Давайте съвети как да го отбия

  • 5 072
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
При теб явно и кърмата е повече, защото аз чувствах напрежение и малко ме боляха гърдите първите два дни, и изцеждах по-малко , но от два дни не съм се изцеждала изобщо и са сравнително добре,  е има още напрежение. А и той ли заспива сучейки? Все още ли се буди нощем често? Да не е от зъбките, защото моя заради това се будеше, избиха ли му всички? А ако се намажеш с нещо горчиво и му обясниш нещо като мен, дали няма да се получи?

Последна редакция: нд, 04 мар 2012, 00:56 от toxic-f

# 16
  • Мнения: 208
Събужда се през нощта по 4-5 пъти и през деня суче на обяд и вечерта да го приспя.Проблема е че след като свърши кърмата и започват истериите за още.Зъбите са всички без последните кътници.Сега мисля и варианта да го оставя ри майка ми 1 седмица и така ще не ще ще се отбие.А аз да пия хапчета за спиране на кърма.Така ми се искаше постепенно да го отбия без ексцесии и без рев,но май ще се наложи лошият вариант да се ползва.

# 17
  • Мнения: 6
Явно на човека си му се пие мляко, защото при нас той ме ползваше повече като залагалка, да заспива, не толкова че му се пие мляко. Ами пробвай и с този вариант да го отделиш за известно време и дано стане, е сигурно ще има рев, но дано мине по-лесно! Пиши като има резултат

# 18
  • Мнения: 6
При нас сега проблема е със заспиването, той като е свикнал да заспива само на цица и сега няма заспиване, винаги трябва да става с уговорки и караници. И не забравя за циците все иска да ги погали или цунка. Тайно се надява сигурно да му кажа да посуче:))))))

# 19
  • Мнения: 208
Интересно е,че ако попитам във форума как да кърмя,100 човека ще се включат.А сега когато имам нужда от идеи и съвет как да го спря почти никой не се вкючва.

# 20
  • Мнения: 2 220
mama_marietka , едно към едно е положението и при нас. Вече безумно ми омръзна това издевателство над гърдите ми - и аз кърмя за приспиване на обяд и вечер, както и като се събуди (и през деня, и през нощта). Той явно усеща, че искам да променя статуквото, тъй като взе да се изхитрява и ме "лъже", че му се спи, само и само да легнем и да суче. Самото сукане пък взе да продължава твърде дълго време, млякото отдавна е свършило, но той продължава да дърпа и не мога, и не мога да се откопча.
 Аз мисля да го пускам на ясла и тогава вече да е отбит, но се чувствам много зле, най-вече защото знам, че отказването ще стане по най-трудния начин и ми е жал за детето. В същото време съм убедена, че е дошло времето за край. Знам, че никак не ти помагам, но това ми е болна тема в момента, даже леко изпадам в депресия  Sad
 Днес съм решила да опитам да го приспя без да го кърмя, ще видим какво ще постигна, той и без това си е ревльо, а сега не знам...

# 21
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз първо го научих да пие мляко с биберон, после лека-полека почнах да го приспивам с биберон и накрая изведнъж спрах да кърмя. Мисля, че нощните истерии не са свързани само с кърменето. Моят също ги правеше на тази възраст, а вече не го кърмех.

# 22
  • Мнения: 570
записвам се в темата...още ни е рано за отбиване, но да ви следя  Crazy Имам чувството, че ще е трудно...и ние се приспиваме основно така и през нощта ставаме по 100 пъти. Предполагам, че още не е готов за отбиване и е нормално, но на мен млякото ми намаля. Не искам да съм дългокърмеща...имам опасения, че като почне да разбира ще е много по-трудно. Предполагам, че до годинка ще се кърмим, но за да спрем след това трябва да намаляме кърменията още от сега  Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 387
mama_marietka подадам на вашата тема случайно и се включвам като консултант по кърмене...казвате, че никой не се включва с идеи, предполагам е защото всяка двойка мама и бебе намират своя път...

на повечето деца на вашата възраст не им прави впечатление, когато млякото в гърдите свърши и си сучат на воля...пробвала ли сте да му предложите нещо за ядене когато се събуди и иска още и още...
или по-обилна вечеря, преди лягане...

само вие ли го приспивате? таткото или бабата успяват ли да приспят детето...може да пробвате, дори и вие да го приспите, през нощт да сте в друга стая и този, който е до него да се опита да го успокои...

при много деца, това е период на много будене, много нощно сукане и доста трудно за майките...но лошот при вас е, че той всъщност почва да се сърди когато млякото свърши...което не е обичайно за повечето кърмачета...

за съжаление, при отбиването няма точна формула за успех, както е с началото, когато са важни точно определени неща...така, че освен това което ви дават като съвет майките, ще трябва да усетите кое е най-доброто за вас и детето ви...

# 24
  • Мнения: 93
и аз ще се опитам да следя темата, с надежда да видя някой добър подход за отбиване. Нашия проблем е сходен, заспиваме само и единствено на гърда, денем и нощем, ако не и дам е рев до скъсване, направо не ми го побира главата, как да стане без сътресения  newsm78

# 25
  • Мнения: 2 220
Аз мога да се похваля, че от последния път, когато писах, днес синът ми е почти отбит. Той беше напълно пристрастен и аз много се страхувах, че няма да се справя, но се оказа, че когато се убедих на 100% сама себе си, че е време да действам, стана сравнително по-лесно, отколкото очаквах. Просто един ден казах край, вече няма да кърмя, за да заспи. Плака доста, но в крайна сметка заспа. Всеки следващ път ставаше все по-лесно. В никакъв случай не мина без сътресения и колкото и да ми беше мъчно, че плаче заради мен (условно казано) в един момент все трябва да се действа. Няма как, не ми се чака той да пожелае да спре да суче.

peiota , права си напълно - колкото е по-голямо детето, толкова е по-трудно. Прецени си кога и как да действаш! Все пак всяко дете си е различно, де... Аз в момента кърмя сина си само през нощта, но е време да се преборя и за това, защото той буквално ме дъвче като биберон и това никак не ми харесва...

# 26
  • Мнения: 58
Здравейте, дъщеря ми е на 9м и половина и до края на 10тия месец искам да я отбия, но проблема при нас е че не иска да заспива без да суче. И вече сме на 9м , а нямаме нито едно заместено хранене , тя си е свикнала след всяко хранене да си суче за десерт,ако зависи от нея няма да яде нищо само на кърма ще кара , не качваме килограми и това много ме притеснява. Кърмата ми изглежда вече е намаляла защото не й стига почва и да нервничи. Вечер се буди по няколко пъти да суче. От няколко дни й давам АМ за да може постепенно да свикне с него , от началото не го искаше, но  започна да го пие, но не повече от 100мл, което е много малко. Та проблема е как да я приспя без да и давам да суче  Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 208
Малкия е много злояд,храним се почти насила,но изяжда нормални количества храна.Не мога да го храня през 2-3 часа а и през нощта не иска да пие кисело мляко като другите деца.Надявам се като спра да го кърмя да прояде.

# 28
  • Мнения: 570
На мен ми се струва, че на този етап при нас ще е голям стрес. Първо трябва да намалим дневните кърмения и да остане само вечер и през нощта. За сега се будим с кърмене сутрин, после се приспиваме (ако не сме навън) поне 3 пъти през деня, вечерното и през нощта поне 2-3-4 пъти. Иначе си хапва други неща доволно, с мерките е екстра, даже отгоре...
четох някъде, че не било добре да се отбива през лятото и ако трябва да отложим до есента, ми се струва, че той ще е по-голям и ще е много по-трудно. От друга страна ми се иска до годинка да се кърмим, ама то май където е година, там са и 10-11 месеца. Само се притеснявам с какво ще заменим цицата  Rolling Eyes Въобще не искам тепърва да се учим да заспиваме с шише. Иска ми се да приема мляко след отбиването само с попари, кремове, т.е с лъжица, обаче изниква въпроса как ще заспива  Rolling Eyes Въобще...много ми е мътно как ще станат нещата  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 387
mama_marietka много майки смятат, че след като отбият децата и те почват да се хранят разнообразно и повече от досега - напълно грешно разбиране...напротив, сега поне знаете, че колкото и малко да е млякото, което приема, поне го приема...рязкото отбиване може да е стрес, както за детето, така и за вас...по-добре опитайте хранене с различни неща - да му стане интересно самото хранене - дали ще е с интересно направен сандвич, хапки в различни форми, опитайте да му предлагате различни и нови храни, вече спокойно може да включите суровите ядки, млякото може да е с различни плодове, овесени ядки, корнфлейск...експериментирайте...колкото до кърменето нощно време, давайте му да посуче с уговорката докато изпея песничката...след което се гушкате...не го спирайте от веднъж...

peiota налага ли ви се да отбиете или просто така сте решила...препоръките за захранването са да не се замества хранене до края на първата годинка...отбиването не е чак толкова трудно, когато към него се подхожда с разбирането, че това ще стане когато и двете страни са готови... случая s mama_marietka e малко по-различен, защото той реално не се сърди, защото майката не дава, а защото няма мляко, което пак казвам е изключително рядко срещано, защото реално на големите кърмачета не им е важно дали в гърдата има мляко, или не...за тях е важно да имат достъп до нея...
така, че ако оставите само сутрешно  и вечерно кърмене нещата стават много по-лесни...за заспиването само, просто трябва някой друг да приспива детето, ако е през деня може да опитвате в количката или някой друг да гушка детето...

Общи условия

Активация на акаунт