Въпроси към Класически хомеопати 20

  • 50 187
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 7 424
Аз мисля, че лекарство се дава тогава, когато е нужно, тоест когато имаме ясна картина, а най-вече тогава, когато хомеопатът прецени, че жизнената сила има нужда от стимул, за да се справи, тоест не я оставим сама да се бори. Никой от друга страна не може да предвиди колко време ще действа последно приетото лекарство.
  Благодаря за отговора!   bouquet

# 691
  • Мнения: 2 114
Аз мисля, че лекарство се дава тогава, когато е нужно, тоест когато имаме ясна картина, а най-вече тогава, когато хомеопатът прецени, че жизнената сила има нужда от стимул, за да се справи, тоест не я оставим сама да се бори. Никой от друга страна не може да предвиди колко време ще действа последно приетото лекарство.

Имаше прекрасен епизод от филм (името не помня), в който един лекар е пред загубване на главата си защото не е могъл да спаси кучето на някакъв владетел. След безсънна нощ, на края на която е заспал, вече в паника вижда слугите, дошли да изнесат трупа на кучето, а то се оказва живо.
На въпросите им как се е справил, казва, че природата му се е справила, той нищо не е направил, бил е убеден, че няма изход, та просто затова  не е пречил на природата.

# 692
  • Мнения: 0
Христос воскресе!

# 693
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Христос воскресе ! Желая ви здраве на всички нива !

Во истина воскресе!

# 694
  • Мнения: 0
Воистина воскресе Simple Smile Да се надяваме, че това затишие е поради доброто състояние на всички съфорумци Simple Smile

# 695
  • Мнения: 0
Здравейте, препоръчайте ми добър хомеопат в София, който да си вдига телефона при нужда, защото хомеопата, при когото водя детето, след петък или при нужда е неоткриваем.Знам, че е трудно да попаднеш на добър хомеопат и мненията са субективни, но като попрегледах темата , мисля че мога да получа съвет от майките, които коментират тук  и да спра сегашните експерименти със здравето на детето.

# 696
  • София
  • Мнения: 735
Искам да попитам нещо за майка ми. С много висок холестерол е. Уж пие/яде ленено семе всеки ден, но вместо да спада нивото му, се покачва, като в момента стойностите му са близо 2 пъти над горна реф.ст-ст.
Правила е интервю при класически хомеопат, беше се повлияла за конкретния проблем, за който ходи. Въпросът ми е дали е възможно и това да се повлияе от ХЛ? Благодаря!

# 697
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Възможно е с хомеопатия да се повлияе, не само върху конкретен проблем, но е важно подобрението и на общото състояние. Хомеопата ви, ако е класически, би трябвало да работи и върху това.

# 698
  • Мнения: 0
Здравейте, докато търся нов хомеопат/ от стария- в петък ,ни вест, ни кост/, дребният го взех от градината с варицела- темп.38 и пъпки.Хомеопатът ми беше казал при варицела, когато не мога да се свържа с него, да давам пулсатила 30, 2 пъти дневно.Дадох му сега 5 гранули и се чудя за втория прием какво да правя-дали да разтворя другите във вода и да дам лъжичка? Или нищо да не давам? Докато не намеря кадърен хомеопат...

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
На твое място по-скоро нищо не бих дала. И при 2-те ми деца варицелата мина сравнително леко, без абсолютно никакво лечение...

# 700
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Не, не повтаряйте. Тънкостта е и във второто предписание, дали, кога и как. 

# 701
  • Мнения: 5
Здравейте,
 след отминаване на позиционен световъртеж се появяват хормонални смущения (най-вероятно) или симптомите са: седмица след цикъл прокървяване, болки като при цикъл,тазобедрени и колянни ставни болки,понякога и главоболие.Предимно вечер по силно в продължение на 5/7 дни.
Хомеопатът е казал лечебна криза.
 
Може ли това да е лечебна криза и правилна ли е посоката на движение?

# 702
  • Мнения: 2 677
Дадох хомеопатичното, но по-малко от 10 минути след това малката си хапна хлябче. Сега трябва ли да дам пак, какво да правя?

# 703
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
По-скоро не, изчакайте.

# 704
  • Мнения: 0
Не, не повтаряйте. Тънкостта е и във второто предписание, дали, кога и как. 
Да, ако не е за повтаряне-добре. Ами ако е? Как разбираме това, за да съветваме online?

Общи условия

Активация на акаунт