Dete niama zabi na 1 g.

  • 3 867
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 535
Не, не са ходили на зъболекар. И моите , и на брат ми също късно са излезли / родителите ни не си спомнят точно кога, но след година/ и сме със здрави зъби.

# 16
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Спокойно! Няма да остане без зъби!
Познавам няколко дечица, на които зъбките започнаха да никнат след годинката. Тъкмо ще ги вади по повече наведнъж  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 4 413
В 36 г.с. са родени, не са недоносени.


silvanchence щом са родени в 36г.с. се водят недоносени (няма нищо общо с рожденото тегло недоносеността), което може да има общо с късното вадене на зъби. Дано скоро излязат, че да не се притеснявате.

Дъщеря ми също е недоносена, в момента е почти на 10 месеца и няма все още зъби.

# 18
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Какви мерки да вземем?

 - Да залепите чужди зъби
 - Да ги дърпате да излязат по-бързо
 - Да тъпчете детето с огромни дози калций

Стига де, сериозно ли мислите, че може да предизвикате зъбите да поникнат някак?

# 19
  • Мнения: 1 402
Спокойно, не ги мисли зъбките, ще изникнат, няма човек останал без зъби  Grinning

# 20
  • Мнения: 340
Какви мерки да вземем?

 - Да залепите чужди зъби
 - Да ги дърпате да излязат по-бързо
 - Да тъпчете детето с огромни дози калций

Стига де, сериозно ли мислите, че може да предизвикате зъбите да поникнат някак?

Ох, не мога...ще падна от смях  Joy ! Страхотен пост!

За успокоение на авторката ще кажа, че познавам дечица около годинката без зъбки. Едното момченце изкара 3 зъба наведнъж (на 11 месеца и половина). Спокойно, няма да останете без зъби!

# 21
  • Мнения: 1 677
Ще поникнат, не се тревожете!

# 22
  • Мнения: 2 562
Първите 2 зъба се появиха на хоризонта седмица преди да навърши 7ми месец.И като се почна,досега 14 напълно появили се зъба+2 които сега белеят.Но пък съм чувала за деца които и на 2 г. имат по 5-6 зъба.Индивидуално е...

# 23
  • Мнения: 386
Какви мерки да вземем?

 - Да залепите чужди зъби
 - Да ги дърпате да излязат по-бързо
 - Да тъпчете детето с огромни дози калций

Стига де, сериозно ли мислите, че може да предизвикате зъбите да поникнат някак?


 hahaha hahaha hahaha Joy

Ох, не мога  Joy

Добре де, наистина няма човек на който да не са пораснали зъби,това е лудост,ако наистина авторката смята,че с дентокин???  newsm78 ще може да оправи нещата.
За протокола - на свекър ми зъбите са избили на 2г!!! Шок и ужас за неговите родители, но това е самата истина.Всяко дете се развива индивидуално и зъбите ще поникнат,когато... поникнат!  Peace

# 24
  • Мнения: 696
Какви мерки да вземем?

 - Да залепите чужди зъби
 - Да ги дърпате да излязат по-бързо
 - Да тъпчете детето с огромни дози калций

Стига де, сериозно ли мислите, че може да предизвикате зъбите да поникнат някак?


 hahaha hahaha hahaha Joy

Ох, не мога  Joy

Добре де, наистина няма човек на който да не са пораснали зъби,това е лудост,ако наистина авторката смята,че с дентокин???  newsm78 ще може да оправи нещата.
За протокола - на свекър ми зъбите са избили на 2г!!! Шок и ужас за неговите родители, но това е самата истина.Всяко дете се развива индивидуално и зъбите ще поникнат,когато... поникнат!  Peace


Не мога само да разбера кое е толкова смешно  Close !

С някакви лекарства няма да излезнат веднага на следващия ден, това е ясно, питам има ли вариант да се стимулира с нещо поникването им  Crossing Arms .

Ако не можете да дадете съвет и успокоение, че на някое ваше познато дете също са излезли късно, по-добре не пишете нищо  newsm61 !

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Не се ядосвай, това е само шега. Малко чувство за хумор обикновено помага.

Опиваме се да ти кажем, че няма какво да направите. Избиването на зъбите зависи от много фактори, включително и гените, така че вашата намеса няма да промени нищо. А и не виждам как ще ви помогне успокоението, че на някого зъбите са поникнали късно.

Завели ли сте детето на зъболекар? Ако не, направете го, той ще прецени най-добре.

# 26
  • Мнения: 1 897
В 36 г.с. са родени, не са недоносени.


silvanchence щом са родени в 36г.с. се водят недоносени (няма нищо общо с рожденото тегло недоносеността)
Теглото е фактор за недоносеност,синът ми е роден в 35г.с.и се роди близо 3кг.не го водят недоносен никъде и на мен ми е странно,дори и ваксини не забавиха,доколкото знам недоносено се води под 2200гр.

И по темата,на моето дете също се забавиха зъбите,но сега избиват по два накуп.
Много познати дечица нямаха зъби до годинка,а и след това,няма нищо притеснително.

# 27
  • Мнения: 354
Ако толкова се притеснявате заведете детето на зъболекар,да чуете и неговото мнение.
Всъщност и аз бих се притеснила много при това положение,но както са казали и останалите момичета човек без зъби няма,така че търпение Peace

При нас 1 зъбче проби в 8-9мес,като ни мъчеше доста преди това.Само горните резци изкара почти наведнъж иначе жива мъка.Сега е с 12 зъба.Последния зъб проби преди 7 месеца и от тогава нищо Crazy Но се успокоявам,че колкото по-късно толкова по-здрави Whistling

# 28
  • Мнения: 4 413
В 36 г.с. са родени, не са недоносени.


silvanchence щом са родени в 36г.с. се водят недоносени (няма нищо общо с рожденото тегло недоносеността)
Теглото е фактор за недоносеност,синът ми е роден в 35г.с.и се роди близо 3кг.не го водят недоносен никъде и на мен ми е странно,дори и ваксини не забавиха,доколкото знам недоносено се води под 2200гр.


Цитат
Дете, родено преди изтичането на 37-мата седмица се смята за недоносено

Това имах в предвид, че са родени по-рано, което също играе роля за развитието им. До годинката знам, че се смята коригираната възраст на децата и развитието се гледа по нея.

# 29
  • Мнения: 468
Не се тревожете излишно. Ще излязат.
Чувала съм реплики, че колкото по-късно, толко по-добре, защото така и постоянните се забавяли.

Общи условия

Активация на акаунт