Име за избор на новороден момък

  • 4 111
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,

Моля дайте предпочитания за име.

Благодаря

# 1
  • София
  • Мнения: 3 006
Гласувах за Йоан, но и Стефан много ми харесва.

# 2
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 381
Гласувах за Станислав

# 3
  • Мнения: 8 770
Може ли повече инфо защо се спряхте на тези имена, бебето вече родено ли е?
Име за новороден момък - името е за цял живот Simple Smile
Кръщавате  ли на някого с буква С? Фамилията на бебето каква ще бъде

# 4
  • Мнения: 3
Може ли повече инфо защо се спряхте на тези имена, бебето вече родено ли е?
Име за новороден момък - името е за цял живот Simple Smile
Кръщавате  ли на някого с буква С? Фамилията на бебето каква ще бъде

Здравейте,

Очакваме го живот и здраве в близките дни.
Спряхме се с буквата С защото имената на дядовците са със С. Александър и Стоян, брат ми е Стефан а майка ми Йорданка.
Фамилията ще е Сидеров.
Йоан просто го харесваме като име, но може би клоним повече към Стефан или Станислав

# 5
  • Мнения: 2 753
Гласувах за Станислав.

# 6
  • Мнения: 8 770
Имената завършващи на 'слав' и 'мир' за мен са от един друг строй.
Гласувах за Стефан, Стефан Сидеров ми звучи добре.
Стилян не ми харесва заради буквата я, и че ще се бърка с подобни Стилиян, Стилиан и т н.
Но при хубави имена на дядовците, да го кръстите на брат ти, не ми допада, какво ще кажеш за Йордан Сидеров? Много силно име, и хубаво, звучно и сериозно. Има и галено Дани, Данчо. На майка ти. Когато се кръщава на някой, най добре е с цялото име, в частност първа буква.

# 7
  • Мнения: 6 143
И от мен глас за Станислав.

# 8
  • Мнения: 24 256
Стефан

# 9
  • Мнения: 3
Имената завършващи на 'слав' и 'мир' за мен са от един друг строй.
Гласувах за Стефан, Стефан Сидеров ми звучи добре.
Стилян не ми харесва заради буквата я, и че ще се бърка с подобни Стилиян, Стилиан и т н.
Но при хубави имена на дядовците, да го кръстите на брат ти, не ми допада, какво ще кажеш за Йордан Сидеров? Много силно име, и хубаво, звучно и сериозно. Има и галено Дани, Данчо. На майка ти. Когато се кръщава на някой, най добре е с цялото име, в частност първа буква.

Йордан вече кръсти брат ми малкия. Не върви отново

# 10
  • Мнения: 25 558
Ако се спрете на последната опция, пишете го Стилиян. Стилян е като с правописна грешка.
Но другите предложения са по-добри. Най-добре и най-мъжествено звучи Стефан Сидеров. Защото бебе и малко дете ще е броени години, после цял живот – възрастен мъж. Нека да звучи по-солидно.

# 11
  • Мнения: 8 770
И Александър Сидеров също е хубаво.
А на жената родителите как се казват?

# 12
  • Мнения: 4 654
От предложените най- мъжко ми звучи Стефан.
Александър,Станислав и Йоан са пренаселено срещани, а Стелиан не ми харесва.
Харесвам Симеон, Сотир и Сава , ако все още размишлявате.

# 13
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 195
• Най-много ми харесва Стефан. Силно мъжко име с хубаво значение (от гръцкото stephanos - венец). Св. Стефан е първият мъченик в Новия Завет. Има имен ден на Стефановден.
Станислав също много ми харесва. Значението му идва от славянското “да установи, да въдвори слава” и по-новото тълкуване – “да е славен, да придобие слава“. Също празнува на Стефановден.
Йоан също ми е много любимо. Красиво библейско име, което означава богопомазан. Празнува имен ден на 7-ми януари. Единствения недостатък тук е че стана много масово. Сякаш всяко второ бебе носи това име.
Стилян е гръцко име, което означава стълбник, светия, който е живял на стълб. Има имен ден на 26 ноември. Не ми е сред любимите, но не е лошо име. Негатива, които виждам тук е объркването му с производните му - Стилиян, Стелиан, Стелиян и пр. и непрекъснатото разяснение как се пише името ще е доста досадно.



Късмет и леко раждане! Flowers Four Leaf Clover

# 14
  • By the sea
  • Мнения: 68
От изброените най-много харесвам Стефан, но щом чичо му също е Стефан може би не е толкова добра идея. А между Александър и имена със С много не виждам връзка. Стоян Сидеров също звучи добре според мен, както и Станимир.

Общи условия

Активация на акаунт