Разделно хранене 50

  • 47 090
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 999
Добро утро  bouquet



Хепи страхотно кафе си ни сервирала  Hug
Принцеса Фиона - наистина страхотен резултат Peace Ако спреш да сваляш в един момент имаш два варианта - 1-вия е да направиш ден в който да се поглезиш и на следвашия да се върнеш към обичайното количество и съдържание на храната, а другия е да се ограничиш още. Според мен - най- подходящия е 1-вия, защото така забързваш метаболизма, когато изпаднеш в "плато".

Сладурки днес ще излезна за първи път от една седмица Joy Трябва да пазарувам, че в хладилника е "бела тишина" както казва Госпожата Joy  Вече съм значително по-добре, тази нощ спах цели 7 часа без да се будя от кашлица Party

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, момичета,

След дълго лутане и чудене каква диета да започна, мисля да се присъединя към вас Simple Smile Но все пак да попитам, подходящо ли е да започна разделно хранене с цел отслабване при условие, че кърмя? newsm78

# 17
  • Мнения: 2 999
Здравейте, момичета,

След дълго лутане и чудене каква диета да започна, мисля да се присъединя към вас Simple Smile Но все пак да попитам, подходящо ли е да започна разделно хранене с цел отслабване при условие, че кърмя? newsm78

ДА! Освен това РХ не е диета, а начин на живот! Имаме много мами вече кърмили и отгледали огромни здрави бебета с РХ. Така че смело напред. Важното е да съчетаваш правилно храните, а не да се ограничаваш, щом кърмиш Peace На често по малко хапвай, за да имаш и качествена храна.ц НО НИКАКВО ограничение, за да не навредиш на бебо Peace

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, момичета,

След дълго лутане и чудене каква диета да започна, мисля да се присъединя към вас Simple Smile Но все пак да попитам, подходящо ли е да започна разделно хранене с цел отслабване при условие, че кърмя? newsm78

ДА! Освен това РХ не е диета, а начин на живот! Имаме много мами вече кърмили и отгледали огромни здрави бебета с РХ. Така че смело напред. Важното е да съчетаваш правилно храните, а не да се ограничаваш, щом кърмиш Peace На често по малко хапвай, за да имаш и качествена храна.ц НО НИКАКВО ограничение, за да не навредиш на бебо Peace

Супер! Значи се присъединявам твърдо към вашите редици  Peace Отивам да си разпечатам таблиците и ако имам въпроси ще питам  Peace

# 19
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Принцеса Фиона - наистина страхотен резултат Peace Ако спреш да сваляш в един момент имаш два варианта - 1-вия е да направиш ден в който да се поглезиш и на следвашия да се върнеш към обичайното количество и съдържание на храната, а другия е да се ограничиш още. Според мен - най- подходящия е 1-вия, защото така забързваш метаболизма, когато изпаднеш в "плато".
Дънди,туй не го разбрах  newsm78 Има ли нещо общо с това,че организъм,който е на диета,складирал запаси...та аз като му дам глезотийки,предотвратявам това,така ли..  newsm78

# 20
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Аз пак надничам тук. Заслужила Дюканка бях и харесвам диетата с едно изключние - изключва за дълго време алкохола. Храната не ми е проблем, но от време на време присъствам на срещи и ми е трудничко.  Embarassed

# 21
  • Мнения: 2 999
Принцеса Фиона - наистина страхотен резултат Peace Ако спреш да сваляш в един момент имаш два варианта - 1-вия е да направиш ден в който да се поглезиш и на следвашия да се върнеш към обичайното количество и съдържание на храната, а другия е да се ограничиш още. Според мен - най- подходящия е 1-вия, защото така забързваш метаболизма, когато изпаднеш в "плато".
Дънди,туй не го разбрах  newsm78 Има ли нещо общо с това,че организъм,който е на диета,складирал запаси...та аз като му дам глезотийки,предотвратявам това,така ли..  newsm78

Да, има общо. Организмът който дълго време е подложен на какъвто и да е било дефицит изпада в така нареченото "плато". Спира да сваля, а има и риск да започне да складира - резултата е - първият момент в който му дадеш храна започва да трупа, ЗАТОВА е важно и препоръчваме на всички които искат да отслабват да имат един ден, само един ден в седмицата, в който да се поглезят с неразделни комбинации, а следващия да е разстоварващ. По този начин лъжеш организма. Както знаеш същият принцип с доста добър ефект може да се приложи преди цикъла на жената, когато заради съответните хормони се задържа течност в организма и апетита се покачва, тогава е добре да не се ограничаваш, а да си хапваш. Но в момента, в който ти дойде си минаваш отново на по-събрано и разумно хранене. В дните докато си в цикъл до овулацията е най-благоприятният период за сваляне на килограми. Опитай да правиш така наречената ротация на калории - един ден хапваш глезотийки - 6 дена се съобразяваш с това какво ядеш без да изпадаш в крайности - иначе рискуваш да попаднеш в порочния кръг на йо-йо ефекта Peace

# 22
  • Мнения: 2 999
 Аз пак надничам тук. Заслужила Дюканка бях и харесвам диетата с едно изключние - изключва за дълго време алкохола. Храната не ми е проблем, но от време на време присъствам на срещи и ми е трудничко.  Embarassed

Идеята тук е че няма забрани в крайни форми. Ако изградиш режима си така, както ти пасва на теб и се чувстваш комфортно можеш да си пийваш по малко и да си хапваш по малко. Важното е да избягваш крайностите.

За алкохола имай предвид, че се разгражда последен от организма когато го комбинираш с яденето. Например ако ядеш само салата с твърд алкохол добре, но ако го смесиш с месо например, познай след колко часа ще бъде разградено от черния дроб Mr. Green
При виното нещата стоят малко по иначе. Ако комбинираш вино с мазнини - например малко кашкавал или френски сирена или салата е добре. Изчела съм много литература на тази тема. Французите например препоръчват да се пие вино с яденето, защото забързва метаболизма. От друга страна пък РХ изобщо не се съвместява яденето с алкохола, НО да ти кажа аз пия само вино и си го пия с кеф в компания и с ядене Mr. Green Heart Eyes и в такива моменти изобщо не мисля кога и как го приемам Joy Ако съм вкъщи - обикновено 2 часа след вечеря изпивам чаша вино с чаша вода. Това е!

# 23
  • Русе
  • Мнения: 11 920
 Dundy,  Hug Сгласна съм и без ядене да го пия, само в добра компания.  Laughing

# 24
  • Не от София.
  • Мнения: 2 308
Благодаря,Дънди-достатъчно изчерпателна беше  Heart Eyes

# 25
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Дънди, страхотно обяснение си дала с принципа на "платото".  Heart Eyes Аз съм забелязвала такъв ефект при мен, но не съм имала обяснение точно какъв е механизмът му.
А йо-йо-то ми е познато до болка. Минала съм през "скарсдейл", китайски капсули (  Embarassed ), 2 пъти Дюкан (вторият път много успешен и не бих се определила като провалила се дюканка, но там решението е вечна трета фаза плюс някои волности, но рядко) съответно непрекъснато готвене отделно за мен. След всяка диета съм отлабвала и после качвала още повече, с изключение на последното дюканстване, но пак върнах доста назад. Затова реших да продължа с разделно хранене като стил на хранене за цялата фамилия.

Наистина забелязах, че след почти двугодишно игнориране на картофи, ориз, бобови от менюто си (бял хляб, сол, олио, бяло брашно са по подразбиране изключени и до ден днешен), сега ги вкарвам 2 пъти седмично в менюто и веднага след това отчитам сваляне на теглото.  Peace Вероятно организмът се "успокоява" и излиза от защитен режим, съответно метаболизмът се подобрява.

След вчерашния рибен ден, днес менюто ми е: закуска - овесени трици с канела, вода, настъргана ябълка плюс кафе Инка; обяд - 2 яйца на тефлонов тиган със шопска салата (сиренето замених с извара Олимп, с която се получи нещо като сос); следобяд - 1 грейпфрут. За вечеря съм приготвила зелен фасул. Между обеда и грейпфрута хапнах 40 гр. натурален шоколад за успокояване на служебното напрежение  Confused, че имах нужда.
За утре съм се наканила на пълнозърнести спагети със сос от гъби, кашкавал, чесън и доматено пюре (домашно). Кашкавалът е пълномаслен, т.е. минава за мазнина, а не протеин. Надявам се да съм планирала правилно комбиниране.  Wink

# 26
  • Мнения: 601
Момичета има ли кърмачки при вас?
Мисля от понеделник да се мятам на режима. Дано не се отрази на количеството кърма.
Исках да започна 90 дневната но поне засега ще изчакам с нея. Положението обаче е сероизно стоим си в къщи и ям по цял ден. Качила съм 2 килограма откак съм родила.  Sad
Целта ми е да спра да качвам и ако отскабвам с 2-3 кг на месец ще съм много щастлива.

# 27
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Здравейте   bouquet

И аз се присъединявам към вашите редици.  Party 
Изчетох първа страница - някои неща ми станаха ясни. но от друга страна малко се и пообърках. Сигурно защото е ново за мен и още не съм свикнала. но ще се науча  Peace
От днес обаче съм твърдо решена да започвам. защото малко започва да ми писва от самата мен  Rolling Eyes

Тренирам от 6 месеца по 2 пъти седмично (понякога и повече) - силови тренировки по 1ч. + 30 мин. кардио и после съм тоооолкова гладна  Blush  Ходя и на народни танци - за удоволствие. но се потя повече от на силовоте  Laughing
До сега да си кажа честно не съм пробвала много диети - само режима на Ори Хофмеркер (цял ден глад и на вечеря се хапва). но на една тренировка за малко да припадна и реших. че не е за мен  Rolling Eyes

Имам колега на работа който не съм питала колко е свалил с разделно. но на око му давам - 50кг. (беше меко казано огромен).

Аз искам да сваля 5 кила и много ме е яд на себе си  #Cussing out  Имах воля да спра цигарите. смятам се за дисципллиниран човек - работя. уча (магистратура - да не помислите нещо  Mr. Green) гледам дете. къща и мъж - ставам в 6. лягам в 24ч. и си харесвам живота....а някви 5 кг. ми се опъват м** им  Laughing


Освен това РХ е единственото с което ще мога да вечерям с мъжО  Rolling Eyes

Имам и един въпрос: овесените ядки към кои групи храни спадат? и видях. че не мога да ги комбинирам с кис. мляко както правех до сега...може би със сок да си ги накисвам?  newsm78

Майка ми също е на РХ - има книга + рецепти - мисля да й ги превзема и довечера да сготвя нещичко   chef

Ааа и забравих да кажа (поне в другата тема ме питаха) 58 кг. съм  Peace

# 28
  • София
  • Мнения: 336
Добро утро bouquet.

Бубанка - добре дошла Hug. Мисля, че тук ще ти дадат ценни съвети, ВяраВики например е в твоята група Peace. Но не мисля, че РХ би навредило, защото не изключва хранителни групи, а ги подрежда Peace.
ВяраВики - къде зачезна? Crossing Arms Heart Eyes.
Дидранад - На спагетите бих изключила доматеното пюре, пробвай това са ми любимите Blush Crazy. И вместо кашкавал, наръси пармезан Mr. Green Joy, ауу олигавих клавиатурата Joy.
Аз отивам на фитнес с персонален инструктор Crazy Mr. Green, като се върна, ще ви кажа какъв план сме измислили да влизам във форма Flutter. Танците няма да ги спирам, те са ми за душевното равновесие Sunglasses.
TDI - добре дошла  bouquet. Ние сме сродни души Joy. И аз съм толкова кг, и аз искам да сваля 5, ходя на фитнес и народни танци Mr. Green. Успех Hug. Овесени ядки със сок или вода, някои си купуват и овесено мляко.
Пожелавам ви хубав ден bouquet.

# 29
  • Мнения: 601
Спагети с кашкавал може ли?  май не  newsm78
довечера пица смятам да направя и ьа мен само с зеленчуци нали маслини, пипер, домат, без царевица и кашкавал ?

Общи условия

Активация на акаунт