Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 31 722
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Изгледах шесте танца. Изгледах и качените на туб канала част от мъжете. Меншов и Абът от кога не ги бях виждала, от миналата година  Simple Smile. Абът продължава със скоковата драма. Той и Чен какви оси на въртене показаха  Crazy Laughing. Меншов с право от видяните е пръв днес по първа оценка. Чакам и втората половина да качат , за да видя и другите как са изпопадали  Mr. Green. Дайс днес пак много зле, първата му оценка е четвърта отзад напред, нужна е качествена почивка, мда.
Прочетох че техническия проблем не е само при мен, сега остава да се разбере какъв е. Още ме е  Close, защото имам пълната иначе времева възможност да гледам директно  Close.
Транков определено се старае днес да създаде дух в тази команда. За сега никой тим не ми се откроява но е и рано де. Трън в очите за моя вкус е прекаленото веене на нац. знамена, друго разбирам под отборен вид.
 atwork чакам качването на още записи  Confused.

# 661
  • София
  • Мнения: 191
Аз да споделя впечатления от дамите
 
От първата група Мае ми хареса най-много. На Голд оценката ми се стори прекалено висока.
От втората група видях най-добрата Акико този сезон, но комбинацията я остави на второ място, иначе програмата й много ми хареса, предпочитам я пред Сотникова. От Мао и Лиза очаквах повече, но явно в края не сезона не е лесно да останеш във форма

# 662
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Изгледах дамите , видях и оценките. Браво на Аделина, Акико и Мае днес. Мао падна кофти на 3А. Мда, Грейси и според мен получи съдийски бонус.  Thinking Акико дали в самото начало на сезона нямаше перфектно изпълнение на кратката?! Не помня добре. Добър сезон за нея с две чудеси програми и въпреки че не получава бонуси от съдиите за разлика от други. Голям фен съм на Акико-сан. С удоволствие ще видя и волната  ѝ  програма.
Дамите изгледах на записи но само с изпълненията без шоуто около леда, такива намерих.

# 663
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Вече всичко е наред с техниката и съм готова за петъчната гала. Танците и спортните разбираемо бързо ще минат. Мъжете днес искам да се представят по-добре  Naughty. Какви са тези масови падания на гала?!

# 664
  • София
  • Мнения: 191
6o6ul4o, падания има, защото галата раздава 1 милион долара  Wink

Иначе абсолютно очаквано от мен представяне при спортните двойки. Нищо не ме изненада, беше ми много приятно да изгледам тези програми почти сигурно за последно

# 665
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Venyan , добре казано  Laughing

Cheng PENG / Hao ZHANG днес много симпатично изпълнение, някак си без напрежение и той и тя. Спиралата на смъртта им ми напомни за изпълнението  ѝ   от нашата спортна двойка. Сетих се за отговора на Кенчадзе в интервюто с него. Venyan , забравила съм да те похваля за уместния въпрос  Hug. Коментирам китайците защото са все пак най-новия дует от наличните. Тя напредва за обща радост, без китайци спортни двойки не съм съгласна да гледам  Simple Smile.
Останалите екстра. Таня-Макс ме радват с артистизма и контакта с публиката, то състезанието е и за тях/нас-зрителите, освободени и с  Simple Smile.
Танците. Монко-Халявин добро впечатление, получиха и SB. Кейтлин-Андрю и волния танц така и не разбрах какъв му бе проблема този сезон. На мен ми хареса от воле още като го видях на турнир още преди гранд при сериите. През сезона се промени, после и травмата на Кейтлин..... нямаше късмет тази красива волна. Грешките днес и вчера ги отдавам на травмата  Confused, дано се възстанови ефективно през лятото, че предстои .....
Господата. Жалко за Меншов  Confused.
Кевин три 4 макар и не идеални но затова пък скоковете приземени стабилно и така програмата се гледа без прекъсване.  Thinking този сезон 3 или повече пъти видяхме волна с три четворни скока при   мъжете ? Кевин май за 3 път? Хави ясно че един път. Браво!  Joy hahaha Joy за чакането на оценките.
Абът как "разказва" музиката на лед  Hug, само да нямаше скокове в тез пусти волни  Simple Smile.
Днес K&C зоната повече ми хареса с тренда-животинки  Laughing.
Но най-големите смешковци си остават съдиите  Mr. Green ooooh! smile3502 циркаджии обичащи суши.

# 666
  • София
  • Мнения: 191
6o6ul4o, с тези похвали  Embarassed

При мъжете на гледах точно Чан и Такахаши, сега ще наваксвам. За Меншов ми стана много криво, беше ме страх да гледам какво се случва, като си показа рамото, за да няма стърчащи кости.

Относно 4-ите скокове Хави има 3 на Европейското, а преди това за първи път ги направи на Гран при финала, когато спечели волната програма.

# 667
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Ето, добре че повдигнах въпроса. Значи без да се усетя сме гледали повече от 4 пъти този сезон на състезания волни с 3 четворни  Crazy.
 Предполагам че рамото е било вече травмирано и падането обостри хроничното състояние. Меншов боец. Въпреки болката излезе да си вземе довиждане с публиката.
 Дайс 100% в стил "сезон 2012-2013", добре че свърши. Да мине и галата и да почива/лекува/тренира. На база последния филм , който гледахме тук за него- за "четворните" му мъки, днес се улових че предугадих паданията на два скока при двама фигуристи именно още от захода-наклона напред  Simple Smile.
Чен и той уморен.
Май е правилно да се каже че е добре че турнирния сезон за мъжете свърши.
Не е лесно да пазиш/набираш  добра форма  толкоз дълго/често за един сезон. Не знам колко дълго ще издържи този турнир въпреки парите. Имам предвид да участват асовете. Хващам се че ми е мъка да гледам любимците си така измъчени, едвам да допързалват програмите си. То вярно че не става да е веднага след световното, но пък и средата на април е вече прекалено късно.
Отборния турнир в Сочи и то преди индивидуалните дисциплини ще ми е любопитно как ще се получи.

# 668
  • София
  • Мнения: 191
6o6ul4o, за Меншов сега четох, че и преди е имал такава контузия, май през 201-а и тогава месец по-късно участва на единственото си голямо първенство - Европейско. Жалко, че толкова добър състезател (с интересни според мен програми) почти не получи шанса да се "покаже".

На турнира проблемът е, че е много късно. През средата на април състезателите вече мислят за почивка/нов сезон, не за старите си програми. И все пак правят страхотно шоу.

В едно интервю Максим Транков каза, че за Сочи програмата е много сбъркана и даде за пример биатлона, където щаферите (в случая отборно) са след индивидуалните дисциплини. Той дори сподели, че може с Таня да изпълнят кратка, а Вера/Юри волна, защото паузата за тях ако играят двете до първото им индивидуално участие е само един ден.

# 669
  • София
  • Мнения: 191
Проспах галата на галата, ще я чакам в ИСУ канала.

Малко отзиви

и Завадски

# 670
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Може вече да кажем че сезон 2012-2013 приключи. Може да пуснем фигуристите в заслужена почивка и да пожелаем само добри новини в паузата,  Naughty никакви травми а само да зарастват наличните.
И аз съм назад с материала. Още не съм гледала от вчера спортните и дамите, галата също. Записите вече са качени, така че няма да ми "избягат".
Ако наистина решат да сложат точка на състезателната си кариера след Сочи, в японския отбор 2014-2015 може да не видим Дайс, Мао и Акико.
 Thinking изобщо след Сочи ще има доста "прощавания" със състезателния лед  Crazy и то асове. Тъкмо ще има "битка" сред следващите и ние ще  Popcorn  Laughing

# 671
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Изгледах галата. На Кевин му върви тази година с това гала изпълнение именно пред японска публика, далновиден избор на музика още като са я правили предишния сезон, тъй като тя му е от тогава тази програма. Макс Арън и Чен поеха  ролята на мъжа хардрокер-задължителен за гала  Laughing. Отбор САЩ ми хареса, справиха се добре с несвойствените комбинации  Party.Сота Ямамото-японския войн ме  Laughing. Таня-Макс направо магични  yes. И разбира се Дайс-танго - мамбо  dancing. Hug
И както обикновено общия номер тотално зле заснет но пък добър.
Е вярно че нямаше лебед и Майкъл специално за мен  Laughing  но съм доволна от галата, приятна.

# 672
  • София
  • Мнения: 191
Не мога да повярвам, че два дни не съм писала, но... изгледах галата. Както винаги хубаво, Патрик Чан можел и да е интересен, но но и в състезателните си програми (лично мнение)

Малко линкове да предложа
-нещо като филм/или трейлър за Саша Коен
-Леонова като журналист
-след снощната трагедия стана ясно, че Бостън иска Световното по фигурно през 2016-а
-Дени и Коклин
-снимки от Music on ice (поствам най-вече заради Анисина/Пейзера и Ана/Лука)
-и няколко руски новини (по-скоро изказвания)

---------------

бях започнала да си събирам музиката за програмите на състезателите, но някой го е направил много по-добре от мен. Тук

# 673
  • MJF
  • Мнения: 8 698
Мда, остават се същите програми за следващия сезон а се и връщат към проверени такива  някои фигуристи.
Аз пък се  Joy  се с Максим Траньков " Я не мог свой образ хорошо раскрыть, потому что на протяжении всех дней, что нахожусь здесь, самочувствие не очень хорошее. По утрам тошнит. Не знаю, может, я – беременный? Возможно, я хоть в чем-то стану первым и войду в историю. Канадцы же объявляют, что они сделали тройной лутц. А я буду первым беременным мужиком. "  hahaha
Трябва да видим коя е първата гала на ваканционния  хоризонт.

# 674
  • София
  • Мнения: 191
6o6ul4o, както казваше един мой бивш колега "Подаде ми я на голлинията". Ще взема да направя един летен списък на фигурното пързаляне, макар че със сигурност ще имам пропуски. Ще допълваш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт