Отговори
# 225
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
6.07   реф.граници /3.28-38.63 ng/l. /

Прогестерон /Пр./ на 19.04
Ако О. е била на 10.04  - Пр. изследван  на 9 ден след О.
Ако О. е била на 11.04  - Пр.изследван на 8 ден след О.  

Прогестерона ти е нисък, но колко е бил пика му не се знае. Дори не е сигурно дали е имало О / според стойностите му/ - ако е имало О. трябва да е по-висок

Ако прогестерона на 7 ден след О. е над 14 ng/l. -- имало е О. , ако е по-малко, може и да не е имало


Дай рефер. на естрадиола
По-късно мога да напиша референтните стойности и на трите, защото не са при мен  на хартия това го копирах от една друга тема, че се лутам от доста време.........bouquet

# 226
  • София
  • Мнения: 35 952
На 40-ия, нали написах Embarassed  Wink

да, бе, то си пише - не го осмислих - възприех го като год. Simple Smile

Дай рефер. на естрадиола
Май показва, че е имало киста / ако Е2 е висок/

# 227
  • София
  • Мнения: 35 952
Така, какво си допълваме предишни мнения - който ни чете, нищо няма да разбере  Grinning ooooh!

# 228
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
На 40-ия, нали написах Embarassed  Wink

да, бе, то си пише - не го осмислих - възприех го като год. Simple Smile

Дай рефер. на естрадиола
Май показва, че е имало киста / ако Е2 е висок/
Е то това беше диагноза от двама "наши" гинеколози, после отидох в СФ и там се оказа че няма Shocked Close

# 229
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Така, какво си допълваме предишни мнения - който ни чете, нищо няма да разбере  Grinning ooooh!
PartyОК, довечера по-късно ще напиша референтните и на трите хормона и тогава ще кажеш пак какво смяташ Peace

# 230
  • София
  • Мнения: 35 952
....... Е то това беше диагноза от двама "наши" гинеколози, после отидох в СФ и там се оказа че няма Shocked Close

Може да е изчезнала Simple Smile - не бързай да виниш "вашите" лекари.


ПП.
Те и "нашите" лекари грешат Simple Smile

# 231
  • Мнения: 6 395
Динис, пак благодаря за уточнението. Сега имам още един въпрос.


Ако проследя 4 цикъла с фоликуметрия и правя хормоналните изследвания, дали е възможно да се хване този проблем. Питам защото, не сме правили хормонални изследвания, защото е нямало кой да ни насочи, Ходихме веднъж до Варна там ни посъветваха да направим спермограма и проходимост. Направихме ги, резултат при мен - напълн проходими тръби, а при мъжа ми олигозооспермиа, лека стемен, 6млн концентрация. Лечение- инсеминация- наесен. Но за хормони при мен никой не говори  newsm78 newsm78   Това, че при мъжа ми се установи проблем, не изключва и аз да имам хормонални проблеми или се тревожа излишно? Тези въпроси ще ги задам, естествено и на лекарката, но ме тревожи факта, че тя е тук инцидентно и няма с кой да се съветвам по-задълбочено, та пиша тук. Благодаря ви предварително на всички за отговорите  Hug

# 232
  • София
  • Мнения: 35 952
Звезден^Прах

Според мен -да, но зависи и кой те гледа на УЗ,  дали е добър лекаря, апарата дали е добър и т.н.
Трябва точно да се засече О. - да се пусне Прогестерон и Е2 точно на 7 ден от МЦ и т.н.

Това за Инсеминацията е добре - а още по-добре е Стимулация + Инсеминация и Таймиране на О.
/поне да сте подсигурени от всички страни Simple Smile/

За сперматозоидите: Астакантин, Л-Карнитин, соQ10, цинк, селен, ФК и т.н. добавки
Фруктоза също / вместо захар/ - дава енергия на семенните клетки, увеличава подвижността на сперматозоидите

# 233
  • Мнения: 6 395
Наистина много благодаря за съветите, много се радвам на хора които не се отказват да помагат и да повтарят едно и също и да отговарят по отделно на всеки, при нужа   Hug

# 234
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
На 40-ия, нали написах Embarassed  Wink

да, бе, то си пише - не го осмислих - възприех го като год. Simple Smile

Дай рефер. на естрадиола
Май показва, че е имало киста / ако Е2 е висок/
LH-7.1 - /фол. фаза-1.1-12; овул.фаза-17-80; лут.фаза-до 15;/
Естрадиол-420-/фол. фаза-до 587; овул.фаза-124-1468; лут.фаза-101-905;/
FSH-6.9-/фол. фаза-2.8-15; овул.фаза-5.8-22; лут.фаза-1.1-10/
Прогестерона няма пак да го пиша Hug

# 235
  • Мнения: 42
Здравейте. Ето ги и моите резултати. Правени са на 3ти ден от цикъл

LH S    7.02    U/l   2,40 - 12,60   ECLIA
 
FSH S   6.29    U/l   3,5 - 12,5   ECLIA
 
Пролактин S    675.5     µIU/ml   102 - 496   ECLIA
 
Естрадиол S    27.97     pg/ml   12,5 - 166   ECLIA
 
Тестостерон S    1.16     nmol/l   0,22 - 2,90   ECLIA
 
За високият пролактин ми изписаха достинекс. Гинеколожката каза, че при тези нива на пролакин трудно ще забременея.
Благодаря предварително.

# 236
  • София
  • Мнения: 35 952
LH-7.1 - /фол. фаза-1.1-12; овул.фаза-17-80; лут.фаза-до 15;/
Естрадиол-420-/фол. фаза-до 587; овул.фаза-124-1468; лут.фаза-101-905;/
FSH-6.9-/фол. фаза-2.8-15; овул.фаза-5.8-22; лут.фаза-1.1-10/
Прогестерона няма пак да го пиша Hug

Е2 не е висок - не е имало киста 

ПП.
ЛХ и ФСХ нищо  не показват  в случая - те се пускат на 3 ден от МЦ и ЛХ евентуално преди О.

# 237
  • София
  • Мнения: 35 952
Да, Пролактина е висок - той подтиска О., но след като вече си на Достинекс - ще се нормализира и ще има О.
Така, че това да не те притеснява  Simple Smile
ЛХ е повече от ФСХ - може да показва проблем с О. / което в случая е нормално, заради по-високите нива на Пролактина/ - а може да показва и по-ранна О.

Спази ли правилата преди изследването на Пролактин? / няма да ги пиша, дано да ги знаеш Simple Smile/

# 238
  • Мнения: 42
denis_d безакрайно много ти благодаря за успокоението. Бях много притеснена:)
Правилата за пролактина съм ги спазила Simple Smile)
Надявам се сега нещата при мен да се пооправят и да смъкна този пролактин.
Стискам палци на всички бебеправещи Simple Smile

# 239
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
LH-7.1 - /фол. фаза-1.1-12; овул.фаза-17-80; лут.фаза-до 15;/
Естрадиол-420-/фол. фаза-до 587; овул.фаза-124-1468; лут.фаза-101-905;/
FSH-6.9-/фол. фаза-2.8-15; овул.фаза-5.8-22; лут.фаза-1.1-10/
Прогестерона няма пак да го пиша Hug

Е2 не е висок - не е имало киста  

ПП.
ЛХ и ФСХ нищо  не показват  в случая - те се пускат на 3 ден от МЦ и ЛХ евентуално преди О.


   bouquetНо според прогестерона смяташ ли, че е пременопауза? Tiredи ако ги пусна на 3 ден какви трябва да са им стойностите за критика Laughing-ниски или високи?

Общи условия

Активация на акаунт