Холандска тема - 39

  • 36 305
  • 727
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 429
А, като споменахте краамзорга. Нещо не ми допада, че трябва да му взема оня термос /kruik/. Вие ползвахте ли такова нещо? И с термометъра в дупето няма да дам да му бъркат. Както иска така да я мери, но там не.

# 691
  • Мнения: 1 352
Аз тоя краук така и не го ползвах, никой не ме и пита дали го имам. За меренето на температура в дупето какво те притеснява? То не се усеща нищо, а това е най-точния начин за мерене на темп. на бебе.

Аз пък имам разширени вени. Наскоро видях една нова, точно отпред на крака ми. Много грозно. Реших, че няма да оставя така нещата. Проверих, оказа се, че застраховката покрива лечението. Отидох при личния да искам направление, ама то нямало проблем  Tired...... 5 пъти повторих, че искам да отида при специалист, а оня се прави на луд и все повтаря, че няма проблем и това било само козметично. Ми дори и само козметично да е, аз имам право на лечение  Close. С триста зора ми даде направление, дано в болницата поне да ме вземат на сериозно.
И аз ходя в Броново и съм много доволна и от отношението и от специалистите (а пък и много хубави стажантчета има  Crazy).

# 692
  • Мнения: 429
Ето, решено е оставаме без краук  Party
Ами де да знам, гадно си ми звучи в дупето, то аз съм против и свещичките за деца.
Аз съм си доволна от личния. Питат ме що него съм избрала, по близко нямало ли, пише ми писмата за доктори с половин дума даже.

# 693
  • Мнения: 1 132
Шанел, за краюк със Софи не се наложи да ползваме, но на Ноеми температирата и падаше стремглаво и се наложи . Не може да гушкаш бебето цял ден и да го топлиш като имаш още 2 броя.  Crazy Дано не се налага. Те са за за всеки случай.
За термометъра, ако не искаш в дупето ползвай друг.  Peace Никой не може да те накара да правиш нещо на сила. Краамзорха е за да ти помага и е длъжен да се съобразява с теб. Правилата ги определяш ти. Напиши си на един лист нещата за да е ясно и точно и и ги дай.

# 694
  • Мнения: 1 298
Шанел, аз пък ако ми бяха предложили система окситоцин,
доста щях да се дърпам. Разбирам, да е някакво продължително и болезнено, без разкритие,
ама иначе не ти трябва. Peace

Брей, Мариета, ти на големи екстри си се порадвала с упойките.
И ние все в Броново ходим, ама съм със смесени чувства.
Особено Бързата помощ е кошмар, мудна, некомпетентна...

Аз мисля сега в Бг да си правя пак прегледи, също и на Мила за крака,
който продължава да си личи къде е бил счупен.  Tired

Краук ползвах с Мила, но с Нико - не.

Днес се настроихме за шопинг, излязохме с едни летни дрехи, умряхме от студ и се прибрахме.
Пфу. Това ли беше хубавото време?

# 695
  • Мнения: 17
Здравейте момичета  Hug

Огромно благодаря и от свое име за всяко ваше обяснение тук. Не попитах, защото искам аз да определям начинът, по който ще родя детето си, а защото всеки ден по болници и консултации ме засипват с безумни твърдения, които ме доведоха до непреодолима паника, а уж съм смела жена. След много животоспасяващи операции в живота си съм се научила да не се страхувам нито от тях, нито от упойки или болници; но сега се страхувам от безхаберни хора, които не пропускат да отбележат, че всичко случващо се в този свят е нормално, обичайно, очаквано и какво ли още не. Никси има право: "ако искаш нещо от лекар трябва да говориш супер твърдо и с тон не търпящ възражения". Благодарение на точно такова нетипично за мен общуване успях да си направя някои елементарни лабораторни изследвания, въпреки че "всичко е нормално, всичко е наред" и резултатите се оказаха отражения в кривите огледала на разбиранията им за нормално. Да, Marieta, тук всичко е удивително "нормално" (да им се невиди) и никога "няма" проблем. И аз като shanel1982 бих заявила, че не им искам упойките (които ако са местни, надали и ще ме хванат), нито секциото, нито прехвалените болници с вид на хотели, в които ако прекъсне електроснабдяването, без модерната апаратура не могат и една диагноза да поставят. Да си лекуват там когото си искат "по холандскиму". Искам да съм наясно, искам да родя детето си живо и здраво, а после да ви разкажа вицовете, в които попаднах като главен герой, занимавайки се с местното здравеопазване, за неоскверняването на което сякаш умишлено възпитават холандската нация в страх от болници и лекари. P00H в същата ситуация съм, детето ми е разположено седалищно, опитът да го обърнат сега почти в края на 8-ия месец се оказа неуспешен. Също не препоръчвам на никого да се подлага на подобна болезнена и стресова за детето интервенция! shanel1982, пожелавам ти леко безболезнено и наистина безпроблемно раждане, мила. Благодаря ти още веднъж и непременно ще прочета разказаното от теб. Да не мислиш, че аз съм харесала термосът от списъка на краамзорха? Глупости, ама съпругът ми, нали е холандец, как тъй ще пропусне да изпълни заветните им поръчения докрай? И един ден ме изненадва с алуминиевото недоразумение, което надали бих ползвала, особено след като ми се обясни и как. От краамзорха ми подариха някакъв дигитален термометър, дори не съм го погледнала, приех го от учтивост, както приемах до сега и всичките безумни глупости, на които се наслушах тук.

Знам, че ви допада да пътувате и да откривате интересни места за семеен отдих. Бих ви препоръчала Giethoorn. Всяка година отиваме там за няколко дни и съм доволна. Мислех си да проверя, докато бяхме там в средата на месец май, дали предлагат някакви атракции за деца и забравих, за което се извинявам. Тук в източна Холандия е все още слънчево и горещо, повече такива дни ви пожелавам и всичко най- добро.   bouquet

# 696
  • Мнения: 1 559
На първото ми раждане ми сложиха система,защото много дълго продължи.Ами мога да ви кажа,че нeщата въобще не се разбързаха и след системата Crossing Arms.Напротив ,всичко стана много по болезнено и ужасно.Тук са на мнение,че всичко трябва да стане колкото се може по естествен път.Най- добре и за майката и за плода.И вече при усложнения да се взимат други мерки Peace.Аз съм много против системи,гръбначни упойки..секцио..но пък и се радвам,че тук системата е много по различна,от както в Бг -уговаряне на секцио,защото лекарят има планувана ваканциа за ски..айде моля..
МопсиJoy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joyсладурана...и как ,просто отиде,събу си гащите и седна ли?? hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahahaИ аз така за слънцето..а и тен си хванах..сега малко хлад ще се понесе.Значи все пак си доволна от спа-то  Wink
Шанел,и аз не съм ползвала краюк.На лятно бебе,му се губи смисълът.А крамзорга е да попаднеш на жена.На мен първата ми беше супер яка...супер се учудих като ми даде съвет да си налагам зелеви листа на гърдите в първите дни(това и роднини ми го бяха казали от бг),че бяха като камъни.И супер много помага това нещо.
Горчива луна,чувала съм че била много болезнена интервенцията с обръщането на плода.Сйчуствам ти и дано всичко мине успешно Hug.Имай малко доверие в лекарите,и мисли положително.....Едва ли преди 8 год бих ти дала този съвет,но сега наистина го мисля. Hug

# 697
  • Мнения: 407
Хахахахах Мопси  Joy Joy Joy това е уникално! Няма да се стиска детето, я! Wink

Шанел понеже тук бебетата се прибират у дома часове след раждането, а температурата на тялото им в първите 3 дни не е регулирана на някои се налага да ползват въпросното шише иначе има опастност за детето. В БГ стоят минимум 3 дни и през това време също ги затоплят. Мен ме е страх от шишетата, поради причината, че ми е развинтена фантазията и си представям разни глупости. С малкия не бях купила, но се наложи след като Т му прогресивно спадаше. Та мисълта ми е по-добре да имаш под ръка, не значи, че ще го ползваш, но ако имаш нужда няма да търчи мъжа ти като настинала калинка.  Mr. Green

И аз като Меги не одобрявам тенденцията да се прави секцио без наложителни причини.  Peace Само, защото на доктора ще му е по-лесно и удобно или защото жената умира от страх. А, след това когато се случи нещо не се замисляме каква е причината.
Не може да се твърди, че тук всички доктори са некадърници, а в БГ са най-големите светила.  Peace И двете системи си имат и плюсовете и минусите. И на двете места се случва да дадат безумни препоръки.  Mr. Green

Мен много ме стимулираха да кърмя след като казах, че искам. И в болницата и крамзорха. Даже тя се бе развихрила всячески да ми помогне да е успешно, защото имах проблем.

Горчива луна сега видях, че на теб малко ти е останало. Желая ти всичко най-добро и дано бебчо реши да се обърне сам.  Peace  Hug Ще видиш, всичко ще бъде наред.

Последна редакция: вт, 29 май 2012, 15:58 от Leprechaun`s mommy

# 698
  • Мнения: 2 723
Добре де, кога ги затоплят в БГ тези бебета, като от момента в който родих детето беше само и единствено при мен. Никой и не е идвал да му мери температурата.

Мопси, невероятен образ е щерка ти  hahahaДа ви е честита новата придобивка Peace

# 699
  • Мнения: 407
Добре де, кога ги затоплят в БГ тези бебета, като от момента в който родих детето беше само и единствено при мен. Никой и не е идвал да му мери температурата.


Ааа, не знам.  Wink Не съм им правила инспекция. Така е по-дебелите книги.  Laughing Може на бг бебетата да не им пада температурата.  Whistling (това с чувство за хумор, а? Изобщо нямам за цел да се заяждам и споря с който и да е...всеки има право на личен избор и неща от които да е доволен  Hug)

# 700
  • Мнения: 429
Затоплят те, аз и двата пъти бях в една и съща стая, на едно и също легло дори  Mr. Green
Та бебетата ни ги подаваха през един шибър, ръцете им бяха ледени всеки път на сестрите. Влизала съм да видя колко градуса е, обаче не пишеше на климатика, ама си беше студено. Мерт е роден декември на -25 градуса, в къщи бяха ни казали 19 градуса трябва да е темп, ние се обличаме ама държим градусите за детето.
Ааа, момичета в никакъв случай не си мислете, че питам за да споря после с вас. Наистина се опитвам да се успокоя.

# 701
  • Мнения: 407
Шанел  Hug аз също не ги пиша тези неща, защото искам да споря или наложа мнение, а точно обратното - искам да се опитам да ти вдъхна малко повече доверие в теб самата и да се успокоиш. Да вярваш, че всичко ще бъде наред, безпроблемно. Недей да се страхуваш безпочвено.  Hug Мисли само положително и си представяй хубави неща.
Погледни през нашите очи и виж, за мен поне, раждането бе едно от най-прекрасните преживявания. С дни след това бях в еуфория. Без окситоцини, упойки, секцио и прочие. Повярвай, че и това е възможно.  Hug

# 702
  • Мнения: 429
  bouquet вчера например в AH видях онези топчетата синьо с бяло, остана да открия и правилния сухар и масло. А за картичките още нямам идея от къде, ама пък поне на име като че ли се спряхме, въпреки че си мисля, че не мога да свикна с него, но пък останалите от списъка са твърдо не, само това е с  "Thinking може би"

# 703
  • Мнения: 1 132
Меги, ами тя ходи с памперс-гащи. Не съм видяла как го е направила, че търсех бански на СОфи. Видях я вече седнала и изпикана и ме викаше да и кажа браво (маму има браву  Mr. Green ) , а разни хора наоколо се хилеха.  Joy hahaha Обаче си ходи и си върши работата нон стоп в него. Всяко зло за добро както казват.  Laughing

Шанел, на бебето пада температурата, те и цвета си променят, спират да сучат, стават съниви. От там им пада и теглото рязко.Аз със Софи си мислех, че мерят дали няма висока температура и през ум не ми минаваше, че и ниската е опасна.  Crazy Даже изобщо не я мерях като я нямаше акушерката и си измислях някаква стойност около нейните.  Mr. Green Аз си спомнях пък, че ме озадачаваше факта, че трябва да купувам шапки.  hahaha
Снимате бебчето, добавяте текст с данните (с някоя проста програмка като пейнтшоп) здравей аз съм ...., родих се еди кога си и т.н.  давате в Хема, Краудват и т.н. да ви ги разпечатат и готово. Не е нужно чак в печатница и да се изръсваш яко.
Разширените вени поне при Мензис попадат в Топ зорх, и те оперират веднага, ако е наложително.  Peace

# 704
  • Мнения: 429
Уф, да се роди то по живо по здраво пък другото в движение ще видим значи.
А аз картичките не искам със снимка. Дайте някой сайт където само се добавя името и теглото и ръста май съм виждала. Бях видяла една като боди и вместо етикет е написано, не че искам същата, но пък нещо готово предпочитам като че ли. То и няма кой знае на колко да пращаме, не знам имат ли минимум бройка  newsm78
Я, един от моите въпроси, тук продават ли се тубички за кола маска? Малко разяснение за непосещавалите Бг скоро. Там имаше едно време едни пластмасови тубички, които затопляш и мажеш. Не от онези патрони, за тях трябва и машинка.

Общи условия

Активация на акаунт