Отговори
# 60
  • Мнения: 375
Здравейте, изследвах прогестерон 22 ден от Ц ( 7-ми ден след О с УЗ ) и ето резултата:
Progesteron    3.72nmol/L    лутеална фаза ( 5.3 - 86.0 )
Аз в моите очи виждам, че не е в норма. Но как може да влияе на евентуална бременност? Утре ще звъня на док да му кажа, макар, че той ми беше казал, че ще види резултата, когато отида другия Ц за ФМ.
Ще сложа и първото изследване на хормони, не знам дали трябва, но за всеки случай. И двете са правени в един и същ Ц.
LH - 7.45     фоликулярна фаза 1.9-12.6
FSH - 5.41   фоликулярна фаза 2.5-12.5
Testosteron - 1.30    Ж 0.29-1.67
Estradiol - 162.4       фоликулярна фаза 46-607
Prolactin - 331.5       Ж 44.5-375.2
DHEA/S - 4.14           4.02-11.0

ЛХ  е висок - може да показва ПКЯ,  Прогестерона е нисък - не е имало О.
Може да е имало фоликул, но той да е претърпял обратно развитие -намалява и се сбръчква - каквото е видял и лекаря.
 
ПП.
Ако няма О. - няма Прогестерон / ако няма О. - няма и бременност/ - така, че този Прогестерон няма отношение към бъдеща бременност - това да не те притеснява. Simple Smile

Благодаря много Денис за отговора! Не съм звъняла на док, ще си чакам новия Ц и когато ходя на ФМ ще му покажа резултата и да го мисли той. Wink ПКЯ имам, а пък за този прогестерон се надявам да ми предпише нещо и да закрепя положението. То и графиката на БТ е много странна този месец. #Crazy

# 61
  • Мнения: 636
Денис, при ниво на Е2-159 и ЛХ- 5,92 дали ще може да се оплоди я-ката и да се пристъпи към трансфер. Много са ми мътни тези хормони.

Това на кой ден от МЦ е ?

ПП.
При Е2 200-250 има вече  1 фоликул с годна яйцеклетка
 ако има повече фоликули Е2 е 500-700-900 /преди О./


На 8 ден беше при естествен цикъл, на 10 изкараха 1 я-ка, която се оплодила. От тук насетне сме в ръцете на ембриолозите..........Ох, дано Praynig

# 62
  • София
  • Мнения: 35 952

Денис, при ниво на Е2-159 и ЛХ- 5,92 дали ще може да се оплоди я-ката и да се пристъпи към трансфер. Много са ми мътни тези хормони.

Това на кой ден от МЦ е ?

ПП.
При Е2 200-250 има вече  1 фоликул с годна яйцеклетка
 ако има повече фоликули Е2 е 500-700-900 /преди О./


На 8 ден беше при естествен цикъл, на 10 изкараха 1 я-ка, която се оплодила. От тук насетне сме в ръцете на ембриолозите..........Ох, дано Praynig

Дано миличка - стискам палци да се получи

# 63
  • Мнения: 21 275
Здравейте,писах за моя проблем с Кортизол-а,че е много висок,ходих на гинеколог,правихме ЦМ и нямаше нищо,но цикълът ми така и така не е редовен и тя ми изписа Линдинет 20*,свърших си опаковката,но през цялото време имаше някакво кървене това нормално ли е ?
Чудя се вече дали кортизол-а и прескоците на МЦ имат връзка,вие какво мислите (извинявам се ако въпросът ми не е за тук)

# 64
  • Мнения: 736
Здравейте,писах за моя проблем с Кортизол-а,че е много висок,ходих на гинеколог,правихме ЦМ и нямаше нищо,но цикълът ми така и така не е редовен и тя ми изписа Линдинет 20*,свърших си опаковката,но през цялото време имаше някакво кървене това нормално ли е ?
Чудя се вече дали кортизол-а и прескоците на МЦ имат връзка,вие какво мислите (извинявам се ако въпросът ми не е за тук)


Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог да ти огледат надбъбречната жлеза.

# 65
  • Мнения: 21 275
Здравейте,писах за моя проблем с Кортизол-а,че е много висок,ходих на гинеколог,правихме ЦМ и нямаше нищо,но цикълът ми така и така не е редовен и тя ми изписа Линдинет 20*,свърших си опаковката,но през цялото време имаше някакво кървене това нормално ли е ?
Чудя се вече дали кортизол-а и прескоците на МЦ имат връзка,вие какво мислите (извинявам се ако въпросът ми не е за тук)


Според мен трябва да се консултираш с ендокринолог да ти огледат надбъбречната жлеза.
Междудругото само това ми остана да се провери,благодаря за отговора

# 66
  • Мнения: 45
Здравейте момичета ! Имам нужда от вашата помощ ! Днес моята гинеколожка ми пусна чрез направление изследвания за хормони.Впечатление ми направи,че на 3-5 ден трябва да изследвам две неща с код:10.22 и 10.23, а на 21 ден-10.21 Тези кодове са явно хормони,но защо са толкова малко?Знам,че на 3-5 ден се изследват някъде 5-6 хормона, а на мен са дадени само тези два,(ако всеки код е хормон). Има ли момичета,които са били в ситуация като моята и ако да-моля Ви дайте ми повече информация ?! Благодаря предварително !

# 67
  • София
  • Мнения: 6 010
Ами много просто - не всичко се поема от здравната каса!

# 68
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравейте момичета ! Имам нужда от вашата помощ ! Днес моята гинеколожка ми пусна чрез направление изследвания за хормони.Впечатление ми направи,че на 3-5 ден трябва да изследвам две неща с код:10.22 и 10.23, а на 21 ден-10.21 Тези кодове са явно хормони,но защо са толкова малко?Знам,че на 3-5 ден се изследват някъде 5-6 хормона, а на мен са дадени само тези два,(ако всеки код е хормон). Има ли момичета,които са били в ситуация като моята и ако да-моля Ви дайте ми повече информация ?! Благодаря предварително !

10.21   Progesteron
10.22   LH
10.23   FSH


10.24   Prolactin
10.25   Estradiol
10.26   Testosteron
   

# 69
  • Мнения: 87
Здравейте,момичета!
Моля коментар и за моите резултати. Правени са на 3 ти ден от МЦ.
Тестостерон - 2,6 nmol/l - Реф.ст-ти Жени 0,006-2,8
LH                 - 4.2 mIU/ml -Реф.ст-ти Жени фол.фаза 1,1-16, овул.фаза 17-77,лут.фаза0,0-12,7
FSH               -5.1 mIU/ml -Реф.ст-ти Жени фол.фаза 2,8-11,3, овул.фаза 3-21,лут.фаза 1,2-9,0
Пролактин    -20,00 ng/ml -Реф.ст-ти жени 1,9-25
Естрадиол -400 pmol/l  -Реф.ст-ти жени  фол.фаза до 587, овул.фаза 125-1468, лут.фаза 341-903

Притеснява ме пролактина - за него на лаб.резултати пише , че е над нормата -въпреки,че е в реф.стойности. Вие как мислите?  Ще ги коментираме и с доктора, но съм на преглед чак след две седмици.
Да добавя - преди 1,5 имам лапаро на еднокиста и последващо лечение с Лукрин.Цикълът ми се възстанови м.март2011, но оттогава е скъсен -варира 23, 24-26 ден. Сега за първи път беше точно на 28 ден. Овулацията я засичам с тестове - 12-13- ден. Благодаря предварително за мненията!

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 12:02 от dunchi

# 70
  • София
  • Мнения: 35 952
Здравейте,момичета!
Моля коментар и за моите резултати. Правени са на 3 ти ден от МЦ.
Тестостерон - 2,6 nmol/l - Реф.ст-ти Жени 0,006-2,8
LH                 - 4.2 mIU/ml -Реф.ст-ти Жени фол.фаза 1,1-16, овул.фаза 17-77,лут.фаза0,0-12,7
FSH               -5.1 mIU/ml -Реф.ст-ти Жени фол.фаза 2,8-11,3, овул.фаза 3-21,лут.фаза 1,2-9,0
Пролактин    -20,00 ng/ml -Реф.ст-ти жени 1,9-25
Естрадиол -400 pmol/l  -Реф.ст-ти жени  фол.фаза до 587, овул.фаза 125-1468, лут.фаза 341-903

Притеснява ме пролактина - за него на лаб.резултати пише , че е над нормата -въпреки,че е в реф.стойности. Вие как мислите?  Ще ги коментираме и с доктора, но съм на преглед чак след две седмици.
Да добавя - преди 1,5 имам лапаро на еднокиста и последващо лечение с Лукрин.Цикълът ми се възстанови м.март2011, но оттогава е скъсен -варира 23, 24-26 ден. Сега за първи път беше точно на 28 ден. Овулацията я засичам с тестове - 12-13- ден. Благодаря предварително за мненията!

Е2 ти е малко завишен, добре е стойностите да са по-ниски, може да има повече фоликули
Тестостерона ти е на горна граница, може  да създава проблем на О.
Пролактина ти е в норма - спази ли правилата ?

# 71
  • Мнения: 87
Благодаря ти denis_d !
Няколко поредни месеци засичам О само с тестове. Може би трябва да включа и по- категорични методи.
Всичко спазих за пролактина. А за тестостерона го очаквах / имам повишено окосмяване/.Дано не прави проблем.
Ще видим на прегледа какво ще излезе.Възможно ли е да има пак киста - това е най-големия ми страх?

# 72
  • София
  • Мнения: 35 952
Благодаря ти denis_d !
Няколко поредни месеци засичам О само с тестове. Може би трябва да включа и по- категорични методи.
Всичко спазих за пролактина. А за тестостерона го очаквах / имам повишено окосмяване/.Дано не прави проблем.
Ще видим на прегледа какво ще излезе.Възможно ли е да има пак киста - това е най-големия ми страх?

За киста - трябва нивата на Е2 да са по-високи
По-вероятно е  да има повече фоликули

Пиши как е минал прегледа и какво е казал лекаря, дано да няма проблем


Мери БТ и прави тестове за О. - в домашни условия това са начините за засичане на О.

# 73
  • Мнения: 428
Запис да следя темата.
Интересува ме какви трябва да са стойностите на хормоните за една успешна Икси процедура?
Ако някой може да ми даде линк на статия или друго ... Благодаря.

# 74
  • Мнения: 670
Здравейте момичета,
/пиша във втора тема едно и също, но ми се ще да получа отговор/
престои ми инвитро процедура и изследванията ми на 3-ти ден ме притесняват.
Моля ако може някой да ми помогне. В вторник съм на консултация при доктора но съм твърде притеснена.

Анти-кардиолипин IgG 2.30 (-) (N<10.0, Pos.≥10.0 U/ml)
Анти-кардиолипин IgM 1.20 (-) (N<7.0, Pos.≥7.0 U/ml)
Aнти-β2GPI - IgG 2.40 (-) (N<5, Bord.5-8, Pos.>8 IU/ml)
Aнти-β2GPI - IgM 1.40 (-) (N<5, Bord.5-8, Pos.>8 IU/ml)
Тирeотропен хормон (TSH) 0.20 (0.34 - 2.5 μIU/ml)
FSH 6.24 (фоликуларна фаза - 3.85 - 8.78 mIU/ml)
LH 3.63 (фоликуларна фаза – 2.12 - 10.89 mIU/ml)
Estradiol (E2) 16.00 (ранна фоликуларна фаза -24 - 114 pg/ml)

Ще ви бъда благодарна да коментирате. 

Общи условия

Активация на акаунт