За бившите

  • 10 884
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 17 414
Ами няма нужда, просто е излишно да тормозиш човека до себе си. За мен е важно той да знае че съм негова и в мислите си.
Това не е ли все пак проблем на другия.


Може да е проблем на другия, но го пораждам аз.
Определено няма такъв бивш, който да го заслужава.

# 106
  • Мнения: 2 510
Подобни казуси като този със сестрата на авторката създават съмнения относно правилността на човека и сигурността ти в тази връзка. И защо е нужно?
Не мислиш ли, че това е твърде далечно, че да се задълбочава толкова и да доведе до противоположни последствия.
То и елиминацията има граници.

# 107
  • Мнения: 45
Подобни казуси като този със сестрата на авторката създават съмнения относно правилността на човека и сигурността ти в тази връзка. И защо е нужно?
Не мислиш ли, че това е твърде далечно, че да се задълбочава толкова и да доведе до противоположни последствия.
То и елиминацията има граници.

Мисля да. Връзката още не е на такъв етап че да го изисква. На етап скорошни отношения аз лично смятам че ревността в нормални граници е здравословна.

# 108
  • Колибите
  • Мнения: 357
Не мога да си представя бивш, който да е чак толкова качествен човек, че виждането с него да ми е по-важно от спокойствието и комфорта на половинката ми.


Ти изрази моето разбиране по въпроса.

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 09:42 от Розмариня

# 109
  • Мнения: 2 510
Не мога да си представя бивш, който да е чак толкова качествен човек, че виждането с него да ми е по-важно от спокойствието и комфорта на половинката ми.


Ти изрази моето разбиране по въпроса.
Толкова ли е важа половинката, като това ограничава моята свобода.

# 110
  • Колибите
  • Мнения: 357
Не мога да си представя бивш, който да е чак толкова качествен човек, че виждането с него да ми е по-важно от спокойствието и комфорта на половинката ми.


Ти изрази моето разбиране по въпроса.
Толкова ли е важа половинката, като това ограничава моята свобода.

Щом ми е бивш, щом не ме е оценил, въобще не го броя за човек.

# 111
  • Мнения: 2 510
Щом ми е бивш, щом не ме е оценил, въобще не го броя за човек.
Ако ти не си го оценила, какво правим тогава?
Не всички бивши са в графа за изхвърляне, когато не се касае за интимни отношения.

# 112
  • Мнения: 755
Обаче може ти него да не си оценила.

п.п. а, Снежа ме е изпреварила.

Последна редакция: пт, 03 фев 2012, 10:12 от Fortune

# 113
  • София
  • Мнения: 17 414
То пък голямата свобода, да се срещам с бивши. Като човек влиза във връзка, това автоматично му ограничава някои свободи. Като се роди дете - също. Като се роди още едно - още повече. Като си вземем котка, това ни ограничава свободата донякъде, камо ли ако се оженим. Хайде сега да не си въобразяваме, че човек със семейство е също толкова свободен, колкото и един сингъл.  Всеки сам си преценява кое му е по-важно - свободата да се среща с бившите си, или топлината и обичта на семейството.

Ако моят мъж не пожелае да спре да се среща с бившите си, в случай, че това ме кара да се чувствам зле, какво ще ми говори за него?

# 114
  • Мнения: 755

Ако моят мъж не пожелае да спре да се среща с бившите си, в случай, че това ме кара да се чувствам зле, какво ще ми говори за него?

Какво?

# 115
  • Колибите
  • Мнения: 357
Щом ми е бивш, щом не ме е оценил, въобще не го броя за човек.
Ако ти не си го оценила, какво правим тогава?
Не всички бивши са в графа за изхвърляне, когато не се касае за интимни отношения.

Той не иска да общува с мен, и така...

Няма среда в любовта Peace.

# 116
  • Колибите
  • Мнения: 357
Обаче може ти него да не си оценила.

п.п. а, Снежа ме е изпреварила.


Тогава той не ме брои за човек. Случва се.

# 117
  • София
  • Мнения: 17 414

Ако моят мъж не пожелае да спре да се среща с бившите си, в случай, че това ме кара да се чувствам зле, какво ще ми говори за него?

Какво?

На мен ще ми говори, че не съм достатъчно важна за него, поне не по-важна от бившата му.

Друг е въпросът, че аз не съм човек, който се притеснява от контакти с бивши и в моите връзки това не ми е било проблем. Така че всичко, което пише по темата, е теоретично.

# 118
  • Мнения: 10 547
Разбира се, че е теория, защото всяка връзка е различна, съответно и всяка реакция на потенциалния ни партньор към бивши ще е такава.

# 119
  • Мнения: 2 510
То пък голямата свобода, да се срещам с бивши.
Тук става въпрос за вътрешно усещане.
След като са бивши за мен нещата са приключили / разбира се, ако е било с бум и трясък, то и ние няма да се срещаме/, но при случай, че са останали някакви човешки взаимоотношения не виждам смисъл някой да ми ограничава тези връзки защото му е неприятно.
Осеем да си поискам и от него списък и дори да му направя разбор на бившите му отношения.
Не искам човек до себе си който ми няма доверие и комплексите си избива върху мен.
Не зная за друг, но за мен, ако има човек който след два месеца връзка ми каже това, то нашите отношения са до там. Да ходи да си намира "идеалния" партньор и бих го посъветвала преди да създава проблеми на другия да си напише списък аз допускам това и не допускам това за да не създава неприятности на другия.

Общи условия

Активация на акаунт