Холандска тема - 39

  • 36 296
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Nederland
  • Мнения: 856
Здравейте момичета,

Наистина времето е супер напоследък, дано се позадържи дълго за да усетим и тук що е това лято! Laughing
Иначе при мен нищо особено. Започнах работа като доброволец към една организация, интересно ми е и си запълвам времето. Междувременно си чакам и аз картата от IND и ще си търся и платена работа!
Радвам се, че всички сте добре и се наслаждавате на хубавото време!

Шанел, то не останало много време при теб! Стискам палци всичко да е наред и да имаш леко и безпроблемно раждане! Hug
Горчива луна, същите пожелания отправям и към теб!  Hug
Меги, браво за хубавите резултати на Елисе. Вярвам, че всичко ще е наред! Praynig Сега стягайте рожденните дни! Hug
Мопси, да ти се похваля - Andre Rieu ще има Коледен концерт в Ротердам и вече имаме билети! newsm44 newsm44 newsm44 Нямам търпение! Laughing
Никси, браво на твоите момчета, все така ентусиазирани да са! За курса по холандски се ориентирай от сега, дано при вас все още да има опцията за безплатни курсове!
Мини Маус, успех и дано ви се подредят бързо нещата! Peace
Добре дошли на mirelailiya,P00H и deni 84   bouquet

# 676
  • Мнения: 1 298
Отчет.  Laughing

Имам гости - родителите ми и сещате се как е.
Освен това, миналата седмица бях с доста ангажименти покрай Мила.
Репетирахме с групата й, заради този училищен фестивал. Те пък взеха, че спечелиха първи кръг,
та сега пак ще има репетиции за финала.  ooooh!

Опитвам се да пазарувам за лятото, за Бг, сестра ми може да се омъжва и иска да се
заема с организацията...

Меги, вие сте още на принцеси ли? При Мила май премина тази фаза.
Чакам с нетърпение, да видя градинското парти.  Heart Eyes

Мини Маус, добре дошла!

Горчива луна, ако нямаш мед. показания, ще си раждаш нормално.
И аз исках упойка, ама  Naughty не стана.

Роон, аз пътувам с кола. Отиди на booking.com и ще намериш много места за спане.
В Сърбия пътя е магистрален, ако нещо конкретно те интересува-пиши ми на лични.  Peace

Тони, супер за работата, ще упражняваш и езика.

# 677
  • Мнения: 429
Благодаря ти Тони, ще имам нужда  Hug  bouquet

# 678
  • Мнения: 1 559
Шанел,ама то верно наближило събитието.Стискам палци всичко да мине по план. Peace Hug
Тони,успех в търсенето на работа Peace
Никси ,честита ви купа  Wink
Мила,и при Елиса принцесипериопда отмина,но Емката си я тресе още.Въпреки,че тя е на фази..днес е на принцеси,утре на Мики Маус,после пък Дора и Диего Whistling ooooh!...иди я разбери.Супер променливо човече,и в настроения и в искания....хммммм типично в мой стил до преди някоя и друга година...Вече нали съм улегнала  hahaha Joy
 

# 679
  • Мнения: 2 723
Шанел, стискам палци за леко и безаварийно раждане, странни са ми и на мен тук, но за сега не смея и да си помисля за бебета аз. Днес големият ми син ми подхвърли, че искал да си имаме  бебе. Викам иди говори с който трябва и той отиде при мъжа ми хленчейки, "Айде деее, едно бебе, какво толкова и без това знаеш, че като реве, мама ще става през нощта..."  Sick
Меган, моите също са луди на тема Дора и Диего. Дребния дори ми се моли оня ден да му купя раница с Дора. Аз против Дора нямам, но раницата беше розова?!?  Crazy
Тони, при нас има няколко вида курсове. Има и безплатни, ама не са от общината, а от разни доброволци. Но ще ида да разпитам другата седмица, за да си наредя програмата за следващата учебна година.

На дребния в училището намериха азбест. И сега малчо не е на училище до края на седмицата, защото сменят цялата изолация на всияки класни стаи. Аз имам изпит в БГ на 15 юни и съм се хванала да чета, а сега си имам компаньон за през деня.  Mr. Green

# 680
  • Мнения: 1
Здравей те,мами.

# 681
  • Мнения: 1 352
Аз пък като ходих на консултации и специално питах за упойките казаха, че няма проблем, даже ми дадоха фолдер с видовете упойки, които предлагат. Разбира се като тръгнеш да раждаш се правят на луди и правят всичко възможно да не ти сложат, но всеки си има право на избор и трябва да го отстоява, иначе ще се мъчиш като куче (от приятелки знам)! Аз в една от последните консултации казах твърдо, че искам упойка и да си запише там в компютъра, за да няма после ама то това-онова. Като тръгнахме към болницата пак казах, че искам упойка, а акушерката ми вика "Ще я караме по холандски", викам - не, искам упойка. В болницата пак ми се правеше на луда, но след като повторих още няколко пъти взе, че ме послуша. Когато ми сложи упойката каза, че оттук нататък тя вече няма работа там, защото вече раждането не се води нормално и ще бъда под лекарско наблюдение. И още по-добре! Изглеждаше ядосана, тръгна си.
Упойката беше от рода на морфина - ремифентинил или нещо такова. Като усетиш, че идва контракция натискаш един бутон и упойката се задейства моментално. Приспива те и не чувстваш никаква болка. Накрая ми пуснаха и окситоцин, защото разкритието вървеше бавно. Сестрите бяха много мили - да ти пуснем окситоцин, викат, докато си под упойка. И така хем си дремнах 6 часа, хем не усетих болка. Само дето при напъните спира (или ти я спират) да действа. Много хубава упойчица, много съм доволна.
Аз съм раждала нормално и без упойка, та съм видяла разликата.
Секцио по желание тук няма!

# 682
  • Мнения: 429
Благодаря ви момичета  Hug
Не им ща ни упойките, ни секциото, ама искам си окситоцина  Whistling, но май като ви чета само с искането ще си остана. Ама пък неща 12-20 часа да се гърча там. Пускат ми системката и  за 2 часа им освобождавам леглото да си приемат кого щат по холандскиму

# 683
  • Мнения: 1 352
Аз не знам какъв им е проблемът с този окситоцин, с купони ли им го дават..... Интересно ми стана.
Трябва да настояваш, то за всяко нещо тук е така.

# 684
  • Мнения: 429
Ами все си питам аз, ама викат в краен случай. Сигурно да се мъча 24 часа и после евентуално. Оправданието им е, че всичко оставяли на природата, та за това не можело  ooooh!

# 685
  • Мнения: 407
Ето на! Толкова ни бе хубавото време. Wink  Mr. Green И ние поскитосвахме. Сакън да не изпуснем някой слънчев лъч. Онзи ден ходихме и на зоологическа градина. Прекрасен и много емоционален ден. Малкия за първи път тъй осъзнато разглежда животните. Успях и да изгоря.  Laughing

Меги радвам се, че резултатите на Елисе са добри.  Peace Стискам палци и за последното също.
Весело изкарване на фиестите.  Mr. Green Юни месец е голям купон във вашето семейство.

Шанел аз на твое място не бих се притеснявала толкова ще ми боцнат ли окситоцин или не, а ще имам ли време изобщо да стигна до болница.  Wink Mr. Green 3то детенце ти е трябва да си по-спокойна и уверена.  Peace Желая ти едно прекрасно изживяване и здраво хубаво бебенце.  Hug Ще напъваме с теб, само дай знак.  Hug

По повод на окситоцина...не им го изписват с купони  Laughing ...наистина не разбирам огромното желание за него. (но това си е мое усещане за нещата) Не знам дали знаете, но изкуствения окситоцин моментално бива разпознат от организма като такъв и е причина за по-болезнено раждане при жената. Също така изобщо не е гаранция, че процеса ще протече по-бързо. Wink
Женското тяло е създадено да ражда. Трябва малко повече да му се има доверие, че може да се справи и без допълнителна помощ. За да е бързо и безполезнено раждането е необходимо майката да се чувства защитена и да не изпитва страх. Хормоните на страха забавят хода му.
Сега от опит като раждала с окситоцин  и без. С окситоцин раждах 12 часа и бях доста притеснена. Ако не бе наложително, не бих си го причинила и го предпочетох пред заформящото се на хоризонта секцио. Без бях готова за 3 часа и почти родих в колата на акушерката. Wink
Упойките също са нож с две остриета. Както могат да помогнат, така и могат да нанесат непоправими поражения. Моя инстинкт за самосъхранение е силен и не бих се подложила на това упражнение. Бих заложила на естественото.

Тони успех в търсенето на работа.  Peace Ти си оправна - ще намериш. Simple Smile Мисля, че след като си получила решението от ИНД вече спокойно можеш да кандидатсваш и преди да получиш картата.

Никси колко му е едно бебче.  Mr. Green Зарадвайте детето. Успех с изпита.  Peace

# 686
  • Мнения: 2 723
Шанел, просто бъди твърда и настоявай, но е хубаво да знаеш за какво го искаш този окситоцин. Трето раждане е малко вероятно да продължи 24 часа.
Аз имам 2 раждания, едно без нищо и едно с окситоцин. Упойка не съм искала и двата пъти. Но пък аз съм някаква рядко срещана порода, с безболезнени контракции, дори и да имах болки обаче, не знам дали бих се дала да ме мушнат с игла в гръбнака. Rolling Eyes Първият път родих за 20 минути, а вторият с окситоцина за 2 часа.
Едва ли аз точно мога да те посъветвам, но това, което научих тук е, че ако искаш нещо от лекар трябва да говориш супер твърдо и с тон не търпящ възражения. Ама може ли, ама как мислите.. не става.
На големият ми син му излезе едно петно като лишей на крака, 3 пъти ходим при джи пи-то и 3 пъти ни изписва различни мазила, които просто не работят. Накрая му скръцнах със зъби, че искам да ме прати на кожен лекар, а той ама то не е наложително. Абе кво ми пука наложително ли е или не бе, явно не можеш да се справиш с проблема повече от месец. Това чудо порастна 10 пъти от както почнахме да го лекуваме. Накрая ни пратиха при кожен лекар, който ни изписа кремче и за 1 седмица забравихме за случая. Та така, трудно се свиква с тукашната система.
Факт е обаче че тук не са по-болни отколкото е България, а и раждат доста повече, така че спокойно.
Всичко ще е наред.

Я ме светнете, безплатните курсове по език, за които някой спомена от общината ли се организират? Защото тук имаме едни безплатни, но те са от някаква организация, която няма нищо общо с общината. Да не се мина нещо с по-куция курс  Mr. Green

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 12:11 от Никси

# 687
  • Мнения: 0
Момичета, благодаря ви много за отговорите на моя "пътно-транспортен" въпрос!  Hug
Още мислим как точно да се организираме...
Мила, благодаря ти за предложението! Ще се възползвам съвсем скоро.
Колкото до раждането в НЛ, моят опит е позитивен, макар и изстрадан. Малчо беше седалищно и след неуспешен опит да го обърнат в края на 8-ия месец (искрено не го препоръчвам) + някои други "дребни" усложнения, стана ясно, че ще има секцио. Докторите искаха да го оставят за 40-тата седмица, но в края на 38-та отидохме на поредния преглед и просто не си тръгнахме, докато не ми насрочиха дата. За след 2 дни. Въпреки че не правели секцио точно в този ден на седмицата  Simple Smile
Та мисълта ми е, че "тъпо и упорито" човек трябва да повтаря какво иска и да настоява да го получи (стига да е разумно, разбира се  Simple Smile ). Нещата понякога са твърде шаблонизирани и различното стресира някои хора. При мен тактиката на "неразбралия/неразбиращия чужденец" понякога работи. А има и болници, като Броново например, които са свикнали да обслужват чужденци с различни от местните култура и предпочитания. Е, акушерката, която на 3-тия ден след изписването ми каза да спра да се опитвам да кърмя, или пък краамзорх-ката, която ми вдигна скандал, че все пак продължавам, тъкмо когато млякото ми тръгна и детето засука, не ги разбрах честно казано. Уж тук всички подкрепят "естественото" и "здравословното"...
Хубав мач онзи ден наистина  Party
Весел ден ви желая, момичета!

# 688
  • Мнения: 2 723
Уф, пак земетресение в България... егати Tired

# 689
  • Мнения: 1 132
Шанел, и аз мисля, че оскитоцина ти е последната грижа. С трето бебче може и пътьом да родиш.  Laughing  Аз с Ноеми почти пред родилния център родих.  hahaha А и съм на мнението на Маги за оситоцина и всички упойки, медикаменти и т.н.
Ниски, честито за купата.
За курс се обърни към общната отдел Taal en Inburgering за да видиш ще се класираш ли. Не се организират от общината, а общината ги плаща (на съответното училище, ). Надявам се , че няма промени и пак да давам грешно инфо.  Crazy  Blush
Мила, какъв фестивал? Малките сигурно са супер щастливи.  Laughing
Събрах толкова слънце тия дни, че мога да издържа следващите 2 мрачни седмици. И от тая минерална вода, кожата ми е станала прекрасна.  Whistling
Тони, супер за концерта. После да разказваш.
Мегън, браво за резултата.
С принцесите като са 2 девойки е мисия невъзможна да мине периода. На Софи хем не и харесват уж вече, хем като види НОеми да щъка с някоя рокля не остава и тя по назад. Само Дора и Диего са и бебешки вече, което просто не мога да повярвам, че се случи. Направо като родни деца ги чувствах вече. Но Ноеми им е точно толкова голям фен, колкото кака си преди.
Хаха чудех се какво е странното на Дора раница, не се бях замисляла, че са само розови.  hahaha
Да ви кажа, Ноеми се изпика миналата седмица в едно гръне в Хема  Crazy, естествено розово. Сега не се разделя с него и само там чишка хаха. Наложи се да го купя по разбираеми причини.  hahaha
Ужас наистина с  тия земетресения.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт