Изложба на торти по Великден

  • 45 290
  • 981
  •   1
Отговори
# 30
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
И аз мислех да предложа да се спрем на по-конкретна кауза - някак по-стимулиращо е!

Подкрепям предложението на Руми, още повече, че за мънички дечица като че ли по-лесно се събират пари, а това момче, в разцвета на силите си остава встрани някак!

# 31
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Дано не греша, но на мен подобна поименна инициатива ми навява мисли за частно парти и ми се струва неуместна.
Не ме разбирайте погрешно, горещо желая на младото момче здраве, но когато една институция урежда дадено събитие, по моему е най-удачно каузата да е друга институция или, както е предложено в случая, голяма група хора.
Всеки живот е еднакво ценен.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 078
На мен ми е трудно да дам конкретно мнение относно каузата. Според мен самия център трябва да реши къде ще са дарени парите. Обаче това с Токуда ми се вижда малко измислена работа. Колко пари ще съберем ние тра да подпомогнем за безплатни прегледи? И с какво ще подпомогнат те? За оборудване ли ще отидат или за заплата на преглеждащия лекар? Тогава колко прегледа ще можем да осигурим? Опитала съм се веднъж да отида за един уж полагащия ми се един такъв безплатен. Е, не в Токуда, но няма значение. Та той трябваше да се състои преди 9.00 в някакъв определен ден в седмица и такива като мен - бол. А познайте дали въобще съм отишла да се редя като прокажена? Но това е встрани от важното...
Мисля, че може би по-уместно би било да се събират средства за подпомагане на СОС селища или за закупуване на някакво лечебно оборудване, например... кувиоз или нещо друго... знам ли...

Руми, дано се оправи момчето.  Sad Винаги е ужасно, когато децата се разболяват от такива ужасни болести. Просто е адски несправедливо! Урок ли е това за нас, проклетите, що ли?

# 33
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Toку-що писах мнение пак по този въпрос, но на лична.
За безплатните прегледи.
При мен за мамограф се плаща, макар и минимална сума.
Та мисълта ми беше да се работи по-скоро за подобна идея, а не за напълно гратис услуги, каквито и да са те.

Позволих си да изкажа мнение без да знам каква е системата, по която тези неща действат в България.
И аз като Свещичката смятам че тъкмо центърът е този, който трябва да реши темата, в името на която ще се проведе даденото събитие.

# 34
  • Мнения: 154
Както казах, това беше само предложение и никой не ангажирам с нищо. Аз каквото мога, правя, когато чувствам, че каузата си заслужава.
По принцип съм много скептично настроена, относно идеи за благотворителност, когато не се знае после за какво конкретно са изразходени събраните средства. Както е писала Свещичката в  пример, отношението на повечето институции е много грубо, меко казано, към обикновения човек.
Нелка, тук в България повечето сякаш сме загубили доверие на институциите. А и не мисля, че когато идеята е конкретна цел, към конкретен субект, се добива нюанс на "частно парти",  аз искам да помагам на конкретни, нуждаещи се хора, а не на незнайна група, която евентуално би имала нужда от помощ. И както казах в предния си пост, участвала съм в благотворителност, където бяха събрани много средства и после бях свидетел, как нищо не се промени, независимо от това, че бяха дадени възможности. И съм се питала, къде отидоха тези много пари? Ама после вече никой не дава отчет за това.
Но както и да е, отново повтарям, че аз не натрапвам мнението си на никой. И ако някой има добри предложения съм готова да го подкрепя с евентуално участие.
И да, при всички положения този, който организира благотворително събитие, има думата, за какво да отидат събраните средства.

# 35
  • Мнения: 368
И според мен, Уницеф, СОС детски селища са добра "мишена" Simple Smile
Иглика, когато стане ясно името на изложбата, ще сложа в блога си информация, както и блоговете на всички мацки, които ще участват. Ако има и банер, и него мога да лепна Simple Smile
Хайде, бегам,
Кис
П.С. тортената тема тотално я изпуснах...

# 36
  • София
  • Мнения: 2 116
Аз мислех по Великденска тематика, то след като е минал Великден...не знам дали ще е удачно, но...Засега не мога да се замисля в друга посока.
Каузата...нищо не бих могла да пренебрегна. Ако имам пари за даване, ей така без конкретен повод, бих ги дала на фонда за лечение на деца. Която и кауза да се избере, все ще е от полза, но нашата идея не тръгва оттам, затова вероятно трудно ще припознаем една цел за най-подходяща.
За плакатите - аз нямам достатъчно добри снимки на нищо, което съм правила, така че за плакати - няма да участвам.

# 37
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
За плакатите - аз нямам достатъчно добри снимки на нищо, което съм правила, така че за плакати - няма да участвам.
И аз, но бих участвала във финансирането на плакати със снимка на Нелка, Тандури, Райчето....... т.е. тези, които са далеч и не могат да го направят сами  Peace

Конкретно Фонда за лечение за деца в чужбина ми е голяма черна точка пред очите, защото изоставят сума деца в нужда, а връщат пари в бюджета. Сложиха прагове на финансирането и т.н. ограничения. А тези пари са от дарители......... Дано се променят нещата. Иначе идеята им е чудесна. Много ми е болна тази тема покрай сайта "Спаси, дари на...."
Не знам дали на тях могат да се дадат парите и да се финансират с тях супер спешни нужди и животоспасяващи ситуации.........

# 38
  • Мнения: 264
Аз помолих Нелка да участва, тя за моя радост се съгласи. Чрез нея поканих да участват и мацките от руския форум У Самовара от който аз лично съм научила много неща, при това те са От Русия - на практика страната организатор на изложбата. Аз ще платя плакатите на Нелка и на момичетата от Русия, но наистина би било добре повече ентусиасти да се включат финансово в плакатите за да могат да участват нашите си момичета, които са в чужбина, а наистина правят невероятни неща.
За каузата аз нямам претенции каква да бъде ( наистина не съм питала организаторите, те просто прегърнаха идеята да е благотворителна) защото съм далеч от мисълта че ще съберем някакви колосални суми които да променят света! Би ми се искало но не можем за съжаление. Ще е нещо малко но от сърце!!!
Иначе токуда участват не за пръв път в благотворителни акции, въпроса е как нуждаещите се ще получат информация че могат да се прегледат безплатно.

# 39
  • Мнения: 148
За каузата и аз нямам претенции.Но си мисля че идеята на Свещичка е супер за селищата.
За финансовата част на плакатите на нашите момичета мога и аз да се включа финансово .
А също и ако ми кажете какви размери и какво точно искате мога да говоря със една моя близка която работи това и много ми помогна за цената на едни брошури които правих.
За тематиката нещо нищо не мога да измисля,а и много силно се съмнявам и притеснявам за възможностите си да направя нещо достатъчно добро за изложба.Ако правя нещо май ще е апликация защото само там като че ли се чувствам най-сигурна.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 116
Да, бих участвала финансово в разпечатването на плакатите.

# 41
  • Мнения: 3 861
Говорих с бТВ за отразяването и са с нас. Поне засега.
За каузата, нека първо се измисли със сигурност как ще се събират парите, да се помисли предполагаемата сума, която бихме събрали и после да се ориентираме къде да я насочим тази сума, за какво би стигнала...

# 42
  • Мнения: 264
Значи ще се прочуем! Laughing Супер

# 43
  • София
  • Мнения: 122
За каузата - на мен ми допада и идеята на Иглика и тази на Руми. Като прочета за някое болно дете и ми се свива сърцето  Sad
За плакатите не ми стана съвсем ясно, ще потормозя Иглика на лични  Mr. Green А за обработката на снимките и предпечата, мога да помоля мъж ми да се включи след работа. Той е графичен дизайнер и работи в рекламна агенция.
За идеята, напоследък ми е много приятно правенето на цветя, пък и щом ще е близо до Цветница мога да спретна една кошница  newsm78 Иначе ако ще е приказка ми харесва Каменното цвете

# 44
  • Мнения: 264
Няма да е много близо до цветница, ще е една седмица след това, но цветя вървят във всяка тема!!! Получих едно предложение да ни отпечатат плакатите безвъзмездно от едно списание ще видим какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт