Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 802
  • 434
  •   1
Отговори
# 15
  • Португалия
  • Мнения: 3 996


Червени боровинки май. Годжитата са различен клас, по-сладки са и растат в Хималаите.

ne,ne! годжи бери са китайски по произход
и виреят супер и в Бг
когато переди 2 г. започнах да купувам от там,откъдето купувам,майка беше при мен,и каза,че го знае това-в Морската градина го имало Simple Smile обаче е дивия вариант!Lycium barbarum
между другото,майка ми посади от моите,сега има вече безброй храсти,тази година ще чакат и плод/започват да дават след 2г/
доброто годжи е от вида Lycium chinense

# 16
  • Мнения: 1 800
Дорет, http://en.wikipedia.org/wiki/Wolfberry

И аз чакам за алоето да чуя. От доста време го гледам, но не ми стиска да пробвам.

И още един въпрос-какво давате на децата за снакс в училище? Без ядки да е. Поради липса на фантазия по-често слагам сириъл барс отколкото нещо домашно.

Мерсаж за темата.  bouquet

# 17
  • Мнения: 2 093
редактирах се  Grinning

Goji Berries

аз открих годжите в насипна форма и си взех 5-6 за проба.
anette мерси за идеите, но при нас доста от тези сушени плодове излизат скьпи. Явно в Канада ни дискриминират по отношение на здравословната храна.

benson и на мен ми е проблем сьс снаковете. Аз открих едни пакети с изсушени плодове микс, сьщо и с царевица и ми се струва, че е добра алтернатива, а и детето ги харесва. Ето как изглежда. Излиза ми около $1.20, което не е лоша цена. Давам сьщо изсушени кайсии.
http://www.shopping.com/Sensible-Foods-Sensible-Foods-Organic-Cr … /86563791/reviews

Аз сьщо се интересувам от Алоето, но по друга причина, обаче не сьм срещала в магазина алое, което да  може да се консумира.

Последна редакция: ср, 25 яну 2012, 22:56 от Linden:)

# 18
  • Португалия
  • Мнения: 3 996
ей,не можах да се редактирам даже...много сте бързи
аз ги купувам еФтинко- 9,60евро за 500гр.и то -естествено сушени!

# 19
  • Португалия
  • Мнения: 3 996
9 евро не са  18-20лева,а са 9 евро,сравнени към стандарт със средна заплата различна от българската ...по кратко и без да се набирам емоционално не мога да го обясня
а смятането на цени от евро в лева е доста по-бабешка черта  Mr. Green

за годжито да поясня-това са сухи плодове-не се ядат за ден -два!
моите двете изяждат 1кг за 4-5 месеца,така че не ми бърка кой знае колко в джоба

# 20
  • Мнения: 3 367
bens,eto spisuka,izwinete majmunicata

повечето купувам в големи разфасовки и слагам по малки кутийки за многокр.употреба

Plodowe-banan.qbulka,gorzde,qgodi, berries!
Baby carrots s/bez dip
Apple sauce
Gold fishes
Cheese sticks/ сирене на кубчета
Yougurt-domashen w reusable container
Suhi plodowe-raisinas,crasing, suhi qbulki,banani, apricots,furmi
Trails mix sus suhi plodove I chereeos
Raistins s yougurt ili shoklad pokirti
Nuts- almons, low sodium peanuts. Cashues
Cherry tomatoes
Ants on the log-celina s peanutbutter I raisins
Hard boiled egg
Popcorn
Karfiol  surow na rozichki
brokoli na para studeni s/bez dip
asperji na para studeni s/bez dip
Baked pita chips
Home made chips (kartof na tunki v microwave)
Animal crackers
Jelirani mechki/bonbon- ima bez E-ta I s malko ocwetiteli,cheti etiketi
Granola s/bez plodove
Granola bars s high fiber/low sugar (prawq u doma)
Miniture candies na twix,sneakers
Pumpkin/ sunflower seeds
Cottage cheese
Walnuts
Pretzels
Fruit leather (tjoes)
Dried mango/kiwi (cosco)

# 21
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
бенсон, мерси, туй малко ми прилича на дренки, виждала съм го тук.
Тук в училищата снакс не носят, може нещо малко ако детето си носи сандвич от вкъщи за обед. Мойта е на стол, та нямам грижа за това.

# 22
  • Мнения: 2 563

Аз сьщо се интересувам от Алоето, но по друга причина, обаче не сьм срещала в магазина алое, което да  може да се консумира.


Не се ли продава в бутилки в хладилната част на здравните магазини? Като сок или като гел, тоест по-гъсто. Продават и цяло листо алое за продан, сам трябва да си го обелиш и изстискаш. На вкус сокът е малко гаден и лигав. Може би става в сок от нещо друго да се бухне, за да не го забележиш.

# 23
  • Мнения: 945
Да си кажа и аз за алоето - леко съм раздвоена за здравословните му качества(май това не е правилната дума, ама карай Grinning), преди години в продължение на 4-5месеца си биех инжекции с алое и честно казано нямаше никакво подобрение на проблема, който лекувах.
От друга страна, мъжът ми като дете е бил с възпален пръст, на косъм от ампутация. Майка му обаче не се е съгласила да го режат и в продължение на седмица всеки ден е налагала мястото със сок от алое. Всичко се е оправило.
И тук продават някакви сокове от алое, но ми изглеждат пълна химия Stop

# 24
  • Мнения: 3 743
Хайде и аз тук Flutter Благодаря за темата Hug

Аз пък не съм виждала сушени годжи бери, а суровите и на мен ми идват скъпички Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 1 800
Анет, хиляди благодарности.   bouquet

Дорет, и сок искат за снак тайм. Rolling Eyes Пратих сина ми няколко пъти без и получих бележка, че трябва да има 2 напитки.

Алоето точно за пиене съм виждала, но щом е лигаво ще го пропусна за момента.

# 26
  • Мнения: 429
аз открих годжите в насипна форма и си взех 5-6 за проба.
anette мерси за идеите, но при нас доста от тези сушени плодове излизат скьпи. Явно в Канада ни дискриминират по отношение на здравословната храна.

Линден къде ги има в насипна форма тези годжи бериз? Искам и аз да ги пробвам. Заинтригувахте ме!  Wink

В Костко сушените плодове са на най-изгодна цена и са на отлично качество според мен. Ако не си пазарувала оттам препоръчвам най-горещо. Любими са ни боровинките кайсиите и сините сливи. Имат и череша и манго със сигурност и още разни други които не мога да цитирам. Имат и един микс но в него има круша която на мен лично ми мирише на вкиснато и не го купуваме вече. Обичаме и ябълка и заради нея купихме микса но...

Хубава сушена ябълка канадските мами ако могат да препоръчат ще се радвам много!  Hug

Моето дете е суровоядче - всичко що е плод зеленчук и ядка много се харесва.  Simple Smile

От Костко купуваме и ядките. Бадеми и орехи само сурови давам.  Wink Фъстъци не давам изобщо.

П.П. Темата ми допада и благодаря но се извинявам че не ми работи запетаята!  Wink

Последна редакция: чт, 26 яну 2012, 05:53 от Jennie

# 27
  • София
  • Мнения: 7 993
А тези годжи берис сладки ли са много? Преди две седмици напазарувахме най-различни видове сушени плодове, като с най-странен вкус ми се стори нещо, наречено кумкуат. За пръв път го опитвах и имаше доста особен вкус. Съпругът ми си взе и някакъв сушен джинджифил със захар (тук вече полезността изчезва за сметка на захарта), но определено не ми хареса.

# 28
  • Германия
  • Мнения: 327
Благодаря за темата!
Измествам малко от годжи берис,защото питам вашите деца ядат ли зеле? Имам в пред вид деца на 3-4 годинки.Моите са направо луди за всякакъв вид зеле,а аз се притеснявам,че не е много добре за стомаха на малки деца.Ако им давам,могат и всеки ден да си хрупкат като зайци.

# 29
  • Португалия
  • Мнения: 3 996
някой попита с какво пращаме децата на училище...
първо,трябва да се има предвид различието в системата-тук се позволено всичко,до такава степен,че има деца,които отиват с шоколад за закуска  #Cussing out #2gunfire
второ-децата са различни-моите могат да закусват едно и също със седмици Grinning Sunglasses
имат 2 малки кутийки за ядки и една по-голяма за бисквити и сами си избират какво да има вътре/сурови бадеми,орехи,кашу,фъстъци,сушени плодове/банан,ябълка,манго,папая/,фурми,стафиди,годжи,слънчогледови или тиквени семки
бисквити /различни ,в повечето случаи солени,но и сладки/правя  2пъти седмично,но и купени давам-от онези оризовите и царевичните са най-търсени,дето приличат на стериопор Rolling Eyes
сока в кутийка  и на мен ми бърка в душата  #2gunfire ,но го въведох тази година,за да не изолирам много децата си-имат програма мляко в училище,че и шоколадово със захар по избор има  #2gunfire #2gunfire,съответно в кутийка е,и моите като пиеха само вода,някак изолирани се чувстват...сега пият сок ,поне намерих такъв без добавени захари и гледам да съм винаги добре запасена
Stern,давай им зеле,за мен е Ок,а и има много полезности в него,и нищо им няма,щом не намираш разлика в резултата в тоалетната,или не попръцкват много  Wink моите преди ядяха,сега не искат много,но те са на периоди

Общи условия

Активация на акаунт