Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - ІV

  • 39 872
  • 800
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 644
Записче, начало на официалното захранване - след 2 седмици. Вече потривам ръце и нямам търпение!

# 16
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Как съм ви изпуснала?!?!

Фата, благодаря bouquet

За нас, не знам какво да кажа. Моник е всеядно, каквото и предложа хапва, от някои хеща повече, от други само опитва и мааааааже. Вчера ѝ дадох палмело/онзи големия плод/, знам че е цитрус и не трябва, но ние хапвахме и тя да не изпусне, доста ѝ се услади.
Днес  реших да въведа месо, имах пуешко пюре и направих микс от зеленчуково пюре + една лъжичка месно, пак си го хапна с кеф, но проблемт беше, че иска тя да си слага в устата, дърпа ми лъжицата, разлива п себе си, после маж/и по косата също/.Нищо де, след обяда се къпахме.

# 17
  • Мнения: 30
Фата, аз щях да захранвам с тиква, но вчера правих салата и и дадох едно парченце краставица. Така хубаво си я изсмука и издъвка.... Whistling а големите парчета ги връщаше. Мъжът ми се притесни, но аз си знаех, че знае какво прави....И се чудя днес дали да не и дам тиква, но печена? newsm78

# 18
  • Мнения: 4 753
Опитах се да намеря бебешки бисквити, подходящи за дъвкане... Намерих няколко вида и марки, но всички съдържат боклуци... Много исках да взема оризови бисквити за малкото, но такива въобще нямаше... По спомени в Била предлагат разни подобни бисквити, но съм сигурна, че и те не стават за бебета... Някой би ли ме насочил към изпитана рецепта, по която да направя домашни бисквити, подходящи за 6-7-8 месечно бебе или към магазин, в който мога да пазарувам и онлайн?

# 19
  • Мнения: 20
Здравейте! И аз да се запиша:)
stelt77, бисквитките с елда и ябълка са супер яки, пробвай! Аз ги разнообразявам и с настъргана на ситно тиква, круша, банан, може и малко оризово брашно...Иначе обикновени бисквити житен дар според мен също стават в малки количества.
и Жени вече си хапва доста. И на нея така по-овкусените неща са й по-вкусни, но й давам само за дегустация. Всяко дете си знае най-добре, убедих се:)

# 20
  • Мнения: 103
И аз при вас!

# 21
  • Мнения: 723
stelt77, не знам къде живееш, но ако имаш наоколо "Пикадили", там има диетичен щанд, от който съм взимала оризови бисквити. Мисля, че и в "Кауфланд" съм виждала. Моят син така и не ги прояде, още имам 1 пакет, който е отворен заради 1 бисквита.
Не знам какво си въвела още, но ти пускам 2 рецепти за домашни бисквити. Можеш да модифицираш според нещата, с които си захранила. Вторите са супер вкусни и аз много ги обичам   Mr. Green

http://vkuhniata.wordpress.com/2010/05/27/gluten-free-sugar-free-cookies/
http://vkuhniata.wordpress.com/2009/12/06/kids-oat-squares/

# 22
  • Мнения: 4 753
Благодаря, сайтът е страхотен...  Hug

# 23
  • Мнения: 4 358
Вместо запис едни бисквитки и от мен-ако си въвела тиква stelt77Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=243025.msg19367848#msg19367848

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Привет Simple Smile запис в новата тема.
Ние сме в етап, в който предпочита да се храни с лъжица - или му я зареждаме и си я поднася към устата или напоследък се опитва сам да си загребе от купичката. Естествено съвсем в началото е и не му се получава много и само рови и изсипва навън. Laughing
Иначе и той предпочита овкусена "човешка" храна, а бебешките варени зеленчуци напълно ги отказва  Crazy

Бъни, много хубави рецепти си показала в твоите любими. Вчера правих обикновените бисквитки, само че с кафява захар и ръжено и типово брашно. Чудесни станаха  Peace

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 644
В оризовите бисквити на Кауфланд и Карфур има сол!!! Аз лично не мисля да предлагам сол и захар преди годинката под каквато и да е форма. Но ако някой знае дали се продават и без сол нека сподели моля!

# 26
  • Мнения: 781
Аз купувах от био магазина. Имаше със и без сол  Peace

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 644
Благодаря, ще разпитам по нашите био магазини Simple Smile

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 6 638
Засега минавам само да се запиша, че Ви изгубих дирите... Hug

# 29
  • Мнения: 30
Да дам отчет за захранването!!! Simple Smile Два дни давах тиква на пара, оставих я малко по-твърда. Днес пробвах и картоф, но определено тиквата и хареса много, макар че се изнервяше затова, че и се плъзгаше от ръчичката!!! Simple Smile А за картофа и е странна консистенцията му май. Но аз дава и водичка да може да преглъща по-лесно, не знам така добре ли е  newsm78 Утре пак сме на картоф, после може да дам морковче. Добре ли е в един ден да давам два зеленчука?
Стелт, като гледам вие напредвате бързо, щом и бисквитки искаш да му даваш браво! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт