Отговори
# 75
  • Мнения: 493
Добра пиши за проблема си тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=616110.0

Слагаме антибиотични капки за сополите.
Изследванията са готови, има много завишени резултати, но най-завишени са тромбоцитите 698  Tired

# 76
  • Мнения: 519
Здравейте момичета Hug
Набързо ви изчетох Peace Нека всички болни дечица скоро оздравеят Praynig
Която,Никид,Ники,Вилкони  Hug Hug Hug
Честит Петльовден на всички мъжки майки! И по повод празника споделям едни много истински и силни думи за мъжките майки, мисля,че Кали говори за същите слова Heart Eyes Но написани за женските мами Heart Eyes

Имам син, който има същите коси и моите очи. Имам син, който без да знае има усмивката на човека, когото обичам – баща му. Имам син, който без да знае откъсна част от мен и сега я развява след себе си така, както носи навсякъде малкото си одеяло. Методично и по детски безотговорно прибавя всеки ден по един бял косъм в иначе черната ми коса, по една усмивка и по една въздишка в историята на душата ...ми. И всеки ден го гледам и се опитвам да отгатна какви ще са ръцете му, колко ще са лъскави косите му, дали ще има моята походка, неговия поглед. По всичко гадая в бъдещето му. Правя му малки магии за щастие. Гледам на гънките на ръцете му, на ожулените му колене, на мириса му. И все не успявам да видя отвъд, заровила нос в косите му. Не успявам да го опазя от времето, от собствените си страхове. И всеки ден разбирам, че съм безсилна да бъда нещо повече от майка. Безсилна да бъда орисница, гадателка, магьосница, застрахователка. И знам, че няма как. Че времето ще се изниже. Ще изтече през шепите ми покрай одрасканите му колене, покрай събраните камъни в джобовете. Ще се превърне в прекалено много парфюм или развлечени младежки дрехи. Ще ме прободе през стомаха с първите си гневни думи, после ще се върне, за да ме целуне. А аз ще чакам. Вечер и рано сутрин. Да излезе, да се прибере. И ще остарея, ще остареем. И аз и той. Докато го чакаме. Докато знаем, че не сме магьосници, гадатели и застрахователи. Че не сме чадъри, за да не се намокри. Не сме наколенки, за да не се одраска. Ние сме просто аз и той. А той е нашето малко момченце........

# 77
  • Мнения: 55
Анич,и аз те гледах Hug

Пуф паф,същите думи...да !Много силно!Определено за всяко дете се отнася!Общо взето оттук нататък живеем техния живот.Моя вече е някъде на заден план.Предполагам,че винаги ще е така.

Честит празник на всички мами на момчета!Не знаех..Да са ви живи и здрави синовете! Hug

# 78
  • Мнения: 3 647

Angya,точно вчера мислех,че не си писала отдавна...липсваш...Как сте?Как е работата?

Ех мамите дето ходят на работа все по-малко време имат.И Цеци не е писала скоро...Ние поне посядваме като спинкат...


  bouquet Честити крачета на Ая!   bouquet Благодаря, че попита.
Чета  ви по диагонал, защото  наистина  сега и с  работата и в това  гадно време почти нямам  време.
Виждам, че студа ви влияе  добре и сте почнали да  готвите  усилено.   chef  chef  chef  chef

Филип е добре, не  иска да ходи сам  все още, но вярвам, че и това ще стане  в близките няколко месеца.

Как ми се иска сега  в тази зима да си  седя в нас вместо да кисна  по спирки и на работа, но  няма  пълно  щастие.

Дано  всички  болнички деца да  оздравяват скоро.

 

# 79
  • Мнения: 471
Запис. Връщам се да чета!

# 80
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 929
Вчера гледах "Сделка или не", защото участваше Анич.  Gift
Луканов не ми е симпатичен
ikamenova   bouquet  ок съм , благодаря

# 81
  • Мнения: 15
Добро утро на всички!!!

ANGYA -  радвам се, че успя да драснеш някой ред!!!  Hug

pufpaf - тези думи са наистина много силни. Ще си го запиша....

Така на кратко за нас - с ходенето си ходи, но и аз все кръжа около него, да не се нарани. Не го придържам, ама все му треперя и не мога да се отърва от тези страхове, че ще падне и ще се случи нещо лошо. Сигурно преувеличавам, ама с второто ще съм по-смела  Mr. Green

Искам да попитам възможно ли е преди кучешките зъби да поникнат кътниците??? Той постоянно си пъха ръцете направо в гърлото. Гледам венците отпред са си спокойни, но назад не ми дава да го пипна.

Аз също гледах Анич. Голяма сладурана е!!!

# 82
  • Мнения: 1 572
Искам да попитам възможно ли е преди кучешките зъби да поникнат кътниците??? Той постоянно си пъха ръцете направо в гърлото. Гледам венците отпред са си спокойни, но назад не ми дава да го пипна.
Възможно е. Зъбите на дъщеря ми започнаха да растат от горни кучешки, като вампирче  Joy

# 83
  • Мнения: 152
Искам да попитам възможно ли е преди кучешките зъби да поникнат кътниците??? Той постоянно си пъха ръцете направо в гърлото. Гледам венците отпред са си спокойни, но назад не ми дава да го пипна.
Не само ,че е възможно ,ами по правило така трябва да никнат  Hug Първо резците ,после първите кътници и след това кучешките и вторите кътници. Но правилата са само условни, могат да си поникнат както си искат ( пример дъщерята на Добра Wink )

Аз докато дебна на Алекс да му избият от месец и нещо горните втори резци, то взе че отдолу му проби едно зъбче  Shocked Просто тия зъби са ми ад ...

Искам да ви питам за прощъпулника ... каква питка правихте ? Четох, че трябвало да бъде содена ... така ли е или няма значение ?

ANGYAHug Аз само гледам ,че надничаш ама не пишеш... то човек като почне работа и кофти става. Как се справя Филип без теб ?

Кали, разбирам те за приспиването. Аз също напоследък приспивам Алекс с много мъка и борба. След това се чувствам умаломощена  Mr. Green То е скубане, бъркане в устата ,борба ,аз го бутна да легне, той стане , хвърля биберона... мъка голяма. За дневния сън да ти кажа ти ще прецениш, но ако питаш мен трябва да махнете сутрешния, така че ако неможе да издържи до 13-14ч значи не е готова Wink


# 84
  • Мнения: 34
mama_Iva Аз направих содена,просто взех малко кис мляко и 1 яйце,малко сода и го омесих колкото поеме и се получи много добре,то даже ако напишеш в google ще ти излезе Peace

За зъбите нашите ръстат отпред назад,единия кътник изби но другия е ад ooooh!

ANGYA Tired много неприятно,но няма как с това голямо майчинствоо #Cussing out #Crazy ако не е мъжа ми не се виждам  ooooh! но така е да не забравяме че сме в България bg

# 85
  • Мнения: 90
koqto, радвам се че пак пишеш тук.... Hug Как е сладкият Бобо?

ANGYA, и аз те мислих скоро...Как е да се завърнеш на работа след майчинство?  Как се оправя Фифо без теб?

На нашият прощъпулник използвах готова питка, нали го правихме на Коледа и нямаше кога да меся... Така и питата беше фолирана и като я търкулнахме , не се изцапа.... Joy

За зъбите, да, пише по книгите, че първо са резците, после първите кътници, след това кучешки и т.н., НОооо, всяко дете си е само за себе си. Все ще избият всички зъби, кои рано, кои късно...При някои без проблеми, при други с мнооого зор, ама какво можем да направим.... ooooh!

Незная вие как сте, ама в това мразовито време си мухлясах в къщи. Направо вече не се трае. То и детето изтрещява, вече с нищо не иска да си играе, всичко и омръзна..Особено след обяд е нетърпима. Реве и хленчи, просто защото вече не иска да прави едно и също.... Crazy

# 86
  • Мнения: 34
poli.t Hug Hug Hug Добре сме и ние като вас си стоим вкъщи страх ме е на център да го водя понеже и грип има много гаден и общо взето всеки ден едно и също ooooh!

Колебая се към коя ясла да се насоча понеже тази която е до нас няма места,споменаха ми нещо за дарения но то като се почне няма свършване с тия дарения #2gunfire
И мисля Дом майка и дете там е хубава и са малко деца,вниманието е по-голямо и всички жени там са медицински лица

# 87
  • Мнения: 298
ПуфПаф направо ме растърси,моето момче има моята коса и моите очи,а усмивката е като на баща му.Все едно е писано за нас. Hug
Малката има четири резци отгоре и три отдолу,четвъртия почти е пробил.Ние казваме нова дума ня нян това е всичко за ядене и пиете.И нещо което стана направо не можах да повярвам,бяхи пасирала зелен фасул с мляко и хляб тя хапна две три лъжички и отиде към вратата да търси батко си.Аз и казвам ела да папкаш и после ще отидеме при бати.Тя тръгна към мен,но ме подмина отиде при плодовете взе си един банан и ми го донесе подавайки ми го вика ня нян.Стана ми толкова мило,че обядвахме банан.

# 88
  • Мнения: 55
Иве,все ми се струва,че до 14 абсурд засега да откара...докъм 13 с много мъка...А и мен ме тормози повече вечер как ще е ако спи само 13-15 да кажем...Simple SmileКато сме и сами понякога...Ще ми се и февруари така да мине.Ще я дондуря засега два пъти пък да видим...Simple SmileПосле като става пак за излизане друго ще е.Сега заспа към 11.30 без много скубане Joy

Питка и аз скоро ще търся как се прави...Мислех да купя от тези дето тортата й правиха,но май ще опитам аз да замеся:)За първи път в живота си JoyПоводът си струва и ще го запомня,че за прощъпулника й съм се отпушила:)Исках да попитам по принцип кой се кани???В смисъл да не е пак само жени като погачата или пък нещо друго?Аз определено мисля в това време никой външен човек,но ако има правила...

Мама,и аз наскоро препрочетох Спок за зъбите и така си пише - кучешките накрая.Офф ние сме си още на резци...представям си кътниците...Много бавно й растат тия зъбки...Дечица има с по 12 и повече зъбчета...

Ангиа,кой го гледа сладкия Филип сега?Или на ясла тръгна?Нещо ми се губи...

Ели,мисля че при такова боледуване е съвсем нормално да са завишени много от стойностите.Дано се подобрява вече Тея!

Ники  Hug

# 89
  • Мнения: 1 277
Аз миналата седмица правих питка за прощъпулника на моята приятелка, детето и го чувствам много близко, може би не само от факта, че тя ми е близка приятелка но и защото го кърмих заедно с моето дете известно време.
На питката написах името на детето и направих две крачета, стана много сладко.
Кали ето и малко инфо по въпроса-
На първо място, ако наистина искаш да спазиш християнските канони, трябва да избереш понеделник, сряда или неделя, за да почетеш събитието. Според църковните вярвания това са добрите дни за прощъпулник.

Покани близки роднини и приятелчета на малчугана, които заедно с теб да станат свидетели на това важно събитие в живота му. Ти или човек с двама живи родители трябва да замесите обредна питка, която е важен елемент при правенето на прощъпулник. Преди да я изпечеш, накарай детето да стъпи върху нея, за да остави отпечатък от крачето си в тестото.

http://www.moetodete.bg/praznici/proshtupulnik.html

Общи условия

Активация на акаунт