Име за избор на новороден момък

  • 4 117
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Станислав е страхотно и като значение, хубаво българско име. Стефан също си е хубаво, но е доста често срещано. Йоан е вариант на Иван, има и вариант Йован...
Гласувах за Станислав Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 414
Глас за Стефан, прекрасно име, хубав празник има. Стефан Сидеров, звучи доста добре. Стефан също е международно име та няма някой да изкелвферчи името, щото не го разбира.

# 32
  • Мнения: 3 033
Гласувах за Стефан. Силно мъжко име, традиционно за България.

# 33
  • Мнения: X
Глас за Стефан, прекрасно име, хубав празник има. Стефан Сидеров, звучи доста добре. Стефан също е международно име та няма някой да изкелвферчи името, щото не го разбира.
Може да се "изкелиферчи" - СтефАн, Стивън, Естебан (в испаноговорящи страни)... Реално "международни" имена няма, има просто общохристиянски...

# 34
  • Мнения: 1 414
Стивън ако се пише с ph, при написано Stefan, рядко ще ти кажат Естебан в испаноговоряща страна, най-много някъде да сложат ударението на А. Немско говорящите има шанс да го произнесат като Щефан, но при една поправка, веднага се коригират.
Накарайте някой не БГ говорящ да ви прочете Станислав Joy ще чуете от пиле мляко.
Както и да е, не ми се спори. Стефан е общоптието, познато,  силно име, изпозвано сравнително често.

# 35
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И от мен глас за Стефан, едно от любимите ми имена!

# 36
  • Мнения: X
Стивън ако се пише с ph, при написано Stefan, рядко ще ти кажат Естебан в испаноговоряща страна, най-много някъде да сложат ударението на А. Немско говорящите има шанс да го произнесат като Щефан, но при една поправка, веднага се коригират.
Накарайте някой не БГ говорящ да ви прочете Станислав Joy ще чуете от пиле мляко.
Както и да е, не ми се спори. Стефан е общоптието, познато,  силно име, изпозвано сравнително често.
То си е хубаво името Стефан, просто ми е странно, когато се отхвърля дадено име, само защото няма да е познато някъде в чужбина. Ами нормално, всяка държава си има и специфично свои имена, освен имената най-често на светци, почитани в много държави. А на Станислав и в България никой няма да използва цялото име за обръщение. Като се замисля и Стефан ще е Стеф, Течо... Simple Smile Най-важното е кое име е най на сърце на родителите Simple Smile

# 37
  • Мнения: 5 546
Не знам никой ли не обърна внимание, че Стефан е името на вуйчото или просто така си споделяте, че много ви харесва, без значение какви са обстоятелствата в случая?
На Станиславовците, които аз познавам, им казват Слави, Славчо или Станко (и трите не ми харесват, а и по принцип имена, завършващи на -мир и -слав не са ми на сърце).
Стилян е с много объркващ правопис, цял живот ще се обяснява...
Йоан ми е най-красиво и приемливо от четирите, макар че стана доста популярно напоследък.

# 38
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
И какво лошо има да кръстят детето си на чичото? Абсурдното е да си кръстиш детето на някой по задължение. Кой ги определя тия неписани закони на кого трябвало и не трябвало? Изборът на кой да кръстиш детето си е абсолютно индивидуален. Един вид жест на уважение и обич към брат ти. Ако той разбира се няма нищо против. Аз например щях да съм поласкана племенницата ми да носи моето име.

# 39
  • Мнения: X
Аз познавам двама Станиславовци, на единия му казват Стънка, а другия беше Стъки Grinning
И аз мисля, че е хубаво да е кръстен на чичо си, ако е такава идеята.

# 40
  • Мнения: 12 038
На баба Йорданка вече има кръстен Йордан, синът на чичо Стефан. Така, че бабата излиза от уравнението. Остава дядото. Не знам чий баща е Александър и чий Стоян, но аз бих предпочела да е на някой от тях в този случай.
Много често в темите за имената, които обичайно пускат бъдещите майки, се е изказвало мнението, че след като жената бременее и ражда има по-голямо право да избира името, също така, че от бащата детето получава две имена (през име и фамилия). Сега обаче въпросът е от бъдещия татко, който върти около собственото си семейство - майка си, баща си и брат си. Нека майката реши.

# 41
  • Мнения: 5 546
И какво лошо има да кръстят детето си на чичото?
Нищо лошо няма, ако така искат родителите, но съм убедена, че повечето, които предлагат името Стефан, просто харесват самото име и не биха кръстили детето си на брат/сестра. Simple Smile Мое мнение, разбира се.
Съгласна съм с мама Ру, майката какво мисли по въпроса?

# 42
  • Мнения: 1 375
Някой по-горе написа, че името Станислав е българско. То е славянско, среща се в много държави - България, Сърбия, Русия, Украйна, Чехия, Словакия, Полша и др. Името е популярно и сред католиците. Има католически светец Станислав Костка: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1% … D1%82%D0%BA%D0%B0.

В някои държави се среща и вариантът Станислас. Сещам се за тенисиста Станислас Вавринка, който е с немска, швейцарска и чешка кръв: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1% … D0%BD%D0%BA%D0%B0.

Станислав е едно от имената на нашия цар Борис Трети - Борис Клемент Роберт Мария Пий Станислав: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%81_III.

# 43
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 201
Нищо лошо няма, ако така искат родителите, но съм убедена, че повечето, които предлагат името Стефан, просто харесват самото име и не биха кръстили детето си на брат/сестра. Simple Smile Мое мнение, разбира се.
Съгласна съм с мама Ру, майката какво мисли по въпроса?

Темата не е за хората, които коментират и за това на кой биха кръстили те детето си. Човека ясно е написал "Спрели сме се на тези и тези имена. Какво мислите за тях? На дядоВЦИТЕ!". Не е искал разрешение дали може да кръсти на брат си и на родителите си, а само мнение за конкретните имена.
А майката вероятно мисли същото щом е написал, че са се спрели на тия имена. Няма да са ги избирали с комшията я.

# 44
  • Мнения: 12 038
Да, се, ама дядовците са Александър и Стоян, а чичото - Стефан.
Е, Стефан е едно от имената, което се обсъждат и събира предпочитанията на коментиращите.
На мен пък ми е интересно защо в тази тема, в която обикновено пишат майка, сега мнение иска бащата. Може пък това да са си неговите виждания и жена му изобщо да не е съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт