Спинка сладко ДЕКЕМВРИйското човече и усмихва се на сън то вече.

  • 30 389
  • 742
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 104
Добро утро,момичета!
Мишела,спомням си от миналото раждане,понеже тогава и аз бях с епизотомия,имах такива топчета ,за каквито споменаваш.С времето обаче се прибраха.Трябва повечко време на тези шевове,за да мине изцяло неприятното усещане.
Люби,предполагам,че плетенето на мартенички ти действа успокоително.Аз много обичам,само че при мен е с гоблен.Но чакам да ми дойде музата Grinning.
Столчето за кола е задължително!Ползвам го винаги.Баткото никога не се е съпротивлявал на столчетота.От малък знае,че там се вози.Но аз отчитам един проблем-сега със столчето на баткото + бебешкото и в колата няма място за никой друг отзад,освен ако не е слабичък.Налага ни се понякога бабата да си возим,пък и имаме кутия за котката като пътуваме.Та ще сме дядовата ръкавичка Laughing.

# 691
  • Мнения: 2
Здравейте момичета и от нас!
Имам нужда от вашата помощ. От два дена ме боли гърлото само от едната страна и имам хрема. Температура нямам и нищо друго не ме боли. Ходих на лекар и ми изписа антибиотик но аз кърмя и неискам да го пия. Даите идеи как да се оправя без него! Беборана е добре и за сега няма температура и се надявам да не и предам инфекцията и на нея.
Благодаря предварително!
ПП: Предполагам, че вече сте обсъждали такива проблеми по-напред в темите но нямам кък да ви изчета за което се извинявам   bouquet

# 692
  • Мнения: 444
Добро утро и от мен! Simple Smile
Marsa, при нас също стана адски тясно на задната седалка със столчето на Ния и кошчето на Лили. За изписването се вместих с децата отзад някак. Сега градско успявам да ги оставя сами. Просо първите две минути се протягам и давам на Лили кокалчето на някой мои пръст, тя го дъвче малко, успокоява се и заспива. Ама за дългите разстояния не знам как ще се оправим. На времето, когато пътувахме до Русе, каката ми висеше по близо час на гърдите, когато се изнерви  ooooh!
Мизровска, може да си пръскаш спрей тантум верде за гърлото и да пиеш хомеопатичен сироп за кашлица-стодал например. За хремата аз не откриха нищо мн ефективно, но бабешките методи са тампони с ракия в носа и ушите, да си капеш запарка от лайка. Може да си направиш и каппки с клеева тинктура. Оправяй се по-бързо.
Някои антибиотици а съвместими с кърменето, може би такъв са ти изписали... Иначе при бебчето с маска и продължаваш да кърмиш. Успех! Hug

# 693
  • Мнения: 4 780
Днес сложих играчката, която беше в комплекта на сгъваемата кошара. Е, няма такава радост, ще фръкне милия. Маха с ръчички, сякаш иска да ги докосне.  Hug По- нататък ще му купя по- хубава играчка.

# 694
  • Sofia
  • Мнения: 488
Добро утро от мен  ooooh! уффф то си стана обед вече де

mizvorska За хрема незнам , но за гърло можеш да мажеш с мед и сода.Мен сега ме боли леко от кашлицата ми явно се надра и се мажа , помага ми доста  Peace

Кошче ползваме задължително за кола и при мен е яко тясно , но аз си возя само тях двамата за сега.

А за играчките над леглото и при нас кефа е голям.Особенно на музикалната , която се и върти.То са едни приказки един смях  Crazy

П.С. Забравих да ви кажа , че за разлика от бебо кака ни си спи от 20,00 часа снощи до момента все още спи 11,30  Crazy Незнам дали не е от това , че се измъчи предните дни милата с т-рата и сополките.Но нека спи поне тя  Heart Eyes отдава и се още от бебе

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 11:32 от mim_pl

# 695
  • Мнения: 2
Добро утро и от мен! Simple Smile
Мизровска, може да си пръскаш спрей тантум верде за гърлото и да пиеш хомеопатичен сироп за кашлица-стодал например. За хремата аз не откриха нищо мн ефективно, но бабешките методи са тампони с ракия в носа и ушите, да си капеш запарка от лайка. Може да си направиш и каппки с клеева тинктура. Оправяй се по-бързо.
Някои антибиотици а съвместими с кърменето, може би такъв са ти изписали... Иначе при бебчето с маска и продължаваш да кърмиш. Успех! Hug
Мерси много за бързия отговор. За съжаление антибиотика, който ми изписаха не е съвместим с кърменето и за сега няма да го вземам. Ще пробвам с други илачи Simple Smile   bouquet

# 696
  • Мнения: 444
Момичета, племенникът ни става на 8 години и не мога да му измисля подарък. Взехме му за Коледа телескоп ( непрофесионален разбира се) и сега съвсем нямам идеи.. Ако имате предложения, споделете! Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 12:56 от Lyubi

# 697
  • Мнения: 0
Здравейте мами!
Криско днес става на два месеца  party023,да ни е жив и здрав.Да се отчета  и аз от консултацията,вече тежим 5.500 и 58см.
Кошче ползваме задължително,докато го сложа и е заспал.За играчките над кошарката Криско също много им се кефи Joy

# 698
  • София
  • Мнения: 10
Люби, в Хиполенд всяка седмица има някакви намаления, може да отидеш и да харесаш нещо. А например ходих миналата седмица и купих една количка намалена от около 50 лв. на около 18 лв.Има и готини пъзели или конструктори, зависи какво обича да прави детето.

# 699
  • Мнения: 22
Момичета, племенникът ни става на 8 години и не мога да му измисля подарък. Взехме му за Коледа телескоп ( непрофесионален разбира се) и сега съвсем нямам идеи.. Ако имате предложения, споделете! Simple Smile
защо не му вземеш някой от комплектите "млад учен", на тази възраст им е много интересно, щерката много им радва, а другото за което умира беше вертолет с дистанционно, ако имаш по-малък бюджет става и джипка, споделям за Ева, защото е горе-долу на същата възрас и винаги съм в чуденка с подаръците, че тя ми е тип Пипи Дългото Чорапче, обеча момчешки игри и е мн. трудно , може и Цветето да се включи, тя има голямо момченце, може да има повече идеи  Peace
за колата - пишете и мен в клуба - лятото си купих кола - нова фиестичка, мъничка и компактна и за двете деца ми е идеална, но багажника е минималистичен просто - количка и нищо друго,ама дорбре, че каката е голяма и не се вози на столче, че тогава щях да се озоря, ако се наложи и друг да возя - миналата седмица закарах една приятелка до Джъмбото с 2-те деца,  Laughing бая се посмях, добре че тежи 45-кг, че по-едра мацка нямаше да влезе отзад + Ева + Макс  Mr. Green
,

# 700
  • София
  • Мнения: 5 293
Привет от нас. Напоследък не мога да се докопам до компютъра  ooooh!


За чорапогащниците срам-не срам ще споделя, че момата още няма такъв артикул. Ако излизаме с колата, обличам космонавтче върху домашните дрехи. То е като чувалче, но има дупка за коланите на столчето. Или пък просто космонавтче с крачоли. Ако сме пеш, мятам я директно в слинга, слагам шапка и отгоре моята връхна дреха. Обаче има дънки  Mr. Green И по кърмаческите срещи редовно я контя с дънки и Буба Мара блузка, ама пък тя рядко излиза от слинга и  hahaha само аз си знам, че е наконтена за повода  Joy

Много исках да ви попитам какво мислите за захранването преди 6 месечна възраст?

Световната здравна огранизация препоръчва до 6 месеца (180 дни) бебето да приема само и единствено кърма. Около тази "граница" е добре да се следят признаците за готовност за захранване и щом се появят повечето, може да се пробва да се добавят и други храни към менюто на бебето. Идеята е не да се замества хранене, а до първата годинка другите храни да са по-скоро за запознаване с вкусове и текстури, като кърмата да представлява около 75% от менюто. След първата годинка се очаква да се увеличат другите храни, като кърменето продължава според желанието на майката и бебето поне до втората годинка и след това.


Баткото захраних на 6 1/2 месеца, мъчих се с пюрета, както е канонът.... Бях заредила шкафа с редички бурканчета възможно най-био, четях етикети като луда и въобще голямо старание. И той не ядеше, диваненцето. Тъй да се каже сам ми показа как му харесва да се храни, а после разбрах, че това се нарича Бейби лед уининг - Захранване, водено от бебето. Сега с момата хич няма да се тровя, просто ще се запиша в съответната тема като наближи, да си припомня кое кога беше и така.

ooups, нарочно не завивам ръчичките, защото като ги размърда и качва завивката на главата си - от което много ме е страх. Ако ми се струва студено, обличам жилетчица с дълъг ръкав.

cvete7575, на сайта на Естествени идеи има доста снимки и най-вече - подробни видеоклипове за слингове.

mizvorska, може да е добре да потърсиш второ мнение. Често се оказва, че има варианти за лечение, съвместимо с кърменето.

mina_stolear
, "Направи си приказка"?

# 701
  • Мнения: 22
Цитат на: зелено човече (.)(.) link=topic=637065.msg21116663#msg21116663
[b
mina_stolear[/b], "Направи си приказка"?
Имах предвид комплектите физика и химия за деца, не знам точно как се казват в България, мисля че има резлични видове, мислех , че "направи си приказка" е за по-малки, поне на дъщеря ми не й допадна никак   newsm78

# 702
  • Мнения: 444
Благодаря за идеите, момичета. Хиликоптер и кола си има момченцето, виж а тези комплекти не съм сигурна. на времето му взимахме разни книги точни с някакви опити по физика и химия. Трябва да видя дали са същите. отделно скоро му взехме и комплект за магии. Абе сложна работа....

# 703
  • Мнения: 22
Като сме почнали и аз да питам - на 3-годишните какво им допада, съвсем съм забравила, имам си кръщелник и събирам идеи за подарък?

# 704
  • Мнения: 444
Мина, моята щерка става на 3 следващия месец. Засега съм се сетила само да и направя комплект от темперни бои, четки, палитра и скицник. Тя иска и компютър, та ще погледна в карфур какъв е този компютър играчка. Някакъв образователен е. Засега само това измислих, ако се сетя нещо по-интересно, ще споделя. Иначе за Коледа и подариха детска кухня. Тя е луда по пъзели и книги и редовно получава нови   Laughing

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 14:31 от Lyubi

Общи условия

Активация на акаунт