Ще имам близнаци! Тема с продължение....23!

  • 44 955
  • 789
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 030
Благодаря Simple Smile

# 736
  • Малта
  • Мнения: 1 126
А пък аз да ви кажа във връзка с нощните хранения и общия брой за 24 часа, вече месец и три седмици искат по 8- 10 хранения  Crazy в резултат на което малката изписана 2200 в момента минава 5 кг.  Shocked

Даже сега се ядосвам, че не успях да се изцедя преди да се събудят  та нощното да ядат по - малко, че отиват на към "слончета "  Embarassed

P.S. аз успявам да цедя саамо нощем, защото преденя всиччко ияждат!?!  Да са ни живи и здрави всте дечица!

Последна редакция: чт, 19 апр 2012, 03:50 от medimed

# 737
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,
както писа Aila най-верния метод е да се водиш по детето ( децата) и да следиш как наддават. Знам, че е трудно в началото. Аз лично с първото си дете си купих кантар и в началото я мерех, за да съм сигурна, че яде достатъчно. След като видях, че детето спи достатъчно, т.е. не се буди от глад, пълни памперси, наддава и се развива нормално, се успокоих, че всичко е ок.
Сигурно с две деца и то преждевременно родени е по-трудно, но майчинският инстинкт  никога не греши.
Гледайте си ангелчетата, радвайте им се, спете колкото можете повече и се наслаждавайте на всеки миг с тях. Останалото се получава от само себе си.

medimed, БРАВО на твоите слънца. Те си взимат каквото им трябва, явно си наваксват. Не се притеснявай, от кърмата няма да развият наднормено тегло Simple Smile

# 738
  • София
  • Мнения: 12 284
  Медимед, защо цедиш?

# 739
  • Мнения: 2 483
вече месец и три седмици искат по 8- 10 хранения  Crazy в резултат на което малката изписана 2200 в момента минава 5 кг.  Shocked
WOW! За пореден път съм впечатлена  omm

Педиатърът изписа ли ви повече капки Вигантол заради този бурен растеж?

А Давид колко тежи?


ПС Все ми се струва, че окупирахме темата на очакващите мами с нашите вече бебешки въпроси и питанки за кърменето, а за тези неща има отделни теми  Grinning

# 740
  • Мнения: 82
ПС Все ми се струва, че окупирахме темата на очакващите мами с нашите вече бебешки въпроси и питанки за кърменето, а за тези неща има отделни теми  Grinning

Нищо не сте окупирали:)Simple Smile  HugСигурна съм, че и другите очакващи мами нямат нищо против;) Така се успокояваме, че и по-рано родените бебчета ядат и растат:) Освен това живо се интересуваме как вървят нещата при скоро родилите близнаци мами и малко от малко поне да се подготвим:) Hug Hug

Само за информация искам да споделя, че дъщеря ми се роди 10 дни преди термин 2800. Беше злоядо бебе и ядеше между 450 и 600 мл на ден чак до навършване на 2 месеца. Така, че и по-малко да хапват бебчетата пак си порастват...сега ако ви кажа какво голямо магаре е станала вече;) Heart Eyes

# 741
  • София
  • Мнения: 12 284
bg_trinity  тъй като на Киара са по-големи не засегнах първите седмици, но сте си хапвали реално напълно нормално.
Първите дни правилото за количество кърма е средно дните минус едно по десет мл на хранене.
Тоест на 5-ти ден, хапват някъде по около 40 мл, на следващият 50 мл и тн. Като това ваши за първата седмица някъде.
После средното количество за първите три седмици е около 500-600 мл и след третата седмица е вече 750 мл.
По-горе написах, че има значение определено и кг на бебчето. Например при много по-рано родените, докато са още в болница, за да премината на изцяло ентерално хранене, тоест без системи, им трябват някъде около 180 мл на кг телесно тегло, заради повишените им нужди и разходи на енергия. Тоест бебче 1 кг някъде за да е само на кърма ще му трябват около 20-25 мл на всяко хранене. Често при тях се налага да се добавят и обогатители на кърмата.
За бебче над 2 кг, без здравословни проблеми правилото е някъде около 150 мл на кг телесно тегло както писах по горе на аничка. Тоест нормално е бебче след първата седмица, което тежи около 2,5 кг да изяжда 375 мл , а бебче 3 кг около 450 мл за денонощие, като количествата плавно и постепенно се увеличават с увеличаването на теглото и на възрастта.
Интересното е че след третата седмица някъде, до краят на шести месец при кърмачетата нужното количество кърма е средно 750 мл за денонощие , като може да има известно увеличение, но е напълно минимално. Тоест тук не важи правилото което се прилага при хранене с АМ за увеличаване на грамажа и количеството всеки месец.
Отново споделеното по-горе е напълно ориентировъчно, всяко бебе е индивидуално и както и при възрастните хора имат нужда от различни количества, както и различен метаболизъм.
Ако наддава добре, пълни памперсите и е доволно и усмихнато значи всичко е наред  Simple Smile
Основното е да се ползват ориентировъчно дадените количества, например 300 мл кърма за денонощие ще са крайно недостатъчни за бебче 2,5  кг например, дори да спи и да изглежда спокойно. И обратното, не може да се очаква бебче тежащо 2,5 кг да изяжда по 700-800 мл мляко на денонощие, както може да се прочете на кутиите спрямо възрастта си ако е по-рано родено например.

# 742
  • Мнения: 2 030
На мен снощи отказването от нощно хранене ми се провали. Реших да не ги събуждам в 1ч за ядене и се събудиха в 2ч, след това се събудиха към 6ч и тогава ги храних, че бяха гладни и нямаше как. После в 10ч и така си запазих 7-те хранения. Сега в 13ч отново ще папкат. Ще запазя този режим за сега, през деня на 3ч, а после в 22ч, 2ч, 6ч и 10ч, че така ранвахмна 4 часа вечер им е по-добре. Пък с времето ще го променим.
Аз имам кантарче у дома и като ги кърмя ги тегля, също и всяка вечер. Тази сутрин в 6ч Ралица сука, 40мл, но е напредък. После се дохранвахме с шише с кърма.

# 743
  • Мнения: 3 638
Аничка, ще се присъединя и аз към казаното от Айлаи другите момичета, които посочват, че в момента е рано да отказвате нощното кърмене. И не само това, при теглото което имате и в предвид факта, че бебенцата са родени по-рано е дори неуместно да правите повече от една 4-часова пауза без хранене в денонощието.  Peace
Едно е да премахнеш към 2-я месец нощното хранене на бебе, родено на термин с тегло 3,5 - 4 кг., което на тази възраст вече тежи поне 5 кг. , друг е случая с бебенца, които са на тази възраст, но реално коригираната им възраст е много по-малка и килограмите също. Тава важи с пълна сила за голяма част от близнаците.
Има и още нещо. Много бебета "привикват" с наложен им режим на хранене на по-големи интервали, но това става за сметка на растежа им. Те просто почват да се хранят по-малко и да наддават по-малко. Говоря донякъде и от личен опит. Моите момичета към 4-месечна възраст започнаха да стават по-активни, да се разсейват повече и така разредиха храненията си на около 4 часа. Баха по-големи и тежаха около 5 кг., продължаваха да са кротки и привидно доволни бебета, а изведнъж се оказа, че са наддали само 40 гр. за 2 седмици, което е крайно недостатъчно. И разбира се, първия съвет, който получих беше, че кърмата ми не стига и трябва да дохранвам.  Sad
Ти имаш кърма в изобилие, кърменето ви върви чудесно и е най-хубавата храна, която можеш да дадеш на децата си. Няма смисъл да усложняваш нещата за 1 час повече сън нощем.  Peace Първите месеци може да са малко натоварвящи, но са само няколко и един ден като погледнеш назад, ще видиш, че  са отминали толкова  бързо и са всъщност един съвсем кратък период от живота ти с децата. А в тях им даваш най-хубавия старт в живота  Heart Eyes  

# 744
  • Мнения: 285
Аничка въпреки че мойте не са били кърмени родени в 36г.с по 1980 и 2210 съм за нощното хранене , те се отказаха сами от храненето в 3ч на месец и нещо.
А да кажа и за спането през последните 3 години може и да имам 30 нощи да съм спала през останалото време съм спала средно по 4 ч на нощ изморена съм , но децата така зареждат с енергия а като си и помислиш вече 3 годишни какво могат да свършат и се мобилизирам. Със всичко се свиква ,
на вас пожелавам по спящи и здрави деца от мойте 

# 745
  • Мнения: 2 030
мен спането не ми е проблем Simple Smile свикнах с малко сън.
сега спят на мен, гушнала съм ги, но трябва да се храним в 16ч, жал ми е да ги будя...

# 746
  • София
  • Мнения: 12 284
  Искам да ви пусна едно разказче за две двойки близнаци и обикалянето на планини
От 24 страница започва. Аз съм го пускала и преди от нашият сайт, но тук има още малко снимчици  Simple Smile.
След разказът има отново за близнаците една статия.

# 747
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Айла цедя защото работя  за себе си  и като има поръчка не отказвам , та поради  тази причина ми се налага да ги оставям от време  на време и трябва да складирам кърма  Rolling Eyes не е ли добре да цедя ...?

Кафенце, всичко прекалено е малко притеснително според мен  Thinking в момента Вяра е по -тежка от Давид, но незнам точно с колко, защотото ги меря с моето тегло и вадя разликата. В понеделник сме на консултация та тогава ще видим и дали ще увеличи  капките доки.

А и младежа определено порастна и както се казва - кърменето вече не е всичко за него, докато малката още суче много настървено и по -дълго ... та за това и този резултат - при все плюенето и повръщането на кърма от нейна страна. Чудя  се как наддава при това положение?

# 748
  • София
  • Мнения: 12 284
  Медимед, не разбира се ако се налага това е най-разумното. Просто при повечето мляко и наддаване на малките се учудих, каква е причината да цедиш  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 55
Здравейте момичета!!!Ние сме си в къщи от една седмица, но нямам време да ви пиша Grinning
Справяме се добре за сега ,каката много ми помага Laughing.Алексия има колики ,но с капките удържаме фронта за сега.Лек ден ви пожелавам

Общи условия

Активация на акаунт