Лято в Албена- 2012 година ( Тема 1 )

  • 59 584
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 141
Записвам се да следя и аз, макар че засега е по-вероятно тази година да сменим курорта. Мен пакетните нощувки не ме притесняват толкова, колкото доста високите цени. Миналата година всичко много ми хареса и бих повторила в Лагуна Маре при същите условия, но мъжете в компанията заявиха, че наливната бира от ол инклузива била почти безалкохолна и повече не искали да ходят в Албена. Crazy Та като им обявя и завишение на цените май ще трябва да търсим друго място за почивка.
Което е жалко, защото Албена я обичам от дете и е прекрасно място за семейна ваканция. Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 6 983
И ние не се знае дали там ще летуваме, но да се запиша.
 Песента за Албена не знаех кой я изпълнява, сега вече разбрах, мерси за клипчето и темата   bouquet

# 17
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Diki, резервирахте ли вече за Добротица? Ние чакаме оферти другата седмица Hug
Да, миналата седмица в сряда имах номер на резервация. Резервирах през бюрото на Албена в Добрич. Когато говорих със служителката, още преди да кажа кой хотел ни интересува, тя спомена, че ако имаме интерес към Добротица трябва да побързаме.
Аз се двоумях между Добротица и Арабела, но след като получих цените Арабела отпадна.

# 18
  • Мнения: 2 452
   Албена е мн.тих и спокоен курорт през юни,ние ходим още в първите дни на месеца(в "Гергана").В морето децата само джапат,студено е за къпане,но времето е меко. Плажът е почти празен,не са жеги,играят от сутрин до вечер.Не на последно място цената е по-ниска в този период.    Другото ,което съм споделяла,е че всъщност първото ни море е на Великден- с празничният пакет на "Фламинго".   Така,че очарованието на това кътче от нашето Черноморие го усещаме по-различно,далеч от тълпи,истерии...После ходим в последните дни на септември.Нищо в писаното до тук не би ме отказало,да го посещаваме.Цените и другаде си се вдигат,но без толкова афиширане,или ако са по-ниски е за сметка на качеството.

# 19
  • Мнения: 299
Roo Roo,
да попитам за великденския пакет на х-л Фламинго.Как е ,доволни ли сте?Мисля че Фламинго няма аниматори.А и април месец какво правите там,не ли скучно.Поне като има анимации минава времето.По 5.05 - 08.05 сме били в Албена ,х-л Ралица Супериор,но като се разхождахме из курорта,много малко хора има,от една страна е добре,почива се спокойно,но от друга няма какво да се прави.Докато по Великден сме били на Златните,но в които хотели да сме,има анимации, и вечер има какво да се прави.Освен това през деня в центъра работят повечето сергии,има хора,някак си не е така пусто както в Албена.А тази година ми се иска по Великден да сме в Албена,но сподели как е тогава.

# 20
  • В.Търново
  • Мнения: 6 686
Тази година дали ще има ремонтирани хотели или ще са на нивото от миналата година ,но с нови по-високи цени?

# 21
  • Мнения: 1 194
И аз ще ви следя,след глупавите промени съм един от най-големите им критици към Албенци.

Сигурно им призлява, като видят,че им пишеш на стената във фейсбук  Grinning
Даааа,вече ми писаха,че им досаждам.  Laughing

Изобщо не се учудвам. Ти си на всяко гърне мерудия. И тук всеки втори пост е твой. Съфорумките, обаче, явно са по-търпеливи и деликатни от албенци.
На всички вече ни стана ясно, че си много критична, с големи претенции и ще почиваш в Созопол. Моля те, престани вече и нека се опитаме да поддържаме конструктивен духа на темата.
На когото не са му изгодни офертите или не е доволен от ограниченията в резервациите, си търси и други варианти, но ти се държиш сякаш си открила топлата вода и подлагаш на критика всеки, който все пак е решил, че условията в Албена тази година го устройват.
Моля, престани! Наистина започваш да досаждаш!

# 22
  • Мнения: 2 452
Roo Roo,
да попитам за великденския пакет на х-л Фламинго.Как е ,доволни ли сте?Мисля че Фламинго няма аниматори.А и април месец какво правите там,не ли скучно.Поне като има анимации минава времето.По 5.05 - 08.05 сме били в Албена ,х-л Ралица Супериор,но като се разхождахме из курорта,много малко хора има,от една страна е добре,почива се спокойно,но от друга няма какво да се прави.Докато по Великден сме били на Златните,но в които хотели да сме,има анимации, и вечер има какво да се прави.Освен това през деня в центъра работят повечето сергии,има хора,някак си не е така пусто както в Албена.А тази година ми се иска по Великден да сме в Албена,но сподели как е тогава.
 Скука няма!През деня-обличам ги със суитчери и разходки по плажа от Фламинго до Гергана-такова тичане ,свобода и щастие рядко виждам!Ходим на разходка при горните хотели-няма никой и си като в приказка-зеленина,катерушки,люлки,всичко е свободно.Задължително разходка до Шабленското езеро-в този период се събират около 100 лебеди,невероятно е...(това с кола),Делфинариумът-цени различни от сезона!Наемаме колела,возим се на файтон..   Аниматори няма,но ни дават ключа от детската стая-играят и се забавляват сами,в фоайето има шах,баткото играе,малчо си тича нагоре-надолу,дрънка на едно пиано.Има СПА Център "ELEMENTS" - луксозен Спа център  със закрит басейн, сауна, парна баня, масажи и козметични кабини.
Цената е повече от добра,готвят невероятно вкусно-от закуската до вечерята всичко е безупречно.

Последна редакция: нд, 29 яну 2012, 13:30 от Roo Roo

# 23
  • Мнения: 3 993
Тази година дали ще има ремонтирани хотели или ще са на нивото от миналата година ,но с нови по-високи цени?

Няма да има ремонтирани хотели. Станев изрично каза, че инвестиционната програма тази година е съвсем скромна, ще ремонтират само 2 ресторанта, не бяха споменати кои са.

За новите, по-високи цени, хайде да напишем конкретни цифри за конкретните хотели от вида "беше през 2011" - "е през 2012", за да видим къде наистина има поскъпване. Но моля, да пишем стандартните цени, а не такива от ласт минит офертите.  Naughty
 
Аз започвам първа с Калиакра: няма поскъпване. Мин. година 2011 цената беше 260 лв. за стандартна стая и 300 лв. за супериор. Тази година цените са същите. Доколкото знам и през 2010 са били същите.

За Добротица коментирахме в края на миналата тема, че няма поскъпване също. Цената на стаята излиза 160-165 лв. в зависимост от периода (с отстъпката за ранно записване). 

Alexal , в Калиакра има апартаменти и се водят двустайни. Ето в сайта на хотела има снимки и информация: http://www.hotelkaliakra.com/index.php/bg/info/3   

tasi, кажи къде на Златните ще бъдеш?

# 24
  • Мнения: 330
Аз да се запиша. След 4 години в Албена, тази година решихме малко повече да се разпуснем. Резервирах в хотел в Испания с фантастичен аквапарк. Но не пиша да споделя това, а един сайт, който открих за почивки www.lowcostholidays.com . Понеже има пакети и за Фламинго и Добруджа може да сравните цените, за който го интересува.

# 25
  • Мнения: 972
Вчера от информационния  центъра в Албена ми казаха,че свободни места за Добротица има само за септември!

Не съм чела всичките теми,така че ще бъда благодарна ,ако конкретно отговорите какво толкова страшно има в Арабела,че така се възмутихте от резервацията ми! Peace

# 26
  • Мнения: 2 401
Понеже никой не те предупреди, си направих труда да изровя споделените лични впечатления от хотела http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441548.0;all

# 27
  • Мнения: 972
Понеже никой не те предупреди, си направих труда да изровя споделените лични впечатления от хотела http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=441548.0;all

Направо ми се подкосиха краката! Shocked
Я кажете мнението си за Сенди,дано поне там да е по-свястно...
Вече съвсем се обърках...
Имам оферта за Лагуна и за Сенди.За Сенди цената се доближава до тази за почивка в Турция-Кемер ,хотел 5*...
Давайте съвет,плийз! Praynig

# 28
  • БГ
  • Мнения: 1 162
За новите, по-високи цени, хайде да напишем конкретни цифри за конкретните хотели от вида "беше през 2011" - "е през 2012", за да видим къде наистина има поскъпване. Но моля, да пишем стандартните цени, а не такива от ласт минит офертите.  Naughty
 
Аз започвам първа с Калиакра: няма поскъпване.
Мин. година 2011 цената беше 260 лв. за стандартна стая и 300 лв. за супериор. Тази година цените са същите. Доколкото знам и през 2010 са били същите.

За Добротица коментирахме в края на миналата тема, че няма поскъпване също. Цената на стаята излиза 160-165 лв. в зависимост от периода (с отстъпката за ранно записване). 

И аз съм си запазила някои цени от сезон 2011г, активен сезон.   Peace 
Миналата година активният сезон беше 16.07-21.08., тази е - 09.07.-14.08.

Хотел                 Цена 2011 (на човек)      Цена 2012 (на човек)

Славуна 3*             106 лв                                 106 лв
Мура 3*                    88 лв  - 93 лв                      88 лв
Лагуна Маре 3+*     80 лв                                   84 лв
Калиопа 3*    НВ      60 лв                                   70 лв
Оазис 3*                   65лв - 67 лв - 70 лв             68 лв
Вита Парк 3*  UAI    79 лв                                    83 лв
Орхидея 3*               65 лв                                   69 лв
Магнолия 3*              65 лв                                  60/69 лв     
Компас 3*                  55 лв                                  61 лв
Панорама 3*             55 лв                                   61 лв

Нарастващата цена при Мура и Оазис беше в различни периоди, стартираха с първите цени, а в последствие на 2, 3 пъти вдигаха цените. Разлика в миналогодишните и тазгодишните цени почти няма, но не бива да забравяме, че семействата с по две деца (като нашето) имат да доплащат 30% за второто.

# 29
  • Мнения: 6 717


За новите, по-високи цени, хайде да напишем конкретни цифри за конкретните хотели от вида "беше през 2011" - "е през 2012", за да видим къде наистина има поскъпване. Но моля, да пишем стандартните цени, а не такива от ласт минит офертите.  Naughty
 
Аз започвам първа с Калиакра: няма поскъпване. Мин. година 2011 цената беше 260 лв. за стандартна стая и 300 лв. за супериор. Тази година цените са същите. Доколкото знам и през 2010 са били същите.



Аз да кажа за Славуна. През периода средата на юли до средата на август миналата година платих по 102 лв. на човек като резервацията направих чрез бюрото във Варна в началото на април месец. В момента цената е 106 лв. на човек.

Общи условия

Активация на акаунт