Холандска тема - 39

  • 36 306
  • 727
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 352
По-добре си купи такъв апарат:


Има ги на промоция за по 30 евро даже с пълнителите и лентите. Ще се родиш с това чудо на техниката! Пиши в гугъл.нл harsapparaten и ще ти излязат сума ти страници, където можеш да избереш и поръчаш.

Мопси, Ората покрива разширени вени с басис пакет. Звънях и питах. Не ми се ще да ме оперират, ще си направя устата за лазер.

# 706
  • Мнения: 429
Мерси Мариета, ще се възползвам, ама не видях на промо сега. Ако мернеш пусни един линк, моля те   bouquet

# 707
  • Мнения: 1 132
Шанел, в турските магазини видях едни буренца такава кола, която търсиш. Мислех си, че е мед.  hahaha Ааа, сега видях, че Мариета ти е писала. Аз не съм много в час с ти неща, понеже имам разширени вени и не използвам.
Мариета, под опериране имах предвид манипулацията. Под ножа е за много тежки случаи.  Peace  Като ти направят дуплекс ондързук и тогава преценят как. Има и разни други методи. И аз ще се ''оперирам''  но съм решила другата пролет.

# 708
  • Мнения: 1 352
Ето тук например, сет с 5 пълнитела, ленти и някакво масло, само че е за 40 евро. Това е първото, което ми попадна, знам, че има и по-евтини сетове:
http://www.body2face.nl/N_frame.html?http://www.body2face.nl/HAR … _grp_12_15-1.html

Тия турските в буренцата не струват, пробвала съм.

# 709
  • Мнения: 429
Пратих мъжа ми да му оскубят гърдите при тази дето намерих, взе му 30 евро без 2-3 евро май, обаче не остана доволен, така пъпчаса, а пък не е от много косматите. Та на бързо ще ги прежаля 30-40 евро. Иначе аз съм с епилатор, освен бразилиен вакса, ама там не мога сама посмъртно.

# 710
  • Мнения: 6
Еййй момичета вие ме разбихте-става въпрос за раждането.Много се отчаях като ви чета.Ми как така няма секцио???Аз имам близнчки и в БГ ги вадят със секцио и така си и беше но сега дали при положение че съм рязана вече ще се съгласят за секцио???Не че съм се юрнала да раждам но все пак. Laughing
Сега трябва да си изберем личен лекар.Добре ще го направим.Искат ми имунизациите на децата които са им правени в БГ но не мога да намеря инфо тук как са-някъде четох че не били задължителни което май не е никак вярно.Помогнете ако можете  Thinking

# 711
  • Мнения: 1 132
Shanel, мини го с епилатора.  Laughing Кофти с пъпките. Аз си спомням, че ми излизаха по ръцете от вътрешната страна като си ги махах с кола. С епилатора нямам грижи.
Дени, естествено, че има секцио, но се назначава от лекар. Няма секцио по желание.
Ваксинирането не е задължително.
Отива си хубавото временце. Днес пак бива, но като гледам края на седмицата ще е 14 С  Crazy Shocked .

# 712
  • Мнения: 1 761
Дени,ако веднъж си раждала с цезарово сечение,независимо къде,след това следващата бременност се проследява от гинеколог, а не от акушерка.Гинекологът обикновено пита какво предпочиташ и дори и да предпочетеш да родиш нормално след секцио,пак раждаш с гинеколог, защото матката може да се отвори там,където веднъж е била срязана.
За упойките-преди раждането,независимо нормално или не,щом искаш упойка те пращат на консултация с анестезиолог,който ти разяснява плюсовете и минусите,съобразява се и с твоето желание и като стане време да раждаш гледат какво е записал в картона.Ако много бързо получиш разкритие и бебето тръгне да излиза няма за кога да ти слагат упойка.

Някои болници предлагат раждане във вана и раждане с хебоорте тенс.

Аз раждах със секцио по спешност,исках нормално.Сложиха ми окситоцин първо,след сдесет часа и контракции на половин минута нямах никакво разкритие.Гинекологът ме попита дали искам да чакам още или извадят бебето със секцио.Упойката премахна усещането за болка,но усещах кога ме режат с ножица,със скалпел и кога ме лепят,не е като да не усещаш нищо.

След раждането в рамките на 5 години ми направиха още 5 операции, с различни упойки.Втората епидурална ме държа 6 часа след като я спряха, не си усещах краката и сестрите се паникьосаха,понеже освен,че нищо не усещах ми беше много студено.Бях се изплашила,че никога повече няма да мога да вървя.


С пълна упойка, при следваща операция, ми пуснаха някакъв газ,после няколко седмици ми трябваха да се приземя, а като си стъпих на краката всеки шум и светлина ме подлудяваха.Иначе съм супер спокоен тип.

И аз съм на мнението на Маги,че тялото на жената е подготвено да издържи раждането.Просто прагът на болка на всяка от нас е различен и разказите на страхливи приятелки за ужасно раждане също може ненужно да те наплаши.

Ако много те е страх и споделиш,че не търпиш болка и си наплашена от раждането,ще се съобразят с теб.Всеки организъм е различен и ако за един раждането е нормално, а ти можеш да изпаднеш в депресия от ужас, няма да те оставят да се мъчиш.
Повечето болници организират информационни вечери, в които обясняват за обезболяващите по време на раждане и можеш да зададеш въпросите си към гинеколог,акушер и сестра.Аз ходих на такава вечер и останах много доволна от информацията,която получих.Може да видиш и стаите за раждане също,както и да попиташ сестрите там какво да си приготвиш- в някои болници може да си пуснеш музика,да стоиш под душа,докато раждаш,да родиш седнала на специално столче,права,във вода,както ти е удобно на теб.

Пожелавам ти леко раждане и здраво бебе! Hug

# 713
  • Мнения: 6
Благодаря за информацията.Аз няма да раждам все още Simple Smile Искам но малките ми бандитки са доста малки още за да се грижа за 3 деца-много ще ми е на този етап.Simple Smile
За ваксините също благодаря дано да се справим.След като не е задължително защо ми искат това което им е правено в БГ.Това ме навежда на мисълта че и тук ще им бият някакви.По принцип нямам нищо против но...все още не съм на ясно с нещата тук и за това се притеснявам малко.Нямам доверие що се отнася за децата.
Много ви благодаря че помагате. newsm10
Честит ден на детето на всички -и на малки и на големи  Laughing

# 714
  • Мнения: 1 132
Честит празник на всички малки и големи деца! Laughing
Дени, тук ще ти издадат холандски имунизационен паспорт с нанесени сложените в бг ваксини и от там насетне ще нанасят в него  ваксините тук (лепят серийния номер на партидата в него). Повиквателните за ваксини идват по пощата и се слагат в детските консултации. Личния няма отношение към тях. Ако не знаят какви ваксини имат децата, няма как да знаят в бъдеще за какви да ти пратят покана. Ако получиш за всички накуп, тогава пък ще се чудиш защо искат да ги ваксинират 2 пъти срещу едни и същи болести. Тогава пак няма да има угодия.  Laughing Wink
Моя приятелка роди нормално след секцио и тук е съвсем нормална практика. В темичката си имаме и мама родила близначки нормално и по мой спомен не бяха никак малки. Отдавна не е писала Фата при нас.
Аз пък съм се размечтала за трето. Сигурно се дължи на факта,че спя непробудно от няколко седмици, понеже девойките стават да си пишат в дневниците, а аз не може да гледам, понеже е приве  hahaha Joy .

# 715
  • Мнения: 2 723
Честит празник на всички дечковци Hug

За ваксините. На нас ни изпратиха всички имунизации на куп по пощата. И аз понеже нямах официален документ за направените ваксини в БГ занесох картона от педиатърката в София.
Отидохме в детската консултация, показах им къде са отбелязани ваксините, преведох им кое за какво е и те ми ги признаха. В крайна сметка отговорността за грешна информация си е моя.

Пак се скапа времете, пфу Sick

Мопси и аз от време на време се размечтавам за трето, ама имаме тук една братовчедка ма мъжа ми, която има бебе и ни го оставя по някога да го гледаме, та ми минава бързо бързо ентусиазма Crazy

Днес се записах на курс по йога. Ако не друго пък поне 2 пъти седмично ще имам по 1 час само за мен си, без да мисля за никой и за нищо  Mr. Green

# 716
  • Мнения: 63
Още се вихри темата а раждането Simple Smile,аз скоро не мисля за още дечица..пък времето ще покаже.

Бяхме на консултация преди 2 дни ,биха ваксини на малката и там ми подговориха за захранване,но не точно ами да взема пюре от някакъв плод отговарящ на месеците и да давам така по 2 лъжички 1 месец да свикне Crazy,като попитах каква е схемата за захранване казаха ,че ще говорим по нататък ..еее да ви кажа нищо не разбрах,първо казват от  6 месеца и то с каша ,сега пък да съм вземала плод ..моля на мамите които са минали през този път да ме ориентирате как действат тези хора тук #Cussing out или да с водя от някоя схема която си харесам когато малката стане на 6 месеца,благодаря ви:)  bouquet

Да ви призная вкъщи беше ужасно горещо,нямаме си климатик и аз тайно се радвам на по хладното време Embarassed
Хубав ден на всички от мен  bouquet

# 717
  • Мнения: 1 132
Никси, и аз покрай други бебета се подлъгвам. Освен да взема едно за 1 ден за да ми мине мерака.  Laughing
Съседката срещу нас има близнаци на 9 месеца, направо тях да взема.
Мирелая, аз съм започнала със захранването на моите девойки почти в 7 месец. Намери си някаква схема и действай, пък какво казват за захранването в КБ, го пропускай лекинко през ушите, понеже понякога имат безумни съвети. Като стане на 6 месеца, ще видиш като кажат да почваш филиите с маргарин и топено сирене. Ако дадеш първо сладко пюре после може и да не иска да яде зелечуковите. Аз лично съм започвала с оризова безмлечна каша (най-популярната тук  Laughing ), даже моите още често я похапват за закуска.  Laughing
Студ бррр.

# 718
  • Мнения: 0
Честит празник на всички малки и големи! Бъдете здрави, весели и усмихнати  bouquet

# 719
  • Мнения: 429
Момичета, имам спешен въпрос, търся топчета на Boiron, френска фирма за хомеопатия. В БГ има, но тук си нямам идея. Някой срещал ли е някъде?

Последна редакция: пн, 04 юни 2012, 11:20 от shanel1982

Общи условия

Активация на акаунт