мога.
Честно казано, без да знам дали може, не мисля, че е добра идея да печеш лененото семе. Изобщо печените ядки не се препоръчват... Sick Просто си го мели с кафемелачка или друга мелничка и си го слагай сутрин в киселото мляко, да кажем. Функциите са му незаменими.
Сусамът аз съм го консумирала също суров, белен според мен, а рибеното масло няма аналог и не може да се сравнява с въпросните витамини, но все пак аз не съм експерт.
Това е от мен - дано съм помогнала....  bouquet

# 244
  • Мнения: 684
БЛАГОДАРЯ!!!

# 245
  • София
  • Мнения: 3 121
Момичета, моля ви кажете след колко време започнахте да забелязвате резултати от диетата? Знам, че това не е диета за експресно сваляне на килограми, но нали все пак има един момент, в който кантарът тръгва надолу....след колко време се случи това при вас? Аз я спазвам стриктно вече 12 дни, но засега кантарът не мръдва... Cry

# 246
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Тук има една темичка с въпросителни разни, разгледайте мненията и препоръките.
А пак ще ви пратя, да прочетете изрядно първия постинг в настоящата тема, там има линк към една питанка за лененото семе. И много се зачудих защо ти трябва да се пече лененото, като съвсем е по-лесно да се смели сурово?
Сусам белен.. Аз си купувам суров сусам, който не го знам белен ли е, такъв изглежда, хъхъхъх. Лев и 40 ст вероятно струват 250гр. Сусамът също суров се смила и се посипва с него това-онова.
Геритаминът не е натурален продукт, затова не ти върши работа, както рибеното масло Ескимо 3. Задължително е да се употребява. За справка - първия постинг.
В началото не е задължително да употребявате тия семки, може закуската да е просто от омлети с кашкавал или бекон, това не е основата на този режим, но пък привнасят доста полезни елементи, омега 3 и нам си какво, пише там някъде...

Sweetkids_mama, тези 2 кг как ги свали? С друга диета ли? Я разправяй
 какви си ги вършила преди НВД? Ъм, мисля, че може към 1-2-3 седмици да няма промяна в теглото при започване, особено ако сте правили други диети и то оскъдни разни. Да не ядеш малко калории? Пиши как я караш..
Само аз ли пиша тука? Веси1 где си!?

# 247
  • София
  • Мнения: 3 121
Sweetkids_mama, тези 2 кг как ги свали? С друга диета ли? Я разправяй
 какви си ги вършила преди НВД? Ъм, мисля, че може към 1-2-3 седмици да няма промяна в теглото при започване, особено ако сте правили други диети и то оскъдни разни. Да не ядеш малко калории? Пиши как я караш..

Ами никаква особена диета не съм правила....просто малко намалих порциите си и в началото имаше ефект, но после пак започнах да си слагам по повечко, и реших да мина на НВД, за да не гладувам. Със сигурност калориите ми не са малко, следя ги по разни сайтове, където си вкарваш храните от деня, и общо взето, се движа между 1500-1800 при изчислен енергиен разход 2056 калории дневно. По-скоро се притеснявам дали не трябва да ги намаля малко, да ги държа не повече от 1400-1500?

Иначе съм много доволна, вече свикнах с този начин на хранене, най-вече от това, че не гладувам. От всички храни, които съм отказала, единствено ми липсва шоколада, но засега издържам. Моят вариант на НВД съвсем изключва сладкото на този етап, но някакси свиквам и с това.

Последна редакция: нд, 05 мар 2006, 18:56 от sweetkids_mama

# 248
  • Мнения: 4 176
От вда дена съм на страхотна диета.
Вчера салдоледи и сандвичи.
Днес 4 мак донълдс бургера, милк шейк, кола, баница, кекс, течен шоколад, фанта и шпек салам с хляб и лютеница. Страхотна НДВ.

# 249
  • Мнения: 51
Момичета, зарибихте ме. Цял ден четох, изтекоха ми очите и май това ще е начина да се разделя с тези отвратителни 15кг. Смятам да съчетая НВД-то с лунната за по-сигурно. Така че днес за последно с фафличките и сандвичите и от вторник се захващам. Ще докладвам как върви.

небесна КрасТавица къде ходиш на антицелулитен масаж и колко парички взимат?

# 250
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте мами!

Аз след 3 месечно прекъсване, поради празници и безволие от моя страна реших пак да се включа.  EmbarassedТа от 1 март съм пак на линия. И веднага няколко бързи въпросчета! Може ли да си похапвам по няколко 5-6 бонбончета тик-так на ден и да пия пепси лайт по около чашка - две примерно. Мнооого ми липсва сладкото и открих, че с тези бонбончета добре се залъгвам ама дали ствата? newsm78

А защо се мели сусама и леленото семе? Аз досега така го бухах в киселото мляко! Rolling Eyes Е, вярно малко хруска и май направо го гълтам вместо да го дъвча ама има ли някакъв проблем ако не е мляно? Че идея си нямам къде да го мелям.

А и какво друго може да пия вместо сокове освен вода и чай, че нещо хич не съм по водата и ми се събира много малко вода на ден, което знам че не е хубаво ама все забравям да пия. Виж сокове и прясно мляко мога да пия до откат ама нестават!?

Айде дано този път сериозно издържа, че лято се задава а с тези килца съм заникъде.

Миналия път успях да смъкна 5-6 килца ама през тези 3 месеца почивка си качих повечето от половината, та чак ме беше срам да отварям Красива мама, пък камо ли да влизам в темата! Embarassed Embarassed

# 251
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Рали, ходя в един частен кабинет до Окръжна. Правя си цялостен масаж и ултразвук по проблемните зони. Цените са съответно 15 и 2лв. Ползвам карта за 10 посещения с намаление 30 %, та всичко ми излиза 125лв.
Частичния антицелулитен масаж мисля е към 10 лв, ако ти потрябва  да побъбриш с масажистката или да отидеш на място ще ти дам телефон.

Ирка, сусамът и лененото семе трябва да се смелят, защото така лесно се усвояват от храносмилателната система. Да ядеш цели семки - все едно нищо не ядеш. Затова се консумират сурови и смлени с кафемелачка или каквото там нещо си за мелене. Аз имам Витал център и той ми м ели смеските - типична фуражомелка и на звук го докарва!
Друго за пиене освен кафе (винаги го ям със сметанка), чай, беззахарно капучино(туй пък каво е? другите го пият гледам) и вода не зная. Аз си правя различни чайове и така поглъщам по-лесно безвкусната вода. Разреден фреш от ябълка, лимон или грейпфрут също е вариант, тъкмо пиеш по-дълго сока...Айрян обичам за пийвам.  Heart Eyes
И такиви ми ти работи, успеф с отслабването!

# 252
  • sofia
  • Мнения: 8 946
Само аз ли пиша тука? Веси1 где си!?
Веси 1 май е бременна и от три дена само спи и предеремва, а тая нощ като ме хвана"сутрешното" повръщане, че и корем ме боля.....едва се довлекох на работа....и сега съм в чуденка дали и някакъв вирус не ме лепнал. Кат парцал съм.....не мога и до доктора да се завлека, пък и те едни доктори....

# 253
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 842
А защо се мели сусама и леленото семе? Аз досега така го бухах в киселото мляко! Rolling Eyes Е, вярно малко хруска и май направо го гълтам вместо да го дъвча ама има ли някакъв проблем ако не е мляно? Че идея си нямам къде да го мелям.
Защото иначе "маймун влязъл - маймун излязъл"...демек, на изхода си е пак същото (лененото семе гаранция) и нищо не се усвоява от него.
Аз си купих кафемелачка ТСМ преди време, в която меля такива неща (подправки и прочие). Отгоре сипваш, долу пада смляно.
Небесна, цена на Ескимо-3?

# 254
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ей, мерси ви за бързия отговор! Simple Smile Heart Eyes

То май верно си е "маймун влязъл - маймун излязъл" както е написала Бу! Laughing Е, ще го измисля някак си!

Е, Бу щом се навърташ наоколо да те питам за лененото семе - на моето пише, че не се препоръчва при кърмене и аз изпаднах в чуденка ха, сега де - да бъде или не?! newsm78 Ама без него мъка във WC- то  Embarassed  Та според теб има ли проблем при положение, че кърмя бебата, макар че досега не съм забелязала да й влияе по някакъв начин! Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт