И Априлската дружина първи късметчета вече има!

  • 37 058
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 43
Поздравления за веселата темичка!

Чета ви постояно, но понеже нямам опит който да споделя по малко се вкючвам пишейки.

Андромеда понеже ти е пълна пощата ти пиша тук за 7.02 мисля да дойда.Аз съм с бяло късо палто и синя рамка на очилата. Нали са  от 13часа отворените врати ако не бъркам. Преди това съм на лекция на 9месеца от 10часа, който  иска да дойде на тяхната страница има по-точно инфо.

Лека вечер! Simple Smile

# 61
  • Мнения: 98
Записче от мен smile3523 Много, много положителни емоции в новата тема newsm03

# 62
  • Мнения: 147
Бени,благодаря отново за страхотната темичка  Hug
Добре дошли на всички нови мами:)
Виждам за червени боровинки си говорите...аз понеже от6-7 години карам периодично едни цистити,си правя профилактика със сушени червени боровинки,както и уринал,много помага.Като усетя някакви симптоми в нас почти винаги има уринал акут-пресича веднага симптомите,така че с 2 ръце и 2 крака ЗА червената боровинка:)))
Ние сме готови с ремонта на едната спалня,сега ме чака чистене на новата дограма и един ужасен стар гардероб,свекърва ми успяха да се наложат и да не го хвърлим  Crossing Arms сега се чудя дали ще стане добре ако го боядисаме с лак за дърво?Трябва и килимите из нас,дивана ми както и един стар диван,който на първо време ще ползваме във въпросната стая да спят гости,да ги изпера.Свекървата много искаше да дойде да помогне,но предпочитам малко по малко да се напъвам самичка,отколкото тя да ми заема неделните дни,да ме изнервя,вместо да се виждам с приятели,които по друго време трудно мога да видя...
Като попреустроим из нас,ще си взема кошарката и други разни неща от магазина,че сега са поръчани,но няма къде да ги сложа:)
При мен за съжаление бебка не ми пречи на яденето,ям си нормални количества,много често.Лошото е единствено киселините,положението е неконтролируемо,но ще си трая.
Лека вечер,момичета:)

# 63
  • Мнения: 65
Ех, че ни е хубава темичката, браво момичета!   bouquet Дано само хубави неща да пишем тук!

Отчет след прегледа - всичко е наред - шийката е ок - 3 см, има води, беба расте - док. я мери 1.900 кг, върви с 2 седмици напред.

Selvina_25 , ето аз съм 30 седмица, а бебето е като твоето голямо. Аз не се притеснявам. Баткото все така голям вървеше и все ми се караха, че много ям, а накрая си се роди 3, 500, което си е съвсем нормално бебе. Сега док. пак вика, че от плодовете много захар поема бебето и да се ограничавам, но аз знам от приятелки, че неговият апарат ги мери малко по-големи.  Wink

duhi_puhi, прати малко винце или коктейл от боровинки насам.  Simple Smile
Снощи опитах една глътка от рома на мъжо, щеше да ме бие. Като затворник ме третира - не мога да ходя никъде, не дава да седя на компа, да си пийна една биричка...  Joy
червени боровинки купувам от Била или ХИТ - хапвам ги като бонбонки.  Heart Eyes
Днес пуснах нови кръвни, дано хемоглобина да се е вдигнал. В понделник ще видя резултата. Тогава съм и за пръв път в Токуда да се уговарям с док. Димитров за раждането, дано да се харесаме.  Praynig

samm, браво вие съвсем сте готови. Мен още не ме е хванал периода на гнезденето. Оставам всичко за март. Купихме количка, козметика и една рокля.  Simple Smile Една приятелка ще ми даде слинг и помпа за кърма. Имаме легло и матрак и дрешки от баткото. Трябва да купя комплект за изписването, корито и стойка за къпане, 2 шишета Авент и да стегна чантата за болницата (ще я стегна в началото на 9м., т.е. средата на март).
Да споделя за багажа за болницата - нещо много полезно - гащи за еднократна употреба и инстантен чай за кърмачки на HIPP.  Peace

iasdre, аз мисля да приготвя за изписването дебела пелена. Моят син го изписаха в средата на май, валеше и беше доста хладно, та бяхме с дебела пелена.
Иначе съм в голямо чудене за тоалета за изписването - дали да взема съвсем бебешки дрешки в бяло/ бледо розово или да й купя плюшена рокля, отдолу ще е с боди с дълъг ръкав и чорапогащник и терлички... Може да приготвя и 2те и да реша в последния момент. Иначе от толкова скука у нас, взех та се научих да плета на една кука и оплетох шапчица с цвете.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 150
desssika, аз също от години съм с хронични проблеми- от цистит през пиелонефрит  Sad.
Консумирала съм много червена боровинка в различни варианти и съм доволна от ефекта й, но струва ми се, че тя помага при по-продължителен прием и при по-леки възпаления. На профилактичните изследвания миналия месец имах белтък в урината, в седимента - левкоцити. Една седмица пих това : http://neopharm.bg/neorenal-sr и след това изследванията бяха чисти.
Не съм, и аз още нищо не съм купувала - разчитам, че и аз имам от баткото, ама все пак трябва да се ориентирам вече... като чета тук младите момичета как ентусиазирано правят ремонти, чистят, подреждат...чак срам ме хваща Embarassed...аз съм в болничен за рискова бременност от есента и само охкам и се оплаквам от нещо... А, сещам се,че четох твой пост в една тема от здравния за употребата на арниката преди раждане, сега в деветия месец мислиш ли пак да вземаш? На някои места пък чета да не си я самоизписваме, та се чудя newsm78
Стана дълго, ама понеже тези дни имам ново притеснение...(обичайно състояние за мен) да ви питам: Случва ли се при вас да усещате бебето, че рита много ниско долу, а в горната част на корема - не?
От 04.01 не сме се виждали с малчо, а нямам и уговорка кога ще е следващия ехографски преглед, та нещо се изнервям вече - не знам колко е пораснал, как е, що е...
Ей, уж трябва да съм мама с опит, а все едно ми е за първи път Simple Smile


# 65
  • Мнения: 2 101
Момичета, аз пак съм будна от 3,15ч... Направо е ужасно да спя толкова малко. Само 3 часа съм спала. А трябваше да стана в 7.30ч Sad
Добре че има интернет, че иначе ще се побъркам. Вътрях се един час в леглото и не издържах. Взех си лаптопа и сега в хола съм легнала на дивана, че да не събудя мъжа ми. Поне той да поспи, като не мога аз.

# 66
  • Мнения: 63
Добро утро, момичета. Нямам търпение днес на обяд ще ходя на доплер и моля Ви, стискайте палци всичко да е наред.  Praynig След това ще дам отчет за прегледа. Hug

# 67
  • Мнения: 0
Добро утро на всички!Радвам се за хубавите новини искрено с вас , нека бебчетата растат и изследванията са добри !АЗ снощи за пръв път не спах а само се въртях и вече в 6 .00 часа станах и пих едно топло мляко и ето чак сега се събудих.
Мимей, стискам палци за хубав доплер!
Ани - очаквам с нетърпение новининки след прегледа !

# 68
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Ех, какви сте ранобудни!
Anichka.bs, mimei, очакваме само добри новини от вас след днешните пргледи.

# 69
  • Мнения: 0
Момичета, пробвайте да заспивате по-късно. Аз гледам разни сериалчета поне до към 1-2 часа. Вярно е, че ставам до тоалетна през нощта, но доста рядко е да не мога да засапя отново веднага след това. Може и аз да съм си поспалива, ама дано бебка прилича на мен в това отношение. Само за отчет- току що се сабуждам. Понякога малко по-рано, ама май е от луната, че тя взе да ми влияе от както въм бременна. Хубав ден на всички, аз отивам да пия едно кафенце  Hug

# 70
  • Мнения: 3
Здравейте момичета!Доста се бях притеснила  ooooh! когато доки взе да ме пита дали да не размисля как и каде ще раждам!.Оф успокоих се!Моето момценце е много активно и когато рита или марда целия ми корем се мести доста често изпитвам и болка от по силните движения Crazy.      anichka.bs-при мен чаша чаи от лайка и какао с мляко ми помагат за безсанието винаги си приготвям термо чаша преди лягане!Повечето неща за бебчо сме ги взели количката си я чакам тези дни.Комплектчетата за изписване и за преобличане сама ги съчетах.Обиколих доста магазини,но в повечето не обесняват или не знаят дали в комплекта има всичко необходимо и ми се видяха доста тънки дрешките!

# 71
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
Здравейте Simple Smile!
anichka.bs успех на док.  Praynig Hug
mimei успех и на теб  Praynig Hug
Selvina_25 да ти слагам ли син щъркел?
ох, аз не можах да спя изобщо... с този ускорен пулс и не мога въздух да си взема, съм като на две екстазита... пък ми се спиииииии и то много  Rolling Eyes
Хубав ден, днес времето е направооо чудно, как ми се излиза, но май няма да ме огрее, че мъжа ми има работа до следобед ...
Simple Smile

# 72
  • Мнения: 70
Здравейте мами smile3503

И аз имах кофти нощ - до 3 часа се въртях от задух, сърцебиене, болки в краката,след това съм дремнала 2 часа и айде от 5 пак на крак...като се сетя след раждането какво зомбиране ме чака,ме хваща яд, че сега когато трябва да се наспивам аз не мога #Cussing out

Планирам следобед като се върне мъжо от работа една разходчица,че с малкото диване изперкахме вече в къщи, хем и да се повъргалят с баща си в малкото останал сняг...

Аз за изписването смятам да купя едно боди, ританки и плюшено гащеризонче и едно одеалце, а не да купувам готов комплект за изписване, защото в някои има излишни неща, в други недостатъчно, а и ми се струват неоправдано скъпи.

# 73
  • Мнения: 0
Видях много сладурски комплектчета за новородени, без да се водят комплекти за изписване, тъй че и аз май ще си го сглобя сама.
Ще излизам на разходка   bigdance2  bigdance2 ...Как се казваше онзи пингвин от Батман? Май съм заприличала на него  Joy

# 74
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета  Hug
Аз вече приключих с работата - вчера ми беше последния работен ден. newsm44 Направо съм толкова щастлива, не мога да ви опиша  moresmile  Напоследък пак имаше разни простотии в офиса и сега съм толкова изтощена, че нямам сили да помръдна. Ще се възстановявам поне няколко дни.  Wink Но добрата новина е, че ми взеха и служебната карта и сега няма как да ме намерят - да се оправят сами  Crossing Arms Оттук нататък ще се занимавам само с приятни неща - почивка, приготвяне на неща за бебка и ходене на курс за бременни  Laughing Мисля за ходя на този на 9 месеца в Мола. Ще се радвам да се видим с някои от вас там   bouquet Имате ли някаква организация?

chochiani, да - в 13 часа започва Денят на отворените врати в Тина Киркова. Радвам се, че ще дойдеш Hug Само че и аз се чудя дали преди това да отида на лекциите на 9 месеца в мола - те колко продължават, ще успеем ли да стигнем навреме до Тина Киркова после?

anichka.bs, mimei успех на прегледите, момичета, дайте отчет после  Hug

На момичетата с безсъние - дано това да не продължи дълго. Ще видим и при мен как ще е като си остана вкъщи и се наспя  Thinking

За дрешките за изписването - аз мислех да си ги сглобя, но свекървата пое инициатива да плете комплект и аз решх да не и развалям ентусиазма... Мислите ли, че това е старомодно?  Rolling Eyes Пък и не знам дали няма да е топло за плетено тогава - тя каза, че уж преждата била тънка, ама знам ли...  Rolling Eyes
И да ви се оплача - снощи пак я беше прихванало нещо - обади се на мъжа ми и тръгна да му разправя как трябвало да бъде традиционалист и да кръсти "детето си" на нея  Shocked И го пита - "Да плета или да разплитам?"  (ако не кръстим бебка на нея)... Той много се ядоса и я отряза набързо, като и каза, че тя е предложила да плете, ние не сме искали...Абе циркове... На мен ми стана много гадно, почувствах се, че за нея не съм нищо повече от инкубатор, който да износи внучката й #Cussing out И така да се обажда да говори на мъжа ми зад гърба ми, няма да се разберем #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Извинявайте, стана дълго,ама ми беше много гадно и трябваше да споделя Cry

Общи условия

Активация на акаунт