МАЙчета се цупят и реват , бели малки зъбчета растат!

  • 31 169
  • 719
  •   1
Отговори
# 45
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Бубе, и Елито седи на колена и ръце, сама си застава, клати се, но се хвърля директно напред. И аз й местя крачетата, показвам й, придържам я под гърдичките, но самичка не иска. Нищо, повече време спокойствие  Laughing Но си мисля, че като тръгне да пълзи, ще е по-добре, вярно че очите тогава трябва да са ми на 16, но сега много се ядосва, че не може, иска да стигне някъде, но се избутва назад и побеснява.  Laughing Вече се убедих, че това че момичетата се развиват по-бързо от момчетата не е вярно, няма значение и дали детето е по-пухкаво или слабичко. Всичко си е до мързела  Joy
За клиповете - правя й понякога, но фотоапарата ми нещо се прецака и го карам с телефона

# 46
  • София
  • Мнения: 100
Бубе, много апетитна постна манджа. Да, единият ресторант е на този Тишо Тадж Махал, а другият е непалски и да, малко скъпичко е. А то основното са подправките и ако знаеш как да ги комбинираш най-добре е в къщи да се приготвят.
За снимането баткото сме го снимали почти всеки ден, а сега не се сещаме много за съжаление. А камерата съвсем сме я зарязали.

Хоуп, аз също имам ръб, имах и при първото секцио, но изчезва след време.

# 47
  • Мнения: 1
Божее, къФ е тоя сняг, кво е туй чудо! За Хамериканките да кажа, че от днес тук са обявили код Червено (май най-високият) и има много бедстващи, откъснати от света, без ток, без вода.. Затворени пътища, катастрофи, тировете спряни. От няколко дни не спира да вали сняг, ветрове, студове, а идната седмица се задава още по-кучи студ - за София между минус 15 (минимални) и минус 7-8 градуса (максимални) се очакват. Ще пощръклеем вкъщи.

В тази връзка да кажа, че до сега излизахме - и вчера, и днес (общо взето винаги сме навън, дори някой път и при вятър, и мъгли). Но днес щяхме да се смръзнем, щом и на каката й стана студено (дето е вълшебна и никога не й е), ама тя пък около час се въргаля в снега.
Утре може би пак ще излезем, ама май за последно за идните дни, щото после ако излезем и ще станем на шушулки на място.
Петинка, а вие пък всичките сте сте тръшнали. Ужасно е с тея отвратителни вируси! Бързо да се оправяте! Айде по-бързо да идва пролетта, че ми писна с това навличане.
При вас как върви захранването на Митето? Имало ли е проблеми с алергията?

Сменянето на памперса и при нас е много мъчително. И обличането изобщо. След баня докато му облека дрехите, го гоня из цялото легло. А памперса се научих вече да го сменям  прав, щото иначе се препотявам и изнервям.

За пълзенето, при нас беше както го е описала Буба - в началото стоеше на 4 крака и се клатушкаше напред-назад. После почна да прави по една-две крачки и накрая пропълзя. Сега не мога го хвана. Но честно казано не съм го насърчавала (да му показвам как, или да поставям играчки), сам си реши да го прави. И аз си мисля, че е до темперамент, а не до двигателни възможности.

Забравих в миналия пост да кажа на Буба, че много внимателно четох обясненията за каската, щото много въпроси ме вълнуваха. Всичко ми се изясни. Сега като гледах и на Ники му е малко крива. Ама тук каски няма, та..
Но тази, която показа, явно и не им пречи на децата, щом казваш, че Ралфи (и други деца) бързо се приспособяват и не се изнервят от нея. А този скенер, който им правят, безопасен ли е? Обикновен скенер или някакъв друг апарат (щото викаш, че с уред все едно маркират бар-код)?

Хоуп, и при Ники май имаше един такъв период дето нощем му се запушваше носа, пък денем нищо му нямаше. Но отмина. Кой знае какво е? Щом поддържаш добра влага (бтв, оптималният процент влажност е между 40 и 60 процнта).

За снимането - снимам, ама до там, седят си в камерата/фотоапарата. Един ден може да си ги прехвърля в компа, пък току виж и да ги кача някъде. Много съм немарлива в това отоншение. Каката я снимах всеки ден, сега милия Ники има няма 5 снимки на кръст откак се е родил.

Забравих да отбележа и сладката рошла Ели на Жужи!

# 48
  • Мнения: 331
Я не се излагайте, тук като стане минус 15 и си мислим, че е топло!  Crazy Филип е навънка и при минус 15 и хич не го мисля, заспива си с най-голям кеф.  Peace

п.п. Каквото и да ви каже Лусинда не и вярвайтеее !!!!  smile3534

# 49
  • Мнения: 1
Филип е навънка и при минус 15 и хич не го мисля, заспива си с най-голям кеф.  Peace

Филип е навън ама сам ли излиза?  Heart Eyes Щото Ники и аз ще го пусна навън, ама мен ме е срам да излеза в космонавт и завита в одеала. Или що пък не? И без това съм луда..  hahaha

П.П. Не й вярваме

# 50
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
В тоя ред на мисли, ............ тука вече почват аДските жеги, пОтим се яко

# 51
  • Мнения: 1 130
Гери, да аз търсих само обиколници, но те са на цена около 40 лв и аз направо взех комплект чаршафи на Бертони, и сега имам още една завивка - непотребна. Но пък така свикнах с обиколниците, че като ги махна леглото ми стои празно. А и е някак по-бебешко с тях.
Павел от днес пак е със сополи и гледах венците с едно фенерче - и има втори зъб на път, виждам му едното ръбче, утре  сигурно ще е прорязал венеца и ме чака тежка нощ. Вече един път се събуди пищейки и се наложи да го друсам половин час.
Не знам как ще го отуча да спи при нас. Детето си спеше съвсем само от 21ч до 6ч. без да се буди. Но по едно време започна да се буди нощем и аз давах ц.ца, но и двамата легнали и така заспивахме и той свикна. Вече не с е буди нощем, защото се цедя и слагам бисквити, но се буди през 30 мин, ако си е сам в леглото, ако го взема спи цяла нощ, с качени крака върху мен.
Отивам да си дорешавам тестовете, че от 19 до 23 февруари имам 4 изпита. И 4 дни няма да си бъда с мишлето, много ще ми е мъчно, дали може да ме забрави?
Календарите и пирамидите са ми готови в работен вариант, остава само да си направя магнитите за хладилник и да отида до бившата си месторабота, за да ги отпечатам и да сглобя телата на календарите с главите и вече съм готова, че както се омотах, то мина вече Януари.

# 52
  • Сливен
  • Мнения: 4
В тоя ред на мисли, ............ тука вече почват аДските жеги, пОтим се яко
Ох завид от мен... Тук е адска буря и ни спряха водата на целия град... В града има ток, но на помпената станция не и се получава кофти... ММ успя да напълни няколко туби, но се надявам да я пуснат скоро... В такива момент съзнавам колко ценен ресурс е ТЯ... Sad

Елина пропълзя окончателно на 19.01(точно на 8 месеца) и от тогава само това прави, вече не се влачи по корем да вземе нещо... От няколко дни се опитва да се изправи сама в кошарата, но не успява и се завърта и сяда на дупе Simple Smile Много е пъргава и много енергична... Дано си остане кротичка, че... Wink
Още ни мъчи хремичката, но дано минава скоро...

Хубава вечер от нас  Hug

# 53
  • Варна
  • Мнения: 302
Hope, и аз много не разбрах какво те притеснява белега, в какъв смисъл ръб newsm78? Аз поне не виждам нищо притеснително в белега ми, има го, не е съвсем гладко мястото на пипане, ама не ме притеснява, на фона на огромните ми белези на двата ми крака от операциите заради луксацията, това е като драскотина Laughing.

Валентин също не пълзи, не се надига от легнал в седнало положение сам, не се изправя сам. Даже и в проходилката много не е наясно какво да прави, движи се с нея назад, ама не ходейки, а се изправя прав и после се спуска назад и тя от тежестта му се движи Laughing. Мъчи се да пълзи, и аз слагам играчки и телефона си за стимул, ама и той като Елито на Нелка се движи назад по корем и се изнервя Laughing. Но още не съм се запритеснявала, явно ще е мързеливичък.

Относно снимането - снимам, ама не много често, нямам този навик. Все или няма да имам заредени батерии, или фотоапаратът ще е забутан някъде. Клипчета също не правя, ами то моето диване като прави нещо интересно и види фотоапарат, спира. Даже и с усмивките е така. Цял ден е нахилен до ушите, но види ли фото, прави сериозна физиономия.

sendy, мерси за включването относно буденето от глад. Валентин изяжда доста твърда храна през деня, като от скоро последното му ядене е около час преди лягане, но явно и това не му стига - вече яде твърда храна 4 пъти на ден, по 200 грама, отделно на всяко хранене го кърмя, не само сутрин и вечер. Освен да е скок в растежа newsm78. Това за недостига на калций ме замисли, малкия не яде нищо млечно заради алергията, а в кърмата нямам идея дали получава достатъчно калций newsm78. Освен да започна аз да пия калций, дали няма да се подобрят нещата newsm78?

Тези бисквити, бишкоти и прочие на Плазмон не ми се иска да ги давам. Някак не ми се иска да го тъпча със захар от толкова малък. Не знам, май само аз съм такъв параноик, но аз не давам нищо със захар на Валентин - купувам само пюрета и каши без захар и без сол, като му правя домашни пюрета също не слагам. В захарта няма нищо полезно и съм решила докато мога да контролирам какво яде, да я избягвам винаги, когато е възможно. И двамата с мъжа ми имаме проблем с килограмите и горкото ми дете в това отношение няма да има много добри гени, та ще направя каквото е по силите ми да му създам навик да не тъпче сладки неща всеки ден. Това, естествено означава, че и ние с ММ ще трябва да ограничим сладкото, ама толкова по-добре и за нас.

# 54
  • Мнения: 22


Муше,ти ли беше показала едно от ония сглобяемите килимчета,разноцветни и с буквите от азбуката newsm78 Ако си ти,кажи откъде си го вземала и как е като цена Peace Аз реших да взема такова,че първо е мноУ якУ и второ - нЕмам друг килимец и сме на дюс паркет Crazy




Луси, купих го от карфур, има два размера моя е 25х25см, има и 33х33 (или 30х30) нещо такова и е с букви. Моите струват или 10 или 12лв пакетчето - 10броя. Аз си купих 2 пакетчета и са ми идеални, като го сложа в средата и да се изпльоска, все е на меко. и ние сме само на паркет, именно за това го взех, хем да изолира, че е студено на дупето сега.

# 55
  • Мнения: 32
ДВ
Бубе - нали знаеш че никой не те чете Simple Smile Hug
нанди - завид завид Simple Smile
При нас е зимна приказка ама почна и да духа преди 2-3 часа - утре я опаковам и ще я правя мече  Crazy ако е спокойно времето - иначе днес и беше много интересно - до сега не е виждала толкова сняг Simple Smile
само че сега вятърът идва от към западната страна и така набива в прозорците  Confused
снимам с телефон предимно
пропълзя защото батко и я научи окончателно и самостоятелно на 06.01 Peace вече копира като ксерокс от всички - много е смешна Simple Smile знае че капачката затваря буркана, че червилото е за рисуване по шалтетата на мама (добре че са те че дивана е цвят екрю) и като види прахосмукачка, торбичка с нещо, чорап чехъл или обувка - няма нужда от други играчки Simple Smile като кученце е  Heart Eyes Mr. Green - единствения вариянт да свърша нещо е да я пусна по пода...
за кухня - на нея се надявам да прояде ...  Wink иначе все още сме хипер злояди
десинце - едно към едно сме Simple Smile и тя вече спи само при нас но иначе за НЕспането - да не ме чува дяволът доволна съм - минахме на преходно мляко МилМил2 и докърмвам и започна да спи от 10 до 7 с две бързи цоквания към 12 и 5 които понякога пропуска  Party - не знам дали е съвпадение но от първата вечер с това мляко започна да спи - разбира се има и нощи дето не иска но тогава са зъбите а за тях няма лек ... абе не знам ама аз се наспивам горе долу  Blush
бърз въпрос - гърне newsm78 много и е интересно като влизам в тоалетната но още не съм я слагала на гърне защото все ми се струват големи за нейното дупе пък и тя както реве при срещи с нещо непознато ... при вас как е?
да ви разкажа за вчера - нали се похвалих че се роди кръщелникът ми та вчера ги запознахме с Габи официално - направо се шашнах Габи иска да го целува, да го прегръща, направо се сърди като го отделим от нея - беше много трогателно  Heart Eyes Blush baby_neutral
айде да гушвам детито ... Simple Smile че заспивам на компа вече ... ПП гледам и ММ заспал на дивана ...

# 56
  • Мнения: 22


3. Относно двигателното развитие - Филип не пружинира (не знам дали ме разбирате) като го сложа на коленете си, а си седи прав. Седи също так седнал и легнал и това е - нито се изправя сам, нито нищо. Нормално  ли е?  Rolling Eyes



Максим е същия- ни пружинира, ни пълзи, ни се обръща..........но пък много върви, вече и с уолкър. Подадеш му ръце- изправя се (без дори да си прегъне колената) направо прав и тръгва.........и къде ще ходи - един Господ знае.

# 57
  • Мнения: 32
на бързо да почерпя докато съм тук:

с благодарност за вкусните съкровища
Честити 9 месеца на Габи и Симонка Simple Smile
Честита 8ма месечинка на Митко, Павел и Йоана !

Да са живи здрави весели и усмихнати Simple Smile

# 58
  • Мнения: 331


3. Относно двигателното развитие - Филип не пружинира (не знам дали ме разбирате) като го сложа на коленете си, а си седи прав. Седи също так седнал и легнал и това е - нито се изправя сам, нито нищо. Нормално  ли е?  Rolling Eyes



Максим е същия- ни пружинира, ни пълзи, ни се обръща..........но пък много върви, вече и с уолкър. Подадеш му ръце- изправя се (без дори да си прегъне колената) направо прав и тръгва.........и къде ще ходи - един Господ знае.
Мушенце, все едно си описала Филип. Само че още не съм го пуснала с Лолкър, за сега лети с един паяк. Ти като го оставяш да върви с уолкър, какви обувки му обуваш? Мисля, че трябва да са с твърда подметка и да обхващат глезена? Или?  newsm78

п.п. Къщичке, на диета съм бре жена, какви са тез черешки и вкуснотийки!  Crossing Arms Laughing
 
п.п.п. Мисля днес да купувам гърне и уолкър  newsm68 Дано и ММ е на същото мнение, че много мразя да ми спират ентусиазЪма

# 59
  • Мнения: 22
Ей, чак на четвърта страничка - ужас! Ами така е, като имахме гости.... и сега като ви чета, разбирам, че май не съм допрочела и старата тема......

Отговорих аз веднага на някои въпросчета....

Марте, и Максим е мнооооого оранжев, носа и цялото лице, като се снимаме се вижда най-много. Не ми е кавала педи да огранича оранцевите(то какви неоранжеви има- само карофи, броколи и спанак) та не виждам как ще стане. Каза ми, че после се оправяли, просто сега има голямо натрупване на каротен.
Честита ти спяща Магеланка!!!

Луси, за кухнята тук искат копие на акта и бележката от док за липса на хранителни алергии- заявлението го попълваш там.

и аз отговорих на анкетата, че още не знам, но започвам да го мисля. Мисля, че ще го празнуваме 2 пъти....един път само с деца и майки, един с роднини. Кръщенето няма да е на рождения ден, ще избера някой църковен празник (но не знам още кой).

Бубе, правя аз снимки, ама така някои дни доста снимам, някои дни- нищо. Като започне да прави нещо ново, тогава се втурвам.
Сега прочетох, че си ме питала за кухнята. Ами да, тази на Цар Освободител- много хора ще вземаме от там- Даниели, А-Вал, зайчето и аз (други не знам, но и ние сме достатъчно) Даже някои вече вземат - супер доволни са- и вкусно, и по много слагат леличките Simple Smile)))

ММ научи детето да си подава ръката ("Макси, дай ръчичка") като е в проходилката и тръгват да бягат с всичка сила докато стигнат края на стаята. Ей, няма такава радост, голямо хилене. Научихме го и да маха с ръка за "чао" (но не е супер овладяно) утре продължаваме.


друго.... не знам.

Нелли, мерси за темичката, с тия шушулки...... напълно в унисон с времето навън.


Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 00:32 от mushence

Общи условия

Активация на акаунт