Спинка сладко ДЕКЕМВРИйското човече и усмихва се на сън то вече.

  • 30 447
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 328
Marsa колкото и да ми се иска не съм я правила аз  Simple Smile Съвсем случайно я намерих в интернет...ама пък точно с нейното име, а  Laughing  Two Hearts

Честита месечинка и на вас  an4eto  baloni

Чорапогащник аз слагам на Криси само като е с отворено отдолу панталонче или пък с рокля.

Благодаря ти, cvete7575   Hug

# 676
  • Мнения: 97
Здравейте! Честита месечинка Purple butterfly   bigdance2
Тортата е възхитителна!
 Гледам оплаквате се от колики, а някой ползвал ли е Саб Симплекс! Баткото имаше ужасни колики и само тия капки го оправяха, а сега още като се прибрахме от болницата и ги започнах. И нямаме колики, за сега и дано така да е  Praynig
Чорапогащи съм ползвала и ползвам и сега на бг. производител  - Тони-Сливен(чудесни са)-вече 2 деца след баткото са изгледали и не са мръднали.
Въпрос към ЛЛЛ
Мъника от няколко дни нещо не суче така лакомо (както по-рано). Предлагам и двете гърди на хранене(през около 2ч), но вече рядко суче от втората. Вечер пак си суче на 2ч. с една "пауза" от 3-3.5-4ч. Гърдите ми съответно се препълват и явно струята му идва силна, защото постоянно се дърпа назад. Дави се и съответно след няколко такива давения се отказва от гърдата.
Как да се справя с тая ситуация? Много трудно, почти невъзможно е да го събудя, за да суче и да не се препълват. Да изцеждам  ли? Това е мисия невъзможна, защото само като се пипна и се свива зърното и .... Няма ли така да ми се намали млякото?

# 677
  • Мнения: 4 851
Моя юнак и той се одрисква до уши. Да каже човек, че ака много, не, съвсем нормално, но имам чувството, че го изстрелва  hahaha
От една седмица започна да хваща с ръчички гърдата ми докато суче. Отпуска ги, не стоя непрекъснато свити на юмруче.
Когато се возите с бебо в колата слагате ли го в столчето? Ние имаме столче, но аз го държа понеже е увит в пелена. То само 2 пъти сме се возили, но му харесва. Заспива само като чуе двигателя  Crazy

# 678
  • Мнения: 22
Чесито на всички пораснали бечета, да са здрави и щастливи
Е, поне относно акането не съм сама   Laughing , явно има харесва да го правят нощем, ама си е гадничко да ти се спи като на куче и да трябва дупе да миеш  Twisted Evil

Когато се возите с бебо в колата слагате ли го в столчето? Ние имаме столче, но аз го държа понеже е увит в пелена. То само 2 пъти сме се возили, но му харесва. Заспива само като чуе двигателя  Crazy
Задължително е в кош за кола, аз шофирам сама, няма кой да го държи и още едно дете карам все пак, даже си поръчах огледало да го виждам какви ги върши, че много повръща и ми е притеснено, не го свиквай така в теб, че каката така и не се научи в седалка за кола, тя вече е голяма и сега е друг закона  и чичко полицай хич няма да ви се зарадва, забранено е деца да се возят в някои, трябва да са в кош или седалка, за тяхната безопасност, поне мен редовно си ме спират за проверка  Crazy ако питаш мен, закопчавай го в кошчето и тогава го завивай с пеленаата, аз имам специално косонавтче за кош за кола, отдолу няма крачоли, а е като спално чувалче, много е удобно  Peace
аз за колики давам инфакол, но само когато има колики, той действа веднага, дано спрат тези мръсни гадове вече  #Cussing out
Цвете разпознават ни вече и още как, мен само като ми чуе гласа и се нахилва като ряпа, знае кои дава млякото  Mr. Green
mim_pl как си, свали ли температурата?
нямам търпение да я наглася момата Wink.И фибички и другии джунджурии съм купила Laughing.Голям мерак ми беше за момиче.
знам за какъв мерак става въпрос, с Ева бях така, а и още не ми е минал, постоянно и купувам разни джунджурии но тогава бях купила фибички и ленти за коса и какви ли не щуротии, а то се роди бебче без косичка  Laughing умряхме от смях

# 679
  • Русе
  • Мнения: 2 613
Свеки ми уши слинг!!!То се оказа едно такова дълго парче плат с две халки...хубаво,ама как да сложа беба вътре?Опитах все една е в ръцете ми,ама едно такова сгагърчено ми стои детето,но определено не плаче. newsm78Гледах разни снимки,но моя някак различно стои.
Ще взема да се снимам и да кача снимки в фейса ида кажете мнение Thinking

# 680
  • Мнения: 111
Привет мами!
Как сте...Simple SmileТук не съм се отчела от консултацията -5500 гр,55 см,но за см. мисля ,че не я премериха верно...В къщи я мерим 58...След ваксините малката взе да ака по 1 път на ден...Преи беше по-често.На някое друго бебе повлия ли му по този начин?

# 681
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
mimsat Много благодаря за бързия отговор  Hug За сега се боря все още с парацетамола , но ако все пак недай боже стигна до течен аналгин колко кърмения е добре да пропусне бебо.Вирусно е при нас от каката и при нея само аналгина сваля затова се страхувам , че и при мен може да се стигне до него.

mim_pl,

според източници 24 часа след последната доза са открити количества в кърмата, както и в урината и серума на кърмачето. Най-добре е да се консултираш с лекар по този въпрос и евентуално да обсъдите алтернативни методи на температуропонижаващи средства.

Надявам се вече да се чувстваш по-добре  Hug

...
Въпрос към ЛЛЛ
Мъника от няколко дни нещо не суче така лакомо (както по-рано). Предлагам и двете гърди на хранене(през около 2ч), но вече рядко суче от втората. Вечер пак си суче на 2ч. с една "пауза" от 3-3.5-4ч. Гърдите ми съответно се препълват и явно струята му идва силна, защото постоянно се дърпа назад. Дави се и съответно след няколко такива давения се отказва от гърдата.
Как да се справя с тая ситуация? Много трудно, почти невъзможно е да го събудя, за да суче и да не се препълват. Да изцеждам  ли? Това е мисия невъзможна, защото само като се пипна и се свива зърното и .... Няма ли така да ми се намали млякото?

dark_aurora, здравей!

Освен, че Георги е започнал да се храни предимно от едната гърда, дали има някаква друга промяна - пеленките как са (напишканите, колко често се изхожда)? Поведението му да е по-различно? Освен неспокойството при по-силна струя, дали през останалото време суче спокойно, активно и ефективно?

За давенето - евентуално може да се опитат някои неща, като например поза, при която гравитацията действа обратно на по-голямото налягане в гърдите (например биологичната поза, при която майката е полегнала назад, а бебето е върху нея), също да се остави силната струя да изтече в съдче или пък върху кърпа, след което бебето да се върне на гърдата.

Най-често при препълнени гърди, когато не е необходимо да се поддържа лактацията (т.е. бебето изсуква това, което му е необходимо), се препоръчва да се изцеди леко,  до облекчение. Това може да стане на ръка или пък с помпа.

# 682
  • Sofia
  • Мнения: 488
Благодаря на mimsat и Мина столер , че питате за мен  Hug  Аз определено мога да кажа , че съм маааалко по добре. Т- ра си имам под 38 вече и слава богу не стигнах до аналгин , а се мъча с парацетамол и така  Sad За съжаление вируса явно си е доста коварен и няма да мине никак лесно , но и аз не се давам.
Fragueza Незанм дали е от ваксините мила това акане по веднъж на ден. Ние от доста време вече сме си така. Мисля , че повечето бебоци разредиха вече акането така , че споко  Peace

# 683
  • Мнения: 13
здравейте мами
честито на всички празнуващи  bouquet

Тея дни не мога да се вредя и аз на компютър,цял живот ще съжалявам че не си взех лаптоп,тогава те щяха да видят компютър през крив макарон Laughing

При мен да ви се оплача ново двайсет - хемороиди- помощ !!! Не ми стига инфекцията на шевовете и ме боли като съм права ами сега и седнала не мога от друго и зърната на гърдите чат пат получвам пронизваща болка ooooh! аман, а тая сутрин от 7 до 10 малкия каза ще рева и рев рев,млъкне за 1-2 мин и като му щракне и надуе гайдата- щях да се побъркам Twisted Evil

Още и още не сме минали ни един преглед ни ваксина,първо малкия имаше сополи и храчки полсе пък епидемията и хубавата ни лекарка не ни е извикала,или тя да дойде да го притегли премери да види как се развива...хич не и дреме на .... да не казвам, аман и от доктори

А до колкото до коликите Инфакола аз го давах преди всяко хранене и пак имаше колики но от както сме на Саб Симплекс... да не ме чуе дявола Twisted Evil но сме супер

# 684
  • Мнения: 20
Моя юнак и той се одрисква до уши. Да каже човек, че ака много, не, съвсем нормално, но имам чувството, че го изстрелва  hahaha
От една седмица започна да хваща с ръчички гърдата ми докато суче. Отпуска ги, не стоя непрекъснато свити на юмруче.
Когато се возите с бебо в колата слагате ли го в столчето? Ние имаме столче, но аз го държа понеже е увит в пелена. То само 2 пъти сме се возили, но му харесва. Заспива само като чуе двигателя  Crazy
моята бебка заспива още на път към колата Simple Smile но да, возиме си я в столчето и определено много и харесва. Веднъж се пробвах да я държа , обаче с нашите ''красиви'' пътища...се отказах.
Мами я ми кажете , рано ли е все още да нося бебка в кенгуру - ние вече станахме на месец и половина

# 685
  • Мнения: 22

Мами я ми кажете , рано ли е все още да нося бебка в кенгуру - ние вече станахме на месец и половина
Ортопедът каза, че може още от самото начало в кенгуру, не мен не ми е удобно, много ми се натоварват раменете, че сме едрички, виж слингът е друго нещо, много е удобен
mim_pl радвам се, че си по-добре, то страшното е минало, много е гаден този грип  #Cussing out
Fraqueza едва ли е от имунизацията, ние от 1 месец си акаме така, просто е дошло времето да ги поразреди  Peace

# 686
  • Варна
  • Мнения: 21
Стефи, съчуствам ти! И за хемороидите и за инфекцията и за ревовете  Hug !
Аз от няколко дни усещам болка при епизиотомията и вчера се надупих да гледам и що да видя - 2 израстъка отстрани на шева колкото бобено зърно и болят ужасно на допир  Shocked След известно мислене и разнищване дойдох на идеята, че са от слагането на упойката преди шиенето  Rolling Eyes Много странна реакция, но просто няма от каков друго да е. Като ходих на контролен при моята доки, тя отбеляза че имам нещо като обрив, но нищо повече не каза  newsm78 Явно тях е имала предвид, но ме заболя чак сега Сега ще мажа с разни мазилца и кремчета като Бочко и Судокрем и Здраве и ще видим, ако ли не пак по лекари  ooooh! Край няма това възстановяване бе  #Cussing out

# 687
  • Мнения: 444
Здравейте, момичета!  Hug Малко късничко, но и аз да се включа днес!
Първо честито на всички мъничета с месечинки!
За чорапогащниците- каката носи всеки ден, но с размерите наистина има проблеми. Някои се свиват много, други не... Скъпички са наистина. За бебочка не съм взимала. Имам едно плетено клинче от мама и когато я изкарва го обувам върху панталонче или гащиризон. Отгоре е с доста дебело одеало и не се притеснявам.
Лили разреди акането преди доста време. Сега издирвам някаквъ чай за бебета след първия месец, който вършел уж работа ( забравих му името). Иначе е мн неприятно, когато се запече детето, явно проблемът е повсеместен.
За коликите давам инфакол, ама 1-2 пти дневно се сещам. Сякаш понамаляха, но знам, че сигурно е временно облекчение.
Днес чак си направихме питка за 40-те дни. Беше много импровизирано. Направи си аз питка и викнахме една приятелка с мъж и. Ние двете направихме ритуала. а мъжете си говориха в съседната стая. Другите ми близки приятелки са извън София, още една имам, която се разболя неприятно. Важното е, че отбелязахме събитието  Simple Smile
Предната нощ Лили все едно имаше тапи  в носа, не можеше да диша, много мъчитвлно. дано е било от сухия въздух, днес ще спим на включен овлажнител. Ако не се повлия, сигурно ще я водим на УНГ, че вече никакви капки не мога да слагам, сума време се влачи.  ooooh!
Нямам търпение да се позатопли вече и да се пораздвижа, дано позслабна  Rolling Eyes Засега обаче повечето ми мисли са насочени към това да избутаме възможно най-безболезнено този и другия месец- да са ми здрави децата...
И за финал- захванах се аз да правя мартеничкте тази година. Колкото успея, толкова. Засега си плета само гривни. На времето от мулине ги правихме, сега взех прежда за мартенички. Пак е разнообразие.
Спокойна вечер на всички ни! Hug

# 688
  • USA
  • Мнения: 1 323
Аз го разнасям с кенгуру за новородени,че останах без кръст.Кенгуруто ми е много удобно и не чувствам натоварване никъде и добре му подпира главичката отзад.
Лекси си стои в седалката за колата,но ако не е заспал предварително трудно заспива Confused.Закачих му едни играчки да си ги зяпа,но все пак често трябва да спирам да се утешаваме ,че разреве ли се клатенето на колата не помага Crazy
Утре сме на консултация да видим колко сме пораснали за 2 месеца  Simple Smile
Честито на всички пораснали бебоци!

# 689
  • София
  • Мнения: 10
Добро утро и от нас!
Столчето за кола го използваме от доста отдавна и Стенли няма проблем с него, заспива си или поне не плаче в него, но все още не злоупотребявам с този факт  Simple Smile Кенгуру не съм си купила все още, но обмислям тази покупка в най-скоро време, да видим кога ще стане.
Стенли също разреди акането, но като количество иначе във всеки памперс има по малко ако дори само от пръцкане. Иначе само плаче милият, но не мога да разбера от какво е - колики или нещо друго и за това чакам с нетърпение консултацията на 15-ти да видим какво ще правим. Дано мине по-бързо това състояние.
Да се похваля днес сме на бебешки рожден ден и нямам търпение да се видя с хора, макар че се притеснявам като видях какъв сняг вали, но ще се облечем дебело.  newsm44
Въпрос към ЛЛЛ Бях на гинекологичен преглед и докторката ми изписа Флажил свещички за 10 дни и после Бетадин пак свещички за 14 дни. Колко безопасни са за бебето, изцяло на кърма сме, и и го подчертах дебело, но все пак и вас да попитам? Мерси предварително!

Общи условия

Активация на акаунт