Въпроси към Класически хомеопати 20

  • 50 091
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • в матрицата
  • Мнения: 952
listopad, аз бих дала арника на момента  Peace

# 16
  • Мнения: 7 418
  

Мой приятел е нейн пациент. От 2-3 месеца всекидневно хрупа по 3 гранули  Grinning (едно ХЛ), но пък твърди, че има подобрение и се чувства добре...
    не се лекувам сериозно с хомеопатията.
    А не сериозно  Laughing периодично хрупам едни гранулки,които много ми помагат.  Peace

# 17
  • Мнения: 1 351
Здравейте, има ли някой от Варна пациент на д-р Кремена Хаджиева?
Ако има какво е мнението ви за нея и най вече спазва ли правилата на класическата хомеопатия?
Мой приятел е нейн пациент. От 2-3 месеца всекидневно хрупа по 3 гранули  Grinning (едно ХЛ), но пък твърди, че има подобрение и се чувства добре...
При нас не даде резултат три пъти стигаме до болница - тръгваме с хрема и стигаме до бронхиолит , след опит за лечение с хомеопатия при нея.
 Моя приятелка също не е особенно доволна защото детето и се влачи  с един сопол от близо 6 месеца , но тя и на това е доволна защото макар и вече зелен , не се стига до по- лошо състояние.
 За другите няма да ти пиша , само една съседка е доволна , но детенцето по принцип си е здраво до сега не е пило антибиотик , а е на две години и половина . Тази година се наложило , поради висока температура да отидат при нея дала им аконитум и то се оправило.

# 18
  • София
  • Мнения: 735
Запис да ви спедя   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 711
Запис и от мен   bouquet

# 20
  • Мнения: 5

Вместо запис, мерси за новата тема.  bouquet
Тези правила са химера. Simple Smile Който иска да им робува, може да пропусне добрата хомеопатична практика заради написани от някой буквоядец правила. Добрият хомепат е този, който е излекувал вас и близките ви. Може да не е ефективен за други хора, но ако те са готови за хомеопатията, те взаимно ще търсят и намерят.  Heart Eyes

Разбира се благодаря за хубавата тема!!  Simple Smile bouquet 
lady Green не мисля ,че правилата са химера ,а напротив едно от най важните неща в хомеопатият.
Например много хомеопати могат да те излекуват на принципа на алопатията с подтискане на симптомите ...чувстваш се добре и си мислиш,4е си здрав ,а скоро се разболява по важен орган.
Точно там е разликата и за това са измислени тези правила. Така мисля аз. Нека да кажат по опитните, хомеопатите и учещите хомеопатия колко са важни правилата в хомеопатията? 

# 21
  • Варна
  • Мнения: 187
Запис и от мен!

# 22
  • Мнения: 7 418
  Хомеопатката,която ми изписа гранулите,дето приемам периодично,даже преподава хомеопатия. И не спазва посочените правила.......

# 23
  • Мнения: 11
здравейте, имам принципен въпрос не само към хомеопатите, а и към майките с повече опит. Въпросът ще си го задам с пример. Значи лекува се малко дете само от различни остри състояния с хомеопатия. Горе долу в рамките на 10 до 30ч има видимо оздравяване, т.е детето започва да си играе, да похапва ,да пие. Как разбира човек дали всеки път не е било подтискано и след 10 години примерно няма да го избие някъде на по-дълбоко ниво? Децата както знаете особено около 2/3 годишна възраст не могат добре да дефинират как се чувстват и дали ги боли лявата сливица или дясната..това което майката си мисли, че му има си е субективно..погледнато през нейния макарон. Т.е видимото оздравяване в момента може най-спокойно да е и потискане, или? Как да съм сигурна че няма някой да навреди на детето ми?

# 24
  • Мнения: 824
мисля,че ако е подтискане,няма да се "обади" чак  след 10 г.Детето ще боледува често,а при повечето случаи,при адекватно лекуване с хомеопатия ,болестите се разреждат и минават много по-бързо

# 25
  • Мнения: 11
мама 123, не съм привърженик на алопатията, но с нея съм лекувна като дете и колкото по -голяма съм ставала толкова по-рядко и леко съм боледувала. Това като дете,а към днешна дата съм от тези дето много рядко настиват и карат на крак с някой друг сопол, пиейки чайчета и ядейки лимони. Мисълта ми е, че при генетично здрави индивиди то така и така си се случва с времвто да станем по-здрави и неподатливи. Нещо ми се размиват границите на подтискането и оздравяването. Аз по хомеопатична логика трябва да съм тотално подтисната и увредена, дядо ми на 90години също..не знам. Моето дете е хомеопатично дете и си боледува като останалите около нас съвсем стандартно...чудя се, сега да не съм го подтиснала последните 2 години с хомеопатията. Laughing Малко объркано звуча,ама много противоречива е цялата работа с хомеопатичното лечение.

# 26
  • Мнения: 824
Да ,но аз за себе си съм доволна,защото преди да започнем с хомеопатия,много боледуваха децата ми и правеха алергии към какво ли не.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Ето, ние изкарахе "грипа" за два- три дни и даже без хомеопатия...бях решила, че ако няма подобрение, ще се обадя на хом., но не се наложи.
Само чай с мед, много мед, лимони и др. цитруси, ааа и чесън... Wink и разтривки...
Но мисля, че децата се справиха толкова добре, точно защото от много години не са пили нищо, освен ХЛ при нужда.
Аз, като по- дърта  Wink, бях най- зле, и най- дълго време ме държа... Mr. Green

# 28
  • Мнения: 753
Не съм сигурна дали в хомеопатията може да се говори за подтискане newsm78
Ако не е правилното ХЛ, просто няма ефект, или той настъпва много бавно.Но подтискане.......не знам, да кажат по-запознатите.
И ние изкарахме грипа, много леко, Т само еднократно вдигна до 38,4, но я оставих без антипиретик и за 2 часа я смъкна сама.Хрема, кашлицата много се задълбочи, единия ден почти непрекъснато кашляше.Накрая и дадох на "своя глава" Меркуриус сол., / хомеопата ни беше извън страната/ и буквално от 2 приема всичко отмина.

# 29
  • Мнения: 648
"Въпроси към класически хомеопати" - къде са хомеопатите и къде са отговорите  newsm78

Последна редакция: пн, 06 фев 2012, 15:25 от letenbriz*

Общи условия

Активация на акаунт