Успешно "олежани" бебета - 2 тема

  • 37 052
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 868
Здравейте милички!
Да ви кажа всичките зеленчукови пюренца сме ги пробвали и вчера жената ми предлага някакво с пащърнак, и аз го взех ама си викам, каква ли е тази гадост, как ли пък не го е хапнал, а да видите какво стана, направо плака като свърши Shockedмоя син си пада по спанак и пащърнак Joy
deskatta аз давам Верея, това жълтото по БДС, на снаха ми и казала някаква позната от БАН, че ги били изследвали и това и някои други, които не запомних били хубави, а дтова ТАБУ не съм го виждала, а иначе има много положителен ефект върху ходенето ни по голяма нужда, направо му олекна на детето, може и затова да се разяде, не знам ама съм много щастлива, станал е 5500гр Laughing
Шоколадово бонбонче да ти е живо и здраво майчето  bouquet
Q-T да им е жива и здрава принцеската да носи много щастие на семеиството Praynig  bouquet
mimikaplan да са ти живи и здрави дечицата, само радост да ти носят Heart Eyes  bouquet
Хари радвам се че малката палавница е добре, те бързо забравят на нас ни тежи повече, но това е малкия дявол дето казват хората Wink
Чао за сега, Ники толкова само позволява Laughing

# 46
  • Мнения: 4 416
Мимикаплан, честита рожденичка Айлин и честита месечинка на Юсуф. Да са ти живи и здрави съкровищата.

Мото, аз Табу си бях купила от Пикадили, но го има и в другите хипермаркети. Браво на Ники с мерките. Йоана на неговата възраст също е тежала горе долу толкова.

Честито на мъжките майки днес. Да са ви живи и здрави синовете. Аз се надявам второто да излезе момченце, че много искам да си имам и от двата вида деца.

Шоколадово бонбонче, аз почнах да я вардя и да й правя забележка на Йоана, че кучето като я види и почва да трепери вече. Съжалявам го милото, ама и голям тормоз си отнася - ритане, скубане, боц в очите. Ама като викна НЕЕЕЕЕЕЕЕ и Йоана се сепва и спира. Ще се научи тя.

# 47
  • Мнения: 183
Мими, честит ви детски празник! Айлйин да е жива, здрава, палава и дяволита! Малкият Юсуф да расте и гука за радост на всички!
Хари, не бива да се обвиняваш, разтресе ме като си представих милото дете в тази ситуация, но за наша най-голяма мъка не ще можем да предпазим децата си от всичко. Софи това няма да го помни, вече те успокоява, виждам.
За захранването, още и аз се чудя, но определено всичките ви мнения и опит са ми полезни. Няма нужда да налагаме мнение, а да споделяме, ще разчетам на вас!
Милла, единични са случаите, в които Рада си е заспала в леглото, и то с биберон държан от нас. Иначе, или обикаляме, или ако имам късмет докато яде. Е, разбира се, често се случва заспалото в нас момиче сърдито да се ококори в момента, в който я положим в леглото,..., и почваме всичко отначало. А на нощните/сутрешни хранения хитрото момиче финишира между нас, че нямаме сили тепърва да я разхождаме,...
Аз, момичета, излязох онзи ден по задачи и вече 3-ти ден не говоря - яко ме боли гърло,не мога нищо да преглътна. Вчера и онзи ден спах наравно с Рада, през целия ден, когато можех, чак днес будувах. Но болката си я има, пия и смуча някакви хомеопатични неща, които никак не помагат,... На всичкото отгоре утре идва свеки, че вечерта сме на цирк дьо Солей, ако не съм добре и иде тя вместо мен, ще се изям!
Хайде до скоро, искам ви всички да сме си заедно, и нови мами да идват, да се радваме на съкровищата!

# 48
  • Мнения: 183
К-Т, що ли трябваше да ме палиш с този Езел,..., сега го гледам през деня, от нет-а, че вечер нали сме все заети, а Рада е кисела, пък и дане дразня мъжо, де Laughing. Не е зле, признавам, и като е със субтитри много се забавлявам да откривам думи, които си ползваме.
Айде, чао!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 741
Милички, благодаря ви за честитките за моите приятели! Hug Hug Hug Много ги обичам и много се радвам за тях. Имат осиновено момченце, което ще стане сега на 5 годинки и най-после дочакаха и момиченце. Вчера ми пратиха снимки - толкова прекрасно дете. Бяло, русоляво, с огромни очи като на кошута - на кой е дало сърце да изостави такова детенце.. Cry  Но важното е, че е намерило дом, където ще бъде отгледано с много любов... Извинявайте за отклонението и спама, но много се вълнувам и трябваше да споделя. Hug Hug Hug

Кари Брадшоу, не съм аз фенката на Езел. Не съм го гледала даже.Simple Smile Той на Светлето е любим и тя го препоръча Simple Smile Аз гледам за султана и харема му онлайн. Wink

Мила, Малена вече има създаден ритуал за спане. Баня, тоалет, обличане на пижамката, изгасяне на лампите и манджаре.  Laughing Тя, ако е много изморена, заспива докато яде. Ако ли пък не - оригвам я и после сме легнали и двете, тя си цока и така си заспива. Но доскоро тя спеше с нас в леглото и и беше много хубаво и не се будеше за друго освен когато е гладна. От около 2 седмици я слагам в нейната кошарка ( тя е залепена за спалнята ни) и заспива там или пък ако е заспала на спалнята, я премествам там. Проблемът е, че както и да я завия, към 3-4 часа като се събуди ръцете и са ледени и мен ми става съвестно и ми дожалява и я вземам при мен в леглото и така откарваме до сутринта.

Мимикаплан, дано сте изкарали добре вчера двойния празник. Hug С тези тортички, които беше публикувала във ФБ внесе смут в изстрдалата ми от диета душа . Mr. Green Hug Hug Hug

Ние вчера бяхме на рзхода в морската в снега - беше приказно и много приятно. Освен мен и маше и още една "луда" майка. Mr. Green
Мислех и днес да ходим, но ще видим как е положението с вятъра.
хубав ден!

# 50
  • Варна
  • Мнения: 729
здравейте,
и на мен ми е голяма душичка и ми е много хубаво да спи в мен Simple Smile)))  само се притеснявах заради гръбчето Sad  предполагам е въпрос на време да започне да се чувства по - комфортно е леглото си и тоагава съм сигурна ще ми липсва това да ми е в ръцете.

Славче- питах как се справяш , защото имаш толкова повече ангажименти от мен и успяваш  Hug

Moto - вчера ме провокира да чета за пащърнака , то голяма работа било Simple Smile)))

Q-T  - и аз да пожелая на приятелите ти много здраве и щастие с двете дечица.  Вчера не съм писала тук , но цял ден си мислих за детето, което братовчедка ми осинови преди години, то е родено на 15,09... така се случи , че тя не доживя втория му рожден ден и след това аз я видях само веднъж, независимо, че проходи в ръцете ми.   Често си мисля за нея, вече трябва да е на 16-17 години.  Прииска ми се тук на глас да и пожелая въпреки начинът, по който започна живота и , да е била отгледана с грижа, да е щастлива и да има много късмет.

Мими - чакаме снимки:)

Кари - бързо оздравяване Hug

Случвало ли ви си е бебеето да има сух памперс след няколко часа?  Вчера Макси 5 часа след храна не беше пишкал...  малко ме притесни , защото е извън нормата, но сигурно се случва и не е проблем

Хубав зимен ден на всички!!!




# 51
  • Мнения: 4 416
Привет дами.

Мила, случвало ми се е един път да й е сух памперса на тази възраст. Гледай да не се повтори, тогава вече по може да е притеснително. А и ако се е изпишал само един път и е попило добре в памперса е трудно за напипване да знаеш. Много добре поемат и все едно е сух.

Мила, извинявай ако е неудобно не ми отговоряй - кой отгледа детето на братовчедка ти. От чисто любопитство питам. Оф мен такива теми много ме вълнуват и много ги изживявам, но предполагам че повечето хора сме така.

К-т да им е живо и здраво детето на твоите познати и много да ги радва.

Йоана реши да спи, ставам да свърша това онова.

# 52
  • Варна
  • Мнения: 729
Деска - мерси, ще спомена на педиатърката другата седмица.

момиченцето на братовчедка ми го отгледа мъжа и , с който я осиновиха, но скоро след като тя почина той се ожени отново, имат си и родно дете, но поради някаква причина я отдалечиха от нашето семейство, не даваха на леля ми да я виждат.  Не знам причината,  може да е било, за да не се обърква детето, те го изживяха тежко, защото си я обичаха като родно внуче... 

# 53
  • Мнения: 4 416
Мила, много неприятна история наистина. Дано да е отгледано детето добре   bouquet
А за напишаните памперси - знам че трябва да са около 5-6 на ден, така че 1 сух не вярвам да е чак такъв проблем. Ти вода предлагаш ли? Ако искаш пробвай да дадеш малко повече течности - мляко или вода, каквото там пие.

# 54
  • Мнения: 1 056
Привет и от нас    Laughing Мими,честит двоен празник на дечицата   bouquetДа са живички и здравички и много палави  Mr. Green
Мила ,Георги също е имал сух памперс и аз също се бях притеснена.Ще прозвучи глупаво ,но  оттогава памперса го тегля на везната .Нетното му тегло е 20 гр и никога не е бил по лек от 60 гр.А и при нас ,когато е буден пишка доста ,а той вече по цял ден бодърства та се сменяме на час и половина , Laughing За спането, ами ние си спим от 12 вечерта до 6.30 на гърда и залепен за мен .Спя в пробудно състояние ,а той си цоцка и си нанка и така вече 3 месец ,но пък ми е много готино .След баня , масаж, цока и заспива в леглото си ,но в полунощ вече е в нашето легло  Laughing
Кари,дано ти се оправиш и гледаш цирка , а на свеки и купи книгата  Wink
Мото, аз си признавам,че тия елди ,пащърнаци и куп други неща,даже не ги бях чувала ,а какво остава да  съм ги готвила . Но ще му ги дам да ги опита Laughing
Слави,дано Криси се оправи детето,че и то се измъчи  Peace
Ставам ,че 15-те  минути почивка ми сършиха  Mr. Green
Зори,като знам какво е да оиновиш дете направо приятелите ти са щастливци .Браво за героизма им  Hug

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 15:43 от diana_val4eva

# 55
  • Мнения: 184
Благодаря за пожеланията момичета  Hug Бях поканила само комшийките,че в това грипно време и с малко бебе не ми се събираха много хора.Празника мина добре и Айлин много се радва.Относно тортичките,на мен ми липсват тези в Бг,тук няма такива хубави и такъв избор.
За пащърнака-Айлин доста го харесваше,имаше пюре на Алете(пащърнак с картоф-от 4 месец)
Славче дано Криси се оправи бързо и започне да папка.
Ставам,че да нахраня Айлин и да ляга,докато Юсуф спи,че трябва и да  newsm79  wash    food002
Хубав ден  Hug
После ще кача някоя снимка  Simple Smile

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 596
Здравейте,момичета.

Дидка,радвам се,че се вкючи!Затъжих се за теб. Sad.Гошко не те оставя изобщо.Цицоман сладък! Grinning

Мими,честито на патерици!  bouquetМного да те радват дечицата ни!

Много ми липсват разходките.Студеното време не ме плаши,но с това ушенце няма как.Цяла седмица мъжа ми го няма и добре,че са батковците да пазарят.

Алекс ми се губи.Знаете,че не влизам във ФБ.Имате ли инфо за нея,Сами и Коки?Предайте и много поздрави!Дано пише скоро.Не знам за другите,но на мен ми липсват момичетата,които не пишат. Sad

К-Т,все се каня да питам,този сладкиш на аватара Маленка ли е?

Още нещо да  ви питам.подариха ми гимнастика,така се нарича май newsm78.Може да ви е смешно,но как се ползва?Колко време да седи Крис там?Има едни палми,на които не обръща внимание и разни свирки,които я стряскат.Това пише,че е и за тези месеци,но май ще поотложа.Вие ползвате ли го?

Чао за сега.Нищо ново при мен.Ще пиша,ако се сетя нещо друго.Чао!

# 57
  • Мнения: 1 056
Да, Слави активна гимностика му викат WinkАми аз Георги го слагам още от 40 ден,но сега вече започна да дърпа играчките ,а преди само ги гледаше  LaughingНякои мами ползват килимчето като го слагат на земята и поставят бебетата по корем. Махаш двете дъги и го ползвай  така. PeaceСега  му е  времето, после няма да стои,а  ще лази  Mr. GreenИма разни шумолящи неща и закрепени играчки може да и хареса  Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 729
Славче -  Алекс е добре, момчетата също Hug

Макси обожава гимнастиката си  - бие лъва, хваща го, вика, дърпа играчките, хваща ги между,които пръстчета успее.  Нямаше и месец, когато го сложих.  Държа го докато му е кеф, около 20тина мин издържа да се радва

# 59
  • Мнения: 146
Славче, и Алекс много харесва гимнастиката, но не се задържа дълго там - около 10-15 минути, но аз и на толкова съм доволна, че успявам да си свърша някоя работа. Дори и сега е там, докато ви пиша и крещи Laughing. Пробвай, сигурна съм, че на Криста ще й хареса, а и ще си прави сама гимнастика и може да прогука, че нали се притесняваше.  Simple Smile Нормално е в началото да не проявява интерес, но като я опознае ще й стане забавно, сигурна съм. Нашата има един гаден плъх, който мислех, че ще стресира детето, но сега му е любим и само него гледа, мачка, лапа му крачетат, дърпа му опашката Mr. Green
Милла, твоя Макси ме изумява как бързо се развива това дете, няма и два месеца, а колко неща прави, ние на толкова само ги гледахме играчките без никака реакция. Пу-пу-пу да не му е уруки Hug
Диди, защо да е смешно, че теглиш памперсите. Че то как иначе да разбереш дали са напишани. Аз понякога съм ги душила, за да разбера - ами то има случаи, в които няма нито цвят, нито мирис, нито е мокро newsm78 та и аз съм се притеснявала да не би да не пиша. Като изключим сутрешния, с който мога да убия тати, ако много ме ядоса рано сутрин  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт