Име за избор на новороден момък

  • 4 119
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • By the sea
  • Мнения: 68
Той и авторът май спря да пише така или иначе.

# 46
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
На дядо Александър най-вероятно му викат Сашо.

На мен пък ми е интересно защо в тази тема, в която обикновено пишат майка, сега мнение иска бащата. Може пък това да са си неговите виждания и жена му изобщо да не е съгласна.
Вероятно защото си е въобразил, че може да получи позитивни мнения, които да го ориентират в избора вместо осъдителни коментари, които да го вкарат в някакъв фантастичен филм с драматичен характер.
Що се отнася до последното силно се съмнявам, но дори да е така не ни влиза в работата.

# 47
  • Мнения: 5 546
Къде видя осъдителни коментари? Аз казах няколко пъти, ако искат, да си го кръстят на чичото, но на мен лично ми е странно. И понеже забелязах, че повечето предлагат да е Стефан, реших, че им е убегнал фактът, че чичото се казва така, защото това променя нещата поне за мен. Толкова ли се свършиха имената, та да въртим едно и също? Пак мое мнение. Темата е за мнения и всеки изказва своето. Драма няма никаква, поне от моя страна. И няма никаква нужда от напрежение. Петък е, усмихнете се. Simple Smile

# 48
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
Ами "Защо пишеш ти, а не жената? Откъде накъде ще го кръщаваш на брат си? Ейй все към твоята рода дърпаш значи. Ма жената сигурно не е съгласна. Я я извикай да даде обяснение. Тя трябва да реши, защото го носи и го ражда. Ма къде се слагаш ти тука? Амаха, калпазанин такъв." Sweat Smile

Ти пък къде видя напрежение? Аз се смях със глас на някой коментари.
Бас ловя, че момъка няма да влезе повече тук. Joy

# 49
  • Мнения: 784
От изброените имена бих дала гласа си за Стефан Simple Smile
Честно казано въобще не ми направи особено впечатление, че същото име носи и чичито. Може би
Защото брат ми е кръстен на брата на майка ми /тоест на нашия вуйчо/.
 Без да бъде търсен ефект името на дъщеря ми започва с буквата на моя брат, респективно вуйчо й. Впоследствие той й стана кръстник. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 12 038
Цитираните коментари са мои и извадени от контекста. В другите теми, писани от бъдещите майки редовно се обяснява как тя има единственото право да решава, как да се кръщава под натиск или не, на баби и дядовци е отживелица, как бащата давал две имена.... Това се е писало по останалите теми за имената и то не от мен, моля.  И тук изведнъж пълна подкрепа за имената, предложени от бъдещия баща. Ами странно ми е.
По темата от посочените имена бих избрала Станислав. Извън посочените в темата бих избрала Александър или Стоян, т.е бих кръстила директно на единия дядо. А на мястото на жената бих предпочела това да е на моя баща, щом на неговата майка вече има кръстено и то дословно.

Последна редакция: сб, 13 ное 2021, 08:14 от Mama Ru

# 51
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
Мен не ме интересува какво пише в другите теми, защото имам глава, с която слава Богу мога да мисля. А това, че жената ражда и тя решава е от времето на баба ми и дори няма да го коментирам.
Разбирам, че на вас ви е много чудно възможността да се кръсти детето на чичото, но вие трябва да разберете, че 7 милиарда души по света не живеем "по калъп". Сиреч всяка двойка или всяко семейство е отделен свят. Що се отнася до майката тя може да е покойница, или да има кръстено дете на нея, или момичето да е израснало в дом. Каквото и да е никой не ни дължи обяснение.
Все си мисля, че една такава платформа трябва да служи за подкрепа и разбиране за да си бъдем полезни с повече чувствителност и емпатия.
Както и да е. Дано всичко да бъде наред, да се роди едно живо и здраво бебе и да изберат името, което сърцето им подсказва. Flowers Four Leaf Clover

# 52
  • Мнения: 12 038
Моето мнение е, че двамата родители трябва заедно да решат и изберат името на детето си. Дали ще следват традиция или не си е техен личен проблем.
Просто ми е интересно да чета мненията, които се изказват в темите пуснати от майки и в тази, от бъдещия татко. Забелязвам доста различен стил на коментиране и изказване на мнения. И наистина ми е интересно какво харесва и иска майката за бъдещото си бебе, защото тук таткото никъде не коментира имат ли консенсус, тя какво предпочита и т.н.

# 53
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
Разбрах. Моя грешка явно. Останах с впечатлението, че се натъртва, че само майката има право на избор. Извинявам се. И аз съм на мнението, че двамата родители трябва да изберат името на бъдещото си дете, без намесата на хора, които вече са минали по тоя път и са направили своите избори.

# 54
  • Мнения: 3 033
Аз лично не съм обърнала внимание кой чичо, кой дядо, кой брат.
Написах, че ми харесва най-много името Стефан от изброените.

# 55
  • Мнения: 5 546
Аз лично не съм обърнала внимание кой чичо, кой дядо, кой брат.
Написах, че ми харесва най-много името Стефан от изброените.
Благодаря. Точно това имах предвид. Че повечето хора казват кое име най-много им допада, без значение от другите обстоятелства. Мир да има. Simple Smile Таткото не е зле да се появи и да каже какво име са избрали, докато тук се водят дискусии. И не мисля, че има нужда от спорове точно в такава тема.
Да е жив и здрав момъкът, както и вече да се казва! Simple Smile

# 56
  • София
  • Мнения: 1 977
На Станиславовците, които аз познавам, им казват Слави, Славчо или Станко (и трите не ми харесват, а и по принцип имена, завършващи на -мир и -слав не са ми на сърце).
Няколко Станиславовци познавам на никого не му казват по някой от тези начини. Повечето са Стани. ММ също е Станислав и има няколко начина, по които се обръщат към него близките му, но не фигурират тези трите - Тани, Стан, Стамбе

# 57
  • By the sea
  • Мнения: 68
Аз Стамбе съм чувала на Станимир да викат.

# 58
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 759
Стефан.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз Стамбе съм чувала на Станимир да викат.
Двама Станиславовци познавам Стамбе, явно на когото както му харесва😁

Общи условия

Активация на акаунт