Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 796
  • 434
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 490
  Е, супер Линден, мерси за темата,аз отдавна подхвърлих идеята в предишната тема Grinning
 
Цитат
за да дам тон на темата, искам да попитам за годжи бери. копирам си вьпроса от другата тема
 Някой писа че дава на децата си годжи бери. Днес реших да ги опитам и си купих сушени годжи.  На вкус напомнят стафиди, но не са толкова сладки и дори малко ми нагорчаваха. Мисля че на детето няма да му хареса. Може ли някой да каже малко повече за тях.
 
Годжи бери давам на малкия откакто навърши годинка, накисвам ги за малко да омекнат и ги смесвам в кремчета или си ги яде така, много обича Sunglasses Сурови не съм виждала тук
    По въпроса за алоето и аз като Изма, мисля,че е е по-подходящо за мазане и т.н. отколкото за ядене Peace

# 31
  • Португалия
  • Мнения: 3 994
алоето,ако е добре пречистено,или домашно-без химии ,е много добро лекарство за язва
едно време майка го гледаше и го ядеше,ядеше и гледаше...
а после си купи на една фирма за каталожна търгивия,даже й стана дистрибутор,за да си го купи, и казва ,че се е оправила за мнооого дълго време от него

# 32
  • Мнения: 3 367
Ябълки суша аз.На тънки кръгчета,на хартия във фурната цяла нощ най-най ниската Т която имате,стават чудесни.
Други сухи плодове пазаря в АЛДИ,повечето имат добавена захар,но това не ми е особен проблем.В амазон има чудни череши-скъпи,но много и седят
*
Аз отказвам да се поддам на "децата са изолирани"защото ядат/пият различно; много говорим от години,никога не съм ги ограничавала специално,но с времето започнаха да правят добри избори сами. Идеята за "обяд без буклук", бенто кутиите и как пазим природата като ограничаваме храни/сокове от кутии и колко това помага на нашето здраве им прави картината по-смислена.

# 33
  • Португалия
  • Мнения: 3 994
anette1104, и аз се опитах да се боря,неуспешно  Confused
при вас всеки си носи храна,а тук се обядва в обща зала,и моите бяха единствени от 104 деца,които си носеха,просто защото на другите им е по-лесно да разчитат на кетъринга,а не защото не могат да се внасят храни
и като извадеха кълновете елда или салата с оризови нудъли и поискат да ги залеят със студена вода,както им е обичая /те и моите моми са малко със странни привички/и като не давам да им се предлагат филии с маргарин....и запиочват да им говорят малко снизхосително меко казано-лелки и персонал,засега от децата не съм видяла такова отношение
обаче и децата ми растат,и вече започват да разбират разликите
и те самите казват „боклук“на всичко,което не давам,а му търся с 300 зора заместител в натурален и полезен вид...но все пак това е всекидневна война

не съм се отказала съвсем-примерно след 2 седмици ще правя презентация в градината на сурови сладкиши,но за обедите съм вдигнала ръце и ги оставих на обща храна/ която е все пак готвена,няма пържено,приготвя се по рецептурник на диетолог/, и макар и да не е според моите представи за здравословно хранене,все пак е топла храна,а не джънк

# 34
  • Мнения: 490
  anette, и аз си мисля,че децата, които от малки ядат плодове и зеленчуци и изобщо естествена храна, и са научени за разликата между нея и всякакъв джънк с времето и проби все пак ще изберат плодовете пред близалката, или поне така ми се иска Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 3 367
а, тя борбата си е ежедневна,само за храната да беше.Исках ви дам надежда че като им се обяснява повече + постоянен пример у дома-има файда. Не може да се ограничи всичко,а и няма нужда.Има обаче един минимум,от който се опитвам да не мърдам много (читава закуска и супа/салата за вечеря; обяди пакетирам и носят,но кой какво баш ял там е мъгла)

# 36
  • Мнения: 2 563
Дорет, и сок искат за снак тайм. Rolling Eyes Пратих сина ми няколко пъти без и получих бележка, че трябва да има 2 напитки.

Оф, тоя сок. Все едно ще умрем, ако пием само вода. А ако изстискаш от плод и му сложиш в шише?

# 37
  • На острова
  • Мнения: 1 275
И аз не разбирама какъв е зора за тоя сок, и защо аджеба трябва да се пробутва на децата оцветена, захарна вода. От първият ден в градината, ясла по-скоро, ми казаха да нося вода и сок. Аз казах, че синът ми не пие сок и няма да му нося. Ноу проблем, ама там има цял шкаф с малки сокчета и познайте дали не му дават  ooooh!

И аз искам да му създам от малък навици в храненето. Залъгвам му глада с микс сурови яки и плодове. В съдържанието открих и нещо, което не бях опитвала до сега, но ми хареса. Нещо от грозде, но не си спомням какво беше. Утре ще погледна в магазина и ще пиша.

Обичам да правя домашни неща, някой питаше за крекери. Аз правя тези, като използвам различни видове брашно, а със семената може да се импровизира всякак:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284025.0

Малкият много ги обича. И ние също  Grinning

# 38
  • Мнения: 7 171
И аз не разбирама какъв е зора за тоя сок, и защо аджеба трябва да се пробутва на децата оцветена, захарна вода. От първият ден в градината, ясла по-скоро, ми казаха да нося вода и сок. Аз казах, че синът ми не пие сок и няма да му нося. Ноу проблем, ама там има цял шкаф с малки сокчета и познайте дали не му дават  :ooooh


Може ли да ми обясните защо пиенето на плодов сок ви е такъв голям проблем? Напълно ми е ясно защо пресен плод се предпочита пред изцедения сок, но 100% плодов сок на мен не ми е чак такъв проблем. Не мисля, че е оцветена водичка. Разбира се, бих предпочела да дам плод, но давам и плодов сок. Чист, натурален, но не прясно изцеден. Проблемът с прясно изцедения плодов сок е, че е нетраен и аз не бих го преложила на децата си за ползване в училище.
Анет, а какви алтернативи на приготвените от теб смеси би предложила, когато училището има nut-freе  policy? С какво могат да се заместят ядките? Когато печеш/изушаваш ябълките не залепват ли за съда? Правила ли си други плодове по този начин? Мерси.

# 39
  • Мнения: 1 800
Хиър, не съм пробвала, но се чудя от какво, цитрусови сокове не обича, от моркови също.

Чудя се мляко дали ще издържи за 3-4часа с айс пак? Има еднo на Horizon в малки разфасовки, видях го в Костко натрупано на стелаж не в хладилника...но пък колко е истинско мляко.

Анет, замълчах си тогава и сега съжалявам...освен да му пълня две бутилки с вода, като толкова искат две напитки. Laughing

И при нас е нът фрии и ми се реве, защото това са половината от нещата, които всъщност яде.

Sophiemmaspencer, кои сокове в тетрапак са истински? Нещо не им се връзвам като видя какво количество захар съдържат и колко са отвратителни на вкус, нищо общо с прясно изцеден сок.

# 40
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Запис и от мен. Вълнувам се от училищните обеди, че догодина ще ми трябват идеи. Сега имат само снак и е лесна работа, но обяд + снак ще ми се стори май нанагорно. При нас всяко дете си носи яденето, но веднъж в месеца имат "специален снак" от у-щето (можете да познаете какво включва). Тази година му обясних защо няма да го запиша за този "специален снак" и проблем от негова страна няма, въпреки, че е един от малкото, които не са записани. За програмата за мляко също не мисля да го записвам (опцията е от догодина).

При нас се получава така, че колкото по подготвена съм аз, толкова по-добре (разнообразно) ядът и децата. За съжаление понякога ми свършват идеите и дори блокирам. Затова и тази тема ми е много полезна.

# 41
  • Мнения: 2 563
Аз си признавам, че отдавна не съм гледала соковете за продан, но преди години, когато ние спряхме да пием сок от кутия, нямаше избор да е просто сок, без разни овкусители, подсладители и други объркващи съставки. За дете не знам как е, но мен сок не ме засища и затова се явява само допълнителни калории при това без фибрите, а полезните вещества са под въпрос.

# 42
  • Германия
  • Мнения: 327
В градината на сина ми  сокове,подсладени напитки,вафли и сладки неща са забранени.Децата пият чай или вода.От вкъщи не си носят за пиене,предупредиха ни изрично на първата родителска среща да не слагаме шишета с напитки в раниците им.

# 43
  • Мнения: 3 241
Интересна ми е темата и на мен Simple Smile

Нямам много опит, но в яслата много се държат на доброто хранене. Винаги на обед има зеленчуци и плодове. Но французите общо взето се стараят в това отношение на всякакво ниво, така че се надявам и занапред да  е така.

Биото тук в последните години почна да става по-модерно и разпространено.

Ние лично не залагаме много на него, а на купуване на продукти директно от производителите.  Peace

# 44
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Против пиенето на натурален сок съм, защото само като му видя срока на годност и разбирам колко е "без консерванти". Второ, имам пример пред очите си - племенникът ми е пристрастен към сокове, почти не пие вода. Плодовата напитка не само, че не утолява жаждата, а напротив - засилва я.
Не знам за 0.50 цента какъв плодов концентрат са сложили в кутийката. И не, че съм някаква фанатичка, пил е сокове и знам ще му се случи пак да пие някъде, не ми е приоритетния проблем в живота, но щом за момента мога да го огранича, ще го правя  Simple Smile

Много ми хареса списъкът с храни на annette1104, чудесни идеи!

"Това, което ще направи децата ти успешни хора, е не това, което си направил за тях, а това, което си ги научил да правят за себе си."

Общи условия

Активация на акаунт