Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 823
  • 434
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 563
Според свекърва ми ние ядем супер радикално и скоро ще се гътнем. Ние не ядем месо, трупаме повечко зеленчуци в чиниите и аз си ограничавам сладкото. Не знам какво му е прекаленото на това, но тя ме плаши с всякакви болести. Тя яде месо, всякакви тестени изделия от руската кухня, хляб, сирене и десерт.  Grinning

# 76
  • Мнения: 3 743
Според свекърва ми ние ядем супер радикално и скоро ще се гътнем. Ние не ядем месо, трупаме повечко зеленчуци в чиниите и аз си ограничавам сладкото. Не знам какво му е прекаленото на това, но тя ме плаши с всякакви болести. Тя яде месо, всякакви тестени изделия от руската кухня, хляб, сирене и десерт.  Grinning

Все едно пишеш за моята свекърва. В редките случаи, когато е идвала у дома, все кюфтета готви да подсили детето ooooh! Лошото е, че "крушата не пада по-далеч от дървото" и сина й, сиреч мъжа ми, като сготвя постно ядене, обикновено казва "ами хубаво беше, но ако имаше и месо" и тича да си дояжда с нещо от хладилника я кашкавал, я сирене hahaha

# 77
  • Мнения: 4 300
Чинията е готина, но защо млечните са отстрани?

# 78
  • Мнения: 2 563
Все едно пишеш за моята свекърва. В редките случаи, когато е идвала у дома, все кюфтета готви да подсили детето ooooh! Лошото е, че "крушата не пада по-далеч от дървото" и сина й, сиреч мъжа ми, като сготвя постно ядене, обикновено казва "ами хубаво беше, но ако имаше и месо" и тича да си дояжда с нещо от хладилника я кашкавал, я сирене hahaha

Аз моят мъж го превъзпитах. Яде салата от зелении и му пукат ушите.

Роски, млечните са визуализирани като чаша мляко - поздрав от млечната индустрия.

# 79
  • Мнения: 2 093
малко страничен вьпрос от обсьжданото до тук, но ми е интересно да чуя мнения. Продават ли при вас плодове и зеленчуци внесени от Китай. Забелязах че тук започнаха да се появяват такива и аз сьм доста скептична кьм качеството им. Например синьт ми обича snow peas прилича на грах, но самата шушулка се яде. В момента този който продават е от Китай и аз не го купувам. Може би сьм предубедена, но все си мисля че китайските продукти нямат никакъв качествен контрол. Не че американските продукти нямат химикали, но поне е официална тайна.  Сьщо продават пакети с замразен грах или царевица, които се води органик, но изобщо не вярвам че е.

# 80
  • Мнения: 4 300
Сурови само веднъж съм виждала, нещо като круши, ама не баш круши, а на вкус -като
пъпеш.
Замразените честно казано не ги проверявам, но и рядко купувам.

# 81
  • Мнения: 2 563
От Китай не съм виждала, но ще разгледам и ще ти кажа. И аз съм недоверчива към китайското.

# 82
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Има доста китайски зеленчуци, да. И риба. Аз почнах да гледам етикетите както никога преди не съм ги гледала за калории, но на храна от Китай слагам чертата.

Имаше наскоро едно разследване от местния вестник (Бостън Глоуб) за риба, която се предлага в магазини и ресторанти, вкл много скъпи и известни, и изобщо не е това, за което я продават.

Много мразя да параноясвам, но просто на четири трябва да са ни отворени очите постоянно...

http://www.boston.com/business/articles/2011/10/27/following_glo … rsight/?page=full

# 83
  • Мнения: 4 399
Само по ТВ-то съм Чувала за био домати внос от Китай. ИнаЧе има разни типиЧно китайски плодове като помелото, които разбира се внасят от там. Но тук пък има някои био продукти внос от Египет и Турция (млад грах, леща, мед), на които гледам доста скептиЧно защото не мога да си представя как ефективно се осъществява контрол в тези държави.

# 84
  • Мнения: 2 093
чудесно, не сьм единствената. Сега като се замисля, Китай е на почти 20 часа пьт сьс самолет. Представям си колко им е евтина продукцията и как се произвежда.

Понеже сме се заприказвали за здравословно готвене и хранене, да споделя ето този уред, който мьжьт ми закупи. Готви сьс сьвсем малко олио и става много вкусно. Тази вечер готвих гювеч и направих патладжаните в него, стана много вкусно. Сьщо самото готвено отнема около 20 мин., дори не е готвене, слагат се зеленчуците, затваря се капака и чакаш, няма бъркане и висене. Цената му е малко солена, но определено си заслужава. http://www.amazon.ca/T-fal-FZ7000002-ActiFry-White/dp/B002S4MVEE … 066746&sr=8-1

# 85
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
При нас има замразени грах, моркови, царевица, сладък картоф и т.н. в здравословните магазини. Уж са американски ограник по опаковките, но като се вгледаш "made в Китай". Аз като ходила в Китай и видяла въздуха им там, не вярвам на такива органик продукти. Всичко е мижи да те лажем. Стратегии за продаване и печалби.

Спомена се в форума ( в тази или друга тема, не помня вече) за "доматите на баба". Та да си кажа, аз като израсла всяка ваканция на село - доматите се пръскаха (със син камък май беше), лозето се пръскаше, краставиците, картофите; в пилетарниците по селата се даваха антибиотици на пилетата и какво ли не още. Тъй че изказвания как едно време било здравословно, пък сега не, такива неща приемам скептично - винаги си е имало "нездравословно" влияние върху продуктите; в момента обаче е нараснало, а и ни промиват леко мозъците с разни от вида на по-горните "китайски органик" и т.н. Лесно е, човек да се заблуди и да си мисли, че в органик магазина всичко е страхотно, проверено и можем да му се доверим.

# 86
  • Мнения: 4 300
Aз писах за доматите, ама не на баба, ами на мама:)
Но с написаното съм съгласна, дуг е въпросът, че със син камък или без поне е зрял на слънце и има вкус.
Семената също не са гарантирано без ГМО, или поне майка ми твърди, че не е виждала такива в България. А миналата година със семената й дали и нещо за опрашване, което се нарича Доматин, един Господ го знае какво е.
Тук във форума бях попадала на линк как био зеленчуците имат по високо съдържание на нитрати ( или може би нитрити) поради използването на естествен вместо синтетичен тор. Та с две думи човек не знае откъде ще му дойде, затова и четенето трябва да е умерено Laughing

# 87
  • Мнения: 3 241
Все едно пишеш за моята свекърва. В редките случаи, когато е идвала у дома, все кюфтета готви да подсили детето ooooh! Лошото е, че "крушата не пада по-далеч от дървото" и сина й, сиреч мъжа ми, като сготвя постно ядене, обикновено казва "ами хубаво беше, но ако имаше и месо" и тича да си дояжда с нещо от хладилника я кашкавал, я сирене hahaha

Аз моят мъж го превъзпитах. Яде салата от зелении и му пукат ушите.

Роски, млечните са визуализирани като чаша мляко - поздрав от млечната индустрия.

И моят мъж е така, все на месо налита - особено най-лошия вариант - колбаси Sad
Но истината е, че и тук обяд или вечеря без месо не е изобщо вариант.

Това с млякото и на мен ми направи впечатление Simple Smile
Всъщност тази чиния е доста различна от класическата пирамида - там зърнените са най-много  newsm78

# 88
  • Мнения: 7 837
След бразилския, на дневен ред е сока от Канада, така че си погледнете портокаловия сок, ако имате такъв в хладилника.
http://online.wsj.com/article/SB10001424052970204661604577186983395028306.html

Миналият месец имаше проблеми с ябълковия концентрат от Китай, заради високи нива на олово.

# 89
  • Мнения: 9 905
и тук има някои плодове от Китай. Купувам единствено помело понякога, защото няма от другаде, а го харесваме. Лошото е, че имах някаква вяра в индийските зеленчуци, а и за тях чух лоши работи....

Общи условия

Активация на акаунт