ВТОРИ КЛАС - 7

  • 34 423
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • софия
  • Мнения: 2 543
       И Габи от петък няма температура, само подкашля и хрема на воля. Докторката каза да крепим леглото тази седмица и двечките.
       Тя пък има мерак за учене, защото ще е в къщи и се понаспа тези дни. Което ме води до мисълта , че може би наистина се изморява в училище. Третата седмица след ваканция и имаше изтощен вид. Аз си го обяснавам с това , че през цялата зима пие противоалергични и я успиват.
      При вас как е с умората?

# 76
  • Мнения: 4 116
Ха добър ви ден. Снощи цяла нощ сваляхме и вдигахме температура, сложих го да спи при мен Монката, че иначе не се издържа през 15 минути да ходя да му пипам челото. И един запушен нос имаше,  през 2 часа слагах гел виброцил, но поне му отпушваше носа.
Тази сутрин беше свежарка и до момента не е вдигал температура. Та ходихме да купим бонбони за утре, ще ходи на училище и ще черпи за рд. Дано  тази вечер да е добре и да е минал гадния грип.
Сега пишем домашни, трява да измисляме страшна приказка  ooooh!

gabelas17, сигурно от лекарсавата наистина така изморена се чуства Габи и я успиват.

# 77
  • Мнения: 775


Почерпете се за моя 8 годишен синковец Simple Smile
Рожденият ден мина страхотно с боулинг и игри, сега разглеждаме подаръците.

Домашното щяло да почака.

# 78
  • София
  • Мнения: 7 673
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА САМИ!
ДА РАСТЕ ЗДРАВ И ЩАСТЛИВ!

# 79
  • столицата
  • Мнения: 3 845
Честито на рождениците!
Живи, здрави и късметлии! По вода да им върви в живота!
Не знам как успявате да накарате децата си да учат, но при мен е много трудно. Явно запомня нещата в час, получава си редовно шестиците и това й действа демотивиращо да учи допълнително в къщи. Смята, че всичко си знае. А като чета и при вас с тези десетки  6-ци явно оценките много девалвират. И ние вече сме преполовили втората страница.

# 80
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И ние вече сме преполовили втората страница.

ахъм, така е. Но става дума за 3-тата страница...

ЧРД на дечкото на анси!   bouquet Щастлив и здравичък  Peace

# 81
  • Мнения: 2 474
Честит рожден ден на Сами!Да расте здраво,щастливо и успешно момче! Hug
Честито на рождениците!
Живи, здрави и късметлии! По вода да им върви в живота!
Не знам как успявате да накарате децата си да учат, но при мен е много трудно. Явно запомня нещата в час, получава си редовно шестиците и това й действа демотивиращо да учи допълнително в къщи. Смята, че всичко си знае. А като чета и при вас с тези десетки  6-ци явно оценките много девалвират. И ние вече сме преполовили втората страница.


Това защо ми звучи много познато? Crazy

# 82
  • Мнения: 775
С 300 зора написа домашното,ей голям мрън беше.

Девойките, дето ще раждате скоро, стискам палци и ви мисля  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 15 281
Честит рожден ден на Сами!  Hug
Нека расте здрав и жизнерадостен! Нека ходи на училище с радост и удоволствие. Simple Smile

Момичета, сигурно си е до дете..... Не вярвам аз да съм чааааак толкова добра в убеждаването, но истината е, че много, много, много, много съм говорила на Иво колко е важно да учи и да има добро образование. Че без образование няма да може да постигне много неща в живота, които могат да го направят щастлив, и т.н., и т.н..... И днес пак говорих и давах примери, примери..... и без ропот и мърморене написа 4 страници в помагалото по БЕЛ, които не са му спуснати официално за домашно, но са все по материал, който са взели - съществителните, при положение, че утре започват да изучават прилагателните. Наистина, Иво е много сговорчив и кооперативен, не ми създава никакви проблеми когато става дума да се отхвърли учене.  Simple Smile Но само с говорене става - така мисля.
На хладилника имам закачени 2 листа - винаги да ми напомнят. Единият е със стихотворението "Заета мама". Другият е копи-пейст на постовете на една съфорумка с превъзходно чувство за хумор.

Цитат
Или съм много зла, или детето ми е в период на затишие или е добричко по принцип, но скоро истерии не е имало.
Имаше някакви моменти, в които искаше да ми обясни колко е голяма и самодостатъчна и аз се съгласих напълно с нея.
Размисли, след като два пъти нямаше чисти чорапи и анцунг, с които да отиде на училище, пък и май бързо и омръзна сама да си измисля и прави обяда.

Малко ме е срам като се сетя колко пъти съм държала реч "Ама, разбира се, че няма никаква нужда да се учи, моля ти се! На тази държава са и необходими не професори, а чистачи - само се огледай. Това е прекрасна професия! По цял ден на чист въздух, без отговорности, лек физически труд за поддържане на добра мускулатура и всички ще те уважават безкрайно, защото вършиш това, което никой друг не иска.
Утре няма да ходиш на училище и всъщност, какво ще кажеш да взема да те отпиша и да си спестим дългогодишни мъчения. Отиваме да ти купим метла и лопата и започваш да чистиш входа от утре. Хем ще изкарваш по някой лев, да си купуваш каквото си искаш."

 Embarassed

Братовчед и пък веднъж така ме вдъхнови преди две години, че му прибрах учебниците в чантата, заключих я в багажника и му връчих метлата. Не му разреших да си напише домашните, докато не изчисти двора.
..беше доста хазартна постъпка, честно казано.   Embarassed


Това последното си го държа на хладилника за царски пищов - в случай че методите ми се пропукат. Simple Smile
И най-вече - да ми напомня, че не бива да крещя.  Embarassed

Последна редакция: нд, 29 яну 2012, 19:36 от Vivi

# 84
  • Мнения: 4 116
Честит рожден ден на Сами!   ura
Хехе, Виви, царския пищов е чуден! Ще взема и аз да си го принтна  Mr. Green
Иначе съвместявам и двамата метода- говорене и викане  Laughing Щото хем съм си зла, хем и някакви напъни имам да се държа цивилизовано.
Напоследък все имаме да си измисляме приказки, ще издам скоро книга  Crazy Днешната беше страшна приказка...  изкарахме я само 3 страници и половина. Аз можех и по- раздуто, ама детето вече не издържаше  Laughing
Да чукна на дърво, днес наистина си беше добре, леко изкарахме грипа, само за един ден.

# 85
  • София
  • Мнения: 13 228
Честит Рожден Ден на Сами!!! Да расте умен и щатлив!! Hug Hug

Виви, аз доста често тоя пост го цитирам дословно, смятай колко ме впечатли  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 775
Мерси много за пожеланията  Hug

Този пост ще си го копирам и аз  Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 1 849
Честит рожден ден на Сами и от нас! Да е жив и здрав! Много приятели и успехи в училище!

Леле, току-що гледах прогнозата, какви са тези температури днес cold

# 88
  • столицата
  • Мнения: 3 845
Само минус 16, които се чувстват като минус 21. Simple Smile
Ех, ако и днес можехме да си останем в къщи....
Момичета, на всички желая спорна седмица и дано да е здрава, че този грип както е атакувал.

 ЧРД, НА МОНИ НА ТЕДКА!
Да расте жив и здрав, да има много приятели късметът да е винаги с него!
Весело изкарване на празника и много подаръци желаем!

# 89
  • Мнения: 2 474
Честит рожден ден на любимият ни Мони!Нека расте здраво,будно и усмихнато момче,много радост да носи на пракрасната си мама и по-малко да я ядосва!  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт