Вярвате ли, че може да се забогатее с честен труд в България?

  • 12 010
  • 253
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 38 515
Забогатели от заплата не съществуват.
А, да, имаше някакъв идиот, който си пестил заплатата в продължение на 10 години и станал милионер. Ама през това време как е оцелял - той си знае. Естествено, става дума за сам човек.

# 16
  • Мнения: 577
Не.

Заговорихме се за коли и честност,та се сетих за баба Масларова.
Колко и струваше возилото`пепел от рози`?

# 17
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Дефиниция за "честен труд", ако обичате.
Аз се затруднявам. А има ли "нечестен труд", а ако е такъв, труд ли е?
А какво е труд? Бачкане по 12 часа на ден или нещо друго?
 

Питат те дали с чиновническа заплата можеш да си купиш Бентли?

Благодаря. Помогнахте, Касита, на недосетливата. Да ви се връща.
П.С. "недосетлива" да се чете като "с интелектуална недостатъчност", но по-толерантно от оригинала.
Забравих, при такава яснота по въпроса, се боя нямам отговор. Може да зависи от що за чиновник си, каква ти е заплатата, на колко години и км е Бентлито. Твърде много неизвестни, за да го изчисля...

# 18
  • Мнения: 10 547
На свой ред и аз да благодаря! Дадохте ми стимул да започна работа за 420 лв. в община Калипръчане, която да ми осигури кола за 100 000.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 253
Да, вярвам и познавам такива хора -находчиви и амбициозни.

# 20
  • Мнения: 331
Е, имена не е честно и няма да цитирам. Но мога да ти посоча един от секторите - авиационния бизнес. Не говоря за пилотите и хората от РВД, въпреки че и те изкарват прилични пари и много от тях ( особено по младите мъже) карат скъпи коли, но има и хора със собствен бизнес в тая сфера, които наистина правят много сериозни пари.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 515
Аз познавам хора, които работят честно на много хубави заплати в НР, карат служебни коли с опция за евтино откупуване, които като нови струват по 20 000 е, обаче не са баш забогатели.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 383
... и си плащат честно всички рушвети! мхм

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Автомобил като критерий за благосъстояние newsm78 Това го има само у нас и арабските страни.

Иначе да, познавам състоятелни хора. Не съм им счетоводител обаче и не мога да кажа дали богатството им е законосъобразно.

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За вярването имам една мисъл в подписа си, която ми допада и важи за мен.
Не вярвам.
Не знам за забогатели с честен труд хора, просто не познавам такива.
Може да се живее прилично и малко над средното, но да се богатее....

# 25
  • Мнения: 758
Забогатели от заплата не съществуват.
А, да, имаше някакъв идиот, който си пестил заплатата в продължение на 10 години и станал милионер. Ама през това време как е оцелял - той си знае. Естествено, става дума за сам човек.
Брях, каква ще да е тази заплата  Thinking. Дори и до стотинка да я е пестил, пак ще да е била доста голяма.

# 26
  • София
  • Мнения: 16 197
не познавам никого в България, който да кара кола за 200000лв
Знам че има такива хора, защото съм виждала колите по улиците, но не знам как са забогатели ( сигурно са продавали семки  Joy)

 Flutter Flutter Flutterпознаваш, познаваш...само дето те не се хвалят колко им струва колата, апартамента, почивката и т.н. Това е разликата - на забогателите с честен труд и предприемчивост не им се налага да се "доказват" като богати чрез потребление. За тях има други измерители за ценност и те не са с паричен еквивалент.

# 27
  • Мнения: X
Да, познавам морски офицери, които получават 14 000 евро и нагоре, хора с много успешен бизнес, за които колата от 100 000 евро е само аксесоар и т.н.
Надявам се под "честен труд" нямахте предвид само заплати.

# 28
  • Мнения: 152
Аз не вярвам , че в нашата страна може да се забогатее с честен труд. Ако говорим в парична стойност - разбира се. Защото аз и без пари и скъпа кола - се смятам за богата  Wink
Check Please   , къде морски офицер взима тия пари ? Моя мъж е такъв , ама е далеч под тая заплата ?

# 29
  • Мнения: X
какво се хванахте за колата сега?
Това е просто пример, иначе щяхте да започнете какво е да си богат и така нататък...
Не говорим за прилично добре живеещи с по 3-4000лв заплата, говоря наистина за богати хора.
С пицарийки и ресторантчета не ми се вярва да се забогатява толкова много.

Видях ,че в анкетата трима са отговорили с първата опция. Много ми е интересно кои са тези трима и как са го постигнали.
Ако може и снимка на колата  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт