Тема за храненето - с какво се храним ние и децата ни в чужбина

  • 29 858
  • 434
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 093
Кейси, отворих една статия за канадския портокалов сок, който ти спомена и паднах от смях с този коментар под статията

Canadian orange juice? Man climate change really bad up there!! Joy Joy Joy

# 91
  • USA
  • Мнения: 7 373
И моят мъж е така, все на месо налита - особено най-лошия вариант - колбаси Sad
Но истината е, че и тук обяд или вечеря без месо не е изобщо вариант.

Никога не съм била привърженик на колбаси,но вмомента мило и драго давам за прясна (френска евидаман) багета с парче сосисон.
По темата - държа на качествената храна,почти всичко купивам органик,с идеята,че е максимално изчистена от пестициди,нитрати,хормони,антибиотици и компания.Доколко е така,нямам представа.Доверявам се на етикетите, хипермаркета и това е,което мога да направя.

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 15:41 от Coquelicot*

# 92
  • Мнения: 2 093
и тук има някои плодове от Китай. Купувам единствено помело понякога, защото няма от другаде, а го харесваме. Лошото е, че имах някаква вяра в индийските зеленчуци, а и за тях чух лоши работи....

индийски не сьм виждала до сега, но ще ги имам предвид ако се появят. Китай и Индия май имат сходни проблеми. При нас не препоръчват грозде от Чили, а през зимата гроздето е предимно от САщ и Чили. Когато бях бременна, бях чула че пъпешите от Мексико сьдьржат някакъв химикал, който може да предизвика аборт или нещо подобно. Наистина е трудно да се пазарува. 

# 93
  • Мнения: 945
Аз съм купувала кисели краставички от Индия Rolling Eyes Точно така се облещих като видях етикета по-късно.
А ферментиралото грозде от Чили много го уважавам Wine Glass

# 94
  • Мнения: 3 241
Не съм и срещала такива екзотики - като индийски зеленчуци и канадски портокалов сок Simple Smile

Но бих се изненадала определено.

Тук наскоро покрай рождения ден на малката се чудех какво да нося в яслата. Обадих се да питам - торта, ама не шоколадова. Взех една плодова. 4 дни по-късно на една приятелка с дете в друга ясла й бяха казали - торта, ама да е шоколадова, друго не ядат децата Simple Smile

Coquelicot, намини да хапнем Simple Smile

# 95
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Тъй като много оби4ам варени кестени(от дете), есента гледам задьлжително да си хапна няколко пьти от тях. Попаднахме преди 3 години на китайски, на вьншен вид бяха перфектни, оба4е на вкус Sick-все едно някой бе прибавил странна напарфюмирана есенция, отврат. Оттогава видим ли такива кестени, не купуваме. Naughty

Имах монголка-колежка, която ми разкаваше за родината си и ведньж ми спомена за ужасното ка4ество на китайските плодове и зелен4уци- примерно как вариш моркови с 4асове, а те не омекват. Rolling Eyes В Монголия контрольт за такьв внос сигурно никакьв го няма, затова и се внасят подобни боклуци.

# 96
  • Германия
  • Мнения: 327
Аз имам един въпрос: Вие сте вегетарианка,мъжът ви е страстен почитател на месото.Вие държите детето да е вегетарианец,обаче то също иска месо.Как постъпвате в тази ситуация?
Това е пример от роднинско семейство.Бащата има в хладилника рафт с колбаси,но на децата им е забранено от майка да ядат от тях.Бащата се храни с пържоли,децата хрупат моркови и гледат жално,но неееее,забранено им е.Ако не дай си,Боже,бащата даде парче колбас на детето,се прави луд скандал,стигало се е и до истерични пристъпи от страна на майката.Вие бихте ли забранили на децата си да ядат месо,само защото сте върла вегетарианка?

# 97
  • Мнения: 3 241
Първо съм далеч от вегетарианството, второ от крайностите Simple Smile
Та - не бих постъпила така на мястото на жената.

Има неща, които аз не ям (не са ми вкусни), но давам на Моника.  Peace

# 98
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Бих дала, не бих забранила, но аз не сьм вегетарианка. Оба4е не сьм и голям по4итател на месото.

# 99
  • Португалия
  • Мнения: 4 463
аз пък не знам тая майка-вегетарианка как съжителства с такъв карнивор  Rolling Eyes
за децата ,определено е голям стрес  ooooh!
моята лична борба,преди раждането на децата,  беше да се отърва от колбаси ,бульони,пържене,запръжки...имах много препирни и сърдения/от страна на мъжкото тяло вкъщи/,обаче с времето се свиква/и при много настоятелност Grinning/
в момента само една сода му е останала/Е-тата и подсладителите й ми бъркат в душата/,обаче децата още си мислят,че е ракия  hahaha,та не му я пипам  Mr. Green

# 100
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз имам един въпрос: Вие сте вегетарианка,мъжът ви е страстен почитател на месото.Вие държите детето да е вегетарианец,обаче то също иска месо.Как постъпвате в тази ситуация?
Това е пример от роднинско семейство.Бащата има в хладилника рафт с колбаси,но на децата им е забранено от майка да ядат от тях.Бащата се храни с пържоли,децата хрупат моркови и гледат жално,но неееее,забранено им е.Ако не дай си,Боже,бащата даде парче колбас на детето,се прави луд скандал,стигало се е и до истерични пристъпи от страна на майката.Вие бихте ли забранили на децата си да ядат месо,само защото сте върла вегетарианка?

Имам две приятелки, които са вегетарианки, и отглеждат и децата си (едната има едно момиченце другата две момчета), от раждането без месо. Мъжете и на двете ядат месо, но не купуват да държат вкъщи, просто ядат навън понякога. Момиченцето наскоро поиска да яде месо, и майка й й даде. Просто вече стават на възраст когато сами започват да правят избори (6-7 години).
Но не са вегани де, ядат риба, млечни, яйца. Аз не бих го направила, но аз не съм й вегетарианка.

# 101
  • Мнения: 2 563
И двамата сме вегетарианци, но децата могат да ядат месо, ако толкова много искат. Аз няма да им го предлагам, но със сигурност някой друг ще им го предложи. Бих обяснила защо не ядем месо и ако с времето решат, че не вярват в такива неща, ок.

Шефката ми е вегетарианка, мъжът й не. Детето им яде по малко месо, у дома. Имахме колега вегетарианец с родители вегетарианци по религиозни причини. Той не беше религиозен, но не ядеше месо.

# 102
  • Мнения: 3 743
Първо съм далеч от вегетарианството, второ от крайностите Simple Smile
Та - не бих постъпила така на мястото на жената.

Има неща, които аз не ям (не са ми вкусни), но давам на Моника.  Peace

И аз така Peace

# 103
  • USA
  • Мнения: 7 373
Аз имам един въпрос: Вие сте вегетарианка,мъжът ви е страстен почитател на месото.Вие държите детето да е вегетарианец,обаче то също иска месо.Как постъпвате в тази ситуация?
Това е пример от роднинско семейство.Бащата има в хладилника рафт с колбаси,но на децата им е забранено от майка да ядат от тях.Бащата се храни с пържоли,децата хрупат моркови и гледат жално,но неееее,забранено им е.Ако не дай си,Боже,бащата даде парче колбас на детето,се прави луд скандал,стигало се е и до истерични пристъпи от страна на майката.Вие бихте ли забранили на децата си да ядат месо,само защото сте върла вегетарианка?

Вегетарианството за мен е осъзнат,личен избор.В този случай аз бих разрешила на децата да консумират месо и вече при тяхното израстване и пълно съзнание за живота и отговорностите на личния избор - да ядат каквото си пожелаят.
Няма да зачеквам темата за това,че едно дете има нужда от разнообразна(тук визирам полезна) храна за правилен и здрав разтеж,и месо като част от тази хранителна система.

# 104
  • Мнения: 3 367
Всеки е свободен да консумира каквото прецени у дома (на децата алкохол не даваме Laughing). Баща им спря сам месото без навикваници след като се информира и образова (аз по-отдавна).Не сме безумно радикални,не очакваме това и от децата.Оня ден поискаха пиле в ресторант,поръчах им разбира се (друг е ? че не изядоха повече от 3 хапки).
Колкото до разнообразието,личното ми мнение на човек готвещ от повече от 10 години и четящ нон стоп по темата е че  вегетар.кухня е в пъти по-шарена и разновдина от пържолки на скара.
Бебето ни не е яло месо освен може би пиле забърсано на гости,не е и поискалоВ чудно бебешко здраве е според нас и околните му Laughing

Общи условия

Активация на акаунт