Холандска тема - 39

  • 36 277
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Такааа,всъщност няма какво толкова да пиша.....нищо интересно не се случва около мен,освен че се опитвам да мина метър покрай решението на важни въпроси.
Шопинга помогна малко,да кажа,че намаленията,в магазините,в които влизах бяха страхотни,ама много страхотни  Mr. Green
Диета няма да спазвам,на фитнес няма да ходя  Whistling ,но имах афспрак в един спортен център още преди Коледа и забравих да го отменя,та се занесох и останах потресена от цените и екстрите  ooooh!
Едуард даде всичко от себе си да ме направи член на клуба,но.....удари на камък  Mr. Green
Не знаех,че има толкова джаджи дето даже помнят и сами ти променят темпото и интензивността на упражненията,чипове,портфолио ,бла-бла...
Пак сме бременни, Hug ама моля ви се,баш в жегавите месеци ще трябва да напъваме  Laughing
Горчива луна,моето дете е родено на 09-07  Hug,мноооого добри деца са рачетата,мноооого,дУша да ти е яка  Twisted Evil
Но най-важното е спокойна бременност и леко раждане. Hug
Шанел,хайде и аз да те скастря,я почвай само за хубави неща да мислиш  Naughty
Солей,аз също мисля,че наемите са високи,водене и прибиране от училище с автобус,не е особено добро решение.
Форбюрх/за кой ли път уточнявам ,че не е квартал на никого,а си е град/ е идеално уреден от към страна на транспортни връзки към всички посоки и от всякакъв вид,плюс безплатни паркинги.Но разстоянията са големи и с кола е най-добрия вариант,особено с малки деца.
При липсата на такава се търси оптимален пешеходен вариант. Peace
В момента има намаления във всички магазини.Понеже си в Хага,най-лесно ще ти е в www.leidsenhage.nl,най-големия търговски център в района/трамвай 6 от централна гара/.
Мила,не знам дали успяхме да ви разнообразим с посещението си,но имахме добро желание  Hug
Гуш на Мила,а ти по-спокойно,ще мине  Heart Eyes
Звезди,Мопси,Меган и Маги,да не пропуснах някой  newsm78,успех с диетата ,като спрете да говорите за вкуснотии и почнете да се хвалите колко кила сте свалили,може и да ви завидя и да почна и аз....хихи.
Аууу,Маги значи две сме лудите  Mr. Green и аз обичам дъжда ,четох някъде назад че си остригала хубавото дете,как можа  Crossing Arms
Хайде да се махам,че се разписаааах  ooooh!

# 16
  • Мнения: 7 914
...
Пак сме бременни, Hug ама моля ви се,баш в жегавите месеци ще трябва да напъваме  Laughing
...

Четох 3 пъти, докато не схванах, че не включваш и себе си. Mr. Green


ПП След коментара на шанел -  пак да питам и ти ли се включваш в числото?

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 10:44 от звездичка

# 17
  • Мнения: 429
Aaaa kateeeeee, браво, браво, обади подробности де, за кога си  Hug

# 18
  • Мнения: 481
 Joy hahaha егати недоразумението....НЕ съм бременна.
Стига де,забравихте ли колко съм възрастна  Embarassed
Пошегувах се,нали си имаме лаф,че когато наближи раждането,всички напъваме  Mr. Green
А като се подредят няколко бебешока един след друг,много ни се събира  Sunglasses

# 19
  • Мнения: 407
Шанел някой друг ще ви се радва на цветенцата.  Hug

Солей да водиш детето на училище с градския транспорт (колкото и да е редовен) и то с прекачване 2 пъти на ден ще натовари и двама ви. На мен ми се наложи 2г да водя дъщеря ми на 3 км и от опит казвам, че няма нищо по-хубаво от това училището да е възможно най-близо.  Peace  Детето трябва да стане по-рано, за да се приготви и му се отнема време от съня. Зависими сте от транспорта. Цял ден имат занятия, и ако трябва да прекара 1час и нещо в път отиване и връщане когато се приберат са много уморени.
Наемите и на мен ми се виждат високи, но за Хага не мога да кажа дали е нормално или не.

Ахааа, Кате набързо внесе смут в темата.  Wink Laughing
Аууу, не питай за косата.  Whistling Ако разкрия пред света как се бях паникьосала, което резултира в прекрасната му прическа  Laughing ще е голям резила. Добре, че му расте с часове и вече има доста. Но пък страшно ми допадна, мъжага е така.  Wink

# 20
  • Мнения: 1 761
Кате , то и аз си помислих,че си бременна и тъкмо мислех да ти честитя:)
Мъжът ми има една колежка,която скоро роди, на 46 години и раждането много добре и се отрази.

Аз досега пък все си мислех,че  Форбурх и Лайдсендам са квартали на Хага,понеже всички,които познавам и живеят там все казват,че са от Хага....А те били отделни общини,ама са толкова близо,че усещането за друг град ми се губи.
Бих живяла там само,ако имам кола на разположение,особено в карето от големи и скъпи еднофамилни къщи около Лаан ван НОИ стацион и Вилхелмина,защото има доста ходене пеша до спирката,ако си в някоя тиха пресечка.Имам приятелка,която живееше там и ако не беше с колелото хващаше  такси.Няколкото пъти, в които водеше детето с автобус до Бритиш скул и двете бяха болни след това.Сега се преместиха по-близо и са много доволни.

Моят син не иска да го подстригвам,топлела му косата като спи. Whistling

# 21
  • Мнения: 54
Здравейте, момичета,

Влизам в темата с молба за малко инфо за градския транспорт.
Другия месец ще придружа съпруга си на един семинар в Хага, и със жената на колегата му сме решили да оползотворим времето, докато мъжете са заети, да пообиколим Холандия, доколкото това е възможно за пет дни. Била съм само в Амстердам, и то като турист преди десетина години.
Интересува ме как е организирано заплащането на градския транспорт в Хага, Амстердам, Ротердам и Утрехт - това са ни плановете. Има ли дневни карти за всички видове транспорт, ако да, как важат - за 24 часа или за дата, къде се продават, и въобще каквото се сетите.
Предварително благодаря, ако някой отдели време да отговори.

# 22
  • Мнения: 4 312
Много ви благодаря за помощта,момичета. Тъй като сте толкова мили да ми давате съвети, сега ще ви дам отчет какво направихме до тук:-)
Къщата отпадна като вариант-вчера направихме на живо едно пробно предвижване от нея до Бритиш скул  / Картинка, в Диамантхорс  ще бъде, днес от ново се срещнахме с един от учителите там, ще започне след ваканцията, около 17 април/ .
Та, за къщата- пеш до спирка на трамвай и после с него-40 мин. ,прекалено много е...
Днес последния агент ни предложи един апартамент на две-три мин пеш до училището ,не е толкова светъл и просторен,както другия,мебелите са доста тежки и тъмни, разбрахме се да си ги приберат и наемът да стане около 1000 евро.
Та сега до утре трябва да решим дали искаме малко по-далеч от у-лището, но по-светъл, просторен и красив апартамент или да спестим около 6000 евро за година ,да бъдем  съвсем близо  до у-лището, но в по-спушен апартамент...

# 23
  • Мнения: 7 914
Хайде и аз да си кажа. Сега сме в просторна къща и на 10-ина минути с кола от училището, а пеш... не мсиля да го измервам.
Искаме да се преместим по-близко, щото не си е работа. Всяка сутрин и следобед бой за паркинг място,  разни финтове със съпружеското тяло, че сме с една кола... Но от хубаво на по-лошо трудно се слиза. Все ходим гледаме и не можемд а си хареса, едно, че изборът е малък, но на  цените са ужасни за къде, къде по-смотани къщи.
 Та мисълта ми е, щом бързате, наемете този, който е по-"спушен", а през годината(нали е за една година първоначално) можете да се оглеждате и за друго.

# 24
  • Мнения: 481
Ох,Солей,знам,че не е лесно да се наеме жилище и че трудно се напасват нещата,особено, ако времето е малко.
Но ми се струва,че вашия агент,нещо ви премята и ви показва само скъпи жилища/което е напълно в реда на нещата,човека си има проценти/.
Не ми е работа да ти търся жилище,но ми станаха интересни тези високи цени и ръчнах Гугъл  Mr. Green

http://www.funda.nl/huur/s-gravenhage/appartement-47376211-roggekamp-277/fotos/
http://www.funda.nl/huur/s-gravenhage/appartement-47362940-vlask … 6-s/fotos/#foto-6
http://www.funda.nl/huur/s-gravenhage/appartement-83608111-vlaskamp-92/
всичките са на 500-600 метра от училището  Peace
не са нищо луксозно,но не са и спушени.Напълно адекватни на цената си. Peace
Поговори сериозно с агента  Peace ,сигурна съм ,че има какво повече да предложи. ;-

verita ,ще ти кажа за Хага,няма кой знае какво за гледане и разстоянията са големи,транспорта/за цяла Холандия/ е с чип карти/и стана много скъп/,които може да са анонимни,зарежда им се салдо и се пътува.На Централна гара ще ви обяснят подробно,как да ги заредите и ползвате.За влаковете може и от автоматите да си купите билет.
картинка е дала сайта за плануване на придвижване,само няколко превода  Wink,гледай vol tarief  цената , enkele reis означава еднопосочно пътуване,overstapen-означава прекачване,цифрата означава колко пъти,ako e 0,значи е директен транспорт.Има инфо за перон, час,всичко. Peace

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 23:08 от kate.t

# 25
  • Мнения: 4 312
Благодаря ти,Кате,че се занимаваш с това!
Снощи прегледахме предложенията на funda.nl ,ние търсихме по адрес, сега мисля,че разбрах ,че пощ.код на диамантхорс е 2592 gh,тъсих и така и само с 2592, но не намирам апартамент с три спални/четири стаи,всъщност това незнам как го броят,защото видях 5 стаен с една спалня и дори един 7 стаен в района/ за по-малко от 1000 евро.
То ми е ясно,че първо ще ни предложат най-застоелите и най-скъпите, но и не намирам някаква по-добра алтернатива.
Нещо мн ми се скапа настроението,пък и се изморих вече,не съм видяла почти нищо от Хага,цяла седмица само апартаменти и агенти ..

# 26
  • Мнения: 1 559
Добро утро  Wink
Добре дошли на новите момичета HugИ леко бременеене на бременните Hug
Много сте писали ooooh!,не мога да ви изчета.Темата или в застой,или по няколко страници на ден Joy
Мопси,Звезди как са диетите?Почнаха ли да падат килцата??Аз нещо не мога да се спра,така да ми е сладко вдичко hahaha
Маги(докато не съм забравила),много хубаво уформление на темичката HugБлагодаря
Кате, успех с важните решения Hug
Солейл, и на вас успех в търсенето,Кате(както винаги)ти е дала адекватна информация.И на мен първоначалните суми ми се виждат много за наем  newsm78
Лек и успешен ден на всички Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 1 298
*SoleiL* , този район около Бритиш, на мен лично не ми харесва.
Там жилищата са си стари, а и населението е предимно от пенсионери.
Когато търсихме, да купуваме, бях ходила на 2-3 огледа и бързо го изключих...

За мен, Форбурх, та дори Лейдсендам не са далече, но аз съм с кола
и може би по-друг начин гледам разстоянията.
А вие държите детето да е в Бритиш? В смисъл няма опция, да бъде записано в местно училище?

Ей, Меги, къде се загуби?

Аз нещо се разболявам, от вчера сме и с чичoто вкъщи,  връща се от обикаляне из Испания и Португалия и е болен. Ужас. Освен това последните дни Нико е станал отново кошмарен със спането. Не спи вечер, пука се от рев, снощи от 3 до 4.30 рева, ама се дра и победи де. Взех го при нас, но ми идваше да го напердаша направо.  Tired

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 22:58 от Milla Elaine

# 28
  • Мнения: 7 914
megan79, тръгнаха килцата в правилната посока!! Party Party


Milla Elaine, как е Мила?

# 29
  • Мнения: 407
verita   за Ротердам по същия начин, Катето е обяснила вече за картите, купувате си анонимни OV чип карти и пътувате във всеки вид транспорт с тях. Чеквате се на влизане и задължително на излизане отново, ако забравите ще излезе скъпичко пътуването. Бих ви препоръчала от Хага до Роттердам да използвате метрото, защото излиза с около 3 евро по-евтино от влака в двете посоки. Взимате го от Централната гара и като слезете на станция Beurs сте в самия център. Чип картите могат да се използват и за влака, но трябва предварително да се активират и да има най-малко 20 евро заредени. Автоматите за билети на гарата мисля имат и англиско меню (не съм сигурна), но може и от гишетата да си купите. 
Ако те интересува друго за града ще се радвам да ти дам информация.

Общи условия

Активация на акаунт