Отговори
# 90
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, излязоха ми резултатите  и  от прогестерона :
40.27     референт.   5.3-86
TSH -2.48   реф.0.27-4.20
 
Какво мислите, др.седмица  ще се чуя и с док.
На кой ден от МЦ и О. е направен прогестерона? Как засече О.?
Прогестерона - ако е направен на 7 ден след О. - показва, че е имало О., но ЖТ не функционира много добре. Стойностите на прогестерона на 7 ден след О. е добре да са на горна граница.
ТСХ - показва лека Хипофункция на ЩЖ, добре е да е под 2.0

Пиши какво е казал лекаря
Според моя лекар тсх и прогестерон са ми в нормални граници и няма нищо обезпокоително, само че аз започвам да се отчайвам вече.

# 91
  • Мнения: 10
Май трябва да се обърна към добър специалист ендокринолог гинеколог, а не обикновен гинеколог!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 36 159
Май трябва да се обърна към добър специалист ендокринолог гинеколог, а не обикновен гинеколог!!!
Най-добре е така
Ще чакаме да ни пишеш какво е казал лекаря
До тогава - ти не се притеснявай - това, че си с хипофункция на ЩЖ - не е проблем за зачеване, както и по-ниския прогестерон.
Едно изследване на прогестерона нищо не означава, но е препоръчително да се провери дали няма проблем с МЦ, О., ЛФ и т.н.
Успех Simple Smile

# 93
  • Мнения: 87
Здравейте!

Моля за малко помощ, които разбира да ми помогне.

Пуснах си хормонални изследвания/имам съмнения за ранна менопауза/.

LH - 5,14 IU/I    M/1.7-8.6/  Ж/фол 2.4 -12.6, овул 14-96, лут 1.0 -11.4, мен 7.7-59
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
FSH - 12.17 IU/I   M/1.5-12.4/  Ж/фол 3.5 -12.5, овул 4.7-21.5,  лут 1.7 -7.7, мен 25.8 - 134.8

Изследванията са направени на 3 ден от цикъла.

Моля за коментар.  Hug

# 94
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Здравей, само тези хормони ли изследва? Иначе FSH е високо и може да е индикация за изчерпване на яйчниковия резерв, но за да се потвърди има и други изследвания които се правят - AMH и Inhibin B. Лекар ли те насочи или сама реши да си пуснеш изследванията?

# 95
  • Мнения: 87
Здравей, само тези хормони ли изследва? Иначе FSH е високо и може да е индикация за изчерпване на яйчниковия резерв, но за да се потвърди има и други изследвания които се правят - AMH и Inhibin B. Лекар ли те насочи или сама реши да си пуснеш изследванията?

Благодаря за бързия отговор.

Сама реших, но само за тези двата ми казаха.
Има ли значение кога се правят AMH и Inhibin/в кои ден от цикъла/ или не?

# 96
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Хубаво е на 3-ти ден да се пуснат LH, FSH, Prolactin, E2, Testosteron, а на 7-ми ден след доказана овулация и Пролактин. В повечето лаборатории има такива пакети (в Цибалаб например е Лейди). С тези изследвания отиваш при специалист, който да ти назначи по негова преценка и други изследвания. За ЯР се прави и преглед в началото на цикъла за да се видят антралните фоликули. Насочила ли си се към някой специалист по репродуктивна медицина. Ако не си, мога да те посъветвам да отидеш при д-р Владимиров, защото той се занимава със ИЯР и е един от най-добрите. Но иначе предполагам че всеки добър специалист би ти назначил необходимите изледвания. Не те съветвам да действаш на своя глава защото тези изследвания не са от най-ефтините и е хубаво нещата да станат паралелно с преглед. Успех!

# 97
  • Мнения: 2 456
Хубаво е на 3-ти ден да се пуснат LH, FSH, Prolactin, E2, Testosteron, а на 7-ми ден след доказана овулация и Пролактин.
сигурно си имала предвид Прогестерон.  Peace

djona, ФСХ е високо, но може да е инцидент. Следващия месец изследвай пак, ако отново е високо, тогава прави останалите изследвания.

# 98
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
сигурно си имала предвид Прогестерон.  Peace
Точно така, Прогестерон. Благодаря chin   bouquet

# 99
  • Мнения: X
Здравейте писала съм и по-рано, пуснах си хормони назначени ми от ендокринолог, моля за малко съвет, тъй като ще има възможност да посетя доктора, след 10-тина дни.

TSH  6.140 uIU/ml референтни граници : 0.4-5.60
FT4  10,07 pmol/l референтни граници : 7.9-14.4 pmol/l


Тук ми е ясно , че TSH е високо, за забременяване трябва да е под 2,5 , но друго не разбирам.

Anti TPO  9.8 U/ml < 12IU/ml
Anti TG    0.0 IU/ml < 4.0IU/ml


Това са ТАТ и МАТ, но не мога да ги разтълкувам бихте ли ми помогнали ?

Благодаря !

Имам една химическа бременност и след това мисед в 8г.с и 4 дни.
  bouquet

# 100
  • Мнения: 284
Antonelly както сама си виждаш ТСХ-то ти е високо т.е. функцията на жлезата е понижена и ще трябва да пиеш лекарства (най-вероятно Еутирокс, поне на мен такова ми изписват).
Анти ТРО е добре което означава, че заболяването на жлезата не е автоимунно, което е добре Peace. За другото Анти ТЖ мисля, че също е добре...но него не съм го правила и за това незнам точно какво се измерва с него.

А аз лично забременях с хормон ТСХ-4,8 и пролактин два пъти над нормата, така че всичко е божа работа. Желая ти успех Peace.

# 101
  • София
  • Мнения: 36 159
 
Здравейте писала съм и по-рано, пуснах си хормони назначени ми от ендокринолог, моля за малко съвет, тъй като ще има възможност да посетя доктора, след 10-тина дни.

TSH  6.140 uIU/ml референтни граници : 0.4-5.60
FT4  10,07 pmol/l референтни граници : 7.9-14.4 pmol/l


Тук ми е ясно , че TSH е високо, за забременяване трябва да е под 2,5 , но друго не разбирам.

Anti TPO  9.8 U/ml < 12IU/ml
Anti TG    0.0 IU/ml < 4.0IU/ml


Това са ТАТ и МАТ, но не мога да ги разтълкувам бихте ли ми помогнали ?

Благодаря !

Имам една химическа бременност и след това мисед в 8г.с и 4 дни.
  bouquet
ТСХ ти е високо - добре е да е под 2.0 Коригира се с лекарства, не се притеснявай
/ 2,5 е пак хипофункция на ЩЖ/
Нямаш Хашимото /според ТАТ и МАТ/
Трябва ти добър ендокринолог

# 102
  • Мнения: X
Боби, Денис - Благодаря ви, много се стреснах !

Защото моя цикъл е средно 34 дни. Но от вчера 24-ти ден, имам кремообразно кафяво течение и не е овулация, защото тя ми е доста по-рано. Предполагам е повишен стрес, тъй като беше много напрегнат месец и стресовите ситуации продължават, пък аз нося много емоция в себе си, но какво е със сигурност доктор може да отговри предполагам.

Ендокринолога се води един от най-добрите в моя град, дано да успее да ме излекува, защото искам да бъда мама  Crazy Mr. Green

# 103
  • Мнения: 50
Здравейте, При спиране на противозапчатъчни на следващ цикъл веднага може ли да изследвам полови хормони?Дали ще е достоверно?

# 104
  • София
  • Мнения: 6 010
Мен ендокринологът ме посъветва да се изследвам най-рано на втория спонтанен цикъл  Peace

Общи условия

Активация на акаунт