Захранване, водено от бебето - baby-led weaning - ІV

  • 39 874
  • 800
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 8 242
Като им знам компетенциите на тема кърмене на т.н. светила, не се учудвам, всъщност... Лекар-мамолог посъветва да се спре кърменето, тъй като не можело само от едната гърда да се кърми  ooooh! (става въпрос за физиологичен проблем с другата - пример с моя приятелка).

Единственият биологичен начин на хранене на един бозайник - кърмата - да предизвиква запек... Tired
И на мен ми е странно  newsm78
Обикновено кърмата разхлабва и раздрисква доволно  Crazy
"Запек" - ако се усвоява всичко но при незахранени бебета..
Ако е при захранване - трябва да се дава по-често вода - особено при БЛУ - като гледам повечето неща се предлагат по-твърди (за да стават за хващане) - оттам и по-трудна перисталтика  newsm78 (само разсъждавам на глас).

# 796
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
като гледам повечето неща се предлагат по-твърди (за да стават за хващане) - оттам и по-трудна перисталтика  newsm78 (само разсъждавам на глас).
Много съм съгласна тук и намирам много логика. Но водата при нас е само за жабурене ... много рядко пие наистина  Whistling А с кърмата може да се запече, ако аз ям запичащи може би... знам ли... радвам се поне, че детенце не се мъчи при изхождане  Whistling всичко ще се установи с времето - вярвам  Wink

# 797
  • Мнения: 283
На мен пък още при изписването от родилния дом ми обясниха, че за кърмено бебе е нормално да ака от 10 пъти на ден до 1 път на 10 дни Peace И това не е запек, просто кърмата се усвоява изцяло и бебето не ака. При захранено бебе вече би трябвало по-често да се случва, най-малко 1 път на 3-4 дни, просто защото остатъците от твърдата храна не трябва да се задържат дълго в организма. При нас действаше топла вода с малко мед, лично аз нямах притеснения относно меда и съм давала и преди годинката, но много рядко. Сега вече нямаме проблеми, вършат си работата поне по веднъж на ден, та понякога и по 2-3 Simple Smile

# 798
  • Мнения: 3 638
Здравейте, имам един въпрос относно изхожданията на самохранещите се бебета  Mr. Green
Моята мъничка беше една дрисла преди да започнем с твърдата храна. След всяко хранене цапаше пелената, след това разреди по веднъж на ден , а сега от месец и нещо пропуска по 3 дни. Ако в понеделник се изходи, следващото е в петък и няма промяна. Въпреки, че наблягам на разхлабващи плодове ефект никакъв. Според педиатъра това е "нейния режим на изхождане", но на мен ми се струва доста рядко и се притеснявам за малката. Сблъсквали ли сте се с подобен проблем? Стават ли по-редовни с времето?

Извинявам се, че малко размих темата  Blush

Кърмиш ли все още? Това има значение, поне при нас от това се получаваше "запека" - казвам запек в кавички защото след обиколка при 4рима доктори останах с впечатлението, че е нормално за някой бебета. Ние бяхме с подобен проблем, но в различна възраст.Накрая се оказа че се запича от кърмата. Ако все още кърмиш може да е о това, опита ми показва, че може да заместиш едно от храненията с кърма -съответно с Фризовом. Това е адаптирано мляко което спомага изхождането на бебчето и действа бързо- като не е задължително да го даваш всеки ден, а само когато е необходимо. Или просто може да продължите така на 3 дни. Ние задържахме по 2 седмици и заради това се наложи изцяло да заменим кърменето... за мое съжаление.

Rose Marsy, обикновено се говори за запек, когато изпражненията са много твърди или на топчеца и затрудняват детенцето, При кърмените деца след първите 6 седмици е нормално да има изхождания дори веднъж в седмицата или дори на по-дълъг интервал, просто кърмата се усвоява много добре  Peace Затова при кърмачетата не се говори за запек. Обикновено при по-рядките изхождания, дечицата компенсират с обилно количество, а при изцяло кърмените бебета изпражненията си остават кашести и не са твърди.
ПРи започването на захранването много дечица могат да разредят изхожданията или да имат запек. Просто коремчето свиква с новите храни. Освен това повечето от първите храни, с които се започва са все запичащи - картоф, морков, банан... Решение е да даваш по-разхлабващи храни ако детенцето изпитва дискомфорт (напъва се, изхожда се трудно, боли го коремчето) просто да се върнете изцяло на кърма за няколко дни докато положението не се нормализира. Но както ти е посочил и педиатъра, може би просто това е вашият режим на изхождане и в него няма нищо притеснително  Peace

retrodoll , както писах и по-горе, няма "запечено" от кърма бебе. Запек не означава бебето да не се изхожда всеки ден, а изпражненията да са твърди и да причиняват дискомфорт.При изключително кърмените бебета подобен "запек" не се наблюдава.  Peace Жалко е, че лекарите са обявили кърмата ти за "запичаща". Кърмата е "жива" течност, богата на храносмилателни ензими, които отсътват напълно в изкуственото мляко.

Здравейте! Ние практикуваме BLW от 5 месец (когато е захранена). Знам, че сме почнали рано, но така се случиха нещата... Бела до сега е хапвала само плодове и зеленчуци, главно на лентички, но и по някога на пюренца, като нямаме заместено хранене. До сега е хапвала: картоф, тиквичка, морков, чушка, домат, ябълка, круша, сини сливи, банан, диня ... може би и още нещо, но сега не се сещам. Чела съм схемите за захранване, но все пак реших да попитам: Кое дадохте първо - жълтък или месо? Кога и как вкарахте глутена?
Мислех да почакам с глутена, но вчера прочетох една статия според която, късното му въвеждане също е рисково. За това обмислям не е ли вече време. В тази статия пишеше, че веднъж почнали да се захранваме с глутен, той трябва да се приема всеки ден. Вие какво мислите по въпроса? И до кога (в смисъл седмица ли, месец ли...?)? И още нещо - необходими ли са кашите ? Аз не виждам смисъл от тях на този етап, още повече, че изобщо не целя заместване на млечното хранене...
Много въпроси имам, но ако може поне по тези основни някой да ми помотне, ще съм много благодарна.

Женя 83 , въпрос на твой избор е дали ще предложиш първо яйце или месо, според схемата (която съвсем няма задължителен характер) и двете се предлагат след 9-я месец. Има и родители, които въвеждат месото по-рано. Според последните изследвания не е добре да се отлага въвеждането на глутена, при кърмените бебета е определено от полза това да стане докато все още приемат майчино мляко.
Кашите не са необходими и  няма как бебето да ги яде само в началото Wink Не са и "забранени", ако искаш да даваш каша на своето бебе, като майка си напълно свободна да го сториш, ти преценяваш най-добре какво искаш да даваш на детенцето си.  Simple Smile


Като им знам компетенциите на тема кърмене на т.н. светила, не се учудвам, всъщност... Лекар-мамолог посъветва да се спре кърменето, тъй като не можело само от едната гърда да се кърми  ooooh! (става въпрос за физиологичен проблем с другата - пример с моя приятелка).

Някои кърмят с една гърда дори близнаци  Grinning

# 799
  • Мнения: 42
fata ® Да, наистина е жалко, аз все още съжалявам за това. Въпреки това се радвам, че малката е добре , хапва си и е здраво и живо бебе. Миналото няма как да се промени Simple Smile


Имам въпроси относно детската кухня, не видях да е обсъждано. Като цяло до колко е свързана и с темата не знам. Та... след като бебето е захранено с всичко което се дава до възраст подходяща за ДК, дали да предложим? Малката се храни "сама", аз пълня лъжицата, тя си я поднася към устата, връща я и така протича храненето с готвени неща. Гледам че в ДК-то има мляко, сол, захар.. знам ли? Ние нямаме алергии, а и млякото вече ни е в менюто.. мама обича да прави картофено пюре с мнооого мляко.. и палачинки Stuck Out Tongue а малката ги хапва с удоволствие Simple Smile

# 800
  • Мнения: 3 638
Хайде в
новата тема


retrodoll , пренесла съм въпроса ти там  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт