Спинка сладко ДЕКЕМВРИйското човече и усмихва се на сън то вече.

  • 30 400
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 884
здравейте!

Мечкони трябва да си оправят кашата с помощта ти! Не се отказвай!
Ти картата само за това ли я извади? не я закривай... според мен!
не,не съм я вадила аз-явно те са ми я извадили/социалните/ и в тази нова за мен карта са превели еднократната помощ, а защо -просто отговор не получих Whistling Whistling Whistling

# 61
  • Мнения: 103
Тиона и Люби  Hug Hug Hug Hug
Не е лесно зимата, но пък после дечицата ни тъкмо ще бъдат човеченца и ще има дълги и приятни разходки!

Ние се гледаме днес само с Дивна, а Катето е при мама. Много ми липсва обаче. Сега нощите тя спи с мен и бебето в една стая, за да я успокоявам кагота мрънка и нещата се получават горе-долу.
Поне двете не си пречат. Дано си свикнат в една стая и де си спинкат спокойно! Praynig

Една приятелка беше у нас цял ден и се наприказвахме. Почуствах се много добре и заредена полжително.  Simple Smile

Утре може би ще изляза с колеги от работата, тъй като имаме професионален празник. Социалните ми контакти са ограничени да минимум и мисля, че ще ми се отрази добре.  Praynig Само дано бебка да е кротка.
И да се похваля - част от подаръка ми за Св.Валентин е готов. Един панталон ми доставиха, а едни домашни чехли ще са направени другата седмица. Та тази година мисля да е това.

# 62
  • Мнения: 444
Прибрахме се от педиатърката, изписаха ни пак антибиотик за каката. Настръхва ми косата вече.
Радостче, ако не боледуваше Ния, нямаше толкова да се чудя. Сега постоянно се страхувам дали ще се разболее и дали ще го прехвърли на Лили.
Утре ще опитаме да минем и през офталмолога за конюктивита на малката мишка и се надявам и там вече да има развитие.
Хубаве вечер на всички, аз тивам да убеждавам Ния да си изпие лекарствата...

# 63
  • София
  • Мнения: 217

Нашата педиатърка организира един ортопед да дойде до нейния медицински център за 1 час да ни прегледа,бяхме 3 майки с малки бебчета и 1 майка с детенце на 1г. , което беше супер улеснение да не се разхождаме ние.Прегледа беше безплатен и на ехограф.

Още от първия ден педиатърката ни показа как да подложим една пелена под крачетата на бебето в леглото,за да ги държи в естествената им поза докато спят(точно както биха ги държали едни дунапренени гащи).Бях качила снимка във фейсбук.Отделен въпрос е обаче,че наш'та кокона не си  спи в леглото и все е бутната при нас.  Rolling Eyes



Марина, може ли и тук да покажеш снимката.

Незнам как да кача снимки в бг-мама...нали трябва първо да са качени в друг сайт.Пък и на мен това ми е предписано от педиатъ,в комбирация с наклон на леглото.Тази пелена също предотвратява свличането на детето по наклона.Би било по-разумно първо да се консултираш и с вашия педиатър по въпроса.В смисъл за едни може да е подходящо едно,за други-друго.Ако държиш да видиш снимката,дай някакъв и-мейл на лични или как..незнам,не ми идва друго на ум.

Мерси, Марина. Не се занимавай. Аз от любопитство исках да видя снимката. Иначе на своя глава не бих предприела такова нещо. Ще отидем на ортопед и той ще прецени дали има нужда от нещо.
Знае ли някой дали Алексиев работи със здравната каса?

# 64
  • Мнения: 0
Здравейте майчета!

Повече време вися в клюкарника /FB/ и одеве като отворих - нова тема вече.... Имам бая да наваксвам тук.  Поздравления за Galaktik  bouquet

Lyubi, аз също съм се изпопритеснила с по-малкия ми син...-от два дена е с грип - много висока Т, кашлица и някакъв заден ринит. Нямаше как да го заведа на лекар, та се наложи доки да идва до вкъщи. Иначе се обадиха от детската да си го приберем, че много кашлял..... Повече от половината група са болни и мисля да не го пускам и другата семица. То и голям студ се очаква.  Доки ми каза да давам превантивно на беба осцилококцинум по едно на ден, разтворено във малко водичка и вит. Ц - малка ампулка на 2 пъти.... Много ми е притеснено - от една страна, че малкия се измъчи с тази Т, от друга ме е страх да не се разболее и бебка. Доки каза, че независимо дали кърмя - риск имало...
Вече тотално лудвам и аз - циркулирам ту в едната стая, ту в другата - при беба, като преди влизане задължително мия ръце и лице..., дори и през минута да ми се налага да вляза...абе - кошмар.... Да идва този студ и да убива вирусите, че ми писна да треперя кой ще се разболее и кого ще го пропусне....

# 65
  • Мнения: 444
Diuki, дано се разминат на бебоците. И аз взех ампули витамин Ц и давам на Лили също. За осцилококцинума не съм убедена, но може и от него да давам. Ще бъде трудно тази зима, ама като се замисля- вируси в градината има целогодишно  ooooh!

# 66
  • София
  • Мнения: 104

Знае ли някой дали Алексиев работи със здравната каса?
Алеексиев не работи със ЗК.Поне за тези прегледи.

Ще бъде трудно тази зима, ама като се замисля- вируси в градината има целогодишно  ooooh!
Мдаа.За съжаление е така с детските градини.

# 67
  • София
  • Мнения: 328
Здравейте, мамчета  Simple Smile

Принципно съм от януарките, термина ми беше 13.01.2012, но бебе Кристина реши да се появи на 12.12.2011, така че ще ми бъде приятно, ако ме приемете в групичката и споделям заедно с вас прекрасните моменти от живота на нашите дечица  Laughing

И да се представя естествено - казвам се Ваня, на 22 години ( на 2-ри другия месец стават 23  Whistling ) от гр.София и това ми е първо детенце.

Сега малко и за раждането... бях в 34 седмица, когато сутринта със ставането до тоалетната видях кръв по хартията и веднага към Майчин дом.Приеха ме с кървене и контракции и веднага на системи магнезии и гинепрал, с които изкарах 12 дена ( това да си на системи толкова много време е ужасно преживяване) и въпреки тях пак си имах зацапвания.Е махнаха системите за една нощ и пак изкървях...пак сваляне в родилното и пак системи.Като между другото като ме преха в болницата се оказа, че съм с плацента превия, което никой не беше разбрал преди това, но няма значение за щастие преди това цялата бременност беше безпроблемна.И така издържах още 3 дена и пак изкървях и вече бях с регулярни контракции и решиха да ми направят секцио по спешност.Всичко мина много добре и скоро след това се гушкахме с Криси  Heart Eyes

Моето съкровище се роди 2475 и 47 см, а на първата консултация на 1 месец беше 3400 и 52 см  Laughing
За съжаление почти нямам кърма и се храним основно с АМ, но пък добре си похапва  Simple Smile
Извеждах я няколко пъти на балкона, но когато се наканя да я изведа навън и то се влошава времето, а при такива атмосферни условия честно казано ме е страх да я извеждам, но скоро...  Simple Smile
Тя сега спинка и като я гледам как се усмихва направо се разтапям...   smile3531

# 68
  • Мнения: 4 804
Днес е тежък ден. Спал е 2-3 часа  Tired
Като залепен е за мен. Оставя ли го в кошарата и почва.  Tired Повече от 10 мин. не мога да седна.

# 69
  • Мнения: 277
Здравейте.
И моето момченце иска само на ръце, не признава леглото или даже и автомат. люлка, има силни колики особено нощно време и понякога не се спи и едвам издържам. Отделно съм на диета, заради тези колики и дори се съмняват за алергия към белтъка на кравето мляко, та нищо от крава не ям, за да проверим. После пак ще вкарам в диетата си нещо кравешко да видим има ли разлика. Дано няма алергия, а просто да са му такива коликите.
Иначе от една седмица ми гука, гледайки ме в очите, а от 2-3 дни ми се усмихва като му говоря Simple Smile Много ми става сладко.Но то ве4е си е нормално, става на 2 месеца след няколко дни.
Лека вечер на всички и завиждам на онези, чиито бебета спят по 6 часа  Wink При нас 3 часа е рекорд и съм благодарна

Последна редакция: пт, 27 яну 2012, 22:23 от siska

# 70
  • Мнения: 731

purple_butterfly  Hug добре дошла при нас!
Момичета на мен вчера Алек ми взе тока.... #Crazy за цял ден спа веднъж за 25 мин и няколко  hahaha стотин пъти за по минута и половина.Ей съсипа ме това детенце,само на ръце искаше да я нося заспива в мен и само като се опитам да я оставя и се ококорва.Дано и днес не е така,че направо не знам.
Тука днес е адски студ и като гледам как го дават всеки ден все по-студено не знам.Нямам търпение вече да пекне това слънце!

# 71
  • София
  • Мнения: 10
Добро утро.
За темата  Hug както винаги чудесна.   bouquet
И ние сме така, в креватчето спиме само по 10-20 мин. иначе на ръце обичаме повече. Ще се търпи какво да се прави, но понякога е много изнервящо. Както беше казала една мама и до тоалетна не може да отиде спокойно човек.
Вие само масаж ли правите на вашите бебчета или и гимнастика и по колко минути? Аз правя масаж след къпане, но понякога не ми се получава, че много реве. А през деня все забравям преди хранене когато сменям памперса.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 72
привет и от мен! моето момче няколко дни беше тих, а от 2 дни е ужас. тези колики продължават, по -точно неможе до се изпръцка и плаче и неможе да спи, а му се спи като за световно. друг проблем неиска да спи в леглото си. свикнах го на ръце и само да го оставя и се буди и рев. казват ми остави го да си пореве, но като го видя почервенял и със сълзички и сърцето ми се свива. капки слагам от био гаята, успокояват го определено. днес пак ще купиме био гая те са и имуностимулатор. те коликите утихват, но ако продължат  и другия месец направо незнам. на това отгоре му текат лиги не много и се подготвяме за зъбче, но дано към 6 месец. казват, че коликите нищо не са пред зъбчетата, но се надявам да не го болят. коликите ми стигат. иде ми да се гръмна.  #2gunfire

# 73
  • София
  • Мнения: 695
Здравейте

един въпрос към майките който хранят с АМ.
Кое мляко ползвате? Бебетата напъват ли се често за да акат? Имат ли много газове?

Ние сме на АПТАМИЛ...има дни през които бебето се  напъва с часове (понякога 6-7 часа), дори е придружено и с рев докато се изака... Иначе акото е ОК, но това напъване е нечовешко... не мога да го гледам така...

Четох добри отзиви за НАН1, Хумана 1... Знам, че смяната на млякото не се препоръчва, но ако това облекчи малкия...
Моля споделете..  Praynig

# 74
  • Мнения: 21
Момичета, Здравейте от мен Simple Smile Чак сега се записвам да видя как сте, но сега ми остана време:)
Прегръщам всички и се връщам да чета
Ние сме на 48дни и сме пораснали с около 1 кг и сме изцяло на кърма

Общи условия

Активация на акаунт