Отговори
# 15
  • Мнения: 14 654
Моето пиле, което е на 2, пропи наскоро. От биберон, ама не съвсем - биберон с разширена дупка, в която пъхам сламка - хем не олива, хем може легнал, а може и прав. Пък и е лесно за поддръжка. Поне да ползвам рекламните шишета на авент Simple Smile Примами се от айрян. От седмица-две пие и сок от портокал - прясно изстискан. Не кърмя от лятото и имах подобни притеснения.

# 16
  • Мнения: 2 376
Ако пие нещо, то е само вода.


В същност притеснявам се именно от това, че Тервел постоянно има дъх на обезводнен и почти не пишка. И това не е от вчера, а от месеци. Притеснявам се за бъбреците му. Tired


Здравей Ноеми Simple Smile Според мен, на практика, няма никакъв смисъл да пие друго освен вода. По-лесно и за теб, къде ще ги цедиш тия сокове, направо да хапва плод Simple Smile)).
Ако искаш пробвай, наистина с чаша, отначало по-плитка и здрава. В случай, че предпочиташ с капак, гледай да е без клапа, да не му се налага да суче от нея. Слагай по малко вода на дъното, правете наздраве, пийте заедно. Нека надига чашата сам. Топчо много се забавлява така и се увлича да пие количества. Даже напоследък идва с чашата си, показва, че е празна и ми казва "Дай ва!"
 Няма проблем да се олива като пие сам, много бързо ще се научи да го прави перфектно. Забелязала съм, че е по-добре да се дават по малки количества (като изпие, му допълваш), иначе започва голяма игра. Simple Smile) Успех!

п.п. Ако Тервелче хапва с удоволствие и супички, това си е едно перфетно количество допълнителна течност.

# 17
  • Мнения: 931
В тази връзка, действително ако му покажеш как да "играе" с чашата, ще стане по-лесно. Боил в момента си умира да пълни чаши сам и изпива огромни количества течности, ако пред него има шише и чаша. Налива от шишето, надига чашата и пие. Изпразва я и иска пак - не защото е жаден, а защото му е интересно.

# 18
  • Мнения: 83
И ние сме с този проблем Sad Почти на година е, кърмим се 3 пъти през деня и 1 през нощта и никаква вода или друга течност не приема. Рядко изпива десетина грама с лъжичка, но на мен ми се струва недостатъчно. За денонощието има по 3 умерено пълни памперса 4ти номер. Има денонощия, в които и 2 памперса са достатъчни.  Бихте ли споделили по колко пълни памперса сменяте?

# 19
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Постепенно Тервел пропи (вода, на друго не ми се ще да го уча) Wink Много съм доволна, момичетаааа, има светлина в тунела!!!

dix6, сменям по 3-4 пъти памрепс. Просто не го мокри. Wink

Berend Botje  Hug започвам с чашата!

# 20
  • Мнения: 2 908
Пу, да не чуе Дявола, ама и малката пие вече по мъничко, има-няма 50-60мл на ден, ама пак е нещо. Grinning До преди 4 дена не искаше да помирише шише, нито чаша. И пропи от обикновено бебешко шише с биберон. Crazy

# 21
  • Мнения: 11 004
Дъщеря ми пропи вода на 1 г. и 2 м. Тогава започнаха майските жеги и сякаш това оказа влияние. Първите опити бяха с лъжичка. След това й предложих чашата на Нук. Много бързо се научи да пие от нея и си я ползва дълго време.

# 22
  • Мнения: 2 478
Ноеми, какъв е този дъх на обезводнено?

# 23
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ами като на... ацетон. newsm78 Ама лек, де, не като лакочистител. Wink

# 24
  • Мнения: 2 478
Благодаря! Синът ми също понякога има леко кисел дъх, но пък има нормално пълни памперси. Кърмя 4-5 пъти в денонощието, яде супа на обяд, яде плодове, но наистина пие много малко вода. Ще се консултирам с педиатъра.

# 25
  • Мнения: 2 590
Ами като на... ацетон. newsm78 Ама лек, де, не като лакочистител. Wink
Оф и мойта го има този дъх, ама как да и набутам повече течности.
Някой път и бибата и се вмирисала и се стряскам да не се разболява.
Само, че не е кърмена вече 3.5 месеца. Иначе пие АМ

# 26
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Бенджи, другия вариант е да й липсват въглехидрати, и това намерих като причина за лошия дъх.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 217
Моето пристрастено цицоманче пропи вода на..две години.... Tired
И то докато играеше с леген, пълен с вода. Бяхме напускали разни играчки вътре и той реши да пие, като си загребваше с една лопатка за пясък....Е, добре, че бяха чисти, въпреки че колко чисти да са били - имаше поне десет предмета във водата.... Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 1 455
Да се оплача и аз, моят син е на 1г.7м, досега си пиеше чудесно вода от шише с биберон, но се разболя, 5 дни беше с Т и естествено постоянно му бутах шишето и не знам дали от това, или от нещо друго , но оттогава категорично отказва да пие вода. Накупих една камара чаши и накрайници  - не и не! Водих го на лекар, защото има и малко разстройство и според нея засега е ок, но докога... Сещате ли се за някаква друга причина за отказ от вода - посяга към шишето, отпива една глътка и край, не разбирам какво може да го отказва така? Яде и попара и солети, т.е. предполагам няма афта в устата.... Сокове също не иска, а и сега като е с разстройство не са много препоръчителни... Той вече не е кърмаче и АМ не пие и съвсем е зле положението, правя му течни колкото мога храните, но не знам дали това е достатъчно...

# 29
  • Мнения: 931
Illit, нямам представа каква може да е причината, надявам се да е нещо временно. Защо не пробваш да му предложиш от обикновена чаша? Моят син много обича да пресипва течности от един съд в друг - да си налива нещо в чаша от шише или от буркан, след което с голяма гордост отпива от чашата, и не само отпива, ами се налива да я изпие, за да я напълни после пак.
Друго нещо, което действа, е да види, че баща му пие нещо определено. Чувства се много горд, когато пие или яде това, което и тати.
Възможно е и просто да не изпитва жажда, но предвид, че е бил болен, наистина трябва да се внимава.

Общи условия

Активация на акаунт